www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 20:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jankec... nije valjda da te nečeg strah ili nemaš POVJERENJA u Isuseka ko mi koji smo i slike stavili :wink:

Kad ti je Krist na prvom mjestu i najbolji prijatelj nemaš se ćeg sramiti niti bojati :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 16:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 13 vel 2008 13:46
Postovi: 1
Lokacija: samo nebo zna!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Pa što ako i netko sazna nešto o tebi.
Forum jeste otvoren al nas većina zna mnogo jedni o drugima jer se za Krista svjedoči otvoreno, imenom i prezimenom, životom, djelom, radom i svakom porom svog života.
No kako ti drago, kad netko ne želi reći tko je i što je obično tu nešto "dimi" (što bi maranatha rekla :b101: :b101:)


Mir s vama!
Čitam dvije Jankove teme...stvarno želi da se nešto "zadimi" pa smišljeno provocira... Oprosti Janko, ali vidljivo ko dan! ... ali ... nekako ti ne uspijeva smajlic24 ... :D BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pupette napisao:
zozy napisao:
Pa što ako i netko sazna nešto o tebi.
Forum jeste otvoren al nas većina zna mnogo jedni o drugima jer se za Krista svjedoči otvoreno, imenom i prezimenom, životom, djelom, radom i svakom porom svog života.
No kako ti drago, kad netko ne želi reći tko je i što je obično tu nešto "dimi" (što bi maranatha rekla :b101: :b101:)


Mir s vama!
Čitam dvije Jankove teme...stvarno želi da se nešto "zadimi" pa smišljeno provocira... Oprosti Janko, ali vidljivo ko dan! ... ali ... nekako ti ne uspijeva smajlic24 ... :D BTB!


kakva provokacija?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
janko napisao:
maranatha napisao:
ma ja uopće ne kontam zašto pitaš ovo pitanje kad odgovaraš sve sa da i znaš da je to tebi i svima nama dužnost.....
i sve citraš gdje što piše u Bibliji...pa kad je već tumačiš...tvom pitanju ovdje nije mjesto da se mene pita..
samim time što smo osviješćeni vjerom u Krista nam je dužnostz svjedočiti
općenito mi nešto dimi kod tebe?????????
ajde se malo ispiši ...svjedoči malo svoj život..o školi..domu..bilo šta...
ne vjerujem da se nema ništa za reći...btb



necu ti pricati o svom zivotu, jer mi to bezveze!
ovo je ipak otvoreni forum gdje svatko moze znati tko sam ja, ako cu pisati o svom zivotu.


koje li vjere u tebe brate...da život bez veze...
pisati i svjedočiti ..bez veze..ahahahaha
netribaš stavljati sliku...nisam ni ja...ali pisati možeš...
il se netko već nama poznat krije iza tvoga imena...aaaa
btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
I ovde doša janko...
Janko BTB...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 22:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
maranatha napisao:
janko napisao:
maranatha napisao:
ma ja uopće ne kontam zašto pitaš ovo pitanje kad odgovaraš sve sa da i znaš da je to tebi i svima nama dužnost.....
i sve citraš gdje što piše u Bibliji...pa kad je već tumačiš...tvom pitanju ovdje nije mjesto da se mene pita..
samim time što smo osviješćeni vjerom u Krista nam je dužnostz svjedočiti
općenito mi nešto dimi kod tebe?????????
ajde se malo ispiši ...svjedoči malo svoj život..o školi..domu..bilo šta...
ne vjerujem da se nema ništa za reći...btb



necu ti pricati o svom zivotu, jer mi to bezveze!
ovo je ipak otvoreni forum gdje svatko moze znati tko sam ja, ako cu pisati o svom zivotu.


koje li vjere u tebe brate...da život bez veze...
pisati i svjedočiti ..bez veze..ahahahaha
netribaš stavljati sliku...nisam ni ja...ali pisati možeš...
il se netko već nama poznat krije iza tvoga imena...aaaa
btb



ne, ma nije bezveze zivot, naprotiv, ali nebi pisao o zivotu svom, zivim skromno, volim citati bibliju i moliti i rasti u Isusu svaki dan i razmisljati o njemu svaki cas, Isus je moj zivot, zahvalan sam mu sto mi je dao zivot, jer zivot bez Isusa nije zivot


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2008 09:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Onaj covjek koji nije siguran da mu je Bog sve oprostio i jos se koleba ne moze niti posvjedociti svoj zivot.Prvo se treba pokajati za sve svoje grijehe i iskreno ih i od srca ispovjediti,onda te Bog prima i sve ti oprasta,pa onda imas i hrabrosti sve posvjedociti.Cinjenica je da covjek dok grijesi ne misli na taj svoj grijeh,jer grijeh nije od Boga vec od davla,a davao se veseli nasim grijesima jer smo u grijehu odvojeni od Boga.Tada se i ne stidimo kad grijesimo,ali se postidimo kad upoznamo da smo grijesili i grijesima vrijedali Gospodina.Zasto se stidjeti svjedociti sa mislima da ce me netko prepoznati.Znaci tu su jos osjecaji krivnje i neispovjedeni grijesi.Mene nije stid svjedociti da sam postala dijete Bozje i kako jer sam sigurna da me je Isus izljecio od svega pa i od mojih grijeha.Neka znadu svi da nisam valjala i da sam grijesila.Da sam tada mislila na stid nebi bila grijesila.Rado svjedocim Isusovu ljubav svima i zahvalna sam mu da mi je otvorio oci i rekao -Idi i ne grijesi vise.Tako i ti Janko posvjedoci svoj zivot pa ce te i Bog vise voljeti.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2008 21:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
visnja napisao:
Onaj covjek koji nije siguran da mu je Bog sve oprostio i jos se koleba ne moze niti posvjedociti svoj zivot.Prvo se treba pokajati za sve svoje grijehe i iskreno ih i od srca ispovjediti,onda te Bog prima i sve ti oprasta,pa onda imas i hrabrosti sve posvjedociti.Cinjenica je da covjek dok grijesi ne misli na taj svoj grijeh,jer grijeh nije od Boga vec od davla,a davao se veseli nasim grijesima jer smo u grijehu odvojeni od Boga.Tada se i ne stidimo kad grijesimo,ali se postidimo kad upoznamo da smo grijesili i grijesima vrijedali Gospodina.Zasto se stidjeti svjedociti sa mislima da ce me netko prepoznati.Znaci tu su jos osjecaji krivnje i neispovjedeni grijesi.Mene nije stid svjedociti da sam postala dijete Bozje i kako jer sam sigurna da me je Isus izljecio od svega pa i od mojih grijeha.Neka znadu svi da nisam valjala i da sam grijesila.Da sam tada mislila na stid nebi bila grijesila.Rado svjedocim Isusovu ljubav svima i zahvalna sam mu da mi je otvorio oci i rekao -Idi i ne grijesi vise.Tako i ti Janko posvjedoci svoj zivot pa ce te i Bog vise voljeti.Amen.



ja sam tek nedavno poceo citati bibliju i od tad sam ostavio mnoge stvari koje nas odvajaju od Boga i mnoge grijehe i imao sam problema s jednom ovisnosti, ali Isus me spasio i nanovo sam se rodio odozgo i upoznao istinu i pravu rijec Bozju, zahvalan sam Bogu na tome i tezim u zivotu da sto vise ljudi sazna za Bozju ljubav...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2008 22:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Zasto je Rijec postala tijelom
456 Nicejsko-carigradskim vjerovanjem ispovijedamo: "Radi nas ljudi i radi nasega spasenja sisao s nebesa; i utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice i postao covjekom."

457 Rijec je postala tijelom da nas spasi pomirujuci nas s Bogom: Bog "nas je ljubio i poslao Sina svoga kao pomirnicu za grijehe nase" (1 Iv 4,10). "Otac je poslao svoga Sina kao Spasitelja svijeta" (1 Iv 4,14). "On se pojavio da odnese grijehe" (1 Iv 3,5): Nasa je narav, bolesna, trazila da bude ozdravljena; pala da bude podignuta; umrla, da bude uskrisena. Izgubismo posjedovanje dobra; bilo je potrebno da nam se nadoknadi. Utonulima u tamu, bilo nam je potrebno svjetlo; izgubljeni, ocekivasmo spasitelja; utamniceni, pomocnika; robovi, osloboditelja. Zar svi ti razlozi bijahu bez vaznosti? Nisu li bili dovoljni da pokrenu Boga te sidje sve do nase ljudske naravi da je posjeti, jer se covjecanstvo nalazilo u stanju tako bijednom i nesretnom? 458 Rijec je postala tijelom da bismo tako spoznali ljubav Bozju: "u ovom se ocitovala ljubav Bozja u nama: Bog je Sina svoga jedinorodjenoga poslao u svijet da zivimo po njemu" (1 Iv 4,9). "Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorodjenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima zivot vjecni" (Iv 3,16).

459 Rijec je postala tijelo da nam bude uzor svetosti: "Uzmite jaram moj na sebe, ucite se od mene" (Mt 11,29). "Ja sam Put, Istina i Zivot. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni" (Iv 14,6). I Otac, na brdu preobrazenja, nalaze: "Slusajte ga" (Mk 9,7).U stvari, on je uzor blazenstava i norma novog zakona: "Ljubite jedni druge kao sto sam ja vas ljubio" (Iv 15,12). Ta ljubav ukljucuje djelotvorno predanje samih sebe njegovom nasljedovanju.

460 Rijec je postala tijelom da postanemo "zajednicari bozanske naravi" (2 Pt 1,4): "Razlog radi kojega je Rijec postala covjekom, i Sin Bozji, Sinom covjecjim jest da bi covjek, ulazeci u zajednistvo s Rijecju i primajuci tako bozansko posinjenje, postao Sinom Bozjim"."Zaista Sin Bozji je postao covjekom da nas ucini Bogom"."Jedinorodjeni Sin Bozji, hoteci nas uciniti dionicima svoga bozanstva, uzeo je nasu narav da bi, postavsi covjekom, ljude ucinio bogovima".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2008 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
janko napisao:
ja sam tek nedavno poceo citati bibliju i od tad sam ostavio mnoge stvari koje nas odvajaju od Boga i mnoge grijehe i imao sam problema s jednom ovisnosti, ali Isus me spasio i nanovo sam se rodio odozgo i upoznao istinu i pravu rijec Bozju, zahvalan sam Bogu na tome i tezim u zivotu da sto vise ljudi sazna za Bozju ljubav...


ti si janko rekao koliko se ja sjecam teologiju sad mene zanima sto se to polaze na prijamnom za fakultet jer sam odlucio ici na teologiju u zagrebu odnosno na kbf pa mi molim te malo pojasni ako ti se da ili mi daj msn ako ga imas da te pitam par stvari... nadam se da mi mozes pomoci ako imas vremena i strpljenja pomoci bratu u Kristu

lp i bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr