www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 04:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: što učiniti?
PostPostano: 26 ožu 2007 14:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2006 18:55
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam problem koji ne znam kako da riješim, a da nekog ne povrijedim. Ispričavam se svima što tema nije u skladu s forumom no ne znam s kime bih se posavjetovao još dok nije kasno. Naime svidjela mi se jedna krasna djevojka koju sam znao iz viđenja, saznao sam neke informacije o njoj, dobio broj preko poznanice i uspostavio kontakt. Komunicirajući s njome preko poruka još mi se više svidjela i odlučio sam se sresti s njome. Problem je bio što ona zapravo nije bila ona već njezina sestra! Problem je bio u krivim informacijama. Popili smo kavu i pričali prilično dugo no nisam joj mogao reći da ona zapravo nije ona! I dalje se dopisujemo i viđamo, no osim prijateljstva zasad tu nema ničeg više, barem za mene, no nisam siguran da li i ona tako razmišlja. Ja sam se sad zapetljao jer ako joj kažem povrijedit ću je, predivna je a i na neki način mi se sviđa ali drukčije, iako imamo puno toga zajedničkog. Opet možda je bila Božja providnost da upoznam baš nju, a ne njezinu sestru. Opet još uvijek mi se sviđa njezina sestra i toga sam svjestan kada je vidim no nju ne poznajem i ne znam kakva je u biti. Mislim da je najbolje da stvari ostanu kako jest jer čini mi se da se vrtim u krug. Zaista ne želim nikog povrijediti, a sam sam kriv što nisam bolje provjerio informacije ili što joj nisam priznao da sam pogriješio! Baš sam blesav!!! Trebam savjet! Još jednom isprika zbog teme, ali teško mi je taj teret nositi samome u srcu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2007 14:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ah ti ljubavno problemi :)
Ako joj dadnes priliku mozda i ne bude toliko losa kao sto mislis. S druge strane mozda upropastis izglede kod njene sestre... Znam sve sam to vec proso doduse na malo drugaciji nacin :)
Jedini savjet koji ti mogu dati je da se pomoliš i vjeruješ u uspijeh molitve. Vjeruj da ćeš primiti. Pozdrav i Bog te blagosovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2007 15:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ja stvarno ne znam sto da cinis u toj situaciji :) no znam kome bi se trebao obratiti za savjet. Znas to i ti, pa eto, pokucaj Mu, zatrazi savjet, pozovi Ga u molitvama i priupitaj, pouzdaj se i strpi. Reci ce ti Isus Krist, On je zivi Bog, odgovara na molitve, a nemoj ni Djevicu Mariju zaboraviti zamoliti za zagovor oko svojeg problema, Djeva je, kao nitko od nas ljudi, puna milosti Bozje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ožu 2007 16:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
[Zaista ne želim nikog povrijediti, a sam sam kriv što nisam bolje provjerio informacije ili što joj nisam priznao da sam pogriješio! Baš sam blesav!!! Trebam savjet! Još jednom isprika zbog teme, ali teško mi je taj teret nositi samome u srcu.[/quote
]


..Nemoj nikad ni skim biti iz samilosti..jer što dulje budeš s tom osobom ..dublje i više ćeš je povrijediti..

.ako ti se ne sviđa..moraš joj to dati do znanja..tako da :
..se lagano .povučeš...diplomatski..

.a dalje tko zna..?
.riješenja će doći ..
..sama..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2007 17:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Tomi,iz ljudskog zivota znam,da je najveci uspjeh postignut,ako igras sa otvorenim kartama,znaci kazi istinu,i to cijelu istinu....ako tu istinu ne kazes sada,poslje ce biti puno teze,a i dajes lazne nade,ne samo nekome drugome,nego i sebi..Ne boj se nista,dali ce netko biti povrijedjen,
poslje i kasnije ce biti jos vise...a dali ti to zelis?
Bog s nama svakim ima plan,i ako se pustis volji Bozjoj,onda ce to biti rijeseno i to ispravno.Samo sto cesto puta ,nismo sigurni pa pustimo da srce odluci,a srce slusa razum,jer tad je to nasa volja...
Moje misljenje pricekaj,budi strpljiv...i prikazi Gospodinu Isusu,i zamoli ga da ti pomogne,da ne budes u zabludi.
Jer Bozji putevi su poneki puta cudni,i ne objasnjivi!
Ipak On zna sta je za nas najbolje....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2007 23:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
rebeka ti dobro kaze, no to ne znaci da zaboravis na strpljenje u cijeloj situaciji. Ali opet, nemoj vrijeme koje ce proteci dok strpljivo osluskujes svoje srce iskoristit na nacin da se navezujes na neku osobu i tako svoje i njeno srce jos vise povezujes jer rana moze biti duboka.

Neka te Bog blagoslovi i neka te vodi u ovoj za tebe ozbiljnoj i nesvakidasnjoj situaciji!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2007 07:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2006 18:55
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Istina je sve što velite! Hvala vam svima na savjetima dobri ljudi!
Bit će kako mora biti.
Da istina oslobađa, a laž zarobljuje savjetovao sam jednom jednoj osobi i sada kad sam se sam našao u sličnoj situaciji nisam spreman biti do kraja iskren, zbog nje, zbog njezinog osmjeha, ali možda i zbog sebe. Da, molitva je jedini odgovor, on će sigurno doći, u srcu, kad bude vrijeme. Do tada jedino strpljivost...
Nek' bude Božja volja! Y que Dios los bendiga a todos!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 ožu 2007 08:00 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2006 18:55
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
..Nemoj nikad ni skim biti iz samilosti..jer što dulje budeš s tom osobom ..dublje i više ćeš je povrijediti..


Nameće mi se jedno moralno pitanje - općenito, nije li biti s nekim iz samilosti na neki način žrtva koju možemo predati Bogu ako to tu osobu usrećuje ili čovjek nije sposoban za takvu nesebičnu ljubav?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2007 14:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Btb...ja to ne opravdavam...Iz samilosti pomoć nekome,učiniti nešto za nekoga,dati nekom nešto....i predati to Bogu,ok...Ali ljubiti nekoga iz samilosti da bi predao žrtvu Bogu!!!Pa mislim da bi veća šteta bila kada bi ta osoba to uvidjela i shvatila da ju je netko koga je ljubila dušom i tilom ljubio zato što se to njoj dopalo i što je bila sretna ,ljubio iz sažljenja i da bi ispao u Božijim očima žrtveno janje...a ne iz uzajamne ljubavi...To je moje mišljenje...možda i griješim al je tako...Ako nisi Tomi imao ništa sa tom sestrom još...lipo joj objasni ako ne želiš je ljubiti...i kreni svojim putem...jer mislim ako bi sada i pokušavao sa drugom sestrom da bi to bio velik udarac za obe..Lipo se prepusti molitvi...i predaj sve Isusu a on će ti pokazati put kojim triba da kreneš...Želim ti obilje Božije milosti i ljubavi...Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2007 13:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
tomi napisao:
Citat:
..Nemoj nikad ni skim biti iz samilosti..jer što dulje budeš s tom osobom ..dublje i više ćeš je povrijediti..


Nameće mi se jedno moralno pitanje - općenito, nije li biti s nekim iz samilosti na neki način žrtva koju možemo predati Bogu ako to tu osobu usrećuje ili čovjek nije sposoban za takvu nesebičnu ljubav?!



.tvoja situacija nema veze s "samilosti" ..jer ti si lovac na njenu seku...a usput ti je ona naletila..

.primjer samilosti bi bio npr. kad dečko ima djevojku..koja npr.
.ne može roditi.( a on strašno želi djecu) ..on se oženi s njome i ostanu zajedno cijeli život..
..jer je ..ljubi.. to je samilost i žrtva..koja se predaje Bogu..iz ljubavi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr