www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 08:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 11:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 vel 2008 14:22
Postovi: 11
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Braco moja ljubljena,volima vas puno,doista tako da mi dode da placem nekada kada vidim da vi neke stvari ne vidute. Unatoc tome veoma vas volim i zelim da se svi nademo na nebu zajedno jednoga dana.
No jedna stvar ljubljeni u Isusu Kristu,ja nisam trazio drugu religiju niti drugu vjeru,vec samo istinu jer vjerujte mi da ne mozete vjerovati covjeku nego samo Bogu dragome,zato vas ja pozivam da i vi trazite istinu svim srcem svojim i ona ce vas osloboditi. A to jedino mozete preko Biblije jer je ona Ziva Rijec Bozja,a Bog nikada ne laze

Titu 1,2 u nadi života vječnoga što ga, prije vremena vjekovječnih, obeća Bog, On koji ne laže

Uostalom braco,vjerujem da mi je Bog rekao istinu,i da ja zivim po toj istini,svjedocim svima oko sebe da se obrate i ostave svoje grijehe,blagujem Veceru Gospodnju i nastojim zivjeti po Bozjoj volji koliko mi pomaze Duh Sveti.

Ivan 15,5 Ja sam trs, vi ste loze: onaj koji ostaje u meni i u onome u kome je ostajem, taj će donijeti plod u izobilju, jer izvan mene vi ne možete ništa učiniti.

I jos nest braco,ja sam od sebe ne tumacim Bibliju,nego posto je Duh taj koji govori preko Rijeci,ako je nesto nerazumljivo,odlazim na drugo mjesto u Bibliji gdje se govori o istoj temi pa se lako zakljuci sta je istina. I na taj nacin se Biblija ne moze tumaciti na 100 nacina nego na samo jedan jedini nacin,a istina je da ima nesto izmjena u Bibliji pa se ja stga pozivam na King James Verziju,nadam se da ste culi za nju,ona je na engleski napisana i potpuna je,provjrite sami pa cete vidjeti.
I da treba zivjeti po Bibliji,jer je tamo nama sve dato kako trebamo zivjeti,jer ne trebamo zivjeti po ljudskim uredbama nego po Bozjim,a Rijec nas Bozja uci kako i to i sam Isus Krist kaze,a ako mi ne vjerujete procitajte sami,budite plemeniti,jer na mene je Biblija utjecala i ona jedina ima silu promjeniti covjeka,a za ostale religije mislim i duboko sam uvjeren kao sto sam uvjeren da Bog postoji,da su lazne i neistinite.
Procitajte pazljivo sljedece stihove braco:

Ivan 12,47 I sluša li tko moje riječi, a ne čuva ih, ja ga ne sudim. Ja nisam došao suditi svijetu, nego svijet spasiti.
Ivan 12,48 Tko mene odbacuje i riječi mojih ne prima, ima svoga suca: riječ koju sam zborio - ona će mu suditi u posljednji dan.
Ivan 14,24 Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva. A riječ koju slušate nije moja, nego Oca koji me posla
Ivan 8,47 Tko je od Boga, riječi Božje sluša; vi zato ne slušate jer niste od Boga.
Ivan 8,31 Tada Isus progovori Židovima koji mu povjerovaše: "Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici;
Ivan 6,63 "Duh je onaj koji oživljuje, tijelo ne koristi ništa. Riječi koje sam vam govorio duh su i život su
Ivan 6,68 Odgovori mu Šimun Petar: "Gospodine, kome da idemo? Ti imaš riječi života vječnoga
Ivan 5,47 Ali ako njegovim pismima ne vjerujete, kako da mojim riječima vjerujete?
Galaćanima 6,6 Koji se uči Riječi, neka sva dobra dijeli sa svojim učiteljem.
1. Timoteju 6,3 A tko drukčije naučava i ne prianja uza zdrave riječi, riječi Gospodina našega Isusa Krista, i nauk u skladu s pobožnošću
Hebrejima 1,3 On, koji je odsjaj Slave i otisak Bića njegova te sve nosi snagom riječi svoje, pošto očisti grijehe, sjede zdesna Veličanstvu u visinama
Jakovljeva 1,22 Budite vršitelji riječi, a ne samo slušatelji, zavaravajući sami sebe
1. Petrova 2,8 i kamen spoticanja, stijena posrtanja; oni se o nj spotiču, neposlušni Riječi, za što su i određeni.
1. Petrova 4,11 Govori li tko? Neka govori kao riječi Božje!
Judina 1,17 A vi, ljubljeni, sjetite se riječi što ih prorekoše apostoli Gospodina našega Isusa Krista
Otkrivenje 1,3 Blago onomu koji čita i onima što slušaju riječi ovog proroštva te čuvaju što je u njem napisano. Jer vrijeme je blizu!

Tako dakle braco,da ja zivim po Rijeci Bozjoj i vjerujem da svatko tako treba zivjeti ako slijedi Krista Isusa,volim ja sve ljude, ali nece svi uci u Kraljvstvo Nebesko,je je Isus jedini put i ja se jedino ponosim Isusom Kristom i Njegovm Rijecju,nicim drugim jer znam da nitko nista ne zasluzuje i da je svakome potrebno spasenje.Stoga to i propovjedam:

Ivan 10,1 "Zaista, zaista, kažem vam: tko god u ovčinjak ne ulazi na vrata, nego negdje drugdje preskače, kradljivac je i razbojnik.
Ivan 10,2 A tko na vrata ulazi, pastir je ovaca
Ivan 10,7 Stoga im Isus ponovno reče: "Zaista, zaista, kažem vam: ja sam vrata ovcama.
Ivan 10,9 Ja sam vrata. Kroza me tko uđe, spasit će se: i ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti.

Galaćanima 6,14 A ja, Bože sačuvaj da bih se ičim ponosio osim križem Gospodina našega Isusa Krista po kojem je meni svijet raspet i ja svijetu.

Filipljanima 2,16 držeći riječ Života meni na ponos za Dan Kristov, što nisam zaludu trčao niti se zaludu trudio.


Efežanima 2,8 Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar!
2. Korinćanima 9,15 Hvala Bogu na njegovu neizrecivom daru!
1. Ivanova 3,1 Gledajte koliku nam je ljubav darovao Otac: djeca se Božja zovemo, i jesmo. A svijet nas ne poznaje zato što ne poznaje njega.
Rimljanima 6,23 Jer plaća je grijeha smrt, a dar Božji jest život vječni u Kristu Isusu, Gospodinu našem.

Tako braco,znamo da je svatko pogrijesio u zivotu,jedino Krist nije,pa je svakome potrebno spasenje po Njemu i kroz Njegovu Krv Presvetu, a nitko drugi nije nista zasluzio.Mogao bih vam davati jos citata ali ne stihnem sada,ali stgnem procitat vas odgovor na ovo ako bude kratak pa vam se javim neki drugi dan,Zelim da vas sve Gopodin blagoslovi i da vas cuva. Lijepi pozdrav svima,ja ovo naucavam i govorim drugima u ljubavi,po tome treba zivjeti.Mir i milost bila sa svima vama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 11:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Dragi matej,
nije mi jasno jedno...vidim da čitaš Bibliju...kažeš i živiš je ..vjeruješ Tvorcu...
a opet..bio si odgajan u RKC ....nije ti pasala crkva ko crkva ...
Pa zar nisi isto tako mogao i dalje živiti po riječi Kristovoj ali bez prelaska u protestante....
sve ostalo bi s vremenom bilo ti dano da prihvatiš i razumiješ..jer Bože moj ne sjedne svakom sve...
ni meni prije neke stvari nisu bile jasne ili mi nisu pasale....ali tada ih nisam jednostavno razumjela i nisam uvijek živila po Božjem nauku...
ali nisam prešla u protestante niti neznam koje sekte itd...

Ti nas sve kažeš voliš itd..al ujedno nam cijelo vrijeme spočitavaš da smo u zabludi jer sljepo vjerujemo Bogu i RKC koji ne idu jedno bez drugoga...
isto tako ja velim tebi...sine Božji ..u velikoj si zabludi..

citiram:No jedna stvar ljubljeni u Isusu Kristu,ja nisam trazio drugu religiju niti drugu vjeru,vec samo istinu jer vjerujte mi da ne mozete vjerovati covjeku nego samo Bogu dragome,zato vas ja pozivam da i vi trazite istinu svim srcem svojim i ona ce vas osloboditi. A to jedino mozete preko Biblije jer je ona Ziva Rijec Bozja,a Bog nikada ne laze


...pa mi vjerujemo Bogu..i nismo prešli u protestante..i istina nas je oslobodila...
BTB matej....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 16:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 vel 2008 14:22
Postovi: 11
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sestro ili brate,ja nisam presao u neku sektu niti slijedim ikoga doli jednoga i jedinoga Isusa Krista,i jednu stvar kazem,da vas je Bog oslobodio,tj Istina,a to jest Isus Krist,onad bi shvacali ono sto vam govorim,jer ja ne govorim ono sto bi za mene bilo prihvtljivo nego samo ono sto Gopspod kaze u svojoj Rijeci.Ili zar mislis da je meni bilo lako kada sam saznao da nisam bio u istini,ne dakako da nije,zapravo bilo mi je veoma tesko i ja bih volio da ono sto mi je Bog rekao,da je bilo kako sam ja vec vjerovao,ali nije tako bilo i ja nisam htio zatvorit oci svoje pred istinom vec sam se suocio s problemom kao sto mej Gospodin i uci preko sviga duha.
No jednu vam stvar svima kazem,ako vi nece uzeti u obzir da ste mozda bili prevareni onda nemate mogucnost za napredak nego cete se tvrdoglavo drzati onaga u sto su vas drugi naucili.i jos jedna vrlo bitna stvar,NEMOJTE ISTINU PRILAGODAVATI SEBI NEGO SE VI PRILAGODIT NJOJ,tako sam ja ucinio i doista me je Gospodin oslobodio.Jer je ekstremno bitno da se ostavi svaki grijeh i zabluda.Ja vam jos nista konkretno ne govorim vec vas pozivam da vidite moje razloge pa sami zakljucite dali sam imao dovoljno dobar razlog ili ne. A ono sto ste me pitali,zasto sam otisao? Vrlo jednostavno,jer se covjek treba druziti s onima koji imaju isto uvjerenje i da cuje druga iskustva a najvaznije od svega,ja sam morao negdje ici u Molitveni dom a Gospod mi je pokzao pravo mjesto za to.Ja sam samo Njega slusao,i to mi nitko ne moze zamjeriti,a vjerujte mi da se moze vjerovati u Boga i zivjeti po Njegovoj svetoj volji a da nemas veze sa RKC,to znam iz iskustva i zapravo je vrlo oslobadajuce.
PROCITAJTE OVE MUDRE IZREKE:
Mudre izreke 15,32 Tko odbaci pouku, prezire vlastitu dušu, a tko posluša ukor, stječe razboritost.
Mudre izreke 2,2 i uhom svojim osluhneš mudrost i obratiš svoje srce razboru
Mudre izreke 15,31 Uho koje posluša spasonosan ukor prebiva među mudracima.
Mudre izreke 28,9 Tko uklanja uho svoje da ne sluša Zakona, i molitva je njegova mrska.
Imate li jos koje pitanje za mene,ako ne onda mi vi recite nesto o sebi ili se vracamo na nasu temu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 18:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
No jednu vam stvar svima kazem,ako vi nece uzeti u obzir da ste mozda bili prevareni onda nemate mogucnost za napredak nego cete se tvrdoglavo drzati onaga u sto su vas drugi naucili.i jos jedna vrlo bitna stvar,NEMOJTE ISTINU PRILAGODAVATI SEBI NEGO SE VI PRILAGODIT NJOJ,tako sam ja ucinio i doista me je Gospodin oslobodio.Jer je ekstremno bitno da se ostavi svaki grijeh i zabluda




...Trebao si se i ti držati svog savjeta..
..pa ne bi nikuda ni trebao ići..od vrata svog srca..
..ovako si otišao..
..i istinu prilagodio sebi..

..da si ostao...
...Istina bi te ..
.doista oslobodila..

..ovako si samo..
..oslobođen vjerovanja...

..pa možda sada
..krivo vjeruješ..

..jer nije svako OSLOBAĐANJE ISTINITO...

..imaš jedno veliko civilizacijsko oslobađanje ..
..zvalo se MAKE LOVE NOTE WAR..

..a degradilo je ljudsko vrstu do ..razine sodome i gomore...


.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 18:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Matej...

vjeruješ li ti da ću ja biti spašena na koncu svoga života:
ako vjerujem i ljubim Isus Krist više od ićega?
ako se držim Božjih 10 zapovjedi?
ako primam sve svete Sakramente koje je Isus ustanovio?
ako ljubim Njegovu svetu Majku koju je na samrti na križu predao i meni isto kada i apostolu Ivanu?
ako živim vjeru i trudim se ispuniti Isusove zapovjedi ljubavi?
ako navještam Isusovo Evanđelje?

misliš li Matej da ima šanse da po božjem milošću i svojim dobrim djelima zaslužim RAJ, vječni život u domu Gospodnjem?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2008 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Bit cu iskren sa svima vama,jer me tako uci Gospodin,ja sam isao u katolicku crkvu do prije 9 mj
;ali sam prije gotovo 2 godine poceo citati Bibliju i moji su se stavovi promjenili


..do prije 9 mjeseci..si išao..kao što i sada ideš..
..do prije 9 mjeseci..si bio ..isto gdje si i sada..
..kakve si stavove mogao imati...
..kad si bibliju tek sad počeo čitati...
..i kako su ti se onda stavovi mogli promijenti..
..kad ih nisi ni..imao....


Citat:
jer sam vidio da Gospodin trazi od mene neke druge stvari i malo vise od onoga sto trazi RKC,tada sam ga zamolio da mi kaze sto se dogada i on mi je pokazao preko svoje rijeci da su zapovjedi ipak malo drukcije u Bibliji,



..Moraš razlikovati tvoja untarnja previranja s 10 zapovijedi...

..nisu zapovijedi u BIBLIJI DRUKČIJE
..ONE SU ISTE VEĆ VJEKOVIMA..čak i prije nego li su napisane..
.i .još onda dok u početku bijaše riječ..

....već se tvoji pogledi....
..na njih izmjenjuju..poput smjera vjetra..




Citat:
nemam nista protiv ljudi u RKC,dapace ja ih sada jos vise volim;tako me uci Gospodin.Volio bih znati nesto o vama,ali vas je puno,ja inace nemam internet doma pa cu vam nekad malo kasnije odgovarat,nemojte se ljutit,zelim da vas sve Gospod blagoslovi i da svi nesto naucimo od ovog razgovora.


..tvoja velika ljubav prema nama..
..biti će dostatna da prihvati svaku kritiku..
..tvoje nekritičnosti..

Citat:
Jos nesto,ja se vise ne klanjam idolima je meni je to Gospodin isto pokazao preko svoje rijeci i slazem se s onim koji kazu da je to posebna zapovjed koja govori o bilo kakvim idolima,tj kipovima



..SUŠTINSKI..

...kad su se Izraelci klanjali zlatnom teletu..
..oni se nisu klanjali zlatnom teletu..koji predstavlja
..BOG ABRAHAMOVOG I MOJSIJEVOG..

.već ..NOVOJ njihovoj KREACIJI BOGA...
..koji su UOBLIČILI U LIKU POGANSKOG BOGA ZLATNO TELETA..

.jer su bili ljuti na onoga PRAVOG BOGA KOJI IH JE izveo iz zatočeništva..
,..a svaki njihov korak...bio je prožet nevjerom..pa se lutanje kroz...
..pustinju produživalo njihovim izborom...
..jedan od krivih poteza bio je i klanjanje ZLATNOM TELETU..
..to je ..krivi IDOL..to je SUŠTINSKO ODBACIVANJE BOGA..


..ja kršćanin..kad pogledam sliku Milosrdnog ISUSA..
..iz čijeg srca..izlaze zrake nad cijeli svijet...
..ja se ne klanjam IDOLU..
..već ja gledam, kao OSOBNU ISKAZNIZU...BOGA SVOG..
..kojem se DIVIM..
..ja ga i dalje VOLIM SUŠTINSKI...

..to je smisao,. Krivog vjerovanja u idole..
..tak da ti opet kažem...NISI SE PRESTAO KLANJATI..
..jer se nisi nikad NI KLANJAO..
..jer da si se POKLONIO U DUHU..
..ne bi stavio ..težinu,,,na to da se "KRIVO KLANJAŠ"..



Citat:
PsZbog ovakvih stihova ja se vise neklanjam kipovima,uostalom Gospodin se ne moze prikazati kipovima i slikama,i ako ljudi to pokusavaju ne uspjevaju jer Isus neizgleda kako ga se prikazuje,nema plave oci jer je bio Izraelac,



..Gospodin ISUS se pokazuje ljudima u duhu..
..pa je njegova volja...kako će se on toj osobi pokazati..

Citat:
nije na krizu jer je uskrsnuo,



..nisi ni ti više u pelenama...
..pa imaš doma slike,.kad si bio mala..beba..

..pa ponekad tvoji roditelji vjerovatno pogledaju kako si bio lijepa beba
..kad si bio mali. i kad si sretno gugutao..
..onda si gugutao u duhu..sretan...i nisi se klanjao idolima..
..jer si bio dijete i istinit...


Citat:
neka je slavljen Gospod zbog toga,nije malo dijete


..nisi ni ti malo dijete...pa vrijedi gornji komentar..

..ali ON kojem je sve POLOŽENO..može se svakoj duši..
..u svakom trenu...pokazati kako mu je volja..
..jer ON JEST...

.jer kad me želio dotaknuti u srce i pokazati mi ..
..svoje porođenje..u štalici..
..došao bi u moje srce ..kao dijetešce ISUS..

..kad bi htio dokazati ..TEŽINU SVOJE PATNJE..

..došao bi u moje srce...kao ISUS na Golgoti..
..

..a kad bi htio doći u tvoje srce..
..došao bi kao onaj ..koji ne bi negirao ..sve ONO ŠTO ON JEST..


Citat:
jer je na nebu i sjedi s desne strane Velicanstva i kraljuje u sve vijeke vjekova,i uskoro ce doci u slavi Ocevij i svih svetih andela po nas,ja se sada klanjam njemu u duhu i istini kako je i naredio
[/quote]

.Volio bih da je tvoje vjerovanje ISTINITO..

..ne mogu te suditi...jer nije moje da sudim..

..ali mogu diskutirati..

Citat:
Tako braco nesto sam vam rekao o sebi,drago mi je sto ste se javili, sada vidim da i neke od vas stvarno zanima Gospodin i razgovori o Njemu,jer doista nikada Ga dovoljno ne slavimo,nadam se da se ne ljutite na mene jer sam iskren volio bih da ste takvi svi vi i nadam se da
:


..nadam se da te moja iskrenost neće načeti u tvojoj sigurnosti
..i vjerovanju...


.mir s tobom..
.svjedoče..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Matej 24 ja mislim da si ti samo
promjenio ime iz Janka u Mateja.
Sve mi lici na citate od Janka.
Ima na ovom forumu mudrijih.
Razmisli malo vise o sebi.B.B.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 19:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 vel 2008 14:22
Postovi: 11
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
..onda si gugutao u duhu..sretan...i nisi se klanjao idolima..
..jer si bio dijete i istinit...

Odgovor:
Evo brate naggar,vidis da ti sada vadis iz konteksta onoga sto sam ja rekao,i upravo si pokazao primjer kako se to ne treba raditi jer svaku moju rijec komentiras posebno.Ja tako ne radim s Biblijom jer bi to bilo krivo.
Drugo,brate ljubljeni,jer doista te ljubim kao brata u Kristu,nisu zapovjedi iste kao u Bibliji,to svatko zna ko je imalo proucavao,provjeri i sam ili zelis da ti ja kazem,ako da samo reci.A zapazi sto je Isus dragi rekao o tome:

Matej 5,18 Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude.

A moji se pogledi ne izmjenjuju jer sam tek poceo gledati,Gospodin mi je otvorio oci.Zamoli Boga da i tebi otvori oci jer vjeruj mi jos uvijek nisi pogledao,probaj malo istrazivati vise Bibliju i RK nauke pa ce ti sam Gospodin pokazati sto je meni pokazao,umjesto da slijepo vjerujes svemu sto ti se kaze,to je moj savjet tebi brate,ti oducujes a ne ja.Nadam se da te to ne vrijeda ni na koji nacin.Vidjet ces i sam da ce ti se prosirita vidici.
Nadam se da ti imas dosta ljubavi da prihvatis ovu kritiku.
A za kipove,ovu izliku da se ne klanjaju samome kipu su koristili i ostali poganski narodi dok su se klanjali svojim "bogovima" pa ih je Bog svejedno kori kao sto je korio i Izraelce,i cak im uvujek prijeti da ce ih unistiti ne prestanu li toi ciniti,tko da to jos uvijek vrijedi i za nase vrijeme jer u zapovjedi jasno pise:"nista niti na nebu" niti im se klanjaj,stoga brate probaj malo bolje to istraziti prije nego prosudis dal si u pravu.Kao sto i sam kazes kao dijete se nisam klanjao niti ja niti ti kipovima i slikama jer smo bili istinit,a ja tebe pitam ne bismo li trebali jos vie sada kada smo u Kristu.Nadam se da se ne ljutis sto ti govorim istinu?
A ti draga elenora,ja vjerujem da ce i ti i svi drugi biti spaseni koji vjeruju u Gospodina i koji zive po njegovoj volji,ali prvo treba upoznat Njegovu vlju da bi znala kako zivjeti a to mozes ucinit samo preko Njegove Svete Rijeci,a ne da slijepo vjerujes svemu sta ti drugi kazu,szoga te ja pozivam da malo proucavas i ti pa da onda tek doneses zivotnu odluku koja moze utjecati i na duge oko tebe.

Galaćanima 4,16 Tako? Postadoh li vam neprijateljem propovijedajući vam istinu?

Ivan 14,6 Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni

Ivan 17,17 Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina.

Tako dakle elenora ljubljna,i ti i svi koji zele mogu biti sveti,ali jedino ako vas Krist posveti svojom istinom,to je jedini nacin,drugog nacina nema:

2. Solunjanima 2,10 i sa svim nepravednim zavaravanjem onih koji propadaju poradi toga što ne prihvatiše ljubavi prema istini da bi se spasili.

Djela apostolska 4,12 I nema ni u kome drugom spasenja. Nema uistinu pod nebom drugoga imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti.

Ivan 14,6 Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni

Ivan 17,17 Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina.

Nadam se da se ne ljutite na mene sto sam iskren,a tko tvrdi da sam vec bio na forumu neka to dokaze,jer ja znam da nisam.

Rimljanima 9,1 Istinu govorim u Kristu, ne lažem; susvjedok mi je savjest moja u Duhu Svetom:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 19:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Protestantizam je u svom pristupu Bibliji odbacio crkvenu tradiciju i svoju nauku bazirao isključivo na biblijskim tekstovima. Tako je zanemario bitan čimbenik u shvaćanju kršćanske nauke. Što je crkvena predaja (tradicija) i zašto je ona važna? Već od kraja prvog i početka drugog stoljeća posjedujemo spise starih crkvenih pisaca koji su bili teolozi i crkveni naučitelji onoga doba (nazivamo ih crkveni oci). Kroz njihova teološka djela, pisma i propovijedi saznajemo kako je Crkva shvaćala određene biblijske tekstove i uopće nauku Isusa Krista i apostola u doba prve Crkve. Iz tih djela saznajemo kakvo je bilo bogoslužje Crkve, kako je živjela i djelovala kršćanska zajednica. Jednom riječju, djela crkvenih otaca ostaju nam trajno svjedočanstvo vjere Crkve od najranijih vremena. Stoga Crkva u svom proučavanju i tumačenju Biblije ne može zanemariti ovaj bitni aspekt. Odbacivši vrijednost crkvene tradicije, sekte su otvorile vrata samoinicijativnom i svojevoljnom tumačenju Biblije od strane pojedinaca i grupa, nestručnom i često veoma smiješnom pristupu određenim biblijskim tekstovima, a rezultat svega je veliko umnožavanje broja raznih sekti koje se, iako su protestantske, međusobno veoma razlikuju po svojoj nauci. Njihove razlike se protežu od vrlo velikih sličnosti sa katoličkom vjerom pa sve do nekršćanskih poimanja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
matej24 napisao:
Citat:
..onda si gugutao u duhu..sretan...i nisi se klanjao idolima..
..jer si bio dijete i istinit...

Citat:
Odgovor:
Evo brate naggar,vidis da ti sada vadis iz konteksta onoga sto sam ja rekao,i upravo si pokazao primjer kako se to ne treba raditi jer svaku moju rijec komentiras posebno.Ja tako ne radim s Biblijom jer bi to bilo krivo.


..TVOJE SVE JE IZVAĐENO IZ KONTEKSTA , BAŠ SVE...
.ALI SE NA NEKI LUDOSADISTIČKI NAČIN UVJERAVAŠ DA SI
...U PRAVU..PA BI TO SVOJE VESELJE HTIO PODIJELITI S SVIMA

..no ..SAGLEDAJ SE...jer ..razina na kojoj pišeš i objašnjavaš..
..jer recimo ...utopističko samohvalisanje...
..makar se ti PUNO TRUDIŠ DA TO ZAMOTAŠ U DOBRU AMBALAŽU..

..tako da nisi neki parnter za diskusiju ,
..pa se neću više s tobom ..igrati...


Citat:
Drugo,brate ljubljeni,jer doista te ljubim kao brata u Kristu,nisu zapovjedi iste kao u Bibliji,to svatko zna ko je imalo proucavao,provjeri i sam ili zelis da ti ja kazem,ako da samo reci.A zapazi sto je Isus dragi rekao o
tome:


...ja tebe poštujem i tvoj izbor...no nemoj me ljubiti na takav
..farizejski način...


A
Citat:
moji se pogledi ne izmjenjuju jer sam tek poceo gledati,Gospodin mi je otvorio oci.Zamoli Boga da i tebi otvori oci jer vjeruj mi jos uvijek nisi pogledao,probaj malo istrazivati vise Bibliju i RK nauke pa ce ti sam Gospodin pokazati sto je meni pokazao,umjesto da slijepo vjerujes svemu sto ti se kaze,to je moj savjet tebi brate,ti oducujes a ne ja.Nadam se da te to ne vrijeda ni na koji nacin.Vidjet ces i sam da ce ti se prosirita vidici.


..bojim se da nisi proširio vidike..već si si samo navukao ..
..protestansku kapu na glavu..
..a meni brate ne paše...
..jer ja imam glavu..da u moju kapu stane 5 kg jabuka..



Citat:
Nadam se da ti imas dosta ljubavi da prihvatis ovu kritiku.
A za kipove,ovu izliku da se ne klanjaju samome kipu su koristili i ostali poganski narodi dok su se klanjali svojim "bogovima" pa ih je Bog svejedno kori kao sto je korio i Izraelce,i cak im uvujek prijeti da ce ih unistiti ne prestanu li toi ciniti,tko da to jos uvijek vrijedi i za nase vrijeme jer u zapovjedi jasno pise:"nista niti na nebu" niti im se klanjaj,stoga brate probaj malo bolje to istraziti prije nego prosudis dal si u pravu.Kao sto i sam kazes kao dijete se nisam klanjao niti ja niti ti kipovima i slikama jer smo bili istinit,a ja tebe pitam ne bismo li trebali jos vie sada kada smo u Kristu.Nadam se da se ne ljutis sto ti govorim istinu?



.ja se ne ljutim na nikoga...ali tvoje obajšnjenja su na razini..
..Crvenkapice i vuka..i lovca...


..ne želim te povrijediti..
..niti pobijediti..
..dovoljno si zla već učinio sam sebi..

..a ja ću sad TEBE UPOZORITI BRATSKI I NA TVOJ NAČIN..

.SPAŠAVAJ SE BRATE I VRAĆAJ SE U KRILO SVOJE CRKVE DOK MOŽEŠ
.JER AKO MI VJERUJEŠ BRATE..JOŠ NIJEDNOM NISAM POGRIJEŠIO...


..A TI SADA VJERUJ MENI...ili NEMOJ..

..pa ćemo sada da vidimo...čije mačka ..plavu vunu prede...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr