www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 17:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 23 stu 2013 22:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
MAJKA BOŽJA SLJEMENSKA (ZAGREB)

Eto, da nastavimo sa našim svetištima..

Opet pišem iz glave, tako da moram zamoliti da me nadopunite..

Kapelica Majke Božje Sljemenske ( kraljice Hrvata).. sagrađena je 30-ih godina prošlog stoljeća, u čast tisuću godina hrvatskog kraljevstva..

Ove slike snimljene su ljetos na svetoj misi povodom 50 godišnjice župe..

Kao prvo, kapelica je na 1000 m nadmorske visine.. može se doći kolima, ali mi smo hodočasnici/planinari, pa se rijetko služimo kolima.. rijeke ljudi dolaze pješice,mnogi s djecom :b112:

Slika

Župnik Josip Rožmarić... krasan čovjek, krasne propovjedi drži.. užitak je slušati toga čovjeka.. čista suprotnost našim političarima 8)

Slika

A sada mali pogled na kapelicu..


Slika

Slika


I kako rekoh, 50 godišnjica od osnutka župe, pa su ovdje i naši dragi gosti..

Slika



Kapelica oe omiljeno mjesto zagrebačkih ( a sreo sam i dosta Dalmatinaca) planinara.. naročito je dojmljiva polnoćka, kad tamo dolaze samo ljudi čvrste volje, jer se često zbog snijega mora prtiti i par sati do nje..

Nakon polnoćke velečasni Rožmarić zove sve hodočasnike na okrijepu, u župni dvor.. .. sjajna atmosfera, vjerujte.. a i ovog se puta Joža Rožmarić pokazao susretljivim domaćinom...



Malo unutrašnjosti kapelice...


Slika

Slika

Slika


Oko izgradnje i oslikavanja kapelice angažirali su se najbolji hrvatski arhitekti i najpoznatiji umjetnici našeg naroda..


I da završim.. kapelica je malena, stane u nju 50-ak ljudi.. ali vjerujte, za svake mise ori se kao da nas je 150.. svi, doslovno svi pjevaju iz svega grla..

Naravno, ne smijemo zaboraviti da se zahvalimo našemu gradonačelniku M.Bandiću, koji je stvarno uložio trud i svoj autoritet za obnovu kapelice.. jest ex komunista, ali je i Hercegovac :D

Hvala lijepa na pažnji....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 sij 2014 18:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
NOVOGODIŠNJA MISA

Nakon novogodišnje noći, kako je već tko proveo taj događaj, ljudi su željni malo odmora od fine hrane, televizije, izležavanja..
Već sam pisao o tradicionalnoj misi, i kasnije druženju u župnom uredu Sljemenske kapelice....

Mi smo se uputili pješice prema Sljemenu, 3 sata ubrzanog hoda, kroz maglu i blato..

Slika

Vjerujte, to je pravo hodočašće, jer tko bi se po ovakvom vremenu uputio kroz šumu.. nakon magle, inja, susnježice, na vrhu smo..

Slika

Misu je predvodio legendarni Josip Rožmarić, uz pomoć fra Josipa iz Hercegovine ( nisam upamtio prezime)..

Slika

Bila je puna kapelica, ljudi blatnjavih nogu ali svi veseli i sretni.. jako, jako domoljubna atmosfera.. Kao i uvijek, čitala je bivša ministrica g. Ljilja Vokić, zaista draga žena :D


EEEE, nakon mise slijedi druženje u dvorani župnog ureda, nemam vam što govoriti, slike sve pokazuju..

Slika


Slika

I nakon svega, nismo kolima, pa ne ide se tamo autom... da nas ne uhvati noć, ajmo se malo požurit kući... ali, i vrijeme nam se smilovalo, magla se digla, i nije bilo problema.. ipak, ponijeli smo 3 snažne baterije u ruksacima..

Slika

PS: sorry, tek sad vidim da su slike malo prevelike, ali već sam ih uploadao, :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr