www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 03:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 18 ožu 2014 20:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
***Crkva velikog hrvatskog krsnog zavjeta u Kninu***

Smatram da bi vas zanimalo pogledati ovu crkvu.. ne mogu tvrditi da je izvana nešto lijepo uređena, čak i ne liči na pravu crkvu, sve dok ne pročitate natpis..

Svi znamo kako je bilo u Kninu i što se događalo 90-ih godina.. stoga i ne trebamo očekivati arhitektonska čudesa, a i kriza je :) ...

Zatekao sam se u Kninu za Dan Oluje.. tada je služena misa za Domovinu.. uz brojne ( oporbene) čelnike političkih stranaka zatekao sam i gradonačelnika Bandića, i još par njih, da ne nabrajam..

Slika

Evo, pojavio se i Bandić..

Slika

Za vrijeme mise stvarno prekrasno je pjevala klapa HRM- Sveti Juraj...
Dečki stvarno krasno pjevaju, sav se naježiš :b112:

Slika


Slika


Slika


Kako i doliči misi za Domovinu, počasnu stražu držali su moji dragi dečki iz Počasne bojne, nekadašnji 1. Hrvatski gardijski zbor..

Slika

Volim narodne nošnje, naročito ako ih nose pristale žene, pa eto.. nisam dokučio otkud su :)

Slika


I na kraju, kao veliki pozdrav svima, moram napisati da sam pročitao da se upravo ova crkva obnavlja, ili gradi iznova iz temelja.. ali ostaje isto ime..

Dakle, živi bili pa vidjeli.. uskoro opet idem ovim putem, vidjet ću pa ću napisati koju riječ :b112:

Lijep pozdrav.............


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od kutijica na 01 tra 2014 15:50.
PostPostano: 21 ruj 2014 18:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
..................

eto, bijah jučer u kraljevskom hrvatskom gradu Kninu...ovo je fotka nove crkve, koja se gradi na drugoj lokaciji, 100 m udaljenoj od sadašnje crkve..

Slika


Za sada se nema što vidjeti, ali mogu reći da će crkva biti velika, sa čak 1000 sjedećih mjesta.. tako sam čuo.. Upravo danas se po hrvatskim župama skupljali dobrovoljni prilozi za izgradnju/ dovršenje...nije me bilo da dam svoj prilog, ali bit će vremena :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2015 20:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
................lijep pozdrav.........

...........dok vi tu samo tipkate, ja se malo i krećem....

tako sam nakon 6-8 mjeseci opet prolazio kroz hrvatski kraljevski grad Knin, i pogledao kako napreduje gradnja crkve... nije ništa narasla, i meni je u prvi čas izgledalo kao da je malo napravljeno, ali kad sam usporedio, vidjeh da i nije baš tako.. izgleda da radovi napreduju, dimenzije crkve su one iste, naravno, ali se uređuje pročelja, ukrasi, fasada, tako nešto... vrh zvonika će valjda doći posljednji...


Slika


Jedini je problem što u zadnja moja tri prolaska Kninom stalno pada kiša, ili je loše vrijeme... možda me arapi unajme da im donesem kišu u Saharu :b101:


usput, zna li netko koja je najstarija crkva u Hrvata? ..... to bi mogla biti sljedeća tema, hehehe... ali čak i nisam siguran je li najstarija, samo lupam :wink:

..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2015 17:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ja mislim da je sv Duje ( 8) ) najstarija katedrala na svetu. Ali netko mi je rekao da ovdje u st ima još jedna starija crkva :?
Ako tko hoce posjetiti bogatu kulturnu baštinu splita, neka se javi, uz mali preduvjet: da bude osoba ženskog roda, slobodna, eto... :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2015 20:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
... pa, vidjet ćemo, ova na koju ja mislim je skoro od stoljeća sedmog, osmog, devetog, haha...
Baš sam danas u večernjaku naišao na članak o ovoj crkvi, kaže da će biti gotova do Dana Oluje....

A za cure, naravno... gledao sam maločas emisiju o bijeloj kugi, to je strahota koliko nam se ljudi iselilo u zadnjih 400 godina... a bili smo među najnapučenijim državama ovog dijela europe... krah je počeo s turcima, a eto- sada im puštamo slobodan dolazak pa su npr. u Švedskoj pravi Šveđani manjina... znate o čemu govorim....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od FRANC-JOSEF na 20 kol 2016 18:40.
Razlog: proba
PostPostano: 23 kol 2016 13:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
...
.
Neki dan prolazili smo kroz Knin.. pa usput svratili i do nove crkve.. stvarno je prekrasna, ali na žalost bila je zaključana, sa svih strana..

ali ipak, onako izvana se čini krasna...

Slika

okoliš je prilično dobro uređen, iako ne i završen.. pogledajte samo ova ogromna brončana vrata, i moju suprugu za usporedbu :D

Slika

i naravno, nakon svega posjet legendarnoj kninskoj tvrđavi, sjedištu hrvatskih kraljeva..
tvrđava je iznenađujuće velika, i prostire se preko cijelog brda, u tri obrambena prstena..

Slika

fotkao sam se uz spomenik našem Franceku, kojeg sam ( da se pohvalim) malko i osobno poznavao...
U sklopu tvrđave postoji i Muzej Oluje, koji svakako treba posjetiti... sam pristup tvrđavi je jednostavan, 300-400 m od rotora, i uskom ulicom dolazite do parkirališta...

LP svima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr