www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 10:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 19 vel 2015 21:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
.............. pa evo, imao sam prilike biti prisutan i na ustoličenju naše predsjednice, i nekako uspio snimiti fra Jozu Zovka, koji je u vrijeme ukazanja početkom 80- ih god bio župnik.. Pošto poznajem ženu koja mu je bliska rođakinja, pričala mi je da su ga komunisti jako proganjali i zatvarali............

mediji danas javljaju da je upravo fra Jozo među prvim ušao u ured i blagoslovio ga... nije li to poprilična zadovoljština za tako velikog čovjeka i svećenika?.... inače, znam da je Stipe dao poskidati sve križeve i raspela...



Slika


...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 kol 2015 17:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
....
Eto, mi bili jučer u Međugorju, i još smo u blizini...
Popeli se na Križevac, pomolili se...


Slika

I jedna lijepa novost... Odvojak autoceste Zagreb- Split-Dubrovnik završava u blizini Međugorja, s vrha Križevca lijepo se vidi autocesta.. slika stiže kad dođem kući,i prebacim s fotića na komp..

Slika

..

Slika

Toliko... btw, posjetio sam jednu sjajnu crkvu ... jedna od najljepših koje sam ikad posjetio... hmmm.. dvije crkve će biti...LP


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 kol 2015 14:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
...... eto...

od jučer smo kod kuće, ipak je doma najljepše...

kao što sam obećao, evo fotke s Križevca... da se lakše snađete, glavni prilaz križevcu je nama iza leđa, a tamo je ujedno i svetište... s vrha na drugu stranu vidite OVO :

Slika

dakle- gore u desnom kutu završava autocesta kroz Hrvatsku, i od nje se pruža odvojak za Međugorje.. s kraja tog odvojka do svetišta je maksimalno 15-20 km....

Znam da sam naporan, ali mnogi to ne znaju, pa da se ljudi lakše snađu... dakle, u posljednje je vrijeme omogućen puno, puno lakši i jednostavniji pristup Međugorju... mislim da se posljednja stanica u Hrvatskoj zove Kula Norinska....

Slika

fotka je snimljena teleobjektivom, nije ipak toliko blizu kao što se čini...

hvala lijepa, za sada ovoliko, čujemo se uskoro na novoj temi.... :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2016 14:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
...........
eto, fotki ima dovoljno..

Htio sam samo s vama podijeliti iskustvo dolaska u Međugorje autocestom Zagreb-Split- Dubrovnik...

Mi smo krenuli iz okolice Zadra, priključili se na autocestu i vozili do kraja... dakle- poslije Vrgorca.. na posljednjoj ( za sada) naplatnoj postaji ČARAPINE plaćena je cestarina od 100 i nešto kn, a odmah nakon par stotina metara nalazi se granična postaja NOVA SELA.. i odavde se već golim okom vide međugorska brda.. gužve nema.. bosanska granica zove se BIJAČA.. problema nikakvih... a onda 100 m od njihove granice počinje trasa buduće autoceste za Mostar i dalje... dakle- 400- 500 m od kraja naše autoceste počinje njihova, doduše buduća... POZOR.. odmah na ulasku na njihovu autocestu morate platiti cestarinu od 1,5 maraka ( 6 kuna).. PROBLEM je u tome da primaju samo eure u papiru, a kune NE PRIMAJU.. nakon 4-5 km završava taj njihov autoput, i sporednom cestom imate 10 min do crkve u Međugorju.. sve ukupno 2- 2,5 sata vožnje od Zadra, ovisi o brzini... prve table za Međugorje pojavljuju se tek oko Zagvozda, a dalje je put dobro obilježen..

Osim onih " marak i po" i " ne primamo ti kune, pajdo " , :lol: sve je ok, ljudi su stvarno ljubazni.. a i ono neprimanje kuna, po riječima domaćih- to je pritisak iz sarajeva...

ali, da ne bude bez fotke, evo spomen ploče fra Slavku Barbariću, koji je jedan od najpoznatijih svećenika Međugorja.. spomen je pod samim vrhom..

kažu da se svakog dana, bez obzira na vremenske prilike uspinjao na vrh Križevca i molio.. a ovo u mojoj ruci je njegov molitvenik..

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr