www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 20:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 stu 2006 22:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Protestantizam je u svom pristupu Bibliji odbacio crkvenu tradiciju i svoju nauku bazirao isključivo na biblijskim tekstovima. Tako je zanemario bitan čimbenik u shvaćanju kršćanske nauke. Što je crkvena predaja (tradicija) i zašto je ona važna? Već od kraja prvog i početka drugog stoljeća posjedujemo spise starih crkvenih pisaca koji su bili teolozi i crkveni naučitelji onoga doba (nazivamo ih crkveni oci). Kroz njihova teološka djela, pisma i propovijedi saznajemo kako je Crkva shvaćala određene biblijske tekstove i uopće nauku Isusa Krista i apostola u doba prve Crkve. Iz tih djela saznajemo kakvo je bilo bogoslužje Crkve, kako je živjela i djelovala kršćanska zajednica. Jednom riječju, djela crkvenih otaca ostaju nam trajno svjedočanstvo vjere Crkve od najranijih vremena. Stoga Crkva u svom proučavanju i tumačenju Biblije ne može zanemariti ovaj bitni aspekt. Odbacivši vrijednost crkvene tradicije, sekte su otvorile vrata samoinicijativnom i svojevoljnom tumačenju Biblije od strane pojedinaca i grupa, nestručnom i često veoma smiješnom pristupu određenim biblijskim tekstovima, a rezultat svega je veliko umnožavanje broja raznih sekti koje se, iako su protestantske, međusobno veoma razlikuju po svojoj nauci. Njihove razlike se protežu od vrlo velikih sličnosti sa katoličkom vjerom pa sve do nekršćanskih poimanja


Draga Rebeka...trebala mi malo više proučavati spise ranih crkvenih otaca, pogotovo njihovu teologiju, i vidjet ćeš mnoge kontradiktornosti....već poslije Ivanove smrti, polako je u crkvu ulazila kriva nauka...evo već četvrti semestar imam Crkvenu povijest kao premdmet i manje više proučavao sam mnoge kršćanske oce....samo jedan primjer, jedan od najvećih teologa Origen je tvrdio da će se čak i Sotona spasiti....isto tako većina crkvenih otaca, a među njima i cijenjeni Augustin, imaju skroz drugačije tumačenje onog retka iz Mt 16,18 Ti si Petar - Stijena....oni kažu da je Krist ta stijena, spominjući prijašnju izjavu Petrovu koja glasi: Ti si Krist, sin Boga živoga... i na toj izjavi će Krist sagraditi crkvu...ispada da Crkva uzima samo ona tumačenje crkvenih otaca koja njoj odgovaraju....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 20:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.
Citat:
trebala mi malo više proučavati spise ranih crkvenih otaca, pogotovo njihovu teologiju, i vidjet ćeš mnoge kontradiktornosti


.prva kontradiktornost je npr bila..evina pomama za jabukom..
...i adamov pristanak..

..tako da kontradiktornosti si uvijek vezane uz stanje ljudskog duha..
..i njegovog tumačenja...

..pa se uvijek divim ljudima koji svojom kontradiktornošću objašnjavaju
..slabosti....neke druge kontradiktornosti..

.. Diktaturom..

.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 20:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Panten napisao:
rebeka napisao:
Protestantizam je u svom pristupu Bibliji odbacio crkvenu tradiciju i svoju nauku bazirao isključivo na biblijskim tekstovima. Tako je zanemario bitan čimbenik u shvaćanju kršćanske nauke. Što je crkvena predaja (tradicija) i zašto je ona važna? Već od kraja prvog i početka drugog stoljeća posjedujemo spise starih crkvenih pisaca koji su bili teolozi i crkveni naučitelji onoga doba (nazivamo ih crkveni oci). Kroz njihova teološka djela, pisma i propovijedi saznajemo kako je Crkva shvaćala određene biblijske tekstove i uopće nauku Isusa Krista i apostola u doba prve Crkve. Iz tih djela saznajemo kakvo je bilo bogoslužje Crkve, kako je živjela i djelovala kršćanska zajednica. Jednom riječju, djela crkvenih otaca ostaju nam trajno svjedočanstvo vjere Crkve od najranijih vremena. Stoga Crkva u svom proučavanju i tumačenju Biblije ne može zanemariti ovaj bitni aspekt. Odbacivši vrijednost crkvene tradicije, sekte su otvorile vrata samoinicijativnom i svojevoljnom tumačenju Biblije od strane pojedinaca i grupa, nestručnom i često veoma smiješnom pristupu određenim biblijskim tekstovima, a rezultat svega je veliko umnožavanje broja raznih sekti koje se, iako su protestantske, međusobno veoma razlikuju po svojoj nauci. Njihove razlike se protežu od vrlo velikih sličnosti sa katoličkom vjerom pa sve do nekršćanskih poimanja


Draga Rebeka...trebala mi malo više proučavati spise ranih crkvenih otaca, pogotovo njihovu teologiju, i vidjet ćeš mnoge kontradiktornosti....već poslije Ivanove smrti, polako je u crkvu ulazila kriva nauka...evo već četvrti semestar imam Crkvenu povijest kao premdmet i manje više proučavao sam mnoge kršćanske oce....samo jedan primjer, jedan od najvećih teologa Origen je tvrdio da će se čak i Sotona spasiti....isto tako većina crkvenih otaca, a među njima i cijenjeni Augustin, imaju skroz drugačije tumačenje onog retka iz Mt 16,18 Ti si Petar - Stijena....oni kažu da je Krist ta stijena, spominjući prijašnju izjavu Petrovu koja glasi: Ti si Krist, sin Boga živoga... i na toj izjavi će Krist sagraditi crkvu...ispada da Crkva uzima samo ona tumačenje crkvenih otaca koja njoj odgovaraju....

Citat:
Zašto sam napustio katoličku crkvu
Našao sam više članka na internetu, različiti ljudi iz različitih mjesta govore o tome kako su izašli iz katoličke crkve. Evo nekih, to su dulji članci ali ću samo kraće crte istaknuti:

1. Chuck Bethancourt -

a) Počevši čitati Bibliju uvidio sam da postoji razlika između onoga što piše u katekizmu i onoga što piše u Svetom pismu, nerjetko su Biblijska objašnjenja za pojedina učenja u katekizmu bila izvučena iz kontkesta (npr. nauk o čistilištu, transupstancijaciji, papi kao poglavaru crkve), ponekad uopće nije niti bilo Biblijskog objašnjenja (npr. papina nezabludivost, nepogrešivost crkve, Marijino uznesenje na nebo).
b) shvativši da ne vjerujem u njihova učenja, shvatio sam i da nemam što tražiti tamo

2. Joe Mizzi - Odrastao sam u katoličkoj obitelji, sjećam se kada sam sa žarom govorio ljudima o učenjima katoličke crkve... Kada je moj brat napustio katoličku crkvu, počeo sam čitati Bibliju, u želji da bih vratio svog brata u "pravu crkvu", htjeo sam mu pokazati da katolička učenja imaju uporišta u Bibliji. Čitajući Bibliju počeo sam shvačati da

a) Mnoga katolička učenja nemaju veze sa Biblijom ili još gore, da su suprotna Biblijskom nauku
b) Shvatio sam da se opravdavamo vjerom u Krista, a ne pripadnošću nekoj vjerskoj organizaciji
c) Nisam više mogao biti član katoličke crkve kada ne vjerujem u njihove nauke (obožavanje Marije, nauk o transupstancijaciji i čistilištu, ispovijedanju na uši itd.)

3. David J. Riggs -

a) RKC nema pravi stav prema istini
b) Biblija je put prema spasenju, ali RKC ne dijeli to mišljenje
c) Krist nije napravio crkvu koja ima nepogrešiva vjerska učenja, kako to uči katolička crkva
d) Krist nije proglasio Petra papom

4. Joseph C. Malone -

a) Katolička crkva odbacuje Božju riječ
b) Katolička crkva uči da novi zavjet nije nadahnut
c) Katolička crkva nema "autoritet"
d) RKC svoja ne Biblijska učenja naziva interpretacijama
e) Petar nije bio papa
f) Papa je antikrist, a ne Božji namjesnik na zemlji
g) Katolička crkva se suprotstavlja odvajanju crkve i države [separation of church and state]

5. Anonimac s jednog foruma -

Rođen sam u katoličkoj obitelji u Zenici...Tu sam kršten, pričešćen i krizman...Ispočetka sam išao u crkvu zbog toga što nas otac tjerao, tu uključujem i svoga mlađega brata...Pred rat sam išao samoincijativno u crkvu, nekada čak dva puta dnevno, i to nedjeljom...1993 odlazim s obitelji u Njemačku gdje boravim 5 godina...tu nastavljam pohađati katoličku crkvu, skoro svake nedjelje...Jedne nedjelje roditelji su mi kupili Bibliju koju su platili 50 maraka...i počeo sam čitati, i na kraju pročitao...pogotovo sam se pitao tko je taj antikrist iz Otkrivenja...

6. Oliver - Odrastao sam u ateističkoj obitelji i od kako znam za sebe učen sam da nema Boga... U dvanaestoj sam postao skinheds i mrzio sam sve ljude koji nisu hrvati... Đavao je međutim opet napao odvukavši me u religiju (Katolicizam) gdje sam počeo moliti Mariju, svece... čak sam za spasitelja primio Sv. Antu. Bog je dao da do mene dođe Biblija i poticao me je da primim Isusa, a ja sam rekao :"Primio sam Sv. Antu!" Opet sam počeo osjećati prazninu i nemir... [članak je na Hrvatskom]

7. Aleksandar - Prihvatio sam Isusa Krista u Ožujku 2004. godine... Nakon 8 mjeseci sam kršten u Kršćanskoj Baptističkoj Crkvi.

7. Ja sam imao slično iskustvo, tjerali su me u crkvu, tamo mi je bilo dosadno jer je svećenik svaki put iznova čitao sakralni priričnik (tijekom mise on ne čita iz Biblije). Kada sam se krizmao uopće me nitko nije pitao vjerujem li ja uopće u sve te dogme i nauke... nakon dugog lutanja po svijetu, počinjem osjećati potrebu za Kristom. Preko Svetog pisma upoznajem se sa njim, jedinim posrednikom između Boga i čovjeka, Božjom ljubavlju prema nama i Božjim zapovijedima. Tek tada počinjem razumijevati besmislene nauke RKC i redom ih odbacujem.

Zašto ste vi napustili RKC:)?

Svjedočanstvo mladih ljudi koji su prihvatili Krista i izašli iz katoličke crkve možete vidjeti ovdje (na Hrvatskom) - Hrvoje i Dario,

"Svi koji nisu katolici su krivovjerci i braća Židova” - Sveti Ambrozije


-


Dragi Panten..vec smo se bili zdogovorili, da necemo o dokazivanju....
i ispravnosti...ali ne mogu ,ostati ravnodusna sto se nasa RKC...
toliko blati....
Kako moze jedna Protestanska stranica pisati takve stvari.....????
Objesni mi??? Molim te bez vrijedjanja, predjimo na dijalog...
bez Biblije....Da pronadjemo zajednistvo.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 20:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo ovako se "Navjesta Rijec Gospodnja,ovako stoji u Bibliji zapisano"



Citat:
Samozvani Božji namjesnik na zemlji opet baca prokletstva
Nedavno je Benedikt XVI. nazvao ateiste "slugama paklene tmine", "te u strašnoj osudi Vragu predao i one koji u Isusu ne vide istodobno i Boga i čovjeka". [Muslimani, budisti, hinduisti, Židovi itd.... ne vjeruju da je Isus Bog i čovjek]

Isus Krist nikada nije bacao prokletstva na one koji se nisu slagali sa njim, kada su mu učenici jednom rekli da baci oganj s neba, odgovorio im je da: "Sin čovječji nije došao da upropasti duše, nego da ih spasi" (Lk 9,56).

Umjesto da govori ljudima da prihvate Krista kao svog osobnog spasitelja, on im nudi patvorena krivovjerja koja nemaju veze sa Svetim pismom. Upravo zbog "ljudskih filozofija" poput čistilišta ili ispovijedanja na uši mnogi gube vjeru.

Sjetimo se riječi Hugha Latimera: "Antikrista možemo prepoznati po tome što se uzvisio u crkvi i što izriče sud prije vremena. To što on proglašava neke osobe svetima prije vremena, što sudi ljudima prije Sudnjeg dana - eto to je znak po kojem se može prepoznati antikrist".

Članak iz Jutarnjeg lista koji opširnije govori o toj tematici možete vidjeti ovdje!

Evo samo kratak dio Ratzingerovog u najmanju ruku bizarnog govora -

“Misterij zla, moć tmina u naše se doba očituje u još podlijim i opasnijim oblicima: kroz opredjeljenja od ateizma koji se povodi za znanošću do predstavljanja takozvanoga moderniziranoga ili postmoderniziranog Isusa”



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 21:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ovo se zove jedina i prava "Istina Biblije"

Citat:
Guru Dražen Radigović je loš pastir
Imao sam priliku upoznati njegovu neobičnu katoličku karizmatsku sektu "Dobri pastir". Reči ću kratko i jasno, ono što oni predstavljaju za svanđelje NIJE evanđelje i nije nauk Isusa Krista. Osim toga dar govora u jezicima dan je apostolima ne zato da govore nerazumljivim jezicima, već da mogu širiti evanđelje među poganima.

Isus Krist nikada nije govorio u nestvarnim jezicima. Apostol Pavao jasno govori o darovima Duha: "Što mi je dakle činiti? Molit ću se duhom, ali također i umom, riječima koje razumijem. Pjevat ću hvalospjeve duhom, ali i umom", da ne bi bilo zabune on nadodaje: "Ja, hvala Bogu, govorim u drugim jezicima više od svih vas. Ali na crkvenome sastanku draže mi je izgovoriti pet razumljivih riječi, da i druge poučim, nego izreći bezbroj riječi na drugim jezicima".

Da se misli na stvarne jezike Pavao govori na samom početku poslanice: "Također, govorite li tuđim jezikom, nerazumljivo, tko će razabrati što govorite? Bit će kao da govorite u vjetar. Na svijetu ima toliko različitih jezika i oni koji ih razumiju odlično se na njima sporazumijevaju. Jer ako se moliš Bogu samo duhom, kako će oni koji ne razumiju što govoriš s tobom slaviti Boga te reći 'Amen' na tvoju molitvu?" [Korinčanima 14]

Ono što Radigović i njemu slični rade je upravo SUPRTONO uputama apostola Pavla vezano uz molitvena okupljanja. Apostol Pavao u poslanici Titu molio je kršćane da “ne prihvaćaju zapovijedi ljudi koji okreću istini leđa” (Titu 1,14). Ipak usprkos njegovim molbama mnogi i danas pristaju uz navodno Kristovo evanđelje koje to nije! Apostol Pavao stoga izražava veliko čuđenje -

"Ne mogu se načuditi da se tako brzo odvraćate od Boga koji vas je pozvao u svojoj ljubavi i milosti u vječni život što ga daje kroz Krista. Vi već slijedite neki drugi put koji za sebe tvrdi da je Kristovo evanđelje, ali to nije. Prevarili su vas ljudi koji izvrću i mijenjaju istinu o Kristu. Ali neka je proklet svatko - pa bio to i ja ili čak anđeo s neba - tko vam navješćuje neko drugo evanđelje od onoga koje sam vam već navijestio" (Galaćanima 1, 6-8)

Ako vam je i dalje nejasno pročitajte djela apostolska 2. poglavlje [2-12]:

"Odjednom se začuje šum s neba, poput silnoga vihora, te ispuni kuću u kojoj su bili. Pojave se zatim plameni jezici te se razdijele i siđu na njih - na svakoga po jedan. Svi nazočni napune se Svetoga Duha i počnu govoriti drugim jezicima, kako je komu Duh davao govoriti. A u Jeruzalemu su u to doba boravili pobožni židovi koji su došli iz svakog naroda pod nebom. Kad začuju huk vjetra, dotrče vidjeti što se zbiva i zaprepaste se - jer svatko od njih čuo je vjernike kako govore na njegovu jeziku. Iznenađeni i zadivljeni, pitali su: 'Nisu li svi ti ljudi što govore Galilejci? Kako ih onda svatko od nas čuje na svojemu materinskom jeziku? Ima nas ovdje Parta, Međana, Elamljana, žitelja Mezopotamije, Judeje i Kapadocije, Ponta i Male Azije, Frigije i Pamfilije, Egipta i libijskih krajeva oko Cirene. Ima Rimljana koji su u prolazu, židova i obraćenika na židovsku vjeru, Krećana i Arapa, a svi mi čujemo te ljude kako na našim jezicima govore o veličanstvenim Božjim djelima! Stajali su zaprepašteni i pitali jedni druge: 'Što bi to moglo značiti?'"

Njihov duhovni vođa [guru] Dražen Radigović propovjeda neka suluda učenja, citirat ću sa jedne katoličke stranice par stvari o njegovoj nauci: "Tako se u Dobrom pastiru promovira ideja naslijeđenih prokletstava. Osnovna pretpostavka je ta da negativni postupci naših predaka uzrokuju patnje budućih generacija što se naziva naslijeđeno prokletstvo", ističući da "...Tako uzrok tvojim problemima mogu biti grijesi koje je Bog osudio, a učinili su ih tvoji preci, pa možeš biti svet, dobar i plemenit, često ići u crkvu i primati sakramente, a usprkos svemu imati probleme, neprestane nevolje i nesreće u životu...". Dakako Biblija govori nešto drugo! "Ali vi kažete: 'Zašto da sin ne snosi očev grijeh?' Zato što sin vrši zakon i pravdu, čuva i vrši sve moje naredbe, živjet će. Onaj koji zgriješi, taj će i umrijeti. Sin neće snositi grijeha očeva, ni otac grijeha sinovljega. Na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku bezbožnost njegova" (Ezekiel 18,20). Ovu ideju osim Radigovića promovira i Smiljan Dragan Kožulj.

Dražen Radigović nije "pastir dobri". Isus krist je dobri pastir! [Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce. Najamnik - koji nije pastir i nije vlasnik ovaca - kad vidi vuka gdje dolazi, ostavlja ovce i bježi, a vuk ih grabi i razgoni najamnik je i nije mu do ovaca - Ivan 10, 11-13], taj samozvani guru nije bolji od najgoreg najamnika. Krist nas je upozorio na takve i njemu slične.

Žalosno je da i dalje ima ljudi koji odvlače ljudima pogled od Krista odnosno od opravdanja kroz vjeru u njega, jer tko god kroz njega [Krista] uđe, spasit će se (Ivan 10,9).

Taj u najamanju ruku nevjerojatan lik čak nam daje i savjete kako prepoznati prokletstvo na sebi, evo nekih znakova: "bolesti – kronične ili koje si naslijedio od svojih predaka, problemi oko menstruacije, nedostatak novca, neplodnost" itd. dodajući da: "Ako ima više tih stvari prisutnih u tvojoj obitelji, onda je velika vjerojatnost da je prokletstvo nad tvojom obitelji"....



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 21:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ovako zvuce Rijeci Isusove ,koje se navjestaju,i citiraju iz Biblije...

Citat:
'Don' Damir Stojić - "Čovjek koji se ispovjedi i živi sakramentalni život je spašen"
Imao sam priliku čuti ga na radiju, tip je zanimljiv i simpatičan (ljudski gledano), ali ima nešto što me uznemirilo.

On je naime u jednoj svojoj emisiji rekao u naslovu posta navedenu tvrdnju. Ta tvrdnja, nema nikakvog temelja u Bibliji. Biblija uopće ne spominje riječ sakrament ili bilo koju njezinu izvedenicu, bilo samostalno ili u kontekstu spasenja.

Biblija kaže da je spašen onaj koji vjeruje u Isusa svim srcem
Doživio je nanovo-rođenje (obraćenje)
Odbacio je svoje grijehe (pokajao se)
Živi u skladu sa Božjom riječju (Biblijom), a ne ljudskim tradicijama

Sakramenti u bilo-kojem obliku nemaju nikakvu posredničku ulogu u našem spasenju, jer je jedini posrednik na putu do Boga Oca, Bog Sin (Isus Krist), On nam ujedno i jedini može dati spasenje.
v
Osim toga, spasenje je dar, a ne zasluga, bilo kakav pokušaj spasenja dobrim djelima, primanjem sakramenata ili slično unaprijed je osuđen na propast.

Odbacivanje osobnih grijeha, živa vjera u Isusa, te život u skladu sa Božjom riječju rezultat su obraćenja, a ne uzrok spasenja.

Da bi čitateljima još malo pomogao objasnit ću im sljedeća dva pojma

Ispovijed je kada odeš svećeniku, kažeš mu da više nećeš griješiti, ali griješiš i nakon ispovijedi.

Pokajanje je kada priznaš svoje grijehe Bogu, zamoliš ga da ti ih oprosti zato jer je Isus umro za tvoje grijehe i ti prihvaćaš njegovu žrtvu kao pomirnicu za svoje grijehe, te odbaciš grijehe i više ne griješiš.

Razlog iz kojeg katolici ustraju u svojim grijesima nalazi se u činjenici da

a) ne štuju Boga u Duhu i Istini
b) nikada nisu doživjeli nanovo-rođenje
c) misle da se nanovo-rođenje događa kada se osoba krsti kao mala beba, a ne kada doživi obraćenje
d) ne shvaćaju da će svi oni koji ne odbace svoje grijehe u njima i umrijeti
e) misle da su im grijesi oprošteni zato jer su se ispovjedili svećeniku iako ih nisu u potpunosti odbacili
f) nemaju silu da se odupru grijehu

Ispovijed svećeniku i pokajanje su dva potpuno različita pojma. Prvi nema ulogu u spasenju, a drugi je neophodan za spasenje (Lk, 13,3).

Bez nanovo-rođenja nemoguće je dobiti pobjedu nad grijehom. Ako ju kojim slučajem želite, pročitajte BIbliju od korica do korica, prvo Novi zavjet, potom stari, te se molite Bogu da vam da Duha Svetoga kako biste mogli razumijeti Bibliju, odbacili sve svoje grijehe, te da vas uvede u svu istinu.

Drugi put spasenja Biblija ne poznaje. Odgovor koji je Isus dao Nikodemu, upućen i svakome od nas - "Zaista, zaista, kažem ti: tko se nanovo ne rodi, ne može vidjeti kraljevstva Božjega!".



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 21:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo sada molim ja vas, Dragi Panten i dragi Matej...da nam lijepo objasnite... gdje vi tu vidite Isusa...gdje je tu Istina, i ljubav
tako se Siri Rijec Bozja..

Citat:
Katolički karizmatici
Katolički karizmatici dio su katoličke crkve i kao takvi prihvaćaju sva njezina mračna i srednjovjekovna vjerovanja. Ispovijedanje na uši, nauk o čistilištu, misama zadušnicama, molitvama Mariji i svecima, pa čak i otvoreno idolopoklonstvo (klanjanje pred kipovima i slikama) samo su dio njihovog folklora.

Kao i ostatak katoličke crkve ne prihvaćaju Deset Božjih zapovijedi iz Biblije, nego verziju tih istih iz katekizma u kojoj su promjenjena 2., 4., i 10. zapovijed.

Što reći o njima? Prakticiraju neke stvari koje nemaju veze sa Biblijom poput "padanja u duhu" i sl. stvari.

Dakako, vjeruju iskustvu, a ne Bibliji. Ta slijepa poslušnost crkvenom učiteljstvu na kraju vremena odvesti će ih u sigurnu propast. Ako ste karizmatik, razmislite još jednom o svemu onome što radite i utemeljenju toga istoga na Božjoj riječi (BIbliji) i Kristu.

Zapamtite, svaka nauka ili vjera koja se temelji na nekom drugom temelju osim Krista i njegove riječi unaprijed je osuđena na propast.

Kakva god bila vaša odluka budite svijesni da će imati vječnu posljedicu.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Citat:
Nema druge glave crkve osim Gospodina Isusa Krista, niti Rimski papa, u bilo kojem slučaju, može biti glava, osim kao Antikrist, čovijek grijeha, sin vječno prokeletog, koji se uzdiže, nad crkvom, protiv Krista i svega što se zove Bog - Westminsterska ispovijest vjere (1646)

...niti rimski papa u ikojem slučaju može biti glava, osim kao Antikrist, Čovijek grijeha, Sin propasti, koji se uzdiže nad crkvom protiv Krista i svega što se zove Bog; kojega će Gospodin razoriti sjajem svoga dolaska - Londonska baptistička ispovijest vjere (1689)

...niti rimski papa u ikojem slučaju može biti glava, osim kao Antikrist, Čovijek grijeha, Sin propasti, koji se uzdiže nad crkvom protiv Krista i svega što se zove Bog; kojega će Gospodin razoriti sjajem svoga dolaska - Filadelfijska ispovijest vjere (1689)

...potvrđujemo ispovijest luteranske vjere 'papa je stvarni antikrist' Wisconsin Evangelical Lutheran Synod (1959)

Ne prihvaćam njega kao Kristovog zamjenika, on je Antikrist, odbacujem njegovo poglavarstvo nad crkvom - Jean Calvin

To je vrlo očito i bez ikakave sumnje, da je rimski papa stvarni Antikrist... U 2. Solunjanima 2, Pavao jasno kaže da će Sin grijeha vladati nad crkvom, predstavljajući sebe ispred službe Bogu - Philip Melanchthon

Papa je antikrist, antikrist nije član Kristove nevidljive crkve - John Knox

A što se tiče pape, odbacujem ga kao Kristovog neprijatelja i antikrista, zajedno sa njegovom lažnom naukom - Thomas Cranmer

Rim je antikristovo gnjezdo i iz tog gnjezda izlaze svi njegovi učenici - Lord Cobham

Ja ne priznajem vlast rimskog biskupa (pape) i zato osuđujem i prezirem svaku vlast koja dolazi od njega - Nicholas Ridley

Antikrista možemo prepoznati po tome što se uzvisio u crkvi i što izriče sud prije vremena. To što on proglašava neke osobe svetima prije vremena, što sudi ljudima prije Sudnjeg dana - eto to je znak po kojem se može prepoznati antikrist - Hugh Latimer

Mi ovdje smo uvjereni da je papinstvo prijestolje pravog i stvarnog antikrista... Osobno izjavljujem da nisam dužan biti poslušan papi više nego bih bio antikristu

[Govoreći o papinoj poslanici] Prezirem je i odbacujem kao bezbožnu i lažnu... U njoj se osuđuje sam Krist... Sad mi je savjest puno mirnija jer znam da je papa antikrist i da sjedi na Sotoninom prijestolju
- Martin Luther

Zar ne znate da je papa stvarni antikrist, o kojem Pisma govore? Ali pazite što govorite, moglo bi vas koštati života - William Tyndale

Papa je antikristova inkarnacija - Jan Hus

Papa je Sotonin namjesnik na zemlji - E.G. White

Zašto su smatrali papu antikristom možete vidjeti ovdje!

Antikriste, odbacujem tebe i tvoja lažna učenja - Ian R. K. Paisley propovjednik Slobodne prezbeterijanske crkve i bivši zastupnik u Europskom parlamentu tim je riječima prekinuo govor pape Ivana Pavla II. u EP 1989.g. [možete to vidjeti i na YouTube-u]

Nitko, naime, ne može postaviti drugoga temelja osim onoga koji je već postavljen, a taj je Isus Krist 1. Korinčanima 3,11

Krist je i glava Crkvi, zato što je Crkva njegovo tijelo (Kološanima 1,18)

I sve mu je podložio pod noge, a njega dade za glavu nad svim u Crkvi (Efežanima 1,22)

Neka vas nitko i nikako ne obmane! Jer ako prije ne dođe onaj otpad i ne pojavi se Čovjek grijeha, Sin propasti, Protivnik koji 'sam sebe oholo uzdiže protiv svega’ što ljudi nazivaju ‚Bogom’ ili drže za sveto, tako da sjedne u ‚Božji hram’ pokazujući sebe kao da je Bog. (2. Solunjanima 2,3-4)



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 22:22 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
visnja napisao:
Matej 24 ja mislim da si ti samo
promjenio ime iz Janka u Mateja.
Sve mi lici na citate od Janka.
Ima na ovom forumu mudrijih.
Razmisli malo vise o sebi.B.B.

:a1407: Ban (janko, matej i sl.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2008 11:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 stu 2006 22:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Administrator napisao:
visnja napisao:
Matej 24 ja mislim da si ti samo
promjenio ime iz Janka u Mateja.
Sve mi lici na citate od Janka.
Ima na ovom forumu mudrijih.
Razmisli malo vise o sebi.B.B.

:a1407: Ban (janko, matej i sl.)


Nije točno da su Janko i Matej24, jedna te ista osoba...garantiram...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr