www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 22:33 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja odustajem ...samo naglašavam...da mi se čini da radiš ovo namjerno da uništavaš teme..a to me podsjeća na jednu osobu..
neka ti Bog plati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 22:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da ti najiskrenije kažem...uopće ne znam zašto ja to napišem svaki put


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 23:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
da ti najiskrenije kažem...uopće ne znam zašto ja to napišem svaki put


Ajde ne fantaziraj, provociraš i znaš to dobro, što lažeš sebe, Boga i nas???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 13:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Daniel napisao:
andjelina...nisam rekao da mi je Bog OBJAVIO nego pokazao...znači nije mi REKAO (što bi shvatili da bi mogao biti prorok) nego pokazao, dakle, nisam

Mihael...Bog ti želi otvoriti oči, ali počni slušati Duha Svetog, a ti to ne radiš nego slušaš ljude koji misle da znaju sve, nemoj ni mene slušati, nego slušaj Duha, ali kako ćeš znati koji glas je Duh a koji od đavla?

Stars...prepoznavanje proroka je jedonstavno ako si ispunjen Duhom Svetim i slušaš Njegov Glas, meni baš i nije jednostavno kad nisam ispunjen Duhom...što se tiče kapi nesigurnosti i kolebanja, sjeti se proroka Jone...biti će dosta proroka u One Dane to je točno, no Ti Dani su stigli, jer osjećaš to?

Bog vas blagoslovio

Zao mi je sto ti nije jednostavno pogledom u necije oci vidjeti ciji duh lezi u toj dubini duse. Pravedni Duh se odglumiti ne moze, (plod mu raspadljiv, od svijeta je, lako prepoznatljiv) moze se jedino krivo protumaciti. Bog jedini zna jesu li Dani stigli. Osobno mislim da nece jos recimo najmanje desetak godina, al po meni vidite koliko je glupo sto i vi govorite o vremenu kojeg jedino Otac zna. Dakle mojih desetak godina je glupa prognoza. Sad ili za tisucu godina, uopce nije za nas vazno kad ce Isus doci. Svakome ce doci, to je vazno, a da je i za tisucu godina, mislite li da bi se ljudi popravili? Bog zna koji je zadnji kojeg ceka da ne propadne, 'I kao sto bijase u dane Noine, tako ce biti i u dane Sina Covjecjega', nitko nije nista slutio, voda ih je odnije odjodnom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 14:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
stars slažem se s tobom ali pogledaj malo taj citat gdje Isus govori o tim danima...

samo ČAS I DAN zna Otac, nije spomenuo vrijeme, nego ČAS I DAN, odnosno datum i sat

pozdrav stars, hvala što pišeš na način koji to radiš

:D

ps. čuj pavao je rekao da sotona ponekad dolazi kao anđeo svjetlo tako da ako ti možeš prosuditi enkoga samo tako, onda se tebi javljam kada naletim na nekoga može?

:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 14:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Daniel napisao:
stars slažem se s tobom ali pogledaj malo taj citat gdje Isus govori o tim danima...

samo ČAS I DAN zna Otac, nije spomenuo vrijeme, nego ČAS I DAN, odnosno datum i sat

pozdrav stars, hvala što pišeš na način koji to radiš

:D

ps. čuj pavao je rekao da sotona ponekad dolazi kao anđeo svjetlo tako da ako ti možeš prosuditi enkoga samo tako, onda se tebi javljam kada naletim na nekoga može?

:D

da ti ustedim dragocjeno vrijeme, kad ti naleti netko za koga pomislis da je prorok, mos se meni javit : ), al prvo ga zdravo seljacki promotri i vidi koliko ego takvoj ljudini dopusta da se ponizi. Posalji mu djevojku od 20-tak godina s laganim dekolteom (cak ne moras ti, sama dodje) pa pogledaj gdje mu oko bjezi, u oci njene il ne. Kad gleda tek obicnu planinu, vidi li isto sto i mi ostali? Priupitaj ga eto za nogometno prvenstvo, takav ti netko treba reci nesto sto ce te ostavit bez teksta, ako je Duh u tebi, dusa ti nece napravit korak nazad, vec ce prionut. To se osjeti u prsima. Priupitaj ga tih nekoliko poluprivatnih stvari, i vidi zasja li mu oko na euro, pa javi, al ne sumnjaj nikako da Bog pomaze istinu. Onako na Svoj nacin, nama nepredvidivo.
Naravno da sotona dolazi sav u svijetlu, al sta moze kad mi znamo da takav dolazi. Prijatelju, ne boj se, nas je Bog pobijedio svijet, to se osjeti i danas, a ostavio je upute kako da to i mi ucinimo, cekajuci tek covjekov vapaj za oprostom iz sredine srca, gdje su Zakoni zapisani, a koje se osalilo kroz cijeli vijek njegov. To sto u potpunosti ne mozemo osjetiti i spoznati razmjere takve jedne milosti odnosno Milosti, nikako ne znaci da u potpunosti ne mozemo osjetiti Bozjeg proroka, odnosno Boga u takvom covjeku. Sai Baba je jedan od milijun primjera tome. Zasto ne osjecamo da je on ono sto kaze da je, a za Isusa osjecamo? Usporedi im tastinu i poniznost (oprosti mi Boze sto ovo pisem), ali kod Boga je 2 i 2 uvijek cetiri, od Adama i Eve. Kad je Isus ista zaradio od svog nauka? Znamo zasto nije i gdje je pravo blago, a prorok koji se gosti vise ne je to Isus cinio, pobrkao je sto znaci biti prorok, odnosno ide mu posao nikad bolje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 08:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nekako mi se čini da je ova tema zapostavljena,a toliko ima pitanja i nejasnoća u Bibliji, da bi nam svima koristilo malo o tome svakodnevno porazgovarati.Evo za početak početi ću malo o apokrifima,jer nekako mi s e čini da mnogi vole senzacionalizam,a pogotovo nekakovi filmovi tipa nekih "kodova"pa pronalasci raznih "evanđelja"itd.Postoje dva značenja u kojima se riječ "apokrif" upotrebljava. Protestanti je upotrebljavaju da bi označili sedam deuterokanonskih knjiga – knjige Staroga zavjeta koje katolici prihvaćaju, a protestanti ne.Ali ovdje je riječ o knjigama koje se primjenjuje na židovske i kršćanske knjige,a koje ni protestanti ni katolici ne smatraju Svetim pismom. "Apokrifima" se smatraju židovske knjige poput Enoha, Knjige jubileja i IV Ezre koje nisu općenito prihvaćene kao nama poznato kanonsko Sveto pismo iako je neke prihvatila Etiopska crkva. Riječ "apokrif" primjenjuje se i na kršćanske spise, uključujući evanđelja koja nisu prihvaćena u kanon. Neki su od njih sačuvani. Tu prije svega mislim na Jakovljevo evanđelje koje je vrlo važno za razumijevanje kršćanskoga stajališta o Isusovu djetinjstvu . Neka su od apokrifnih evanđelja, iako poznata u staro vrijeme, bila izgubljena i otkrivena su tek nedavno. Čuven je dio Petrova evanđelja koje je maštovita pripovijest o Isusovoj muci. Krajem 1940-ih u Egiptu, u Nag Hammadiju ili Kenoboskionu, otkriveni su spisi (uglavnom gnostički) koji su se općenito, ali netočno nazivali gnostičkim evanđeljima. Među njima ima i evanđelja od kojih je najpoznatije Tomino evanđelje.Sigurno se mnogi pitaju,da li postoji ikakova mogućnost da se apokrifi Novoga zavjeta jednog dana priznaju kao Sveto pismo?
Na to se može odgovoriti i ovakovim protupitanjem- Kako Crkva priznaje spise kao Sveto pismo? Postoji li u Crkvi neki autoritet koji to čini? Prema kojem načelu? Rimokatolička crkva ima priznati autoritet koji bi to mogao učiniti, ali katoličko načelo za priznavanje Svetoga pisma to zabranjuje. Na Tridentskom saboru osnovno načelo za priznavanje kanonskoga Svetog pisma bilo je duga i sveopća upotreba knjiga u Crkvi za javno čitanje. Prema tome, da se i otkrije neka stara izgubljena knjiga, kao na primjer poslanica koju je doista napisao Pavao, sama činjenica da knjiga nije čitana u crkvama značila bi da se ne može prihvatiti kao kanonska. Ako Sveto pismo shvatimo kao zbroj knjiga na čiji se autoritet Crkva obvezala jer je u njima prepoznala nadahnutu Riječ Božju, tada novonađena knjiga koja nikad prije nije upotrebljavana ne bi odgovarala kriterijima.Interesantno zar ne?Nastavljamo zar ne.......? :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 09:51 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mogu ti reći da je...
s jedne strane se slažem..jer ima smisla...

no s druge strane...ne..jer volim Istinu

ne može se mijenjati čitav sustav zbog novootkrivene knjige....
ali po meni bi ju trebalo dati u javnost i objasniti ljudima zašto nešto ne ulazi u crkvene spise...


u stvari...ne znam što bih rekla..ali nastavi :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 10:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kada se govori o raznovrsnim spisima (umocenim u konzervans) s Mrtvog mora, misljenja sam kako je najvaznije znati u kojem su vremenu pisani, na kojem jeziku i eventualno tko je pisao. Kad se to otkrilo i potvrdilo, nije trebalo puno vremena da 'padnu' teorije prema kojima su ti svici, poput spomenutg Tominog evandjelja, pisani kad i npr. Pavlove poslanice ili Lukino evandjelje. Pisani su u raznaku od nekoliko stotina godina. U spiljama s pronasli preko 600 rukopisa, od cega potpunih samo desetak. Na nekim rukopisima sacuvana je tek po rijec, a na nekima i cijeli ulomci poznatih knjiga iz Starog zavjeta. Nije pronadjeno rukopisa iz Novog zavjeta.
Sjecate se kako su se nakon tog otkrica iz 40-tih i 50-tih godina proslog stoljeca, vec desetak ili dvadesetak godina iza, pocele pisati knjige o Isus i Mariji Magdaleni kao muzu i zeni, o 'prakrscanstvu', o Isusu koji je u Indiji stekao takvu mudrost i, stovise, moc, o Mariji Magdaleni kao svetom gralu, o Katolickoj crkvi kao progonitelju i samom zlu 'od njenog nastanka, pa do danas'.
No, sto mozemo, vrijeme je proslo pa se skontalo da nije bilo nikakve mogucnosti u kaknoske knjige ubrojiti ove ostale, jer je odabir vrsen 200 do 400 godina prije spisa iz tzv. kumranske Biblioteke. Vrsen je tada jer su knjige Novog zavjeta tada pisane. Prisjetimo se kako je bilo krscanima posebno u prvom i drugom stoljecu. Zamislimo da iz sklonista ne mozemo izaci jer se kidaju glave poradi sumnje ili tvrdnje obicna rimskog puka da je netko krscanin, a kamoli kojeg desetnika il onoga vise funkcije. Velika je panika bila i potreba da se sto hitnije sakupe knjige u cjelinu, da se ne zametne Rijec koju su pronosili apostoli, evandjelisti, ucenici njihovi, Rijec koja je ostavljena svijetu, nama danas.
Kad je pisan Novi zavjet, slicno se dogodilo kao i kad su otkriveni spisi s Mrtvog mora: bilo je dosta 'Dan Brownova' s dosta 'novootkrivenih 'kodova'. Jedan od apokrifnih 'kodova' ljude nakon Novog zavjeta pokusao je 'prosvjetliti' otkricem kako je Ucitelj pravednosti Isus, a Zli svecenik Pavao, lazni prorok i izdajnik Evandjelja'.
Braco i sestre po Gospodinu nasemu Isus Kristu, imamo mi sto citati, Bozja je volja takva bila.
Blagoslovljen Boze budi i sva ti cast, slava i hvala sto jesi koji jesi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 14:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sada možemo i ovako postaviti pitanje:Da li su i koliko uopće vrijedna apokrifna evanđelja?
Katkad znanstvenici koji rade na otkrivanje takvih izgubljenih radova ili na njihovom objavljivanju daju senzacionalističke izjave, a tisak, naravno, i bez njihove suradnje, uživa u objavljivanju senzacija. Ako se smijem izraziti pomalo cinički, čitatelje koje ne zanima da o Isusu nauče preko Evanđelja, čini se, oduševljava svako novo djelo koje daje naslutiti da je Isus sišao s križa, oženio se Marijom Magdalenom i otišao u Indiju gdje je sretno živio sve dok nije umro,upravo što je Leo kazao, 'Dan Brownova' je bilo i biti će s dosta "novootkrivenih kodova"!Ali činjenice ostaju,naime, nijedno novootkriveno "evanđelje" ne donosi neku biografsku, povijesnu činjenicu o Isusovu životu koju već nismo znali. Katkad nam takvo evanđelje (osobito Tomino evanđelje) može dati oblik Isusovih riječi iz ranijeg razdoblja od onoga koji je sačuvan u kanonskim evanđeljima. Vrlo rijetko nam novootkriveno evanđelje daje autentičnu Isusovu riječ koja nije sačuvana u kanonskim evanđeljima. Zamisao da nam novootkrivena evanđelja govore o tome kakvi su bili prvi kršćani (30–70. g) ili što su mislili te da, nasuprot tome, kanonska evanđelja predstavljaju jako cenzuriranu i patrijarhalnu verziju kršćanstva koje ograničava slobodu prvih kršćanskih pokreta, nije točna. Apokrifna evanđelja doista nam govore o tome što su kršćani iz drugoga stoljeća (pa i kasnije) mislili o Isusu, kako su maštovito pojedinostima ispunjavali njegov život ondje gdje kanonska evanđelja ostavljaju praznine te kako su ga oni učinili predstavnikom svoje teologije. Neka od tih evanđelja čine to na način koji su crkveni oci smatrali pravovjernim, dok su druga smatrali heretičkim. Na pitanje imaju li novootkrivena apokrifna evanđelja neku vrijednost može se dijelom i kazati potvrdno –jer njihova je vrijednost u tome što nam pomažu da razumijemo mnogoznačne kršćanske skupine iz drugog, trećeg i četvrtog stoljeća,ali oni nemaju nikakve praktične vrijednosti u smislu donošenja povijesnih informacija o Isusu ili o kršćanstvu prije smrti Petra i Pavla 60-ih godina.Hoćemo li nastaviti...... :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr