www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 11 ruj 2014 09:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvaljen Isus i Marija!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2014 09:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ekumenista napisao:
"Kad sin čovječji dođe,hoće li naći vjere na zemlji!"Isus

U knjizi "Istraga o Kristu!" pročitajte ovaj dio ,boldano(izdao Verbum) inače knjiga je odlična!
Mogu li se Isusovi životopisi smatrati vjerodostojnima?
Jesu li izvorni Isusovi životopisi do danas očuvani u vjerodostojnu obliku?
Ima li pouzdanih dokaza o Isusu i izvan njegovih životopisa?
Potvrđuje li arheologija Isusove životopise ili ih opovrgava?
Je li povijesni Isus istovjetan Isusu u kojega vjeruju kršćani?
Je li Isus bio lud kad je tvrdio da je Božji Sin?
Odgovara li Isus - i jedino Isus - identitetu Mesije?
Je li Isusova smrt bila lažirana predstava a njegovo uskrsnuće obmana?
Je li Isusovo tijelo doista nestalo iz groba?
Jesu li Isusa nakon smrti na križu doista vidjeli živa?
PS nisam se više mogao javljati pod starim NICKOM (ovaj gore) pa sam otvorio novi!
Pozdrav svima i BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2014 19:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ekumenista napisao:
Prorok Izaija je rekao da će se roditi u plemenu Jišajevu. (Izaija 11:1-2,11:10) Jeremija je ovo proročanstvo još više suzio, govoreći da će on doći od loze Jišajeva osmog sina Davida.(Jeremija 23:5)
Nakon ove dvojice, proročanstva postaju nevjerojatno precizna.
Izaija je rekao da će Mesiju roditi djevica.(Izaija 7:14) Prorok Mihej je pridodao da će se roditi u provinciji Judeji, točnije-u malom selu Betlehemu.(Mihej 5:2,pisano oko 710.pr.K.)
Izaija je nastavio opisivati kako će Mesiju nazivati Bogom silnim, Ocem vječnim i knezom mironosnim(Izaija 9:6);da će sa svojim djelovanjem započeti u Galileji(Izaija 9:1-7);te da će izvršiti brojna iscjeljenja i druga čudesa.(Izaija 35:3-6)
No, da bi točnost bila još veća , proročanstva Zaharije i Daniela navela su čak i kada i kako će Mesija doći u Jeruzalem, tako da istina ne može promaknuti nikome od onih koji je žele vidjeti. Prema njihovim proročanstvima Mesija će stići u Jeruzalem jašući na magarcu(Zaharija 9:9) i to 483 godine nakon objave o njegovoj obnovi(Daniel 9:25-26 ),do čega je moralo doći radi perzijskih razaranja. Tu je zapovijed izdao babilonski car Artaksekses 457.godine prije Krista. Uzmete li kao činjenicu da nulte godine nije ni bilo, to je značilo da se mesija trebao pojaviti 27.godine. Iz Evanđelja po Luki znamo da se Isus rodio tijekom prvog prikupljanja poreza, u vrijeme kada je Kvirinije bio upravitelj Sirije(evanđelje po Luki 2:2) odnosno oko 7.godine prije Krista(John Elder,Proroci,idoli i tragači) , a to bi značilo da je 27.godine, u trenutku kad je na magarcu ušao u Jeruzalem, imao otprilike 33 ili 34 godine; za tjedan dana tamo su ga i razapeli. Ukratko, on je od riječi do riječi ispunio Zaharijina i Danielova proročanstva.
No, ukoliko vam se to ne čini dovoljno preciznim, Zaharija je prorekao da će Mesiju izdati prijatelj za 30 srebrnjaka, da će mu taj novac biti bačen na pod hrama, te da će biti upotrijebljen za kupovinu lončareva polja.(zaharija 11:12-13)
A Izaija je rekao da se tijekom svog suđenja Mesija neće ni pokušati braniti, već da će biti tih poput janjeta što ga odvode na klanje.(Izaija 53:7)
Pišući više od tisuću godina prije no što je itko uopće čuo za razapinjanje na križu, kralj David proročki je opisao Mesijinu smrt do bolnih pojedinosti: probijanja njegovih ruku i nogu, urlanja gomile, pa čak i bacanja kocke za njegove haljine.(Psalam 22:7-8 i 16-18).
I Izaija je pridodao nove pojedinosti o samom razapinjanju Mesije(Izaija 52:13-53:12); rekao je da će- premda posve nevin, Mesija biti razapet zajedno sa zločincima, a potom sahranjen u grob bogataša(Izaija 53:9 i 53:12)
No proroci su tvrdili da Mesijina smrt neće biti uzaludna. Ustvari, već je Izaija predvidio da će Mesija namjerno dati svoj život na žrtvu da bi spasio svakog pojedinog od nas; da će ga probosti zbog naših grijeha i ubiti zbog naših zala.(Izaija 53:4-6; 53:8; 53:11-12)
Proročanstva također otkrivaju da će Mesija uskrsnuti(Izaija 53:10-11, psalam 16:10 i 30:3).
Premda su ga ubili, sve ono što je govorio i učinio prepričavat će se diljem svijeta(izaija 49:6) iz naraštaja u naraštaj, zauvijek, a naposljetku će mu se pokloniti svi ljudi u svim narodima(Psalam 22:27-31)

Iznenađujuće,,,zar ne?
Pa može li tko još sumnjati?

Pozdrav "viki",,jesi li još tu?ja sam ("ekumenista)!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 17 ruj 2014 19:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Elenora napisao:
ekumenista... Bog te blagoslovio!
podario ti Duha Svetog da te vodi, čuva, nadahnjuje!!!

ja sam na početku obraćenja bila tam na netu (nisam znala da postoji ovaj forum) i bilo mi je grozno..
koliko pljuvanja... psovki... nemogu ja evangekizirat preko pisanih riječi.. ja bi tu braču pošteno da ih vidim oči u oči ZAGRLILA i pružila im ljubavi... da zanju onda koliko ih tek Bog ljubi...

ovako riječi ostaju hladne nekak... ali zna Bog što radi... i neka te nagradi blagoslovom tvome životu.... sigurno dobro radiš... i Bog je sretan i ponosan sa tvojim nakanama i djelima...

ja osobno..eto meni na savjest- nekako ne mogu to :cry:

Ćao eleonora,,ima li te još tu?,,,(ekumenista)!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr