www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 svi 2014 11:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
why napisao:
Mogu li te pitati, naggar, što ti znače te puste, uvijek iznova umetane, nezaobilazne, dvije-tri-četiri točke među riječima u tvojim rečenicama, koje neprekidno idu dalje? Imaju li te točke neku dublju, meni neshvatljivu poruku, je li samo grafika u pitanju, ili nešto treće? evo priznam da ne shvaćam, ali moram ti reći da jako opterećuju čitljivost postova, umanjuju tvoju poruku, ako ti to nešto znači?


1.te točkice su pauza..
2..kad idem na wc..i tako
3..a tebi je tak svejedno ..što piše u mojoj poruci.
4..ništ mi ne znači..što te to opterećuje

... :D ..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2014 13:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Na kakve sve likove čovjek ovdje treba računati? :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2014 14:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
why napisao:
Na kakve sve likove čovjek ovdje treba računati? :a1430:


why ?

..zar ti nisi prvi takvi.. :D

..pa te opet...trpimo... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2014 11:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 srp 2012 16:41
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
imam jako puno pitanja oko Biblije. Znate li postoje li neki susreti možda u ZG-u gdje se razgovara o Bibliji? Gdje se mogu postaviti pitanja koja su ti neshvatljiva?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2014 12:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dandelina napisao:
imam jako puno pitanja oko Biblije. Znate li postoje li neki susreti možda u ZG-u gdje se razgovara o Bibliji? Gdje se mogu postaviti pitanja koja su ti neshvatljiva?


Prvo mjesto je logično tvoja župa, tamo bi prvo trebala počet, pogledaj jel ima kakvih kateheza ili čega već.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2014 19:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
dandelina napisao:
imam jako puno pitanja oko Biblije. Znate li postoje li neki susreti možda u ZG-u gdje se razgovara o Bibliji? Gdje se mogu postaviti pitanja koja su ti neshvatljiva?


Nema neshvatljiv pitanja..
.samo neshvatiljiv odgovora..
:D
.sve je znano ..
..samo nije..sve obznanjeno..

..ali nije ni bitno..

.sve nepoznanice u Bibliji su objašnjene samo u jednoj rečenici..

"Ljubite jedni druge, kao što sam ja ljubio vas " :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2014 20:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Božja ovčica napisao:
klasje napisao:
Evo ovako, rekao mi je da kod njega u lutheranskoj Bibliji stoji da je Isus rekao ženama da ga ne diraju.

E to ne bih znala, nisam se susrela s njihovim prijevodom Bibliji.
Ali zavirih u Šarićev prijevod:
Reče joj Isus: "Nemoj me se dodirnuti, jer još nijesam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: "Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu." (Iv 20,17)
Svejedno, ne vidim to kao zabranu da ga se ne smije doticati, nego kao žurnost da ide javiti braći.
Možda da pošaljemo nekom teologu pitanje?


Jedan teolog a bio je i Papa je to ovako objasnio: Isus nije htio da ga Marija Magdalena dotakne jer je želio da mu vjernici ubuduće u duhu prilaze. Uzašavši k Ocu sjeo mu je s desna i nije više kao čovjek boravio među ljudima. Eto, nisam prenio njegove riječi 1:1, ali u suštini je taj Papa to tako nekako objasnio. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lip 2014 11:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Mene zanima kako to da nam je Bog u starom zavjetu izričito zabranio jedenje mesa,a mi kršćani ga i dalje jedemo??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lip 2014 12:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ne znam di je Bog izricito zabranio jedenje mesa,nisam procitao
bas cijeli stari zavjet ali znam da su i zizovi jeli i zrtvovali meso.

A u svakom slucaju u Novom Zavjetu pise da sto sam ja ocistio ne zovi prljavim.
Mislim bas za pogane i hranu da pise.

To mi prvo pada na pamet,pa mozda ti netko zna bolje odgovorit.
Ja nisam ni trazio odgovor na ovako nesto.

P.S. mislim da Petar ima vidjenje kada treba ici poganima tj,obitelji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lip 2014 21:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
sluga napisao:
Ne znam di je Bog izricito zabranio jedenje mesa,nisam procitao
bas cijeli stari zavjet ali znam da su i zizovi jeli i zrtvovali meso.

A u svakom slucaju u Novom Zavjetu pise da sto sam ja ocistio ne zovi prljavim.
Mislim bas za pogane i hranu da pise.

To mi prvo pada na pamet,pa mozda ti netko zna bolje odgovorit.
Ja nisam ni trazio odgovor na ovako nesto.

P.S. mislim da Petar ima vidjenje kada treba ici poganima tj,obitelji.

I doda Bog: “Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života – neka je za hranu sve zeleno bilje!” I bi tako. (Post 1,29-30)

EVO NOVI ZAVJET:

No oni (učenici) odgovoriše: „Ali kamo da idemo, Učitelju? Nisu li kod tebe riječi vječnog života? Reci, koje nam grijehe valja izbjegavati kako nikad više ne bismo bili bolesni?“
Isus sjedne među njih i stade ih poučavati: „Još je onima što nekoć davno živješe rečeno: „Slavi svoga nebeskog Oca i majku Zemlju i drži se njihovih zapovijedi da bi dugo živio na Zemlji. A sljedeća zapovijed je glasila: „Ne ubij!“ Zar Bog ne daje život svima? A što Bog daje, čovjek ne smije oduzimati. I uistinu vam kažem, sve što na Zemlji živi, dolazi od iste majke. Dakle, tko ubija, ubija svoga brata, a majka Zemlja će mu uskratiti svoja njedra života. Anđeli njeni će ga se kloniti, a sotona će se nastaniti u njegovom tijelu. U njegovom će tijelu meso ubijenih životinja postati njegovim vlastitim grobom. I uistinu vam kažem, tko ubija, sebe ubija, i tko jede meso zaklanih životinja, jede od tijela smrti. I smrt životinje postat će njegovom smrću. Jer nagrada za ovaj grijeh jest smrt. Ne ubijajte i ne jedite meso vašega nedužnog plijena da ne biste postali sluge sotonine, jer to je put patnje i on vodi u smrt. Zato činite ono što je Božja volja da bi vas anđeli Njegovi služili na putu života. Držite se zato Božjih riječi: „Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A životinjama na zemlji i pticama u zraku i svemu u čemu je dah života – neka je zeleno bilje za hranu. Neka vam hrana bude i mlijeko svih životinja sto na zemlji žive i po njoj se kreću. Kao što njima dajem bilje zeleno, tako i vama dajem njihovo mlijeko. Ali meso i krv sto im život daje ne jedite...“

Na to će jedan drugi učenik: „Mojsije, najveći među Izraelcima, našim je praocima dozvolio da se hrane mesom čistih životinja, te zabranio jedino meso onih nečistih. Zbog čega nam zabranjuješ meso svih životinja? Koji od ovih zakona dolazi od Boga? Mojsijev, ili ovaj Tvoj?
Isus nastavi: „Bog je zapovjedio vašim praocima: „Ne ubij!“ No njihova srca bijahu tvrda i oni ubijaše. Zato Mojsije poželi da barem ljude ne ubijaju te im dozvoli ubijati životinje. Ali srca vaših praotaca otvrdnuše jos više i oni nastaviše ubijati i ljude i životinje. A ja vam kažem: Ne ubijajte ni ljude ni životinje, čak ni hranu koju u usta unosite. Hranite se živom hranom, i ona će vas oživjeti. Ubijete li je, i ona će vas ubiti. Jer život dolazi jedino od života, a od smrti jedino smrt. Sve ono što ubija vašu hranu, ubija i vaša tijela. A ono što vam tijelo ubija, ubija i vašu dušu. Tijelo će vam postati onakvim kakva vam je hrana, isto kao što će vam i duh postati onakvim kakve su vam misli...
Zato jedite jedino sa Božjeg stola: plodove stabala, zrno i bilje poljsko, mlijeko životinjsko i med pčelinji. Sve što je više od ovoga, od sotone je, i preko grijeha i bolesti vodi u smrt. Hrana što je uzimate sa bogatog stola Božjeg dat će vam snagu i mladost, a bolest će vas se kloniti...


I ne propovjeda li Isus vegetarijanstvo?da otvorimo tu temu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr