www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 21:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 13 stu 2007 15:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Može li mi netko malo bolje protumačiti ovaj dio iz Biblije.
Marko 3,
28 Doista, kažem vam, sve će se oprostiti sinovima ljudskima, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule. 29 No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 stu 2007 15:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Znam da su to sljedeći:

ŠEST GRIJEHA PROTIV DUHA SVETOGA

Ne ufati se u spasenje.
Zlo se ufati u spasenje bez dobrih djela.
Suprotiviti se istini poznatoj.
Zavidjeti duhovnim dobrima svoga bližnjega.
Otvrdnuti u grijehu.
Ne pokajati se ni na smrti.

Sam Isus Krist kaže u evanđelju da se grijesi protiv Duha Svetoga kao što su preuzetnost ili očaj neće oprostiti. No, to nije zato što to Bog ne bi htio, nego zato što takav grješnik sam onemogućuje da mu se može oprostiti. Pa razlog neopraštanja nije u Bogu nego u nemogućnosti primanja opraštanja sa strane čovjeka. Sjetite se Jude. Veliki je grijeh učinio izdajom, ali je učinio veći grijeh nevjerom da mu Isus može oprostiti, pa je, kako kaže Pismo, otišao u mjesto propasti.

Vjerujem da ćeš iscrpniji odgovor dobiti od naggara ili joakima, al eto nadam se da sam ti bar malo pomogla


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 stu 2007 17:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2007 19:48
Postovi: 96
Lokacija: na putu...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nešto mi nije jasno... zašto se očaj ne bi mogao oprostiti? tj, zašto je očaj toliki grijeh??????koliko se ljudi danas nalazi u beznadnim situacijama i očajni su, zar to znači da se nitko ne smije toliko loše osjećati jer mu neće biti oprošteno...? :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 stu 2007 17:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma tko ti je to rekao da je očaj neoprostivi grijeh. Pitanje je u kojem kontekstu. Biti očajan zbog stanja u kojem se nalaziš ili biti očajan (zavidan) na drugoga.
Moj osobni stav je da očaj nije grijeh, već osobno stanje - ali svakako ono može proizaći iz određenog grijeha, prestupa koje je čovjek napravio pa je uzročno-posljedično očajan. Dakle, opravdano. No, očaj (razočaranje) nije grijeh, već ''može biti'' POSLJEDICA GRIJEHA.

Nemoj ići u krajnosti i povoditi se za svakavim neodmjerenim izjavama.
Ako netko zna više neka kaže, ovo je moj osobn stav.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 stu 2007 18:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2007 19:48
Postovi: 96
Lokacija: na putu...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tako piše u Zozy-inom tekstu... pa mi zato nije jasno ako je to sam Isus rekao... osim ako je krivo napisano...
[/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 stu 2007 20:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
tomy108 napisao:
Može li mi netko malo bolje protumačiti ovaj dio iz Biblije.
Marko 3,
28 Doista, kažem vam, sve će se oprostiti sinovima ljudskima, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule. 29 No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga."


Dragi moj prijatelju,vjeruj mi, mnogi danas ne mogu protumačiti što bi to bila hula protiv Duha Svetoga...ne samo radi znanja,već jednostavno što mnoge to zbunjuje...ovako egzegete tumače ove dijelove....radi se o ovome...kada bi netko Isusovo djelovanje(a ono što Isus čini,čini prstom Božjim kao što piše Luka 11,20) pripisao đavolskom nadahnuću,taj bi učinio neoprostivi grijeh protiv Duha Svetoga.

Naravno ovdje treba znati,da je netko mogao slučajnošću se prevariti u procjeni Isusova djelovanja,to ne bi bio težak grijeh,ali onaj koji bi to činio zlonamjerno,i nikako ne bi želio priznati u Isusu Božje djelovanje,a zna da je to djelovanje od Boga,i nikao se za taj stav ne želi pokajati,taj bi učinio grijeh protiv Duha Svetoga...u biti što bi bio grijeh protiv Duha Svetoga?Uz ono prvo što sam naveo,još i ovo što vuče posljedicu uzroka,a to je odsutnost kajanja za grijehe protiv Duha Svetoga(a ima ih čini mi se šest)....

Znači svatko onaj koji u Isusu ne prepoznaje Boga na djelu,već mu to pripisuje kao nadahnuće đavolsko,koji sve okreće naopako,čini teški neoprostiv grijeh...ovdje je važno primjetiti da tvrdnju o neoprostivosti grijeha protiv Duha Svetoga,prema trima evanđelistima,potiče direktno od Isusa,pa stoga i s velikom ozbiljnošću treba o tome voditi računa...

Kao što je tomy108 naveo Markov dio,evo d a upotpunim,navešću i ostale sinoptike o ovoj Isusovoj tvrdnji...

Mt 12
31"Zato kažem vam: svaki će se grijeh i bogohulstvo oprostiti ljudima, ali rekne li tko bogohulstvo protiv Duha, neće se oprostiti. 32I rekne li tko riječ protiv Sina Čovječjega, oprostit će mu se. Ali tko rekne protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni u budućem."


Lk 12
10"I tko god rekne riječ na Sina Čovječjega, oprostit će mu se. Ali tko pohuli protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 stu 2007 08:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Bravo joakim,

znala sam da ćeš ti to sve fino pojasniti pametni i Svetim Duhom nadahnuti moj brate u Kristu. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Ekipice s TT mislim da bismo trebali otvoriti temu Pitaj joakima na kojoj bismo pitali sve ono što nam nije baš najjasnije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 stu 2007 15:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Bravo joakim,

znala sam da ćeš ti to sve fino pojasniti pametni i Svetim Duhom nadahnuti moj brate u Kristu. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Ekipice s TT mislim da bismo trebali otvoriti temu Pitaj joakima na kojoj bismo pitali sve ono što nam nije baš najjasnije.


Slažem se s tobom. Mislim da bi trebali otvoriti jednu temu gdje će se stavljati pitanja u vezi nejasnoća koje smo pročitali u Bibliji.

Evo, imam ja još jedno pitanje. Što bi sljedeći dio trebao značiti.

Postanak 32

Borba s Bogom 23 One noći on ustane, uzme svoje obje žene, obje svoje sluškinje i svoje jedanaestero djece te prijeđe Jabok preko gaza. 24 Prebacivši njih na drugu stranu toka, prebaci zatim i ostalo što bijaše njegovo. 25 Jakov ostane sam. I neki se čovjek rvao s njim dok nije zora svanula. 26 Videći da ga ne može svladati, ugane mu bedro pri zglobu, tako da se Jakovu kuk iščašio dok su se rvali. 27 Potom reče: "Pusti me jer zora sviće!" Ali on odgovori: "Neću te pustiti dok me ne blagosloviš." 28 Nato ga onaj zapita: "Kako ti je ime?" Odgovori: "Jakov." 29 Onaj reče. "Više se nećeš zvati Jakov nego Izrael, jer si se hrabro borio i s Bogom i s ljudima i nadvladao si." 30 Onda zapita Jakov: "Reci mi svoje ime!" Odgovori onaj: "Za moje me ime ne smiješ pitati!" I tu ga blagoslovi. 31 Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh." 32 Sunce je nad njim bilo ogranulo kad je prošao Penuel. Hramao je zbog kuka. 33o Izraelci do današnjeg dana ne jedu kukovnu tetivu što se nalazi na bedrenom zglobu, budući da je Jakovljev bedreni zglob bio iščašen u kukovnoj tetivi. Susret


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2007 01:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
[Dragi moj prijatelju,vjeruj mi, mnogi danas ne mogu protumačiti što bi to bila hula protiv Duha Svetoga...ne samo radi znanja,već jednostavno što mnoge to zbunjuje...ovako egzegete tumače ove dijelove....radi se o ovome...kada bi netko Isusovo djelovanje(a ono što Isus čini,čini prstom Božjim kao što piše Luka 11,20) pripisao đavolskom nadahnuću,taj bi učinio neoprostivi grijeh protiv Duha Svetoga.



..OTAC SIN I DUH SVETI.. SVETO TROJSTVO..

.prva hula protiv Duha Svetog..kao Izraza Božje Volje..
..jest..
..Pobuna palog anđela...sotone...
..On bijaše ..apsolutno upućen tko je Stvoritelj..
..dakle nije moglo biti zabune..
..nije moglo biti , sumnje..
..ili očaja...

..on se ..Pobunio ..strategijski ..protiv izraza Božje volje..tj.
..Duha Svetog..

..s ciljem uništenja..Božjeg djela,
.tj.čovjeka..


..zato TU NEMA OPROSTA..jer ga NE MOŽE BITI...

.jer se ZLO..FORMIRALO KAO SAMOSTALNI ENTITET..
..APSOLUTNO....SUPROSTAVLJEN..BOGU..
..BOGU LJUBAV..
..i zato je sotona..sve ..ono ...što nije ljubav..
..i takva su sva njegova djela na zemlji..

..tako da svaki anđel pobunjenik..
..nema mogućnost oprosta..
..i svaki se pobunjeni...automatski ..strmoglavljuje u pakao...
---------------------

..a sada se sigurno pitate..što sad čovjek ima s tim ?

..čovjek ima ..mogućnost oprosta..jer bijaše zaveden,.
..i nije imao uvid u Božje sebstvo...poput moćnih anđela..
..no ..navezavši se u iskonu..na palog anđela...
..svaki nosi ..u sebi..klicu zla...

..koje će se potpuno osloboditi ..tek..smrću zemaljskom...
..s njom..se usmrćuje u ..naša kob..naša ..klica zla..

..jer..nakon zemaljske ..smrti... GOSPODIN ISUS POZIVA K SEBI
..U ŽIVOT VJEČN
I, one KOJI ZASLUŽIŠE SVOJIM DJELIMA LJUBAVI
..I ONE KOJE GA PRIZNADOŠE KAO JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA..

..to je ..OTAC..dao SINU..po DUHU SVETOM...izraz volje..NJEGOVE..

..pa eto svi oni koji NE MOGU NIKAD PRIZNATI GOSPODINA ISUSA
..KAO JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA..
..vrše hulu i protiv DUHA SVETOG, kao IZRAZA BOŽJE VOLJE..


..za života se može to učiniti samo na jedan način..

..ONI KOJI SVJESNO PRIZNAJU SOTONU ZA SVOG GOSPODARA.
..i tako se ..infiltriraju..u njegov ..entitet ..za sve..vjeke vjekova..

..oni koji ..to čine nesvjesno i zavedeni..
..Ne čine hule Protiv D.Svetog..

..tako da imamo primjer osoba, koje su i bile u sotonskim sektama..
..ali su se , uspijele izvući i sada svjedoče na SLAVU BOŽJU..

..Šperanza ..vam može ispričati primjer Anđele ..talijanke..

.. zato
..RECIMO ..GLASNO ..u tišini svoje sobe..

.."JA .......(ime)..svim svojim srceM, dušom i tijelom, priznajem ISUSA
kao mog JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA, i neću ga se odreći
NIKAD I NI PO KOJU CIJENU
.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 stu 2007 22:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ovako ti dragi moj tomy108 tumači Jeruzalemska Biblija...kada čitamo, riječ je o stvarnom fizičkom dvoboju,prsa o prsa sa samim Bogom,te se isprva čini kao da pobjeđuje Jakov.No kada je spoznao da za protivnika ima nadnaravno biće,iznuđuje od njega blagoslov...Jakov se potpuno priljubljuje uz Boga,povlači mu ruku da dobije blagoslov koji će obvezivati Boga u odnosu na one koji će poslije njega nositi ime Izrael......Najvjerojatnije je da je ova zgoda i na neki način slika duhovnog boja i djelotvornost ustrajne molitve....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr