www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 13:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 16:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
nikolaj napisao:
ono o oduzeti si život u prošlom postu
to mi sotona nameće
ali onajsvevišnji mi nikad ne bi to dopustio
ne mislim ja doslovno da svećenik drži komad mesa ja u toj hostiji prepoznajem Isusa svog otkupitelja
vezano uz ovo
ja imam 14 godina ja želim sve znati
ja sam neiskusan u vjeri ali ima netko ko me drži to je Krist Bog
ja sam spreman samo njemu dati život.
samo me zanima mogu li u ovome životu VIDJETI SLAVU BOŽIJU


Nikolaj, oni koji su si oduzeli život, nikada neće vidjeti SLAVU BOŽJU, jer su prezreli najveći dar od Boga-život.
Ako možeš vidjeti slavu Božju na Zemlji, vidjet ćeš ju i na Nebu!
Sve oko nas je slava Božja, samo ako ju želimo vidjeti!
Kako ti reče eleonora- ti si na slavu Božju, nama si ovdje dar i radosni smo što si s nama i što te imamo!
Bog te dragi čuvao i zaštitila Majka naša Nebeska.!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 16:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="vikica"][quote="nikolaj"]ono o oduzeti si život u prošlom postu
to mi sotona nameće
ali onajsvevišnji mi nikad ne bi to dopustio
ne mislim ja doslovno da svećenik drži komad mesa ja u toj hostiji prepoznajem Isusa svog otkupitelja
vezano uz ovo
ja imam 14 godina ja želim sve znati
ja sam neiskusan u vjeri ali ima netko ko me drži to je Krist Bog
ja sam spreman samo njemu dati život.
samo me zanima mogu li u ovome životu [b]VIDJETI SLAVU BOŽIJU[/b][i][u][/u][/i][/quote]

Nikolaj, oni koji su si oduzeli život, nikada neće vidjeti SLAVU BOŽJU, jer su prezreli najveći dar od Boga-život.
Ako možeš vidjeti slavu Božju na Zemlji, vidjet ćeš ju i na Nebu!
Sve oko nas je slava Božja, samo ako ju želimo vidjeti!
Kako ti reče eleonora- ti si na slavu Božju, nama si ovdje dar i radosni smo što si s nama i što te imamo!
Bog te dragi čuvao i zaštitila Majka naša Nebeska.!!!![/quote]

Ne bih se složila oko ovoga da oni koji su oduzeli sebi život nikada neće vidjeti slavu Božju. Ne mislim tako. To samo Bog zna,a ne mi i On jedini sagledava čitav život čovjeka. Njegovi sudovi nisu kao naši.
Netko će reći da se tješim, jer imam samoubojstvo u obitelji, ali i bez toga bih mislila isto_ nitko ne može reći tko je u Paklu, a tko u Raju ili Čistilištu...Nitko od nas ovdje na zemlji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 16:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne snalazim se baš tu, pa sam loše kopirala citat koji sam htjela izdvojit


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 16:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nikolaj, oni koji su si oduzeli život, nikada neće vidjeti SLAVU BOŽJU, jer su prezreli najveći dar od Boga-život.
Ako možeš vidjeti slavu Božju na Zemlji, vidjet ćeš ju i na Nebu!
Sve oko nas je slava Božja, samo ako ju želimo vidjeti!
Kako ti reče eleonora- ti si na slavu Božju, nama si ovdje dar i radosni smo što si s nama i što te imamo!
Bog te dragi čuvao i zaštitila Majka naša Nebeska.!!!!
_________________
To je od Vikice citat, a moj kometar je na prvu rečenicu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2007 09:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
allegra..
mislim da je jaaako važno napominjati i isticati kako je samoubojstvo grozna stvar i kako to Boga jaaako ljuti, rastužuje...

zasto je potrebno govoriti tako negativno o tome, da je i posljedica za to vječni oganj... zato sto postoje ovako mali i mladi i slabi zivoti svuda oko nas i kad bi im netko on nas rekao da mozda nece zavrsiti u paklu, da bi se dosta njih i usudilo oduzeti si ovaj zivot....

treba govoriti da je za samoubojstvo- pakao vječni,

ali u sebi se nadati u Bozje milosrdje, u Bozju ljubav i dobrotu... bas kao sto si i rekla, nitko od nas na zemlji nezna tko je a tko nije zavrsio u paklu zbog toga...
(mozda znaju oni koji su imali "viđenja" ili "objave"),
ali i ja se u dubini srca nadam da se Bog smiluje takvim ljudima jer nisu izdrzali pritisak ovog zivota (ovog "progona")...jer to u mnogo slucajeva uopce nisu zli i zlocesti ljudi vec naprotiv, izrazito dobri i osjecajni....uzdam se i ja u Bozje milosrdje (imam dosta poznanika koji su pocinili samoubojstvo) nadam se da ce im se Gospodin smilovati...

jer mi neznamo kako On sudi...samo pretpostavljamo...

ali vjeruj mi da je dooobro govoriti da je za tako nesto kazna najgora kako bi se ljudi oduprijeli i odvratili od takvih misli i cini...

nadam se da si me razumjela :o


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2007 10:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Htjela bih se osvrnuti malo:

Imala sam prijatelja (s posla) koji je izvršio samoubojstvo...
bio je sudionik Dom. rata...vjernik...išao je biciklom u Međugorje(a iz Slavonije u Međugorje) pa vi onda vidite...
Cijeli život je išao u Crkvu, ispovijedao se..molio se...
A onda se razbolio...nije puno ljudi za to znalo....a i oni koji su znali nisu baš puno truda uložili da mu pomognu...
Na sahrani...njegova majka...u oproštaju rekla je ovako nešto: Isuse i Gospo, primite moga sina,,primite ga,, oprosti mu Isuse...primi ga Gospo ti sada...i svećenik je tada govorio da mi neznamo koliko je Njegovo Milosrđe...
Eto, to je jedan slučaj...
a sigurno je da i prilikom samoubojstva u tim nekim zadnjim trenucima čovjek može spoznati grešku i zazvati Isusa...
Razlika je velika u samoubojstvima kod bolesnih ljudi i onih drugih...
to je moje mišljenje...

Bože oslobodi da ja opravdavam takve ljude...ali treba sagledati iz ljubavi ...a ne samo osuda....i ja vjerujem da ima onih koji su počinili samoubojstvo, a da ne moraju nužno u pakao...jer ovaj moj prijatelj je bio katolik, vjernik, ali je činjenica da je bio bolestan što se kasnije doznalo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2007 10:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Ne bih se složila oko ovoga da oni koji su oduzeli sebi život nikada neće vidjeti slavu Božju. Ne mislim tako. To samo Bog zna,a ne mi i On jedini sagledava čitav život čovjeka. Njegovi sudovi nisu kao naši.
Netko će reći da se tješim, jer imam samoubojstvo u obitelji, ali i bez toga bih mislila isto_ nitko ne može reći tko je u Paklu, a tko u Raju ili Čistilištu...Nitko od nas ovdje na zemlji.


allegra, sigurno da je tako, Njegovi sudovi nisu kao naši i mi ne možemo znati. Možda se nisam do kraja jasno izrazila, ali više sam se uplašila nikolasove izjave da mu zli nameće misli o samoubojstvu, kako bi vidio slavu Božju i reagirala sam kao majka, koja ima četrnaestogodišnjeg sina, koliko i nikolas. Isto bih rekla i svom sinu, ali eto nisam razmišljala da nekoga ove riječi mogu ražalostiti i možda ubiti nadu. Iskreno mi je žao zbog toga, i nesumnjivo je vjerovati nam u Božje milosrđe i Božje razumijevanje za svako njegovo stvorenje, ali je potrebno i mladima reći kako su takve misli u suprotnosti s kršćanskom nadom da najveći darovani dar od Boga, bez obzira na sve okolnosti i situacije u životu , čuvamo-pokušavajući još za života vidjeti u svemu stvorenom slavu Njegovu , živjeti ju i sa sobom ponijeti u vječni život.
Stoga bih još jednom nikolasu voljela reći da je dobro procijenio podvale zlog koji mu nameće misli o samoubojstvu, pokušavajući ga prevariti da će tako vidjeti Slavu Božju. Vjerujem da će mo svi usrdno moliti za našeg nikolasa i da će on sam uspjeti u svojoj mladosti koja toliko pita, traži, - shvatiti da je njegovo ministriranje jedna od najvećih slava Božjih što ih jedan mladi čovjek može dati Bogu, a ako srcem želi i vidjeti.
Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2007 11:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svakako, razumijem potrebu da se mladom čovjeku objasni kako je oduzeti sebi život nedopustivo. Ni sama ne želim poslati poruku nikome -Učini to, bog će oprostiti. ne, niposšto. Ali, možemo mu i na druge načine govoriti, bez da mu govorimo o propasti duše, jer u to nismo sigurni. Možemo mu govoriti o tome kako je Bog darovatelj života i On ga jedini ima pravo uzeti, kad dođe čas.
Vidjela sam u postu odmah da želimš poslati tom mladiću pozitivnu poruku. Ja sam samo osjetljiva kad se kaže za takve duše (kao što je moj otac) da će propasti radi samoubojstva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2007 13:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
allegra napisao:
Možemo mu govoriti o tome kako je Bog darovatelj života i On ga jedini ima pravo uzeti, kad dođe čas.


Ovo je jedino ispravno od svega i to treba biti poruka svima....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2007 16:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mislim da je ovu temu ipak trebao odgovoriti netko tko ima malo vise znanja s strane Teologije..Jer vrlo je vazno,da se da pravi odgovor..
Nikolaj je mlad,i ne razumije...a mi stari ,dosta puta ni sami ne razumijemo Bibliju...u nekim stvarima....

Mene osobno interesuje,kako je dosao do toga..Ivanovo Otkrivanje...
Pogotovo u drugim religijama,ima dosta toga sto se razlicito tumaci,
pogotovo(mislim 4glava)
Voljela bi i ja sama damu netko odgovori,da on bude zadovoljan,
i njemu na korist..
Nikolaj napisi...sta citas,kako si bas dosao na to,to nije bez razloga...
i iz kojeg razloga bas to ,da te privlaci...
Ne boj se napisi,onako kako jeste...ti si mlad,i covjek trazi i uci vjeru,i Bibliju cijeli zivot..Na dobrom si putu... tvoj zupnik u tvojoj zupi sigurno dao puno bolji odgovor ne znam dali smo mi stvarno spremni da te uvlacimo u diskusiju..a tebije je potreban....
"Kratki i jasni odgovor"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr