www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 20:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
kako može čovjek biti siguran da je baš od Boga???


Vrijeme će pokazati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 23:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
o Bože...(ovo nije uzalud :D )

ja ne govorim da sam ja prorok niti da imam taj dar..
pa zato sam vam i napisao gore tko je po Bibliji prorok da možete lakše raspoznati i suditi lažne od pravih
a to sam gore napisao kao pomagalo u suđenju proročanstava sa

www.prophecy.org

ponavljam, ja nisam prorok niti ne želim biti, prorok je netko tko je izabran od Boga za tu svrhu, ja to NISAM

dar prorokovanja NEMAM, ja samo upućujem na pravog proroka čija proročanstva su od Boga...

isto tako onaj koji za sebe govori da je prorok po svojoj volji je odmah - lažan...ako govori da je prorok po Božjoj, onda je pravi

zato sudite i raspoznajte...ako hoćete,

ja vam garantiram da će vam proročanstva otvoriti oči još više nego su sad


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 21:58 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
e sad...nemam vremena tražit tvoje citate...ali kad stignem naći ću.

sad veliš da nisi prorok...
a u postu prije na drugom topicu pročitam kako ti je Bog rekao/poručio ili ne znam baš točno termin koji si upotrijebio....kako ne treba ljubiti katoličku crkvuniti štovati Majku...

molil bih de se ne loviš sad za riječ...
smisao sam pogodila to znaš ti a i ja...

dakle ako ja tvrdim da mi je Bog nešto poručio da govorim ljudima, onda je to prorokovanje....
ili provociranje....
ali što reče mihael vrijeme će pokazati

samo sve češće uviđam da uzalud dajem šansu ljudima koji je ni ne traže

al neka...meni moje..a njima njihovo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 23:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrijeme će sve pokazati pa tako opet da Katoličku Crkvu ni vrata pakla neće nadvladati, a ta tvoja sekta danijele neće ni zaživjeti (možda i hoće, samo se nadam da nećete svi napraviti masovno samoubojstvo kako bi dokazali da ste upravu).
Zar ti nije "malo" čudno kako je Bog odlučio "otvoriti" oči samo tebi i još "nekima" koji djele "tvoje" "mišljenje" od tolikih ljudi koji su u službi Božjoj?
O danijele, spora srca, Majka Božja te toliko voli, a ti tako.
Isus nam ju je darovao da je volimo kao što je i on nju volio, a ti tako.
Isus je uspostavio Crkvu da budemo u zajedništvu, a ti tako.
Na svakom Euharistijskom slavlju Krist dolazi, a tebe nema.
Gledaj srcem danijele, ne glavom, tamo je šuplje, ne dopusti da ti i srce ostane prazno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 16:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
andjelina1 napisao:
prebačen post

Citat:
u redu je to...
ali evo svojevrsni pandan...
rekao je i da ne slušamo svakoga tko se zove prorokom...

i bez obzira na tebe....ja sam i prije često razmišljala o tome kako čovjek uopće može spoznati tko jest a tko nije prorok


dakle zaista je upitna jedna od stvari...


a to je d anam je izrijekom rečeno da ne smijemo vjerovati svakome tko se prorokom radi a s druge strane ćemo bibi pozvani na red ako zanemarimo riječi proročke...

e sad..oprostite vi meni..ali ja se ne smatram uopće dovoljno ni mudrom ni pametnom da bih znala tko jest a tko nije prorok...

Bog nam je postavio zadatak u kojem nema rješenja...ili ga bar ja ne vidim...ostaje sve nama na savjesti....a savjest mi je podložna utjecajima kušnji i zloga i di sam onda ja sa svojim stavovima???

kako god okrenem ...griješim???

Ma ne grijesis... prepoznavanje proroka posve je jednostavno..., pa tko je bio najveci prorok? Kako se onda prorok treba ponasati? Isus je imao plodove, a jesi li ikada kod Isusa osjetila kap tastine? Tako ces ga prepoznati, to je prorok, koji po Bogu zna sve unaprijed i kod njega nema ni kapi nesigurnosti ili kolebanja. To je netko tko ne zivi na ovom svijetu, iako je tu s Bozjim razlogom, najponizniji zbog toga jer zna sto cini. Preveliki su to ljudi da bi neki znatniji broj ljudi mogli biti proroci. A bit ce ih dosta u One Dane, zar ne...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 17:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina...nisam rekao da mi je Bog OBJAVIO nego pokazao...znači nije mi REKAO (što bi shvatili da bi mogao biti prorok) nego pokazao, dakle, nisam

Mihael...Bog ti želi otvoriti oči, ali počni slušati Duha Svetog, a ti to ne radiš nego slušaš ljude koji misle da znaju sve, nemoj ni mene slušati, nego slušaj Duha, ali kako ćeš znati koji glas je Duh a koji od đavla?

Stars...prepoznavanje proroka je jedonstavno ako si ispunjen Duhom Svetim i slušaš Njegov Glas, meni baš i nije jednostavno kad nisam ispunjen Duhom...što se tiče kapi nesigurnosti i kolebanja, sjeti se proroka Jone...biti će dosta proroka u One Dane to je točno, no Ti Dani su stigli, jer osjećaš to?

Bog vas blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 18:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
andjelina...nisam rekao da mi je Bog OBJAVIO nego pokazao...znači nije mi REKAO (što bi shvatili da bi mogao biti prorok) nego pokazao, dakle, nisam

Kako zbaš da je Bog?
Daniel napisao:
Mihael...Bog ti želi otvoriti oči, ali počni slušati Duha Svetog, a ti to ne radiš nego slušaš ljude koji misle da znaju sve, nemoj ni mene slušati, nego slušaj Duha, ali kako ćeš znati koji glas je Duh a koji od đavla?

Duh Sveti i Blažena Djevica Marija mi razlučiju ta dva glasa.

Daniel napisao:
no Ti Dani su stigli, jer osjećaš to?


De ne fantaziraj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 18:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mihael napisao:
Kako zbaš da je Bog?

Duh Sveti i Blažena Djevica Marija mi razlučiju ta dva glasa.


Zato što je to Njegova Riječ... :wink:

ako Duh i Marija razlučuju dva glasa onda je Ivan valjda bio u krivu kada je napisao u svojoj Prvoj Poslanici poglavlje 4 :D

no ako kod tebe je tako kako kažeš onda Slava i Hvala Bogu jer si u velikoj Njegovoj Milosti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 20:01 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
isam rekao da mi je Bog OBJAVIO nego pokazao...znači nije mi REKAO (što bi shvatili da bi mogao biti prorok) nego pokazao




Citat:
Bog ti želi otvoriti oči, ali počni slušati Duha Svetog, a ti to ne radiš nego slušaš ljude koji misle da znaju sve, nemoj ni mene slušati, nego slušaj Duha





Citat:
prepoznavanje proroka je jedonstavno ako si ispunjen Duhom Svetim i slušaš Njegov Glas, meni baš i nije jednostavno kad nisam ispunjen Duhom


oprosti ali bih te sad onak zdravo seljački upitala jel ti to za.........

već sam ti onak iz okola rekla da paziš...sad ti opet ponavljam...igraš se na skliskom terenu...posljedice nisu ni malo jednostavne...

stoga molim te odluči gdje si i što si...

ovak prvp potrošiš 27 postova o tome da nam poručiš kako mi trebamo ovo a ne ono što mi radimo(svejedno koji je izraz)
kad te pitamo od kud ti ideja da je to tak...onda potrošiš još 15 postova da nam daš do znanja da je to od Boga...e sad jel ti pokazao ili ukazao ili objavio....(mislim da neznaš više ni sam kud ćeš i kako reći nešto..tj..zapetljavaš se, a ne znaš se izvući)
da bi na kraju krajva rekao da nemaš Duha Svetoga...


vidiš..kad čovjek priča o nečemu što nije iskusio...a želi pokazati kako je duhovno izgrađena osoba..čak šta više duhovno izgrađenija od drugih...onda počme upotrebljavati termine kojima u biti ne zna pravo značenje..jer nije to značenje zaživljeno u životu....pa ispadne unajmanju ruku neautentičan...

no gle ne brine mene što ti govoriš...jer ja znam svoje..a i mnogi od nas...nego te opet upozoravam zaista iskreno i od srca...da pripaziš kud stremiš...
nije biti produhovljen znati više od drugih....

čuvaj se....
eto ovom prilikom molim Boga da Ti podari mudrosti i skromnosti da Ga upoznaš bez "učitelja","proroka", i inih gurua


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 21:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sad ti ja mogu reći onako zdravoseljački da vadiš iz konteksta ono što nisam rekao...

mislim ja se čudim da recimo ti nemaš komunikaciju bilo kakvu s Bogom da ti On ne pokaže nešto ili kaže...ili je to ipak manjak vjere, ne znam, no znam kada Bog mi nešto pokaže da je to od Njega

ja se uopće ne zapetljavam nego govorim ono što mislim, ako neshvaćaš što hoću reći, žao mi je

što se tiče Duha Svetoga, ja sam rekao ako pažljivo pročitaš ponovno da nisam ISPUNJEN Duhom, a ne da Ga nemam...

odkuda tebi da ja znam više od drugih? ja to nisam nikada rekao niti ne mislim, no ako već mi je Bog dao spoznaju Nejgove Riječi onda ću to pokazati ostalima da i oni to vide, da se upoznaju sa istinitosti Riječi, barem donekle koliko je meni pokazano, a to nije puno

i ne to nije znanje, nego spoznaja...

ali dobro si rekla upoznaj Boga bez učitelja, no pitanje je da li ti to radiš, ili pitaš druge da ti nešto pokaže?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr