www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 18:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Lažni proroci
PostPostano: 18 lip 2008 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati." (Mt 7,15-19)

Tko su ovi "u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi"? Izvana bi čovjek rekao da su pitomi kao ovce, a kad tamo...
Jeste li kad drugoga prozvali lažnim prorokom prema ovim riječima?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2008 15:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
E Kleofa, Kleofa sigurno si ovo stavio jer ti je Nasmješeni napisao ono vezano za plodove.

Pa ovako, nikog ne prozivam da je lažni ili pravi, a o tom kakvi su nečiji plodovi donosim zaključke kad upoznam osobu i osjetim na vlastitoj koži te njene/njegove plodove (bili dobri ili loši).
No, Isus nas uči da sve trebamo ispitivati kako bismo vidjeli dal je od Boga ili od Zloga.
NPR. Konkretno vezano za ovaj forum kada netko dođe na forum i ne želi se predstaviti, tko je, što je, odakle je, čim se bavi,tko se krije iza nick-a, ne želi da se izjasni kojoj religiji pripada i šta su njegovi stavovi i vjerovanja, ako nastupi na način da pomalo provocira druge svojim pitanjima ili pak odgovorima, ili na sve reagira dvosmisleno ili čak višesmisleno, postavljajući se iznad drugih i ne dopuštajući da drugi misle drugačije, tada naravno da mi kod takve osobe dosta tog djeluje sumnjivo i najčešće čekam da se konkretni plodovi pojave. Kad tad vuk mora izaći iz ovčije kože jer tuđa je kože tijesna, svrbi. Kad tad se pokaže tko je vuk, a tko je stvarno ovčica. Prihvatam da svaka ovčica ne mora biti ista, postoje i ovčice koje ponekad pokažu zube, ali ipak nedugo nakon tog znaju pokazati i ljubav koja je u njihovim srcima. To su one ovčice koje kad-kad druge ovčice povrijede svojom tvrdoglavošću, al je njihova temeljna razlika od vukova u ovčijoj koži da znaju reći "OPROSTI" i da znaju reći "LJUBIM TE BRATE"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2008 15:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
kada netko dođe na forum i ne želi se predstaviti, tko je, što je, odakle je, čim se bavi,tko se krije iza nick-a, ne želi da se izjasni kojoj religiji pripada i šta su njegovi stavovi i vjerovanja, ako nastupi na način da pomalo provocira druge svojim pitanjima ili pak odgovorima, ili na sve reagira dvosmisleno ili čak višesmisleno, postavljajući se iznad drugih i ne dopuštajući da drugi misle drugačije, tada naravno da mi kod takve osobe dosta tog djeluje sumnjivo i najčešće čekam da se konkretni plodovi pojave. Kad tad vuk mora izaći iz ovčije kože jer tuđa je kože tijesna, svrbi.

Ovako Zozi: zašto bi netko rekao tko je, što je (?) i odakle je i čim se bavi?
Ako netko jasno uputi katolički i hrvatski pozdrav pripada li netko pravoslavnim Grcima?
Kako se to netko može postaviti iznad drugih, tj. ako su drugi ponizni kako ne biti iznad njih?
Kako drugome zabraniti da misli drugačije? (Odgovorom na ovo pitanje mogao bi pomoći mnogim političarima, naročito totalitarcima).
Je li vuk u ovčjoj koži ili je ovca u vučjoj koži? Je li vuk u vučjoj koži ili je ovca u ovčjoj koži? Što te briga kad ne prozivaš je li netko lažni ili pravi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2008 15:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Tko su ovi "u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi"? Izvana bi čovjek rekao da su pitomi kao ovce, a kad tamo...
Jeste li kad drugoga prozvali lažnim prorokom prema ovim riječima?


e dragi moj Kleofa, ja mislim da će te se sad ti i Nasmješeni oko toga prepirati, dok se vjeko ne odluči umiješati. :roll:
Ma pusti ga na miru, nije on tebe mislio uvrijediti, i on je samo čovjek i griješi, kao svi mi. nemoj mu to zamjeriti, dobar je on. :wink: ja vjerujem da ćete vi to izgladiti.

vuk u ovčoj koži, koza u vučjoj, kokoš u jajetu... svatko ima svoja mišljenja i stavove i nije dobro nekoga omalovažavati zbog toga. Tko je vuk a tko koza, to će se s vremenom pokazati, iako mislim da mi ovdje nemamo vukova, samo ovaca. nadajmo se da ćemo jednog dana uspjeti doći u Isusovo stado, jer smo, vidim, podjeljeni. BTB dragi kleofa. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Anamariji
PostPostano: 18 lip 2008 16:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znaš što Anamarija: evo tebi jedan veliki katolički i hrvatski cjelov!
CMOK :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Anamariji
PostPostano: 18 lip 2008 17:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Znaš što Anamarija: evo tebi jedan veliki katolički i hrvatski cjelov!
CMOK :grlim te:


Slika

neka te dragi bog bagoslovi i očuva u svojoj milost, brate u Kristu. :wink: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2008 23:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"i proroci lažni zaluđuju mase" kako kaže moj imenjak....da, istina je to, Televizija je po meni lazni prorok


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2008 06:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nikad se nešto pretjerano nisam trudila pokušati prepoznati vuka u ovčjoj koži ili obratno....jer Isus je sam kako si Kleofa naveo, jasno rekao da ćemo ih po plodovima njihovim prepoznati..no i tu treba biti oprezan i s ljubavlju prilaziti bratu čovjeku, jer što mi sve koristi ako nemam ljubavi prema svima...kakvi su onda moji plodovi?
svi smo mi stvorenja Božja, i svi mi imamo svoje dobre i loše osobine... plodove prije svega tražim u sebi....kad bih samo bila strpljivija, kad bih samo imala više ljubavi i za one koji me vrijeđaju...kad bih samo bila više sa svojim Gospodinom...KAD BIH BILA više PONIZNA tada bih i ja mogla biti instrument u Božjim rukama te bih mu mogla pomoći u prikupljanju stada Njegova....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2008 08:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Kleofa napisao:
Citat:
kada netko dođe na forum i ne želi se predstaviti, tko je, što je, odakle je, čim se bavi,tko se krije iza nick-a, ne želi da se izjasni kojoj religiji pripada i šta su njegovi stavovi i vjerovanja, ako nastupi na način da pomalo provocira druge svojim pitanjima ili pak odgovorima, ili na sve reagira dvosmisleno ili čak višesmisleno, postavljajući se iznad drugih i ne dopuštajući da drugi misle drugačije, tada naravno da mi kod takve osobe dosta tog djeluje sumnjivo i najčešće čekam da se konkretni plodovi pojave. Kad tad vuk mora izaći iz ovčije kože jer tuđa je kože tijesna, svrbi.

Ovako Zozi: zašto bi netko rekao tko je, što je (?) i odakle je i čim se bavi?
Ako netko jasno uputi katolički i hrvatski pozdrav pripada li netko pravoslavnim Grcima?
Kako se to netko može postaviti iznad drugih, tj. ako su drugi ponizni kako ne biti iznad njih?
Kako drugome zabraniti da misli drugačije? (Odgovorom na ovo pitanje mogao bi pomoći mnogim političarima, naročito totalitarcima).
Je li vuk u ovčjoj koži ili je ovca u vučjoj koži? Je li vuk u vučjoj koži ili je ovca u ovčjoj koži? Što te briga kad ne prozivaš je li netko lažni ili pravi?


Vidiš čim netko krije što je i tko je il se stidi onog što jeste ili nije onaj za što se predstavlja.
Ne sudim nikoga po njegovoj pripadnosti bilo komu i boilo čemu, prihvatam ljude onakvi kakvi jesu, pa čak i onakve kakvim se prave da jesu.
Ponekad sudim to je istina, no grešna sam i samo sam čovjek.
Ne postavljam se iznad nikog jer znam da sam sigurno grešna i s mnogo mana i propusta i ne da nemam pravo da se stavim iznad nekog, nego sigurno znam da nisam dobra osoba - u pravu si ako misliš da se oholim - prizajem da je tako - no zar nismo svi kad kad oholi - poniznost se vježba cijeli život.
Uz Gospodinovu milost sad lagano učim podnositi i uvrede i kritike i udarce na ego, što je ranije bilo nemoguće.
A zašto me briga dal je neko vuk il ovca - to je više radi moje osobne zaštite. Ne prozivam nikoga, ali valjda mogu imati svoje mišljenje o nekome. Nastojim ga ne temelljiti na predrasudama nego ga formiram kad osobu upoznam (bar je tako u stvarnom životu), no svoje mišljenje ne namećem drugima, dakle ne prozivam javno šta o komu mislim.

Bog te blagoslovio, mili Kleofa.

Ljubi i čini što hoćeš


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2008 09:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
"i proroci lažni zaluđuju mase" kako kaže moj imenjak....da, istina je to, Televizija je po meni lazni prorok

Sjetio sam se toga stiha, Thompsonovče, ali sam nekako očekivao da ga ti napišeš.
Televizija je samo medij kojim se mogu širiti i dobre i loše poruke. Što mi katolici činimo da se njome širi više dobrih poruka? Pišemo li pisma na Prisavlje žaleći se na količinu nasilja i bluda u programu?
Nastojim pažljivo izabrati što ću gledati.
P.S. Prijatelj mi je dobar s Thompsonom i na idućoj će mu kavi prenijeti neke od mojih negativnih pogleda na njegove pjesme koje si imao prilike pročitati. Većina je pozitivnih, naravno.
Ma ja se ne bih nazvao Thompsonovac da mi netko plati. Ne bi da je Thompson svetac. Franjevac...dominikanac...thompsonovac... Tvoj problem.

Citat:
Isus je sam kako si Kleofa naveo, jasno rekao da ćemo ih po plodovima njihovim prepoznati..no i tu treba biti oprezan i s ljubavlju prilaziti bratu čovjeku, jer što mi sve koristi ako nemam ljubavi prema svima...kakvi su onda moji plodovi?

Jedno je prepoznati i to pažljivo i s ljubavlju, kako si ti IvanaMo napisala, a drugo je tvrditi da si otkrio nekakva lažnoga proroka prema njegovim riječima. Farizeji su, Ivana, bili vrlo slatkorječivi. Izvana savršeni, a sama znaš što im je Isus rekao. Zato sam i naglasio ovo "u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi". Kad se već netko pozove na ove riječi onda one govore o onima koji su izvana finidivnikrasni.
Nešto je najgore Božjom riječi lupati ljude oko sebe kao toljagom, a Božja Riječ (Isus Krist) nije došao suditi svijet, već ga spasiti. Doći će i opet i - tada će suditi.

Citat:
Vidiš čim netko krije što je i tko je il se stidi onog što jeste ili nije onaj za što se predstavlja.

Ako misliš na mene, ja sam napisao da sam katolik, Hrvat. Ne stidim se toga. Tebe zanima moje ime i prezime, gdje živim, što radim... Zašto? Misliš li da bi time nešto dobio?
Gospodin Isukrst je 30 godina živio u skrovitosti. Bogočovjek.

Citat:
A zašto me briga dal je neko vuk il ovca - to je više radi moje osobne zaštite.

Vidiš, ja najviše zbog svoje osobne zaštite smatram da nije pametno ostavljati svoje podatke po forumu.

Zozi, mislio sam da si muško po nicku, a kad tamo - nisi.
P.S. Već drugi put pišeš srbizam "prihvatam". Hrvatski se kaže i piše "prihvaćam". S ljubavlju. Poljubac.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr