www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 10:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 167 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2008 10:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ma nema šanse da više budem Allegra, Kofo!

Ne pali ti fora. Ne znaju ovi što je kofa. Nananananana
P.S. Odo štogod radit. Cilo jutro naprđivan na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2008 11:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ti znaš, to je dovoljno. Ajde radi, vidiš da svi kažu da smo linčine. Osvjetlaj nam obraz. (i ja bi, ali mi se ne da)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2008 14:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Citat:
tko se ponosi Hrvatskim vrednotama ponosi se i Bogom i vjerom i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi, a mi nesmijemo zaboraviti njihovu žrtvu kao što nesmijemo ni Isusovu žrtvu. Netko da život poradi drugoga, a nema veće ljubavi od te, a mi to kao trebamo zaboraviti i nemamo se čime ponositi. Pa Bog je ljubav i naš ponos! Svatko tko čini njegova djela je naš ponos!

Thompsonovče, mislim da ti uopće nisi shvatio o čemu sam ja pisao i koji je moj stav. Ovdje si stvari postavio potpuno naopako baš iz tog nerazumijevanja. Dakle, nije točno ovo:
tko se ponosi Hrvatskim vrednotama ponosi se i Bogom i vjerom i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi

nego ovo:
tko se ponosi Bogom ponosi se i hrvatskim vrednotama i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi
(ako je Hrvat, naravno).
Uvijek lako razlikujem velike Hrvate od nas malih. Veliki pridjev hrvatski pišu velikim početnim slovom dokazujući da nemaju pojma o jeziku - najvažnijoj komponenti nacionalne samobitnosti.
Živio mi Thompsonovče.


ne trkeljaj
isto ti je
2 X 2=4
4=2 X 2


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 10:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Evo mene malo opet...
:wink:

Veeliki pozdrav predragima - ovaj puta izbor pada na Kleofu i Allegricu!!! :grlim te: :grlim te:
Ipak su mi oni najviše u zadnje vrijeme na ovoj temi... :D


Eh, kad ću ja sići s oblaka? Uh, kako je krenulo u ovih prvih 28 godina mog zemaljskog života - vjerojatno nikad ako se mene pita!! :shock:
Ali gledajte - ako je potrebno silaziti s oblaka - pokušajte me nekako BLAGO skinuti....

Ali kad je tako lijepo barem jednom nogom biti u oblacima i gledati na ovaj život onim očima koje vide sve nekako ljepše...

Ponekad je tama toliko zastrašujuća i tužna da je najbolje primijeniti "ružičasti pogled", mnogo molitve i mnogo blagoslova..I sve onda Isus učini Novim..I u svemu vidim mogućnost spasenja za sve...Nikog tad ne osuđujem, nego pomažem koliko mogu...Eh, da još niasm tako lijena, pomoći bi bilo i puuno više....Jer..Opet ponavljam: puuno je dano nama kršćanima, puno..Velika je odgovornost..

A ja još uvijek tako često izdam Isusa i ne dajem ni svojih 10 posto...Čini mi se...
Toliko je još ipak ispraznih trenutaka u mom životu koje bih mogla bolje upotrijebiti..No, trgnut ću se, svaki dan pomalo...

Oh, svašta napisah..Bez glave i bez repa... :roll: :oops:

No znate, lijepo je danas ovdje u oblacima!! :D :D
Kad se popneš među oblake ama baš svaki problem izgleda tako sitan!!! :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 10:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Thompsonovac napisao:
Kleofa napisao:
Citat:
tko se ponosi Hrvatskim vrednotama ponosi se i Bogom i vjerom i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi, a mi nesmijemo zaboraviti njihovu žrtvu kao što nesmijemo ni Isusovu žrtvu. Netko da život poradi drugoga, a nema veće ljubavi od te, a mi to kao trebamo zaboraviti i nemamo se čime ponositi. Pa Bog je ljubav i naš ponos! Svatko tko čini njegova djela je naš ponos!

Thompsonovče, mislim da ti uopće nisi shvatio o čemu sam ja pisao i koji je moj stav. Ovdje si stvari postavio potpuno naopako baš iz tog nerazumijevanja. Dakle, nije točno ovo:
tko se ponosi Hrvatskim vrednotama ponosi se i Bogom i vjerom i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi

nego ovo:
tko se ponosi Bogom ponosi se i hrvatskim vrednotama i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi
(ako je Hrvat, naravno).
Uvijek lako razlikujem velike Hrvate od nas malih. Veliki pridjev hrvatski pišu velikim početnim slovom dokazujući da nemaju pojma o jeziku - najvažnijoj komponenti nacionalne samobitnosti.
Živio mi Thompsonovče.


ne trkeljaj
isto ti je
2 X 2=4
4=2 X 2


ne bi se ni ja složila. onda bi Bog bio Hrvatska vrednota. :lol:
Što bi bilo tako otužnom, budući da je naš "ponosi" narod jedan od najvećih psovača. Kako se ne stidimo? :oops: Di nam je taj silni ponos kad smo tako kontradiktorni?
Čas se ponosimo Bogom, čas nam je Bog predmet sprdnje i svakodnevne hule. E moj narode--- :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 11:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ni ja nisam nimalo zadovoljna vjerom hrvatskog naroda...Iskreno, da ne znam ovdje toliko vas koji ste pravi vjernici, ne bih poznavala baš mnogo vjernika. Svi koje susrećem oko sebe, nažalost, većina ih niti ne pokušava živjeti vjeru, a neki ni ne vjeruju u Boga..Nema goreg nego katolik koji ne vjeruje u Boga...A nažalost, znam mnogo takvih...Živim s njima, radim s njima, družim se s njima..

A koliko me situacija i ljudskih reakcija nas Hrvata šokira, prestravi i prenerazi...A sve su to službeno vjernici...
Slažem se s Anamarijom, trebamo se sramiti i kajati do kraja života i mislim da nemamo mnogo čime se imamo ponositi.
Jačajmo vjeru barem mi koji je imamo i molimo više za obraćenje našeg naroda!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I kod mene na poslu sve cudno. Jedan se deklarira kao ateist, ali je inace katolik....ima zenu, nekakvu mendadjericu koja je teski materijalist i ovaj jedva ceka da se rastavi. Narvno, psuje toliko da ponekad se jednostavno makneim iz ureda. Drugi kolega, takodjer vara zenu i zove je glupacom, sada je vec rastavljen i ima drugu, koja se takodjer rastavila.
Onda sef, koji je ozenjenm, zna za vrijeme radnoga vremena pobjeci van i okolo sarati...
Treci pak je konstantno nezadovoljan, teski pesimist, a psuje Boga da mi se ponekad smuci.

Hvala Bogu imam samo jednog dobrog prijatelja koji prakticira vjeru i s kojim donekle mogu o istome razgovarati. No u zadnje vrijeme, kako mu posao krece sve bolje i bolje, lagano izbjegava takve teme...
Ostali su manje vise u potpunosti nezreli za svoje godine ili ih to jednostavno ne interesira.
Tako da se ponekad osjecam usamljen u svojoj vjeri i zbog toga padam u velike kusnje...kada vidis da nikoga nije briga, cemu se onda muciti?

Sve to je dosta utjecalo na moj pesimisticki pogled na svijet...iako se trudim da zadobijem sto veci optimizam kroz vjeru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 12:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi Darijo, malo nas je, al nas ima, he he he!!!

Ili kako bi rekao Isus: Ne bojte se, stado malo!!! Ta kraljevskog ste roda! :grlim te: :grlim te: :grlim te: :D :D

Kod mene je situacija ovakva zadnjih nekoliko godina: okružena sam stotinama ljudi oko sebe na poslu, desecima prijatelja i članova obitelji i rodbine u privatnom životu, živim s 2 cimerice koje "ne drže do Boga"...Ne bi se moglo reći da živim u vjerskom okruženju. Hvala bogu, imam barem desetak prijatelja koji su pravi vjernici, ali drugih bliskih desetak uopće nisu... Od obitelji prava je vjernica jedino mama.

No, ipak..Kod mene se događa suprotno od ovoga kako kaže Darijo - da mu ponekad dođe da se i on "preda" - mene to nevjerničko okruženje zapravo samo potiče da ustrajem u vjeri. Što je više nevjernika oko mene, moja će vjera rasti... Ovaj način života koji sam spoznala prije nekoliko godina (Isusov način) ne može se mjeriti ni sa kakvim bogatstvima - ne želim ni zlato ni srebro, ni novac, ni raskošan stan ni vilu na moru, ne želim biti ni simpatija, a kamoli djevojka ni ljubavnica nekog bogatog materijalističkog biznismena s kakvima sam svakodnevno okružena...Lijepo mi je ponekad u nekom trenutku promatrati sjaj raskošnih proslava i večera koje oni priređuju, ali ja sam tamo samo trenutno, samo onoliko koliko moram biti da izvršim svoju poslovnu dužnost...Ne privlače me njihovi savršeni automobili, njihova namirisana i uređena tijela, njihovi vikendi na moru, njihova skupa putovanja i njihove nebrojene mogućnosti koje im je u najviše slučajeva ipak dao Sotona...
(Ne mislim sad da su svi biznismeni pokvareni, govorim o ovima koji to stvarno jesu..)
Ne privlači me sjaj njihovih vikenda na divnom moru i bez ikakvih briga (možeš misliti)...Ni onda kad mi je srce i razočarano i kad mi se čini da ipak ništa nije kako mislim da bi trebalo biti i kad mi se čini da moja molitva ne dopire do Boga - moje je srce zadovoljno tamo gdje jest..Jer znam da sam na jedinom ispravnom putu koji više ne bih zamijenila ni za najblistavija prostranstva i miline koje može pružiti život u kojem Isus nije glavna osoba...
Ništa nije vrednije i dragocjenije od srca koje je ipak smirenje pronašlo u Bogu..Koje je Isusa odabralo za svog životnog suputnika...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 13:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
_Anamarija_ napisao:
Thompsonovac napisao:
Kleofa napisao:
Citat:
tko se ponosi Hrvatskim vrednotama ponosi se i Bogom i vjerom i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi, a mi nesmijemo zaboraviti njihovu žrtvu kao što nesmijemo ni Isusovu žrtvu. Netko da život poradi drugoga, a nema veće ljubavi od te, a mi to kao trebamo zaboraviti i nemamo se čime ponositi. Pa Bog je ljubav i naš ponos! Svatko tko čini njegova djela je naš ponos!

Thompsonovče, mislim da ti uopće nisi shvatio o čemu sam ja pisao i koji je moj stav. Ovdje si stvari postavio potpuno naopako baš iz tog nerazumijevanja. Dakle, nije točno ovo:
tko se ponosi Hrvatskim vrednotama ponosi se i Bogom i vjerom i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi

nego ovo:
tko se ponosi Bogom ponosi se i hrvatskim vrednotama i herojima palima za njenu slobodu iz ljubavi
(ako je Hrvat, naravno).
Uvijek lako razlikujem velike Hrvate od nas malih. Veliki pridjev hrvatski pišu velikim početnim slovom dokazujući da nemaju pojma o jeziku - najvažnijoj komponenti nacionalne samobitnosti.
Živio mi Thompsonovče.


ne trkeljaj
isto ti je
2 X 2=4
4=2 X 2


ne bi se ni ja složila. onda bi Bog bio Hrvatska vrednota. :lol:
Što bi bilo tako otužnom, budući da je naš "ponosi" narod jedan od najvećih psovača. Kako se ne stidimo? :oops: Di nam je taj silni ponos kad smo tako kontradiktorni?
Čas se ponosimo Bogom, čas nam je Bog predmet sprdnje i svakodnevne hule. E moj narode--- :roll:


PA BOG JE HRVATSKA VREDNOTA

samo sada je neznamo cijeniti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 05:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Tako da se ponekad osjecam usamljen u svojoj vjeri i zbog toga padam u velike kusnje...kada vidis da nikoga nije briga, cemu se onda muciti?


..pravniče...bar ti znaš..da ..pred Boga..stupamo sami..jedan na jedan..
..Gospodin i stvorenje..
..tako da se uvijek zasigurno " mučiš"..zbog sebe..

.. a možda i nekoga ..obratiš...sjajem i dobrotom svog lika... :lol:

Citat:
Sve to je dosta utjecalo na moj pesimisticki pogled na svijet...iako se trudim da zadobijem sto veci optimizam kroz vjeru


...pesimizam je pogled na svijet...kroz tvoje oči.. :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 167 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr