www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 04:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 22:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Allo prijatelji.Kaj vam je pak sad.
Što ste se uhvatili prepucavati oko nečega oko čega su mnogi lomili koplja.
Molite se Bogu i činite dobra djela..okanite se grijeha i gledat ćete Gospodina.
Kakav antikrist i sve ostalo......nadmudrujete sse kao znanstvenici oko toga gdje je postojala Atlantida....jel to nekoga briga...
Živite u ovome vremenu i nastojte da živite svaki dan uz Boga.....Za ostalo me boli briga..važan sam ja kao čovjek, moja braća i moj Bog....sve ostalo je sporedno.Što god da bude, bit će...samo neka moj Bog bude uz mene....Slavim te Bože jer ti si moj Kralj,Gospodar gospodara,Kralj kraljeva. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 00:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zlatko napisao:
Allo prijatelji.Kaj vam je pak sad.
Što ste se uhvatili prepucavati oko nečega oko čega su mnogi lomili koplja.
Molite se Bogu i činite dobra djela..okanite se grijeha i gledat ćete Gospodina.
Kakav antikrist i sve ostalo......nadmudrujete sse kao znanstvenici oko toga gdje je postojala Atlantida....jel to nekoga briga...
Živite u ovome vremenu i nastojte da živite svaki dan uz Boga.....Za ostalo me boli briga..važan sam ja kao čovjek, moja braća i moj Bog....sve ostalo je sporedno.Što god da bude, bit će...samo neka moj Bog bude uz mene....Slavim te Bože jer ti si moj Kralj,Gospodar gospodara,Kralj kraljeva. :D


Ovo nije prepucavanje, ovo je RASPRAVA. Ali sve što si rekao dobro si rekao. Ipak treba razluciti koje je vrijeme i koje je doba. Jer da ne budemo kao farizeji licemjeri koji su znali lice zemlje rasuditi, ali ovo vrijeme nisu znali rasuditi pa ih je Isus ukorio. Vazno je da znas u kojem si vremenu kako bi mogao raditi za spas svoje duse, ali i tuđih dusa. Doista, blizu je kraj. Dođi Gospodine Isuse.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Za mene je isto najteža knjiga iz Novoga zavjeta, Otkrivenje ili Apokalipsa.Naravno da sam naučio da se knjiga Otkrivenja ne shvaća doslovno,što je vrlo važno znati.Ovdje je vrlo važno napomenuti da danas riječ "apokaliptički" upotrebljavamo za zloslutne događaje i katastrofe, dok apokaliptični književni žanr u biblijskom stilu nije književni oblik blizak suvremenom pisanju.I tu dolazi do problema,jer mi koji danas to čitamo i "doslovno" shvaćamo razne numeričke sheme,brojeve i predviđanja bliskoga kraja,vrlo brzo padnemo u totalnu zbrku.

Tako je promatrajući i shvaćati,možemo stvarno onda reći da je doista knjiga Otkrivenje možda najteža knjiga.Mene je recimo, dugo vremena interesiralo, koja bi to poruka bila u toj knjizi i za mene i za cijelu Crkvu?U mnogim razgovorima sa učenim teolozima(a njih nije lako pratiti,jer mnogi se u mnogo čemu razlikuju)pokušavam shvatiti i dan danas tu osnovnu poruke.

Kao prvo moramo odmah znati da su beskorisna sva nagađanja o tome koliko će Zemlja živjeti ili kada će se Krist vratiti ili kada će doći kraj svijeta – nagađanja koja se temelje na Knjizi otkrivenja ili na Danielovoj knjizi koja je također zbirka apokaliptičkih viđenja,jer ta nagađanja muče ljude već 2.000 godina jer su tijekom stoljeća mnogi pojedinci mahali Knjigom otkrivenja u ruci i objavljivali kako razumiju njezinu numeričku poruku te da je kraj svijeta blizu....Dosad su se sve takve interpretacije pokazale pogrešnima,i na takova razmišljanja se uopće ne trerbas osvrtati...

Dakle, po onome što sam čitao,razmišljao,pitao,razgovarao,učio,osnovna poruka Apokalipse jest nada u vrijeme progona. Upotrebljavajući simbolični jezik,kao što su goleme zvijeri, zmajeve, potope, požare itd. Ivan opisuje svoje vrijeme, kao vrijeme teških nesreća i patnji uzrokovanih zlom.Svima nama,budućim čitateljima,on želi poručiti kako unatoč svemu Bog nadzire sve stvari te otud slikovit govor o nebeskoj knjizi u kojoj je sve zapisano ili o ograničenom vremenu trajanja takvoga stanja, o anđelima koji mogu pobijediti sile zla ili čak o dobrim zvijerima koje pobjeđuju zle.

On svim progonjenima i onima koji trpe kaže da ne očajavaju jer će Bog tome učiniti kraj i pobijediti.Spasit će one koji su mu ostali vjerni i uništiti sile zla. Kada će se to dogoditi?On stalno piše i govori, uskoro. Čovjek može reći "uskoro" bilo da piše 500 godina prije Krista (kao Ezekiel) ili 250 godina prije Krista (kao Daniel) ili na kraju prvoga kršćanskoga stoljeća ( kad aje pisanoOtkrivenje).

Stoga itekako moramo imati na umu da je "uskoro" sa stajališta Božjega a ne našega ljudskoga.
Ivan često božansko vidi istodobno kao zemaljsko.Opisi veličanstvene nebeske liturgije dio su stvarnosti ako imamo oči vjere da bismo ih vidjeli. Stoga bi trebali i na zemlji sudjelovati u nebeskome, a ne samo usredotočiti se na ono što možemo vidjeti i dotaknuti našim osjetilima. Mistično, onostrano, nebesko – sve je to dio apokaliptičkoga dara široj slici kršćanske vjere i razumijevanja.

Meni je to koji puta dosta teško razumjeti,pogotovo ako počnem nadmeno upotrebljavati ovo malo svog mozga,ali kada počnem prilaziti srcem,vjerom i nadom,tada mi mnoge stvari postaju bistrije...no,ipak,klonim s e kad je god to moguće,biti neki dionikom u dijalogu o Knjizi Otkrivenja :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2008 17:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Jedan je danu u Gospodina kao 1000 godina, a 1000 godina kao jedan dan!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 08:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
mnogi mistici su imali viđenja vezana za antikrista i vremena pred 2.Kristov dolazak
ti su mistici djelovali puno poslije nerona (4.st p.K) pa je lako zaključiti i tako da neron nije antikrist

o vremenu nitko nezna točno , doli Oca , ali predznaci toga su spomenuti u Svetom Pismu...

evo nešto iz "Plave knjige"- Svećenicima Marijinim predragim sinovima

Fatima, 11. ožujka 1995

MOJA TAJNA (539)

...Ovamo sam došla s neba da bih vam pružila sklonište, gdje ćete biti zaštićeni u času velike bitke između mene i mog Protivnika i u bolnim časovima velike kušnje i kazne
ovdje sam osnovala Sveženički Marijanski pokret i preko ovog malog sina ( otac Gobbi -op HH), kojeg sam vodila u sve krajeve svijeta, također i četu koja je spremna za bitku i za moju najveću pobjedu..

zato danas na istom mjestu gdje sam se ukazala 1917. , želim vam objaviti svoju tajnu

Moja tajna odnosi se na Crkvu

U Crkvi će se privesti kraju veliki otpad, koji će se proširiti na cijeli svijet, otpad će se sastojati u općem napuštanju Evanđelja i prave vjere
U nju će ući nečisti čovjek, koji se suprostavlja Kristu i koji će unijeti u nju odvratnu pustoš, ostvarujući tako strašno svetogrđe o kojem je prozborio prorok Danijel ( Mt 24,15)

Moja tajna odnosi se na čovječćanstvo

Čovječanstvo će doživjeti vrhunac pokvarenosti i bezbožnosti, pobune protiv Boga i otvorenog suprostavljanja njegovom Zakonu ljubavi
Ono će spoznati čas svoje najveće kazne , koju vam je već predskazao prorok Zaharija (Zah 13, 7-9)

Tada će ovo mjesto biti svima jasan znak moje majčinske nazočnosti posljednjem času vaše velike patnje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 11:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
oni koji su Božji, koji su stado malo koje BDMarija spominje i stavlja u svoju zaštitiu, ne trebaju se bojati kada i gdje

to može biti sutra, a može biti za 30 godina
ali krščanin treba vladati se i držati Božje zapovijedi jer neznamo časa braćo, kako reče sv.Pavao

ali, nije zabranjeno pratiti predznake vremena koje i Biblija ekslicite sadrži
one su nam za opomenu i za obraćenje

i Gospa međugorska i B.Srce Marijino kroz marijanski svećenićki pokret daje nam obnave, savjete i poruke kako se nebi izgubili u ovim teškim vremenima
a vremena su zbilja teška...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 12:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
večć duže vrijeme sam mislio otvoriti jednu temu, pa me stalno nešto odvlačilo
sad kad sam citirao iz plave knjige ovu Gospinu objavu, palo mi je na pamet da je jednog dana stavim
pa kad uhvatim vremena otvoriti ću pitanje o "grozoti pustoši"...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2008 12:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 stu 2006 22:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja se slažem da je ova knjiga zanimljiva za mnoge kršćane....i mislim da je poznavanje Starog zavjeta itekako važno za razumijevanje te knjige...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2008 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam malo u neznanju po tim pitanjima koja je tema ovdje..

koja je to plava knjiga?

može nešto više o tome?

i Hrki, podržavam tvoje nastojanje da podjeliš sa nama svoja saznanja vezana uz sve to što znaš...

Božji blagoslov bio na tebi u vijeke vjekova! :grlim te:


samo jedno moje saznanje, neznam od kud mi informacija u glavi, il sam ćula od nekog ili vidjela na youtube-u prilikom egzorcizma, kad je egzorcist oslobađao djevojku (iz dokumentarnog filma Emmily Rose) imaju pravi snimak sotona je na pitanje Tko si ti? nabrajao: HITLER; NERON... stoga, ne slažem se sa mišljenjem da on nije mogao obuzeti ni Nerona ni Hitlera, mogao je... pa i je. s obzirom što su sve ti ljudi radili...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2008 19:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Thompsonovac napisao:
Što se tiče brojeva iz Otkrivenja, evo biblijskog tumačenja:
3 je božji broj, 4 je broj svijeta (4 strane svijeta), 7 (3+4) je broj savršenstva, 8 je broj dovršenosti (7+1), broj 1000 označuje neizmjernost,broj 12 je broj Izraela, naroda izabranoga i zato broj Crkve, vrhunac savršenstva postignut je ubroju 144.000 tj. 12x12x1000 koliko ima spašenih u Otkrivenju. Znamenti broj 666 označuje potpunu bespomoćnost druge Zvijeri jer je broj 6 dvostruko nesavršen broj (7-1).



broj 666 je broj covjeka, to je broj koji oznacava svakog covjeka koji zivi bez Boga i koji je odlucio da mu u zivotu ne treba Bog da bi uspio, covjek oholosti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr