www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 07:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 26 ruj 2015 21:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
....
.... SVETIŠTE ČUDOTVORNE SINJSKE GOSPE I GRAD SINJ...


Lijep pozzzz..

Godinama na putu prema Hercegovini prolazimo kroz junački grad Sinj... i svih tih godina samo projurim kroz grad, jer je još samo sat vremena do našeg cilja, hahahaha.. stvarno sramota :oops:

Dakle, ovog ljeta sam samome sebi dao pljusku, i rekao : " ženo, navratit ćemo u Sinj ! "

Moram sa nelagodom priznati da u sve ove godine nismo posjetili grad i ovo svetište.. pa sada, eto... pokušajte si malo predočiti kako je tamo...


Slika

eto, ova fotka gore je ajmo reći jedina u kojoj sam koliko toliko uspio uhvatiti cijelu crkvu...
razlog tomu su uske uličice i poprilična građevinska gužva, tako da ne možeš uhvatiti cijelu crkvu u kadar...

a sada malo izbliza :

Slika

eto malo povijesti, pa si pročitajte izbliza..

Slika

a evo i moje malenkosti u parku unutar dvorišnog dijela svetišta :


Slika

Slika

ovo do sada što ste vidjeli, to su sve pomoćne prostorije ili mjesta za ispovijedi ili hodočasnike..

Slika

a sada sama unutrašnjost crkve...


Slika

Slika

oltar i okolica... to prvo vidite kada ulazite na glavna vrata.. mi smo ušli na sporedna :)

i eto čudotvorne slike Gospe Sinjske, lijevo od oltara..

Slika

Slika

i još malo...

Slika

a eto, kroz ova je vrata gospina slika navodno unešena u svetište...

Slika

ali, to još nije kraj...

sljedećih dana pokazat ću vam ODAKLE je gospina slika stigla u Sinj, u bježanju pred muslimanima.. ( pogledaj temu o Rami-Šćit )..viewtopic.php?f=93&t=7472... i ostatak priče o Sinju..

PS. moram vam priznati da sam ovaj prilog radio dva sata, dok središ fotke i učitaš, a skoro me srce strefilo kad sam na neki, ni ja ne znam koji način skoro stavio prilično prostu karikaturu umjesto fotke broj 3.. ali nije bila moja greška, hehe, ovi svašta reklamiraju ( ne ovaj forum, drugi)... i pokušali mi podvaliti... :a1163:

nadam se da će vas zanimati ovo svetište.... više nego ono prošlo, Kupres... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 ruj 2015 07:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1346
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 184 zahvala
Zahvaljeno je: 169 zahvala
Kao i uvijek super :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 ruj 2015 14:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
................

mislim da vam nisam pobliže pokazao oltar...

Slika

i jednu od mnogih spomen ploča na burnu i dugotrajnu povijest svetišta..


Slika


A SADA...

moram vam pokazati fotku sinjske tvrđave, koju su opsjedali turci, i na kojoj je postavljena zavjetna kapela..

Slika

Tvrđava se sada obnavlja, koliko se može... do nje vodi put iz centra grada, a oko, tj. ispod zidina se nalaze postaje križnog puta i lijepa šetnica...
U vrijeme kad smo mi tuda prolazili sve postaje križnog puta još nisu bile završene, tj. nedostaju još kipovi na par posljednjih postaja...

Slika

obratite pažnju na ostatke zidina, koje su građene na prirodnim stijenama i liticama :

Slika

ovoj fotki nisam mogao odoljeti da je ne pokažem.... Isus susreće žene..

Slika

i nakon kako rekoh još nezavršenog križnog puta dolazimo do vrha tvrđave, odakle puca prekrasan pogled na cijeli kraj..

tamo ćemo prvo vidjeti zavjetnu kapelu..

Slika

Slika

Uz kapelu je postavljen i prekrasan kip Gospe Sinjske, koja čuva svoj narod... pa sam je eto, i ja zamolio da me samo lijepo pogleda :D

Slika


A da lijepo ne gleda samo mene, nego i sve nas, pogledajte na ovoj posljednjoj fotki...

Slika

Toliko... nadam se da pri prolasku kroz grad Sinj nećete samo projuriti centrom, ili svetištem... posjetite i tvrđavu, alkarske dvore, muzej, itd... i mi smo, ali ovo je kršćanski forum, pa vas neću više daviti.. LP


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2015 20:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
.................pozzzz...

Nisam mislio gnjaviti vas fotkama izvan teme, ali.. vjerovatno i pokoja fotka grada Sinja ili Sinjske alke spada bar malo pod temu..

....tim više što su me neki cijenjeni forumaši u pp pohvalili, i poželjeli još koju sličicu.. hvala..
.
.

... Slika
.
.

ovo gore je spomenik alkaru, a također i početna točka od koje alkari kreću u trku..
.
.

a slika dolje, to vam je ulica kojom trče alku, imenom Alkarsko trkalište.. ovo je fotka kad nema alke, kada njome prometuju i automobili... odavde plus /minus 20 m se snima Alka...
.
.

...Slika
.
.

a fotka dolje, to je ista ta ulica dva sata prije početka alke... naime, na kolnik se nasipavaju kamioni pijeska, tako da se asfalt pretvara u .. evo pa vidite i sami, hahaha
.
.
.
....... Slika
.
.

svečana bina, u kojoj sjede najviši ... hmmm.. državni odličnici... nisu odlični pa ću ipak napisati- dužnosnici :a1407:
.
.

...Slika
.
.

Alka počinje budnicom limene glazbe, povorkom alkarskih momaka kao prethodnice, i na kraju povorkom konjanika- alkara...
.
.

...Slika
.
.

tokom povorke, što je veoma zanimljivo, vodi se ( ali ne i jaši) bogato ukrašeni bojni konj, koji simbolizira zarobljenog konja turskog vojskovođe... budući da sve pišem iz glave, ne mogu mu se sjetiti imena... Edek... to je ime... njega nažalost nisam snimio, budem :b112:
.
.

Ako nekoga zanima, snimio sam mali filmić.. alkari jure brzinom od 60 km/h, nije lako snimiti konjanika u velikoj gužvi...
.
.

video : pojačajte zvuk... pjesma počinje tiho...


https://youtu.be/XkNwQo7pkHI
..

I sada, fotka kakve inače jako cijenim... narodna nošnja cetinske krajine... volim poslikati takve stvari..
.
.

...Slika
.
.

Snimio sam je u muzeju, a stavit ću vam još i ovu, upravo iz vremena borbe s turcima...
.
.

...Slika
.
.

Naravno, nisu to jedine fotke, upravo zbog toga vam preporučujem posjetu muzejima kad uhvatite priliku...
.
.

Lijep pozzz....

PS- ne zamjerite što sam sakrio lice, nisam ružan, ali zbog blabla stvari ( posao) ne volim svoje fotke po forumima...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr