www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 05:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 167 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 07:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ali gledajte - ako je potrebno silaziti s oblaka - pokušajte me nekako BLAGO skinuti....

Eli srećo, jesi li kad gledala kako se tresu orasi?

Citat:
Ponekad je tama toliko zastrašujuća i tužna da je najbolje primijeniti "ružičasti pogled", mnogo molitve i mnogo blagoslova..I sve onda Isus učini Novim..

Ne. Isus nije imao ružičasti pogled već je potpuno uronjen u svoju ljudsku stvarnost pošao na križ za me i za te baš da mi imamo hrabrosti gledati u tu stvarnost upravo takvu kakva jest ne "koristeći" vjeru da se odmaknemo od svijeta i od samih sebe. Kod molitve vazda valja imati na umu da naša molitva ne treba Bogu jer je savršen i ništa mu ne nedostaje. Ona treba nama da se možemo poniziti pred Njim.

Citat:
Dragi Darijo, malo nas je, al nas ima, he he he!!!

Eli, od Crkve smo na krštenju tražili vjeru, ali ona nas ne čini boljima od ostalih. Vjerujem da nisi ni mislila tako, ali da ne bi ispalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 07:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Ne. Isus nije imao ružičasti pogled već je potpuno uronjen u svoju ljudsku stvarnost pošao na križ za me i za te baš da mi imamo hrabrosti gledati u tu stvarnost upravo takvu kakva jest ne "koristeći" vjeru da se odmaknemo od svijeta i od samih sebe. Kod molitve vazda valja imati na umu da naša molitva ne treba Bogu jer je savršen i ništa mu ne nedostaje. Ona treba nama da se možemo poniziti pred Njim.


Dobro receno. Poniziti se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 07:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ela bredi napisao:
Dragi Darijo, malo nas je, al nas ima, he he he!!!

Ili kako bi rekao Isus: Ne bojte se, stado malo!!! Ta kraljevskog ste roda! :grlim te: :grlim te: :grlim te: :D :D

Kod mene je situacija ovakva zadnjih nekoliko godina: okružena sam stotinama ljudi oko sebe na poslu, desecima prijatelja i članova obitelji i rodbine u privatnom životu, živim s 2 cimerice koje "ne drže do Boga"...Ne bi se moglo reći da živim u vjerskom okruženju. Hvala Bogu, imam barem desetak prijatelja koji su pravi vjernici, ali drugih bliskih desetak uopće nisu... Od obitelji prava je vjernica jedino mama.

No, ipak..Kod mene se događa suprotno od ovoga kako kaže Darijo - da mu ponekad dođe da se i on "preda" - mene to nevjerničko okruženje zapravo samo potiče da ustrajem u vjeri. Što je više nevjernika oko mene, moja će vjera rasti... Ovaj način života koji sam spoznala prije nekoliko godina (Isusov način) ne može se mjeriti ni sa kakvim bogatstvima - ne želim ni zlato ni srebro, ni novac, ni raskošan stan ni vilu na moru, ne želim biti ni simpatija, a kamoli djevojka ni ljubavnica nekog bogatog materijalističkog biznismena s kakvima sam svakodnevno okružena...Lijepo mi je ponekad u nekom trenutku promatrati sjaj raskošnih proslava i večera koje oni priređuju, ali ja sam tamo samo trenutno, samo onoliko koliko moram biti da izvršim svoju poslovnu dužnost...Ne privlače me njihovi savršeni automobili, njihova namirisana i uređena tijela, njihovi vikendi na moru, njihova skupa putovanja i njihove nebrojene mogućnosti koje im je u najviše slučajeva ipak dao Sotona...
(Ne mislim sad da su svi biznismeni pokvareni, govorim o ovima koji to stvarno jesu..)
Ne privlači me sjaj njihovih vikenda na divnom moru i bez ikakvih briga (možeš misliti)...Ni onda kad mi je srce i razočarano i kad mi se čini da ipak ništa nije kako mislim da bi trebalo biti i kad mi se čini da moja molitva ne dopire do Boga - moje je srce zadovoljno tamo gdje jest..Jer znam da sam na jedinom ispravnom putu koji više ne bih zamijenila ni za najblistavija prostranstva i miline koje može pružiti život u kojem Isus nije glavna osoba...
Ništa nije vrednije i dragocjenije od srca koje je ipak smirenje pronašlo u Bogu..Koje je Isusa odabralo za svog životnog suputnika...



Kod mene nitko ne sjaji....vec su "obicni" ljudi koji cine "obicne" stvari....pa se covjek zapita...zasto ne biti "obican"?

Ali ima istine u tome sto kazes, to i ja ponekad osjetim kada vidim koliko ljudi je oko mene te stvari stavilo pod "obicno".
"Ne boj te se, ja sam pobjedio svijet" :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 08:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Ne. Isus nije imao ružičasti pogled već je potpuno uronjen u svoju ljudsku stvarnost pošao na križ za me i za te baš da mi imamo hrabrosti gledati u tu stvarnost upravo takvu kakva jest ne "koristeći" vjeru da se odmaknemo od svijeta i od samih sebe. Kod molitve vazda valja imati na umu da naša molitva ne treba Bogu jer je savršen i ništa mu ne nedostaje. Ona treba nama da se možemo poniziti pred Njim.

Majka Tereza znala je govoriti da se Bog navezao na naše molitve, tj. koliko moliš toliko daješ prostora Bogu da djeluje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 08:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog djeluje tako i tako. Nama su i vlasi na glavi izbrojene.
Bilo bi dobro ako imaš negdje da točno citiraš majku Tereziju, ali i da budeš svjestan da njezina izjava nije dogma, kao i da može biti pogrješno prevedena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 15:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ako ti može pomoći evo dio teksta od vlč. Dražana Radigovića, inače ja ne znam gdje se to točno spominje. To nam je govorio jedan laik iz Engleske koji je držao seminar kod nas.
Citat:
Zašto je molitva tako jaka? Zato što po molitvi mi dajemo Bogu prostor da može djelovati u našem životu. Veli se: koliko molitve – toliko snage! Malo molitve – malo snage. Puno molitve – puno snage! O čemu, dakle, ovisi koliko ćeš imati Božje snage u životu? O molitvi! Ako malo moliš, daješ Bogu malo prostora da zahvati u tvoj život. Ako više moliš, daješ mu više prostora, pa će prema tome, biti i više snage. Ne ovisi o Bogu koliko ćeš imati njegove snage i pomoći u životu, već o tebi! U svojoj vječnoj ljubavi, on je već sve pripremio što ti je potrebno za sreću i blagoslov i za rješenje tvojih problema, i to je pohranio u nebesa. Sad si ti na redu da učiniš svoj korak. Svojom molitvom ulaziš u te duhovne prostore i uzimaš Božje blagoslove koji ti pripadaju kao Božjem djetetu. Zapravo, molitvom daješ Bogu prostora da uđe u okolnosti tvoga života i da ti pomogne. Zato je Majka Tereza znala govoriti da se Bog navezao na naše molitve!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 21:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 srp 2008 13:28
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Bog djeluje tako i tako. Nama su i vlasi na glavi izbrojene.
Bilo bi dobro ako imaš negdje da točno citiraš majku Tereziju, ali i da budeš svjestan da njezina izjava nije dogma, kao i da može biti pogrješno prevedena.


E Kleofa, opet neka filozofija. Danas je toliko informacija a premalo vremena za provjerit...danas je jedino Bog postojan. Fali mi jednostavnosti u tvojim izjavama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2008 07:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prijatelju dragi, evo ti moje izjave rečene na drugi način od čovjeka koji je puno jednostavniji od mene. Citiram:

Obično se misli da je bit farizejstva prijetvornost, ali ne. Bit je farizejstva – čisti računi s Bogom. Farizej se želi obavijestiti o svemu što Bog od njega traži, želi biti siguran što je dužan i – makar je to nemoguće, i tu počinje prijetvornost – želi ‘namiriti’ Boga. Želi se na kraju osjećati da je s Bogom ‘kvit’.
fra Bonaventura Duda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: E pa...
PostPostano: 18 lis 2008 17:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 srp 2008 13:28
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...sad mi je jasnije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 09 pro 2008 08:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Kleofa napisao:
Citat:
Ma nema šanse da više budem Allegra, Kofo!

Ne pali ti fora. Ne znaju ovi što je kofa. Nananananana
P.S. Odo štogod radit. Cilo jutro naprđivan na forumu.


nisam čitao sve tvoje postove, pa možda nisam vidio ako si ranije spominjao...


a čime se ti u stvari baviš kleofa, koje si struke-škole?

da li si zaposlen...ili...

PS:ako može ozbiljan, iskren odgovor...bez zeze :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 167 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr