www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 tra 2008 07:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prorok Izaija je rekao da će se roditi u plemenu Jišajevu. (Izaija 11:1-2,11:10) Jeremija je ovo proročanstvo još više suzio, govoreći da će on doći od loze Jišajeva osmog sina Davida.(Jeremija 23:5)
Nakon ove dvojice, proročanstva postaju nevjerojatno precizna.
Izaija je rekao da će Mesiju roditi djevica.(Izaija 7:14) Prorok Mihej je pridodao da će se roditi u provinciji Judeji, točnije-u malom selu Betlehemu.(Mihej 5:2,pisano oko 710.pr.K.)
Izaija je nastavio opisivati kako će Mesiju nazivati Bogom silnim, Ocem vječnim i knezom mironosnim(Izaija 9:6);da će sa svojim djelovanjem započeti u Galileji(Izaija 9:1-7);te da će izvršiti brojna iscjeljenja i druga čudesa.(Izaija 35:3-6)
No, da bi točnost bila još veća , proročanstva Zaharije i Daniela navela su čak i kada i kako će Mesija doći u Jeruzalem, tako da istina ne može promaknuti nikome od onih koji je žele vidjeti. Prema njihovim proročanstvima Mesija će stići u Jeruzalem jašući na magarcu(Zaharija 9:9) i to 483 godine nakon objave o njegovoj obnovi(Daniel 9:25-26 ),do čega je moralo doći radi perzijskih razaranja. Tu je zapovijed izdao babilonski car Artaksekses 457.godine prije Krista. Uzmete li kao činjenicu da nulte godine nije ni bilo, to je značilo da se mesija trebao pojaviti 27.godine. Iz Evanđelja po Luki znamo da se Isus rodio tijekom prvog prikupljanja poreza, u vrijeme kada je Kvirinije bio upravitelj Sirije(evanđelje po Luki 2:2) odnosno oko 7.godine prije Krista(John Elder,Proroci,idoli i tragači) , a to bi značilo da je 27.godine, u trenutku kad je na magarcu ušao u Jeruzalem, imao otprilike 33 ili 34 godine; za tjedan dana tamo su ga i razapeli. Ukratko, on je od riječi do riječi ispunio Zaharijina i Danielova proročanstva.
No, ukoliko vam se to ne čini dovoljno preciznim, Zaharija je prorekao da će Mesiju izdati prijatelj za 30 srebrnjaka, da će mu taj novac biti bačen na pod hrama, te da će biti upotrijebljen za kupovinu lončareva polja.(zaharija 11:12-13)
A Izaija je rekao da se tijekom svog suđenja Mesija neće ni pokušati braniti, već da će biti tih poput janjeta što ga odvode na klanje.(Izaija 53:7)
Pišući više od tisuću godina prije no što je itko uopće čuo za razapinjanje na križu, kralj David proročki je opisao Mesijinu smrt do bolnih pojedinosti: probijanja njegovih ruku i nogu, urlanja gomile, pa čak i bacanja kocke za njegove haljine.(Psalam 22:7-8 i 16-18).
I Izaija je pridodao nove pojedinosti o samom razapinjanju Mesije(Izaija 52:13-53:12); rekao je da će- premda posve nevin, Mesija biti razapet zajedno sa zločincima, a potom sahranjen u grob bogataša(Izaija 53:9 i 53:12)
No proroci su tvrdili da Mesijina smrt neće biti uzaludna. Ustvari, već je Izaija predvidio da će Mesija namjerno dati svoj život na žrtvu da bi spasio svakog pojedinog od nas; da će ga probosti zbog naših grijeha i ubiti zbog naših zala.(Izaija 53:4-6; 53:8; 53:11-12)
Proročanstva također otkrivaju da će Mesija uskrsnuti(Izaija 53:10-11, psalam 16:10 i 30:3).
Premda su ga ubili, sve ono što je govorio i učinio prepričavat će se diljem svijeta(izaija 49:6) iz naraštaja u naraštaj, zauvijek, a naposljetku će mu se pokloniti svi ljudi u svim narodima(Psalam 22:27-31)

Iznenađujuće,,,zar ne?
Pa može li tko još sumnjati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 tra 2008 09:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Čovječe Božji...pa jesi ti nama živ?
Ajde baš te lijepo vidjeti :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 tra 2008 07:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
Čovječe Božji...pa jesi ti nama živ?
Ajde baš te lijepo vidjeti :D

Pozdrav viki!
Ma san,,,nego ča!
Aktivan sam na forumu religija "net" gdje dolaze nevjernici!
Tu i tamo navratin među vas ,,među svoje!
Volim evangelizirati a to ovdi nije potrebno!Vjera većine od vas je prava i stabilna pa neznam što bih tu radio!
Poseban pozdrav joakimu!
P.S.
Navrati ponekad na netu na forum religija,,,trebamo tamo ljude koji znaju tko je i kakav Bog!
Iznenađujuće je vidjeti koliko je nevjere i kakvih sve vjerovanja u našem narodu!Pogotovo koliko je antikršćana!
Razlog više da mi Kršćani budemo jedinstveni i da se ljubimo kao braća jer to jesmo!
"Molim te Oče da svi jedno budu!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 tra 2008 08:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ekumenista... Bog te blagoslovio!
podario ti Duha Svetog da te vodi, čuva, nadahnjuje!!!

ja sam na početku obraćenja bila tam na netu (nisam znala da postoji ovaj forum) i bilo mi je grozno..
koliko pljuvanja... psovki... nemogu ja evangekizirat preko pisanih riječi.. ja bi tu braču pošteno da ih vidim oči u oči ZAGRLILA i pružila im ljubavi... da zanju onda koliko ih tek Bog ljubi...

ovako riječi ostaju hladne nekak... ali zna Bog što radi... i neka te nagradi blagoslovom tvome životu.... sigurno dobro radiš... i Bog je sretan i ponosan sa tvojim nakanama i djelima...

ja osobno..eto meni na savjest- nekako ne mogu to :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 tra 2008 08:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
U pravu si draga Elenora,ja ponekad svratim na duhovnu stranicu fra.Zvjezdana Linica pa dajem svoje komentare,ali isto se razocaram kad vidim koliko nevjernih vrjedaju njgov duhovni stupac pa i njega samoga.Ti jadni grijesnici nisu krivi za to pa molim Boga za njihovo obracenje,isto im napisem i svoje misljenje pa me smatraju ludom,ali oprastam im jer polazim od one,oprosti im jer neznaju sto cine.Ekunemista ima zivaca da raspravlja s njima,a ja nemogu previse jer ne podnosim te psovke.Molimo za takove da se obrate,a drugo nam ne preostaje.Bog sve vidi i zna,a molitve cine cuda.Ja imam par obitelji u kojima se jako psuje,ali kad ja dodem kod njih vec znadu pa se ipak suzdrzavaju,Bogu hvala i to je vec napredak.Molimo pa ce Bog uslisati jednog dana nase molitve.BvB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 tra 2008 09:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja na to više ne reagiram,,,
Ako sam s nekim blizak,,,da,,kažem im da se suzdrže od psovanja jer zato i imamo zapovjed "Ne spominji ime Božje uzalud!"
Nekad jesam ,,,osjećao se jadno i pogađala me psovka drugih ali,,shvatih da neki kad vide da te smeta-namjerno još više psuju!Njihovo je pravo,,,i da ne vjeruju i da psuju!Ako im Bog ne zatvori "Gubec" - tko sam ja da to činim!Mene može zaprljati moja psovka ali,,,hvala Bogu to ne radim!
Ružno mi je kad netko ide u Crkvu,,,deklarira se kao vjernik a onda kad se malo naljuti,psuje kao kočijaš!
To samo pokazuje nedostatak vjere,,jer onaj tko je siguran da Bog jest- taj se s njim ne igra!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 tra 2008 20:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2006 14:31
Postovi: 46
Lokacija: Slav.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Glavni sadržaj Biblije su činjenice o Isusu Kristu koje iznose izvještaje o njegovu životu.Ovo su djelovi biblije koji govore u kojem se svjetlu spominje Isus.

U Knjizi Postanka pojavljuje se kao ženin rod.
U Knjizi Izlaska on je pashalno janje.
U Knjizi Brojeva on je udarena stijena.
U Knjizi Ponovljenog zakona on je prorok.
U Jošui je Božji vojskovođa.
U Sucima je sudac i izbavitelj.
U Ruti je nebeski rođak.
U Kraljevima je obećani kralj.
U Nehemiji je obnovitelj naroda.
U Esteri je zagovornik.
U Jobu je moj iskupitelj.
U Psalmima je moje sve u svemu.
U Izrekama je moj ugled.
U Propovijedniku je moj cilj.
U Pjesmi nad pjesmama je onaj koji me zadovoljava.
U Prorocima je knez mira koji dolazi.
U Evanđeljima je Krist koji je došao tražiti i spašavati.
U Djelima Apostolskim je uskrsli Krist.
U Poslanicama je Krist koji se nalazi s desna Oca.
U Otkrivenju je Krist koji će doći i vladati svijetom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 tra 2008 07:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Kad sin čovječji dođe,hoće li naći vjere na zemlji!"Isus


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 tra 2008 08:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
O mili ekumenista - vrijedni radniče na imanju Gospodnjem, mogu samo pretpostaviti koliko je teško s onima koji ne vjeruju pričati o Bogu, kad ja imam takvih problema i s onima koji su oko mene, koji me poznaju oči u oči i koji se deklariraju kao vjernici, no ipak im nije jasno zašto se treba ići na Misu, zašto živjeti u čistoći prije braka, zašto trpjeti nepravdu....itd.

Molim za tebe da ti Gospodin uvijek da prave riječi u usta kada propovjedaš za NJega i da ti da snagu i jakost da izdržiš sve kušnje.
BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 tra 2008 09:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"IDITE PO SVEM SVIJETU I PROPOVJEDAJTE RADOSNU VIJEST O SPASENJU SVAKOM STVORENJU,TKO UZVJERUJE I POKRSTI SE,SPASIT ĆE SE!"Gospodin Isus


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr