www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 23:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2008 19:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Thompsonovac napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
lori napisao:
Mene zanima je li otkrivenje pisao Ivan evanđelista, ili neki drugi Ivan, jer zadnje što sam čula su neke dvojbe, nije baš dokazano je li to taj. A što se tiče simbola 666 gledala sam jedan dokumentarac u kojem se taj broj tumači kao broj zvjeri, a ta zvjer je Neron, prvi veliki progonitelj Kršćana. Što se tiče Božjeg broja, mislim da i br. 2 točno, a 3 označava Sv. Trojstvo - Jedan Bog.

A što se same Apokalipse tiče, ja sam ju uzimala nekoliko puta u ruke i mislim da joj još nissam duhovno dorasla. Jasna je meni njena poanta, ali zasad se držim da razumijem Evanđelija, jer Knjige se čitaju na duhovnoj razini, ne kao pričice, upravo da ne bih krivo protumačila.

Pećina Apokalipse ili Otkrivenja gdje je Sv. Ivan imao vizije i diktirao ih svom učeniku, jer je bio jako star i bolestan, nalazi se u Grčkoj na otoku Patmosu. Ako nekoga zanima...
još kad bih znala stavit sliku.... :roll:


666 nije neron!
tek se treba pojaviti antikrist...


ja antikristom ne smatram neko biće koje izgleda kao cudoviste i koje okolo ubija ljude, on je vec dosao i vlada svijetom



to su svi oni koji za sebe kazu da su Isus Krist-sajibaba i ima ih iz juzne amerike, ima ih par, bit ce ih jos


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2008 19:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zlatko napisao:
Allo prijatelji.Kaj vam je pak sad.
Što ste se uhvatili prepucavati oko nečega oko čega su mnogi lomili koplja.
Molite se Bogu i činite dobra djela..okanite se grijeha i gledat ćete Gospodina.
Kakav antikrist i sve ostalo......nadmudrujete sse kao znanstvenici oko toga gdje je postojala Atlantida....jel to nekoga briga...
Živite u ovome vremenu i nastojte da živite svaki dan uz Boga.....Za ostalo me boli briga..važan sam ja kao čovjek, moja braća i moj Bog....sve ostalo je sporedno.Što god da bude, bit će...samo neka moj Bog bude uz mene....Slavim te Bože jer ti si moj Kralj,Gospodar gospodara,Kralj kraljeva. :D



to je bitno jer Isus nas je opomenuo da ce doci antikrist prije Isusa i glumit ce Isusa i mnoge ce prevariti, a ako neznas kako izgleda dolazak Isusa Krista, onda si u problemu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2008 09:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Provjerite u povjesti sto se dogodilo 666. godine


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2008 10:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
Provjerite u povjesti sto se dogodilo 666. godine


broj 666 je broj covjeka


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2008 23:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Broj 666 je sotonski broj.Mnogi nose slona za sreću a jadni slon ni sebi je nemože donijet jer ga istrijebiše.Što se slon nosi za sreću i zašto ti naivni ljudi nose i misle da sreću donosi?Slonica nije ko druge životinje i ona svoje mlado nosi točno 666 dana pa sami vidite u čemu je poanta.Jankec taj broj nije broj čovjeka ja sam čovjek a to nije moj broj.Možda ćeš nam reć zašto misliš tako i jel to tvoj broj?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 10:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
učenik napisao:
Broj 666 je sotonski broj.Mnogi nose slona za sreću a jadni slon ni sebi je nemože donijet jer ga istrijebiše.Što se slon nosi za sreću i zašto ti naivni ljudi nose i misle da sreću donosi?Slonica nije ko druge životinje i ona svoje mlado nosi točno 666 dana pa sami vidite u čemu je poanta.Jankec taj broj nije broj čovjeka ja sam čovjek a to nije moj broj.Možda ćeš nam reć zašto misliš tako i jel to tvoj broj?



Otkrivenje 13,18 Ovdje je mudrost! Tko ima um, neka izračuna broj zvijeri; jer je broj čovjeka, i broj njezin je šest stotina i šezdeset i šest.

jasno se vidi ta je to broj covjeka, znaci to je broj koji oznacava covjeka kao osobu, znaci duhovno stanje osobe, a svaka osoba koja je ohola i kojoj ne treba Bog, koja misli da sve sto radi u zivotu radi i za to joj ne treba Bog, to je obiljezje covjeka s tim brojem, ima u starom zavjetu taj broj...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2008 11:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
janko napisao:
učenik napisao:
Broj 666 je sotonski broj.Mnogi nose slona za sreću a jadni slon ni sebi je nemože donijet jer ga istrijebiše.Što se slon nosi za sreću i zašto ti naivni ljudi nose i misle da sreću donosi?Slonica nije ko druge životinje i ona svoje mlado nosi točno 666 dana pa sami vidite u čemu je poanta.Jankec taj broj nije broj čovjeka ja sam čovjek a to nije moj broj.Možda ćeš nam reć zašto misliš tako i jel to tvoj broj?



Otkrivenje 13,18 Ovdje je mudrost! Tko ima um, neka izračuna broj zvijeri; jer je broj čovjeka, i broj njezin je šest stotina i šezdeset i šest.

jasno se vidi ta je to broj covjeka, znaci to je broj koji oznacava covjeka kao osobu, znaci duhovno stanje osobe, a svaka osoba koja je ohola i kojoj ne treba Bog, koja misli da sve sto radi u zivotu radi i za to joj ne treba Bog, to je obiljezje covjeka s tim brojem, ima u starom zavjetu taj broj...


ovdje je mudrost...tko ima um neka izračuna broj zvjeri....
...ja ..mi ..zasigurno nismo zvjeri....oslobodi Bože svakog čovjeka ove usporedbe....
666 NIJE MOJ BROJ ...i nemoj mi aludirati na drugačije....
ako se osjećaš drukčijim...Bog otac moj neka te blagoslovi..i zla te očisti..
..neka oslobodi sve one kojima je ovaj broj mio i koji se njime služe..
amen..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 09:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš gledam...to Otkrivenje je često meta raznoraznih sekti...baš zato što je sav u metaforma.
Treba biti vrlo oprezan s time. Samo otkrivenje nije centar Biblije.
Inače dosta je raširena laž da je upravo Katolička Crkva bludnica iz Otkrivenja. Ma ima tu svačega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 09:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Po meni, ne treba ga previše studirati. Radije čitajte evanđelja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2008 17:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
darijozg napisao:
Baš gledam...to Otkrivenje je često meta raznoraznih sekti...baš zato što je sav u metaforma.
Treba biti vrlo oprezan s time. Samo otkrivenje nije centar Biblije.
Inače dosta je raširena laž da je upravo Katolička Crkva bludnica iz Otkrivenja. Ma ima tu svačega.


..pravednika ima svuda...kao i bludnika..
.
..pa se ne misli Globalno..
..zbog lokalnog djelovanja..
..a njega ima svuda..

.jer svuda ima ljudi..
..a malo je svetaca..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr