www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 09:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2007 13:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Takoje Toni..

Cesto cujemo mlade kako kzu,meni je dosadno u crkvi,pa se treba pitati zbog cega,znaci on ne zna zbog cega se ide u crkvu.
Mladi vi ste oni koji ce ponjeti u buducnost vjeru,ili bolie reci"ti si taj koji ces ponesti"iuci u strukture svoga drustva,svoje zpe i svoje Crkve....
Bog ti kaze,ne mogu bez tebe covjece,djevojko i mladicu...sljedi me...
Ne smijes se sramiti svojeg Boga i svoje djedovine,i svojih korijena,
vi nama trebate,i kada to shvatite,i kada ti shvatis...tada...ako si s Bogom,
zivjet ces sretno i ispunjeno ,i na svim razinama svog zivota,budite ljudi koji ce primati sakramente ,i koji se mole...! I kazi te,i kazi ti..
"Kriste u Tvoje Ime sad smo ovdje"
Ljudi najcesce zive Boga u svojim glavama,"BOG SE ZIVI U SRCU"
o Njemu se ne govori,"NJEGA SE ZIVI"Ljudi vole jako glumiti,i nose masku.To nije vjera.Put do Boga je put poniznosti,skromnosti,to je trnovit put,put ljubavi,ali to je jedini put koji vodi do Boga.
Mladezi dans treba govoriti,i moliti s njima...i dati im do znanja....
"SLOBODNI SMO I ZTO SMO ODGOVORNI ZA TO"Ne dajte zarobiti srce stvarima koje prolaze.Duh Sveti je Bog sam,i ako danas zelimo privuci mladez u crkvu,ne moze se bez Duha Svetoga.A ako u nama ima dosta ljubavi,za mladez ,za crkvu,za brata i sestru,tada je to pravi put.
Jednog dana kad dodjemo pred lice Bozje ,bice postavljeno pitanje....

"KOLIKO SI LJUBIO,I KOLIKO SI VJEROVAO"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2007 21:23 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 27 lis 2006 22:29
Postovi: 82
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znate li vi koliko mladi znače Crkvi??

Evo malo svjedočanstva!
Kao što znate (možda i ne znate) danas je održan 9. biskupijski Križni put mladih (požeška biskupija). Išlo se pješke, jedni su išli iz Pleternice a drugi iz Jakšića pješke u Kuzmicu. Tamo smo se svi susreli, nas 2000!!! :)
Malo se odmorili, ispovijedili (tko je htio) i nastavili put prema Požegi!! Putom smo išli, molili postaje Križnog puta, pjevali, pričali, upoznavali se...
To je jedno predivno iskustvo!!! Jako lijep doživljaj kad ideš s 2000 mladih, pjevaš, moliš, pričaš...
To je nešto predivno!!!

Pokazalo se koliko mladi znače Crkvi, odnosno Crkva mladima!!
Uključite se po svojim župama u zajednice mladih, idite raujte se, pjevajte, družite se, molite, sigurno nećete požaliti!!
Još bih ja mogao pisati ali bilo bi previše.....

Sve vas lijepo pozdravljam!!!
Ako je netko šlučajno bio danas, neka napiše post ovdje!!
Mladi, Bog vas (nas) blagoslovio!!! :) :) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2007 21:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Toni "cestitam"..divno,Bog te blagoslovio,cuvao u miru i ljubavi..
Vidis to sam i mislila,kada sam otvarala ovu temu,da se ukljucite ,
da pitate,da trazite,da svjedocite,i da pisete...
Stvaro nas narod mora biti ponosan na vas,"Vi ste dika,nasek kraja"
steta,sto tako nesto nema i na drugim mjestima..
To treba pisati,i dati u javnost..jer uvjek netko moze procitati,i prikljuciti se vama,a i obratiti se,"Pronaci put,istinu i zivot,pronaci Boga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2007 12:49 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2006 21:17
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kak spadam u skupinu mladih da i ja ostavim tragić tu :wink:

Ja mogu reci dragom Bogu jedno veliko hvala što mi je darovao Framu. Mislim da je lakše živjeti u zajednici, zajednici ljudi sa kojima možeš proživjeti lijepe trenutke sa jedne, i one neverice sa druge strane.

Imamo i dosta akcija. Jedne od najvecih su nam Božićni ručak i Uskrsni doručak. Njihov cilje je u vrijeme blagdana kada su pucke kuhinje uatvorene pružiti beskućnicima, siromašnima..uz prigodan obrok malo topline, osmijeh, stisak ruke, razgovor..
Jednom mjesečno posjećujemo i duševnu bolnicu Lopača. Pjevanjem i sviranjem animiramo misu u bolničkoj kapeli. Nakon toga imamo druženje sa štićenicima..
Zadnje nedjelje u mjesecu skupljamo priloge ispred crkve te odlazimo u šoping po namirnice. Sa tim osnovnim namirnicama odlazimo u posjet našim potrebitim obiteljima..
Ma ima toga :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ožu 2007 11:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Toni napisao:
Znate li vi koliko mladi znače Crkvi??

Evo malo svjedočanstva!
Kao što znate (možda i ne znate) danas je održan 9. biskupijski Križni put mladih (požeška biskupija). Išlo se pješke, jedni su išli iz Pleternice a drugi iz Jakšića pješke u Kuzmicu. Tamo smo se svi susreli, nas 2000!!! :)
Malo se odmorili, ispovijedili (tko je htio) i nastavili put prema Požegi!! Putom smo išli, molili postaje Križnog puta, pjevali, pričali, upoznavali se...
To je jedno predivno iskustvo!!! Jako lijep doživljaj kad ideš s 2000 mladih, pjevaš, moliš, pričaš...
To je nešto predivno!!!

Pokazalo se koliko mladi znače Crkvi, odnosno Crkva mladima!!
Uključite se po svojim župama u zajednice mladih, idite raujte se, pjevajte, družite se, molite, sigurno nećete požaliti!!
Još bih ja mogao pisati ali bilo bi previše.....

Sve vas lijepo pozdravljam!!!
Ako je netko šlučajno bio danas, neka napiše post ovdje!!
Mladi, Bog vas (nas) blagoslovio!!! :) :) :)


Toni, kako mi je drago da si ovo napisao! hvala Bogu na vama mladima u Crkvi, vi ste naša nada i budućnost! Piši nam još o tim susretima, Bog vas sve blagoslovio! Ima puno takvih susreta mladih u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, čula sam i za ove susrete mladih u Bih- u Marijanskom svetištu u Konđilu- gdje se slavi Velika Gospa- je li netko već bio tamo od vas mladih?
Inače za Rebeku, da joj malo obradujem srce- barem u Zagrebu u mojoj župi u 2 crkve koje vode salezijanci- nedjeljne podnevne mise su za mlade uglavnom i prava je milina otići na te mise nedjeljom, prepune Crkve mladih, studenata, mladih bračnih parova, zadnjih godina me iuzuzetno vesele mlade majke i očevi sa malom dječicom u crkvi, puno baby kolica...spavaju ko mali anđeli... A znam da je i u drugim župama tako!
Hrvatska mladeži- blagoslovljena bila - nedajte vjeru svojih otaca i djedova, pronosite je na svoju djecu i Bog će vas blagoslivljati dovijeka. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ožu 2007 14:20 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 27 lis 2006 22:29
Postovi: 82
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
......Da divat je to osječaj biti s mladima!!! Nas 2000!!!
Zasmislite!! :) :b112: :b112:
Nravno, izvjestit ću vas o takvim susretima!!
Ako dragi Bog da ove ću godine ići pješke u Voćin!! Ide se u 8 mjesecu!!
Bog vas blagoslovio i sačuvao!!! :) :) :) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ožu 2007 20:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Toni ,kad bi moja baka i dida,ustali iz groba,i vidjeli to nebi mogli da
povjeruju,jer oni su nam znali pricati danima,kako su pjesice..
"Od Svae isli za Vocin",mi tad nismo mogli vjerovati,a gle sada nebi oni..

Vikice hvala na paznji,ali evo malo ,mrcuk da se i ja malo pohvalim...
izgleda da dolazi polako obracenje i ovdje,sve vise i vise se cuju,
pozitivne stvari,juces je bilo "Glasanje u Crkvi",i sto je zacudjujuce,nikada
se toliko narod nije odazvao,kao ovaj put...Zatim su pocele..ne ..net.
"Netz des Gebets"..slicno kao Molitveni Lanac..
www.europenhrist.net
a evo i www.christopolis.net
u www.mariazell2007.at ,bice susret mladezi,pa tako polako se obraca i
Europa,samo trebamo moliti za njih..
Procitala sam na jednom mjestu(sta mislite dali ce ezropa postati islamski kontinent)jer se Dzamije grade na sve strane,i dalje pise...
Nema bojazni,trebamo samo na nama radit "BITI PRAVI KRSCANI"
pa cemo ostati krscanski kontinent,i zivjeti u miru s drugim vjerama.
Jer akocemo mi njih postivat,onda cu i oni nas.!
Zato samo trebamo "Mladez podrzati,dati im sansu"

A Hrvatska mladez je posebna,Bosna isto!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2007 08:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo ja pokusavam nagovoriti svoje prijatelje "idemo na molitvenu, na tribinu, neki drugi dan osim nedjelje na misu...". Ali nazalost sve ostaje na pokusaju. Mislim da je vecini svjeta u Mostaru, pa tako i mladima odlazak na nedjeljnu misu postao neka "rutina" koju samo moraju odraditi. Ne znam kako je u drugim mjestima, ali ovdje sam dobio takav dojam.

Pitas covjeka ides li ti na misu on kaze "idem nedjeljom"... Pitam drugoga molis li se kaze on meni "ja sam pravedniji od vas sviju, ja dnevno izmolim 3 ocenasa"... I sta da ja uradim sa takvim covjekom? Da mu reknem "to je ok"? Pa kako cu mu to reci kad ja ne mislim da je to ok? Sada da mu probam tumaciti svoje misljenje reko bi mi "tko si ti da meni tumacis" i bio bi potpuno u pravu.

U Mostaru ima dosta ponude za mlade, i vjerske tribine i molitvene grupe i frama... Tko trazi naci ce. Ja ih mogu samo uputiti u to jer sam i ja jos pocentik.

Ako imate kakvih sugestija samo recite :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2007 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pa evo, ja kroz to prolazim, mada sam vjerojatno dosta tog puta presao. Nema smisla da se zivciras sto netko ne shvaca koliko koristi moze dobiti kad dodje do takvih stvari. Ne uznosi se mislju da ti dovodis ljude k Bogu, ne, Bog ih preko tebe dovodi k sebi i neces ti svojom pamecu nista postic tako da tu mozes biti samo miran, nikako tome pridavat toliku vaznost. Kako ti budes rastao u vjeri, i kako Duh Sveti bude s tobom, onda ces vidjet koliko puno vise plodova ima na tom polju, nego kad im ides "na silu" kako se meni dogadjalo govorit o tim stvarima. Obavezno moras molit za takve ljude, kojima mislis da bi mogli prihvatiti ono sto ces im reci, inace male koristi samo od toga sto si rekao, to sjeme treba zalijevat :)

A osim toga, Bog je providio meni jednog prijatelja koji se obratio tako da smo jedno drugom podrska u duhovnim turbulencijama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2007 13:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Bvb...Berno,da li si ti otišao gdje si krenuo? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr