www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 lip 2014 15:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Dujam dali se modzda zalazes protiv ubijanja zivotinja?

Ako sam gladan ubit cu zivotinju i pojesti je da ne ubijem sebe
to nije grjeh,ja sam iznad zivotinje,vazniji sam.

Mada evo primjer,love morske pse i uzimaju samo ledjnu peraju
da bi je stavili u juhu a ta peraja nema okusa,tj ne mjenja okus jela,
nego je jedu iz praznovjerja a ta vrsta izumire.
Bog je stavio nas da podlozimo zivotinje,znaci i brinemo se o njima,
barem da ne izumre ono sto ne mora...to bi mogao biti grijeh

Ali Bog moze opet sve stvoriti kad mi zavrsimo izgnonsvo na zemlji,ali
ako nase duse propadnu,zna se gdje su.

Tako da stavljati,tj izjednacavati covjeka i zivotinju to nije od Boga.
Zapovjed ne ubij se ne odnosi kad ubijem komarca koji me zivcira
i hoce me ubost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2014 16:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
slažem se,mi možemo bit važniji od životinja,ima logike što govoriš svakako.ali ovo npr; Izaija (7:14-15): ”Pogledaj, djevica će začeti i nositi sina, i nazvat će ga Emmanuel. On će jesti maslac i med, kako bi mogao razaznati zlo od dobra”.

I doda Bog: “Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života – neka je za hranu sve zeleno bilje!” I bi tako. (Post 1,29-30)

znači Bog im je dao dah života,i tko smo mi da ga oduzimamo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2014 16:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
To je predpostavljam bilo kada smo bili u vrtu,prije grijeha,a sa
grijehom je doslo do nekih promjena.

Evo reci cu ti iskreno,ne da mi se brinuti i razmisljati o kokosi koja
je uzgojena da bi je pojeo,ubrzo cu.

Mene vise brinu nevina djeca koju ubijamo a ne mogu se ni braniti.
Naravno mislim na pobacaje,ti mi je puno vaznije pitanje
od neke zivotinje,borba za prava zivotinja dok se ubijaju
djeca mi je dvolicna i ne zelim se zamarati.

Kazem ako tebe brine,Novi Zavjet pa Stari ili ti netko drugi
moze dati odgovore.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lip 2014 08:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
sluga napisao:
Ne znam di je Bog izricito zabranio jedenje mesa,nisam procitao
bas cijeli stari zavjet ali znam da su i zizovi jeli i zrtvovali meso.

A u svakom slucaju u Novom Zavjetu pise da sto sam ja ocistio ne zovi prljavim.
Mislim bas za pogane i hranu da pise.

To mi prvo pada na pamet,pa mozda ti netko zna bolje odgovorit.
Ja nisam ni trazio odgovor na ovako nesto.

P.S. mislim da Petar ima vidjenje kada treba ici poganima tj,obitelji.

I doda Bog: “Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života – neka je za hranu sve zeleno bilje!” I bi tako. (Post 1,29-30)

EVO NOVI ZAVJET:

No oni (učenici) odgovoriše: „Ali kamo da idemo, Učitelju? Nisu li kod tebe riječi vječnog života? Reci, koje nam grijehe valja izbjegavati kako nikad više ne bismo bili bolesni?“
Isus sjedne među njih i stade ih poučavati: „Još je onima što nekoć davno živješe rečeno: „Slavi svoga nebeskog Oca i majku Zemlju i drži se njihovih zapovijedi da bi dugo živio na Zemlji. A sljedeća zapovijed je glasila: „Ne ubij!“ Zar Bog ne daje život svima? A što Bog daje, čovjek ne smije oduzimati. I uistinu vam kažem, sve što na Zemlji živi, dolazi od iste majke. Dakle, tko ubija, ubija svoga brata, a majka Zemlja će mu uskratiti svoja njedra života. Anđeli njeni će ga se kloniti, a sotona će se nastaniti u njegovom tijelu. U njegovom će tijelu meso ubijenih životinja postati njegovim vlastitim grobom. I uistinu vam kažem, tko ubija, sebe ubija, i tko jede meso zaklanih životinja, jede od tijela smrti. I smrt životinje postat će njegovom smrću. Jer nagrada za ovaj grijeh jest smrt. Ne ubijajte i ne jedite meso vašega nedužnog plijena da ne biste postali sluge sotonine, jer to je put patnje i on vodi u smrt. Zato činite ono što je Božja volja da bi vas anđeli Njegovi služili na putu života. Držite se zato Božjih riječi: „Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A životinjama na zemlji i pticama u zraku i svemu u čemu je dah života – neka je zeleno bilje za hranu. Neka vam hrana bude i mlijeko svih životinja sto na zemlji žive i po njoj se kreću. Kao što njima dajem bilje zeleno, tako i vama dajem njihovo mlijeko. Ali meso i krv sto im život daje ne jedite...“

Na to će jedan drugi učenik: „Mojsije, najveći među Izraelcima, našim je praocima dozvolio da se hrane mesom čistih životinja, te zabranio jedino meso onih nečistih. Zbog čega nam zabranjuješ meso svih životinja? Koji od ovih zakona dolazi od Boga? Mojsijev, ili ovaj Tvoj?
Isus nastavi: „Bog je zapovjedio vašim praocima: „Ne ubij!“ No njihova srca bijahu tvrda i oni ubijaše. Zato Mojsije poželi da barem ljude ne ubijaju te im dozvoli ubijati životinje. Ali srca vaših praotaca otvrdnuše jos više i oni nastaviše ubijati i ljude i životinje. A ja vam kažem: Ne ubijajte ni ljude ni životinje, čak ni hranu koju u usta unosite. Hranite se živom hranom, i ona će vas oživjeti. Ubijete li je, i ona će vas ubiti. Jer život dolazi jedino od života, a od smrti jedino smrt. Sve ono što ubija vašu hranu, ubija i vaša tijela. A ono što vam tijelo ubija, ubija i vašu dušu. Tijelo će vam postati onakvim kakva vam je hrana, isto kao što će vam i duh postati onakvim kakve su vam misli...
Zato jedite jedino sa Božjeg stola: plodove stabala, zrno i bilje poljsko, mlijeko životinjsko i med pčelinji. Sve što je više od ovoga, od sotone je, i preko grijeha i bolesti vodi u smrt. Hrana što je uzimate sa bogatog stola Božjeg dat će vam snagu i mladost, a bolest će vas se kloniti...


I ne propovjeda li Isus vegetarijanstvo?da otvorimo tu temu?


Ne propovjeda
u SZ isto tako ima da čovjek može jesti životinje ( samo ne nečiste: papkare -svinje isl.- točno je pobrojano koje životinje ne!)
Ali je sve što hoda po zemlji podloženo čovjeku i ima pravo jesti ih


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lip 2014 19:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
dobro,zahvaljujem obojici na odgovorima!Da,teško je slugo živjeti u ovoj državi/sistemu,da je bar katolicima organizirati svoju državu :-p 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2014 01:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Znam sto hoces reci,zalosno sno je sto se to desava u
katolickim zemljama,samo sto to nije sistem katolicki niti
ga vode katolici.Al nema ni veze ljudi su gresni tko god
vodio bez Boga nece daleko.

Ma mislio sam opcenito,gledao sam dokumentarac i vidim
koliko ljudi ulazu,resursa,slobodnog vremena,strasti i volje
da bi zastitili odredjenu vrstu ili vrste.

Onda poslije naletim na pobacaje i kako ih jos ljudi i brane.

Malo sam bio ljutit,al shvatio sam da nisu oni krivi.
Volio bih da se to usmjeri u pomoc covjeku,ljudima
kojim treba a tek kad bi tako branili abortuse.
Ali nije vazno hoceli umrjet covjek i kako,bitnije zaokupit
ljude sa necim drugim.

Ali sta reci mogao bi se mozda negdje i ja ukljucit pa
ukazivati na covjeka pogotovo nevina,al vjerovatno necu
kao sto nece ni oni uspjet zastit izumiranje.
Kako sudit nekoga kad pogledas sebe.

Al trebao bih procitati NZ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2014 03:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
dujam napisao:
slažem se,mi možemo bit važniji od životinja,ima logike što govoriš svakako.ali ovo npr; Izaija (7:14-15): ”Pogledaj, djevica će začeti i nositi sina, i nazvat će ga Emmanuel. On će jesti maslac i med, kako bi mogao razaznati zlo od dobra”.

I doda Bog: “Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života – neka je za hranu sve zeleno bilje!” I bi tako. (Post 1,29-30)

znači Bog im je dao dah života,i tko smo mi da ga oduzimamo



Dujam, bratac, knjiga u ruke! I to pravi Novi Zavjet! :D

Prepirke o farizejskim predajama
(Mk 7,1-23)
15
1 Tada pristupe Isusu farizeji i pismoznanci iz Jeruzalema govoreći: 2 "Zašto tvoji učenici prestupaju predaju starih? Ne umivaju ruku prije jela!" 3 On im odgovori: "A zašto vi prestupate zapovijed Božju radi svoje predaje? 4 Ta reče Bog: Poštuj oca i majku! I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni! 5 A vi velite: 'Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude sveti dar, 6 ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.' Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje. 7 Licemjeri, dobro prorokova o vama Izaija:
8 Narod me ovaj usnama časti,
a srce mu je daleko od mene.
9 Uzalud me štuju
naučavajući nauke - uredbe ljudske."
10 Tada dozove mnoštvo i reče: "Slušajte i razumijte! 11 Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi - to čovjeka onečišćuje."
12 Tada pristupe k njemu učenici i kažu mu: "Znaš li da su se farizeji sablaznili kad su čuli tu riječ?" 13 On im odgovori: "Svaki nasad koji ne posadi Otac moj nebeski iskorijenit će se. 14 Pustite ih! Slijepi su, vođe slijepaca! A ako slijepac slijepca vodi, obojica će u jamu pasti." 15 Petar prihvati i reče mu: "Protumači nam tu prispodobu!" 16 A on reče: "I vi još uvijek ne razumijete? 17 Ne shvaćate li: sve što ulazi na usta, ide u trbuh te se izbacuje u zahod. 18 Naprotiv, što iz usta izlazi, iz srca izvire i to onečišćuje čovjeka. 19 Ta iz srca izviru opake namisli, ubojstva, preljubi, bludništva, krađe, lažna svjedočanstva, psovke. 20 To onečišćuje čovjeka; a jesti neopranih ruku ne onečišćuje čovjeka."


"Poučio si me, Oče dobri, da je čistima sve čisto, ali da je zlo za čovjeka koji jede sa zlom savješću i da je svako tvoje stvorenje dobro i da ništa ne treba odbaciti što se prima sa zahvalnošću i da nas jelo ne preporučuje Bogu i neka nas nitko ne osuđuje zbog jela i pića i neka onaj koji jede ne prezire onoga koji ne jede, a onaj koji ne jede neka ne sudi onome koji jede(...)ne bojim se ja nečistoće mesnoga jela, nego nečistoće požude." A. Augustin, Ispovijesti

When we hear it said, 'Thou shalt not kill,' we do not take it as referring to trees, for they have no sense, nor to irrational animals, because they have no fellowship with us. Hence it follows that the words, 'Thou shalt not kill' refer to the killing of a man. Sv. Augustin "De Civitate Dei"

http://www.glas-koncila.hr/index.php?op ... s_ID=11085


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2014 12:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
perokvrzica napisao:
dujam napisao:
slažem se,mi možemo bit važniji od životinja,ima logike što govoriš svakako.ali ovo npr; Izaija (7:14-15): ”Pogledaj, djevica će začeti i nositi sina, i nazvat će ga Emmanuel. On će jesti maslac i med, kako bi mogao razaznati zlo od dobra”.

I doda Bog: “Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života – neka je za hranu sve zeleno bilje!” I bi tako. (Post 1,29-30)

znači Bog im je dao dah života,i tko smo mi da ga oduzimamo



Dujam, bratac, knjiga u ruke! I to pravi Novi Zavjet! :D

Prepirke o farizejskim predajama
(Mk 7,1-23)
15
1 Tada pristupe Isusu farizeji i pismoznanci iz Jeruzalema govoreći: 2 "Zašto tvoji učenici prestupaju predaju starih? Ne umivaju ruku prije jela!" 3 On im odgovori: "A zašto vi prestupate zapovijed Božju radi svoje predaje? 4 Ta reče Bog: Poštuj oca i majku! I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni! 5 A vi velite: 'Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude sveti dar, 6 ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.' Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje. 7 Licemjeri, dobro prorokova o vama Izaija:
8 Narod me ovaj usnama časti,
a srce mu je daleko od mene.
9 Uzalud me štuju
naučavajući nauke - uredbe ljudske."
10 Tada dozove mnoštvo i reče: "Slušajte i razumijte! 11 Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi - to čovjeka onečišćuje."
12 Tada pristupe k njemu učenici i kažu mu: "Znaš li da su se farizeji sablaznili kad su čuli tu riječ?" 13 On im odgovori: "Svaki nasad koji ne posadi Otac moj nebeski iskorijenit će se. 14 Pustite ih! Slijepi su, vođe slijepaca! A ako slijepac slijepca vodi, obojica će u jamu pasti." 15 Petar prihvati i reče mu: "Protumači nam tu prispodobu!" 16 A on reče: "I vi još uvijek ne razumijete? 17 Ne shvaćate li: sve što ulazi na usta, ide u trbuh te se izbacuje u zahod. 18 Naprotiv, što iz usta izlazi, iz srca izvire i to onečišćuje čovjeka. 19 Ta iz srca izviru opake namisli, ubojstva, preljubi, bludništva, krađe, lažna svjedočanstva, psovke. 20 To onečišćuje čovjeka; a jesti neopranih ruku ne onečišćuje čovjeka."


"Poučio si me, Oče dobri, da je čistima sve čisto, ali da je zlo za čovjeka koji jede sa zlom savješću i da je svako tvoje stvorenje dobro i da ništa ne treba odbaciti što se prima sa zahvalnošću i da nas jelo ne preporučuje Bogu i neka nas nitko ne osuđuje zbog jela i pića i neka onaj koji jede ne prezire onoga koji ne jede, a onaj koji ne jede neka ne sudi onome koji jede(...)ne bojim se ja nečistoće mesnoga jela, nego nečistoće požude." A. Augustin, Ispovijesti

When we hear it said, 'Thou shalt not kill,' we do not take it as referring to trees, for they have no sense, nor to irrational animals, because they have no fellowship with us. Hence it follows that the words, 'Thou shalt not kill' refer to the killing of a man. Sv. Augustin "De Civitate Dei"

http://www.glas-koncila.hr/index.php?op ... s_ID=11085

hvala n odgovoru,mislim da razumijem.S ovom problematikom sam krenuo jer sam mislio da je ubijanje zivotinja grijeh,sto se pokazalo netocnim,i prihvacam to.no ovo; Izaija (7:14-15): ”Pogledaj, djevica će začeti i nositi sina, i nazvat će ga Emmanuel. On će jesti maslac i med, kako bi mogao razaznati zlo od dobra”.
krije li se tu neka skrivnea poruka?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2014 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
perokvrzica napisao:
hvala n odgovoru,mislim da razumijem.S ovom problematikom sam krenuo jer sam mislio da je ubijanje zivotinja grijeh,sto se pokazalo netocnim,i prihvacam to.no ovo; Izaija (7:14-15): ”Pogledaj, djevica će začeti i nositi sina, i nazvat će ga Emmanuel. On će jesti maslac i med, kako bi mogao razaznati zlo od dobra”.
krije li se tu neka skrivnea poruka?


Izvini, a mozes li mi rec koju Bibliju ti imas?? Tko je izdavac??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2014 15:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Znak Emanuela
Jahve opet progovori Ahazu i reče mu: 11»Zaišti od Jahve, Boga svoga, jedan znak za sebe iz dubine podzemlja ili gore iz visina.« 12Ali Ahaz odgovori: »Ne, neću iskati i neću iskušavati Jahvu.«
13Tada reče Izaija: »Čujte, dome Davidov!
Zar vam je malo dodijavati ljudima,
pa i Bogu mom dodijavate!
14Zato, sâm će vam Gospodin dati znak:
Evo, začet će djevica i roditi sina
i nadjenut će mu ime Emanuel!
15Vrhnjem i medom on će se hraniti
dok ne nauči odbacivat’ zlo i birati dobro.
16Jer prije nego dječak nauči
odbacivat’ zlo i birati dobro,
opustjet će zemlja,
zbog koje strepiš, od dvaju kraljeva.


Ovako je u on line Bibliji Kršćanske sadašnjosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr