www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 03:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 28 srp 2007 19:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Boraveći na zemlji Jesus je mnogo govorio o Bogu Ocu!...
Jednom prilikom je jedan učenik sa nestrpljenjem rekao ; " Pokaži nam Oca ,
i bice nam dosta !...Ovo pitanje je navelo Jesusa da im da šire objašnjenje koje
dopire kao velicanstvena istina i do naših dana !...Jesus mu je odgovorio:
" Toliko sam vrijeme s vama i nijesi me poznao, ? -- koji vidje mene, vidje oca;
pa kako ti govoriš: pokaži nam oca "? - Njegove sledeće potvrde su bile još upečatljivije;
" Zar ne vjeruješ da sam ja u ocu i otac u meni " ?
" Vjerujte meni da sam ja u ocu i otac u meni " ?
Pored ove osnovne Kršcanske istine , Jesus je i sa drugim rječima učvršćivao vječne
Kršćanske temelje ; " Iziđoh od oca, i dođoh na svijet; i opet ostavljam svijet, i idem k ocu ".
Videći zbunjenost učenika , a znajuci i današnju potrijebu nas Kršćana kojima je
osobno Jesus rekao da budemo Njegovi svjedoci ,učvrstio je još jednu vječnu istinu spasonosnog
Kršćanstva ; Ohrabrujući tada učenike , a danas nas , rekavši da se vraća Ocu, obećao je
da nas neće ostaviti same !..." Necu vas ostaviti sirotne; doći ću k vama". ...
Veličanstveni Bog, boravio je jedno vrijeme sa ljudima , i sada se vraca u "Jedinstvo"...
Obećava, i pored toga što se vraća , da nas neće ostaviti sirotne , bez Boga !....
Obzirom da je on bio iz božanskog jedinstva prvi utješitelj , pa se sada vraća u božanstvo,-- obećava ;
" - i daće vam drugoga utješitelja da bude s vama vavijek".... Jesus odmah jasno objašnjava :
" Duha istine, kojega svijet ne može primiti, jer ga ne vidi niti ga poznaje; a vi ga poznajete,
jer u vama stoji, i u vama će biti"....Mi, koji prihvatamo Boga utješitelja -- Duha istine - saznaćemo :
" U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u ocu svojemu, i vi u meni, i ja u vama?....

Samo Duh istine,mi kmoji Ga primamo-- može nas osvjedočiti da je Jesus u Ocu , a mi u Jesusu,i On u nama !.....

Zaključak : Mnogi danas iz "svijeta" -- ne mogu primiti ovu istinu -- zašto ????

Jesus je i na to dao odgovor ; " Ako imate ljubav k meni, zapovijesti moje držite"...

Pokoravajući se Božjoj volji izraženoj kroz Njegove Zapovijesti , ucvršćujemo
jedinstvo Oca Sina i Duha Svijetoga u srcu , i time stičemo pravo , kada prođe vrijeme probe,
na vječnu zajednicu sa Bogom... --- Divna je i veličanstvena Religija -- KRŠĆANSTVO !....


Biblijski hrišcanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 srp 2007 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Biblijski Hriscanin napisao:

Pokoravajući se Božjoj volji izraženoj kroz Njegove Zapovijesti , ucvršćujemo
jedinstvo Oca Sina i Duha Svijetoga u srcu
, i time stičemo pravo , kada prođe vrijeme probe,
na vječnu zajednicu sa Bogom... --- Divna je i veličanstvena Religija -- KRŠĆANSTVO !....


Biblijski hrišcanin



.. Ne možemo mi učvrstiti jedinstvo Oca, Sina i Duha Svetog u srcu, nego samo dopustiti Presvetom Trojstvu da nas čvršće prisjedini sa sobom

.. ne stičemo mi pravo, nego primamo milost

.. KRŠĆANSTVO NIJE RELIGIJA

:u215:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 srp 2007 20:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Duh Svjeti se ne dobija u punini odmah , na primjer prilikom krstenja ; Takođe, Duh Svjeti
nije naslijedan !... Čovjek može da se obraćenjem "upozna" sa Duhom Svjetim ,
da ga prihvati , ali, to je samo početak.... U Duhu mora da se raste ; Protuvno ,On
odlazi ; napušta, žalostan, pogrješnog primaoca...Tvoja zapaza je točna ; Moramo
dopustiti Duhu da nas veže u svijeto Trojstvo....Čvrstina odluke za to spasonosno
djelo je od svih nas neophodna...-- U vezi " sticanja prava i primanja milosti" -- tu se može
diskutiratu !.... Jesusovom žrtvom svi su stekli pravo na spasenje , jer je svima , ali baš svima
uračunata Jesusova pravda ...Ali se svatkome ta pravda ne može dati....Svaki čovjek ima
mogućnost spasenja ,ali ta ga mogućnost ne uvodi automatizovano u spasenje !...
Milošću smo svi u mogućnosti da se spasemo , ali ,sigurno se ne mogu svi spasiti...
Što je onda objašnjenje ?...Mi smo stekli pravo na milost ,ali , da li ćemo ga svi primiti ?....
Rešenje je jasno , i Biblijsko ; -- Zapovjedi Božije i vjera Jesusova ; ali samo Jesusova , jer
naš Bog je ljubomorni Bog , i ne trpi nikojako uspoređivanje sa Njim !....

Biblijski hrišćanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: B...Hr...
PostPostano: 01 kol 2007 22:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 svi 2007 21:31
Postovi: 87
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Zapovjedi Božije i vjera Jesusova ; "ali samo Jesusova" , jer
naš Bog je ljubomorni Bog , i ne trpi nikojako uspoređivanje sa Njim !....


Hm...opet mi se čini da po tebi...Molitva bilo kom drugom Svetcu-Svetici ispada pogrešna ili neučinkovita...kao da zaniječeš još neke stvari...volio bih da griješim...neznam...obrazloži !
Tshuss !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2007 20:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prijatelj ! Prije nego je Planeta zemlja osposobljena da pruža uvjete života, bila je pusta i bez obličja!...
Vanzemaljska bića su živjela u drugim prostorima i Galaksijama...To su divna stvorenja, nama poznata
kao Anđeli, a među njima je bio i najdivnije stvorenje Božije , veličanstven i savršeno lijep -- Lucifer....
Iz nama svim stvorenim bićima nepoznatih razloga , ovo najdivnije stvoreno biće se okrinulo protu
svoga Stvoritrlja -- Boga , i izgubio je mogućnost zajednice sa bezgriješnim bićima , i boravišta na Nebu...
Dalja Povjest nam je poznata ; Zemlja je preurađena da daje uvjete života , a na njoj su stvorena nova
Bića -- mi ljudi !....Sa ovim pobunjenim Luciferom pošlo je još mnogo njegovih istomislilaca... Oni su
svi sagriješili , izgubili su slavu Božiju, i zbaćeni u zemaljski vasionski prostor...Da li bi ikome od svijeh
ostalijeh stvorenih bića palo na um da se obraćaju ovijem otpadnicima , ili pak da im se mole, iako je
njihov doglavnik bio najsavršenije stvoren ?...-- Onaj tko je sagriješio i izgubio slavu Božju , nema bilo
kakvog razuma -- moliti mu se .... Cijeli proces pada čovjeka u grijeh, poznamo svi vrlo dobro , i ne mora
nam se dokazivati da su i od ljudi svi sagriješili i izgubili slavu Božiju . Ako pak neki čovjek i pomisli da
se može moliti nekome drugome čovjeku, mora dobro razmisliti koliko će žalostiti presvijetoga Boga
takvim nepotrebnim i neprihvatljivim činom....Zar Bog nije dovoljno pokazao ljubavi prema nama , da bi
smo ga vrijeđali , i srce mu ponovo probadali -- moleći se netkome tko je sagrešio i izgibio čast Božiju ?...
-- Ako bi postojio ijedan čovik za kojega Gospod naš nije morao umrjeti -- ni takvomu se nebih molio...

Gospodu Bogu mom se klanjam , i Njemu jedinome služim.....

Biblijski hrišćanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2007 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Planeta Zemlja nije osposobljavana..nego ju je Bog stvarao....
Anđeli nisu živjeli u drugim prostorima i galaksijama......nego s Bogom...
Lucifer se okrenuo jer je htio biti kao Gospodin.....Njemu ravan.....i nije mu htio više služiti....
Zemlja nije preuređena.......
Đavli..na čelu s Luciferom....izbačeni su u pakao.....ne u vasionski zemaljski prostor....pušten je Lucifer na zemlju tek 1864. godine.....
Zadnjih tvojih 5 riječi me ostavljaju ?......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr