www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 13 svi 2024 20:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2009 11:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Izvrsno si ovo gore napisao dragi joakime, kao i uvijek, uostalom. :)

joakim napisao:
i sad,iako Isus sve to osjeća,svu osamljenost i napuštenost,iako ne može uočiti samu Božju nazočnost u ovoj trenutnoj situaciji,ipak on i dalje povjerava svoj život,svome Ocu!

Naučivši tako i nas što trebamo činiti i u trenucima najmučnijeg osjećaja "napuštenosti" od Boga - MOLITI! :)

Jer Psalam 22 je jedna divna molitva, koja nakon tih početnih i strašnih vapaja,

Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?
Daleko si od ridanja moga.
Bože moj, vičem danju, al'ne odvraćaš;
noću vapijem i nema mi počinka.


... nastavlja s velikim pouzdanjem u Boga:

A ipak, ti u Svetištu prebivaš,
Nado Izraelova!
U tebe se očevi naši uzdaše,
uzdaše se, i ti ih izbavi;
k tebi su vikali i spasavali se,
u tebe se uzdali, i postidjeli se nisu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2009 16:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
@nasmijesen...zbilja ne shvacam u kojem smislu bi nacin otvaranja ove teme trebao biti "ziheraski"...sto god to znacilo...s malo dobre volje moglo bi se gledati i na drugi nacin...recimo...kao davanje mogucnosti drugima da se ukljuce i pokazu da znaju sto ne bi mogli da sam kao streber iz prve klupe preduhitrio sve javljanjem i maginarnim mahanjem ruke s povicima "evo ja...ja znam ucitelju...mogu li ja?" ...znas postoje ljudi kojima nikako ne mozes ugoditi...kako god ucinio...krivo si ucinio...nemoj se pronaci u rijecima jer to ne zelim posto vjerujem kako si shvatio znacenje rijeci svetog augustina koje nosis u potpisu...i stoga kao takav bi trebao biti dobar covjek.

@amadeus...ne znam cime zasluzih toliku dozu zajedljivosti i taj pokusaj neukusnog sarkazma...ali bitno je da je tebi smijesno i da si nasmijao dusu svoju...za mene nema veze...bitno je da ti ljubis Boga, "bogoljube"...zar ne?

@timotej...tocan navod. "suradnici" dakle...plural...svi smo to pozvani biti...dakle nikakvi "koperanti"...nikakva "lova"...ali necemo sad opet o tome.

@naggar...tebi jos jednom hvala na komentaru..."velika je vjera tvoja".

@jojakim...to je to...to je to i jos malo vise...


jer usudjujem se reci da rijeci davidova psalama nisu molitvenog nego prorocanskog karaktera...

podsjetimo ih se:

"Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? Daleko si od ridanja moga. 4 A ipak, ti u Svetištu prebivaš, Nado Izraelova! 5 U tebe se očevi naši uzdaše, uzdaše se, i ti ih izbavi; 6 k tebi su vikali i spasavali se, u tebe se uzdali, i postidjeli se nisu. 7 A ja, crv sam, a ne čovjek, ruglo ljudi i naroda prezir. 8 Koji me vode, podruguju se meni, razvlače usne, mašu glavom: 9 "U Jahvu se on uzda, neka ga sad izbavi, neka ga spasi ako mu omilje!" 10 Iz krila majčina ti si me izveo, mir mi dao na grudima majke. 11 Tebi sam predan iz materine utrobe od krila majčina ti si Bog moj. 12 Ne udaljuj se od mene, blizu je nevolja, a nikog nema da mi pomogne. 13 Opkoliše me junci mnogobrojni, bašanski bikovi okružiše mene. 15 Kao voda razlih se, sve mi se kosti rasuše; srce mi posta poput voska, topi se u grudima mojim. 16 Grlo je moje kao crijep suho, i moj se jezik uz nepce slijepi: u prah smrtni bacio si mene. 17 Opkolio me čopor pasa, rulje me zločinačke okružile. Probodoše mi ruke i noge, 18 sve kosti svoje prebrojiti mogu, a oni me gledaju i zure na me. 19 Haljine moje dijele među sobom i kocku bacaju za odjeću moju. 20 Ali ti, o Jahve, daleko mi ne budi; snago moja, pohiti mi u pomoć! 21 Dušu moju istrgni maču, iz šapa pasjih život moj. 22 Spasi me iz ralja lavljih i jadnu mi dušu od rogova bivoljih! 24 "Koji se bojite Jahve, hvalite njega! Svi od roda Jakovljeva, slavite njega! Svi potomci Izraelovi, njega se bojte! 25 Jer nije prezreo ni zaboravio muku jadnika, i nije sakrio lice svoje od njega; kad ga je zazvao, on ga je čuo." 29 Jer Jahvino je kraljevstvo, on je vladar pucima. 30 Njemu će se jedinom klanjati svi koji snivaju u zemlji, pred njim se sagnuti svi koji u prah silaze. I moja će duša za njega živjeti, 32 slijedećem koljenu, o njegovoj pravdi naviještati narodu budućem: "Ovo učini Jahve!"


pocetne rijeci ne treba komentirati jer su same po sebi jasne...to su dakle te rijeci koje je Isus izgovorio na krizu...no sto slijedi nakon tih rijeci u davidovom psalmu? ...slijedi prorocanstvo...prorocanstvo Kristova razapnuca...

"a ja crv sam...ne covjek....ruglo ljudi i naroda prezir"...
mucen, izbicevan, nosenjem kriza iscrpljenjen, prikovan...po proroku izaiji bez pedlja zdrave koze na sebi...izbicevan do krvi kao u gibsonovom filmu..."crv...ne covjek...ruglo..."

"podruguje se meni...masu glavom...u Jahvu se on uzda...neka ga sad izbavi...neka ga spasi..."
sjetimo se podrugivanja pod krizem i dobacivanja "neka sad sidje s kriza...ako je Sin Boziji"...

"iz krila majcina si me izveo...[...]...tebi sam predan iz materine utrobe"...signifikantno...Ti si dakle taj koji me je iz krila majke izveo na ovaj svijet...Ti, Oce!...zbog Tebe i po Tebi (odnosno duhu svetom) sam zacet i rodjen...to Isus ovdje govori i steta je sto hrvatski prijevod nije bas najbolji jer ovo "tebi sam predan iz materine utrobe" nije doslovce prevedeno...trebalo bi otprilke glasiti..."na tebe sam se bacio"...drugim rijecima..."kao Ti sam"...ili kao sto mi katolici u vjerovanju izgovaramo..."istobitan"...od iste biti...istog bica...

"grlo je moje kao crijep suho i jezik mi se za nepce lijepi"...
ovdje dolazimo do krucijalnog dokaza jer pogledajmo sto evandjelist ivan pise o tome:
"nakon toga, kako je Isus znao da je sve dovrseno, da bi se ispunilo pismo, reče: "zedan sam."
"da bi se ispunilo pismo"!!...gdje drugdje u sv. pismu ovako explicitno stoji kao na ovom mjestu?...kao u psalmu 22? ...nije li to zadnji potrebni dokaz kako je ovaj psalam prorocanstvo a ne molitva?

no idemo dalje...

"probodose mi ruke i noge"...mislim da ovo nije potrebno komentara.

"...i kocku bacaju za odjecu moju." ...pazite ovo:
"Rekoše zato među sobom: "Ne derimo je, nego bacimo za nju kocku pa komu dopane" - da se ispuni Pismo koje veli: Razdijeliše među se haljine moje, za odjeću moju baciše kocku." [Iv. 19, 24]
...tako jasno...a opet za tolike nevidljivo...za mene prvog...toliko godina...sjeti me na rijeci Kristove..."gledati cete...gledati...a vidjeti necete"...

"slavite njega...[...]...jer nije prezreo ni zaboravio muku jadnika"...
ne...nije...nije Ga ostavio...nije Ga napustio...Isus je to znao svaki mikrotrenutak svoje muke...On je samo htio ovim pocetnim rijecima psalma 22 reci nesto okupljenim oko kriza i cijelom covjecanstvu...On je te rijeci izgovorio na hebrejskom jeziku...jeziku koji se tad nije koristio u medjusobnoj komunikaciji...znamo da je Isus govorio aramejski...ali on je ove rijeci rekao na hebrejskom...na jeziku na kojem je psalam i pisan...na jeziku kojeg okupljeni oko kriza nisu razumjeli...pa su govorili...."priziva proroka iliju"..."da vidimo hoce li ilija sici da ga spasi"...nisu ga dakle razumjeli...taj jezik ni za evandjelistu nije bio dobro poznat pa je napravio gresku u pravopisu jer ispravno bi trebalo glasiti "eloi, eloi, lema azavtani"...ali Isus je htio na nesto ukazati i zato je te rijeci izgovorio "u originalu"...izgovorio jednom...izgovorio drugi put...pa "svrseno je"...

a psalam 22 zapravo i zavrsava sa "svrseno je" ali hrvatski prijevod je kao sto rekoh nedovoljan...

kako god...za mene nema sumnje...za mene Isus nikad nije sumnjao...ili "zaboravio" kao sto mario23 rece...dapace...On je sve imao na umu i pred ocima...i htio je okupljenim oko kriza i nama svima ovim rijecima isto nesto predociti...htio je reci: ...gledajte...vi koji me ismijavate...koji me proboste...koji bacate kocku za moju odjecu...koji mi dajete ocat na spuzvi da pijem...vi "malovjernici" ovo sto se sad dogadja...ovo vam je prorokovano...vi ste mi svjedoci...

i rekose..."ovaj uistinu bijah Sin Boziji"...

...i bio je...i jeste...i bit ce...pocetak i kraj...alpha i omega...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2009 16:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2008 13:12
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:lol: Joakim, potrudio sam se pročitati tvoj podulji post, ali nema odgovora ne temeljno pitanje :shock:

Tu se zapravo krije jedan od navečih problema u usaglašavanju največe kršćanske istine koja glasi: Isus je pravi Bog i pravi čovjek. S tim u svezi imamo dvije velike hereze: Jedna je, da je Isus kao pravi Bog svoje čovještvo na neki način ''odglumio'', jer kao Bog i savršeno biće nije mogao niti trpjeti. Druga hereza je, da je Isus svoje Božanstvo ''zamrznuo'', kako bi mogao trpjeti, radovati se i ponašati se potpuno kao čovjek.

Nepobitan je nauk Crkve da je Isus pravi Bog i pravi čovjek, ali isto tako, da nam je bio u svemu jednak, osim u grijehu.

Svojim utjelovljenjem Isus se dragovoljno odrekao božaskog 'privilegija', te je kroz zemaljski život, uključujući i svoju muku prošao puninom ljudske osobe, pa su takvi povici i molitva Ocu, da ga mimoiđe ovaj 'kalež' sasvim razumljivi.

Tu je, makar indirektno, uključen i smisao patnje ili trpljenja, pred kojim mi ljudi tako grozničavo uzmičemo, a koje je Isus posvetio i uzdigao na jednu sakramentalnu razinu, koju mogu shvatiti samo ljudi duboke vjere i predanja Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2009 07:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Hvala i Slava Isusu, jer je ostavio vjerodostojne dokaze da je On Obecani,.. Ispunio je SVE!

I hvala vama koji vodite ovu temu, odlicna je! Ovaj dio je Vrhunac, tu nam je data Sloboda,... a po Ustanovljenju sv Euharistije Zivot,..

Divan je nas Bog,... smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2009 08:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Isus je u svojim najtezim mukama zavapio Ocu-"Oce,Oce,zasto si me ostavio" Ali se ipak nije odvajao od Ocevih misli i nije rekao -Oce kazni moje neprijatelje,nego je zamolio Oca da im oprosti jer neznaju sto cine...Neznam tko bi od nas to ucinio za svog neprijatelja..Vec tu na netu pokazujemo svoje slabosti i padamo u neraspolozenje kad nas netko malo povrjedi svojom rjecju,barem ja ,a vidim i mnogi drugi...Isus je znao trpjeti u najtezim mukama svog razapeca na Kriz,a mi smo tako slabi u nasem trpljenju...Mi samo molimo u trpljenju Isusa da nam pomogne,a trpjeti bas neznamo dovoljno...Slabi smo jos u tim iskusenjima,a bas u boli i patnji se prepoznavaju prijatelji i u teskim uvredama trebali bi prepoznati sami sebe i uzeti primjer naseg Spasitelja i tada reci kao On-"Oce oprosti im,jer neznaju sto cine ".Kad bi se svi mi oslonili na te pomisli bio bi i nas FORUM-TEBE TRAZIM -puno bolji. Zelim svima nama da budemo barem malo takovi kao sto je Isus bio i bit ce nam svima dobro. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2009 09:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
[quote="cooperator_veritatis]jer usudjujem se reci da rijeci davidova psalama nisu molitvenog nego prorocanskog karaktera...
podsjetimo ih se:

"Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? Daleko si od ridanja moga. 4 A ipak, ti u Svetištu prebivaš, Nado Izraelova! 5 U tebe se očevi naši uzdaše, uzdaše se, i ti ih izbavi; 6 k tebi su vikali i spasavali se, u tebe se uzdali, i postidjeli se nisu. 7 A ja, crv sam, a ne čovjek, ruglo ljudi i naroda prezir. 8 Koji me vode, podruguju se meni, razvlače usne, mašu glavom: 9 "U Jahvu se on uzda, neka ga sad izbavi, neka ga spasi ako mu omilje!" 10 Iz krila majčina ti si me izveo, mir mi dao na grudima majke. 11 Tebi sam predan iz materine utrobe od krila majčina ti si Bog moj. 12 Ne udaljuj se od mene, blizu je nevolja, a nikog nema da mi pomogne. 13 Opkoliše me junci mnogobrojni, bašanski bikovi okružiše mene. 15 Kao voda razlih se, sve mi se kosti rasuše; srce mi posta poput voska, topi se u grudima mojim. 16 Grlo je moje kao crijep suho, i moj se jezik uz nepce slijepi: u prah smrtni bacio si mene. 17 Opkolio me čopor pasa, rulje me zločinačke okružile. Probodoše mi ruke i noge, 18 sve kosti svoje prebrojiti mogu, a oni me gledaju i zure na me. 19 Haljine moje dijele među sobom i kocku bacaju za odjeću moju. 20 Ali ti, o Jahve, daleko mi ne budi; snago moja, pohiti mi u pomoć! 21 Dušu moju istrgni maču, iz šapa pasjih život moj. 22 Spasi me iz ralja lavljih i jadnu mi dušu od rogova bivoljih! 24 "Koji se bojite Jahve, hvalite njega! Svi od roda Jakovljeva, slavite njega! Svi potomci Izraelovi, njega se bojte! 25 Jer nije prezreo ni zaboravio muku jadnika, i nije sakrio lice svoje od njega; kad ga je zazvao, on ga je čuo." 29 Jer Jahvino je kraljevstvo, on je vladar pucima. 30 Njemu će se jedinom klanjati svi koji snivaju u zemlji, pred njim se sagnuti svi koji u prah silaze. I moja će duša za njega živjeti, 32 slijedećem koljenu, o njegovoj pravdi naviještati narodu budućem: "Ovo učini Jahve!"


pocetne rijeci ne treba komentirati jer su same po sebi jasne...to su dakle te rijeci koje je Isus izgovorio na krizu...no sto slijedi nakon tih rijeci u davidovom psalmu? ...slijedi prorocanstvo...prorocanstvo Kristova razapnuca...

"a ja crv sam...ne covjek....ruglo ljudi i naroda prezir"...
mucen, izbicevan, nosenjem kriza iscrpljenjen, prikovan...po proroku izaiji bez pedlja zdrave koze na sebi...izbicevan do krvi kao u gibsonovom filmu..."crv...ne covjek...ruglo..."

"podruguje se meni...masu glavom...u Jahvu se on uzda...neka ga sad izbavi...neka ga spasi..."
sjetimo se podrugivanja pod krizem i dobacivanja "neka sad sidje s kriza...ako je Sin Boziji"...

"iz krila majcina si me izveo...[...]...tebi sam predan iz materine utrobe"...signifikantno...Ti si dakle taj koji me je iz krila majke izveo na ovaj svijet...Ti, Oce!...zbog Tebe i po Tebi (odnosno duhu svetom) sam zacet i rodjen...to Isus ovdje govori i steta je sto hrvatski prijevod nije bas najbolji jer ovo "tebi sam predan iz materine utrobe" nije doslovce prevedeno...trebalo bi otprilke glasiti..."na tebe sam se bacio"...drugim rijecima..."kao Ti sam"...ili kao sto mi katolici u vjerovanju izgovaramo..."istobitan"...od iste biti...istog bica...

"grlo je moje kao crijep suho i jezik mi se za nepce lijepi"...
ovdje dolazimo do krucijalnog dokaza jer pogledajmo sto evandjelist ivan pise o tome:
"nakon toga, kako je Isus znao da je sve dovrseno, da bi se ispunilo pismo, reče: "zedan sam."
"da bi se ispunilo pismo"!!...gdje drugdje u sv. pismu ovako explicitno stoji kao na ovom mjestu?...kao u psalmu 22? ...nije li to zadnji potrebni dokaz kako je ovaj psalam prorocanstvo a ne molitva?

no idemo dalje...

"probodose mi ruke i noge"...mislim da ovo nije potrebno komentara.

"...i kocku bacaju za odjecu moju." ...pazite ovo:
"Rekoše zato među sobom: "Ne derimo je, nego bacimo za nju kocku pa komu dopane" - da se ispuni Pismo koje veli: Razdijeliše među se haljine moje, za odjeću moju baciše kocku." [Iv. 19, 24]
...tako jasno...a opet za tolike nevidljivo...za mene prvog...toliko godina...sjeti me na rijeci Kristove..."gledati cete...gledati...a vidjeti necete"...

"slavite njega...[...]...jer nije prezreo ni zaboravio muku jadnika"...
ne...nije...nije Ga ostavio...nije Ga napustio...Isus je to znao svaki mikrotrenutak svoje muke...On je samo htio ovim pocetnim rijecima psalma 22 reci nesto okupljenim oko kriza i cijelom covjecanstvu...On je te rijeci izgovorio na hebrejskom jeziku...jeziku koji se tad nije koristio u medjusobnoj komunikaciji...znamo da je Isus govorio aramejski...ali on je ove rijeci rekao na hebrejskom...na jeziku na kojem je psalam i pisan...na jeziku kojeg okupljeni oko kriza nisu razumjeli...pa su govorili...."priziva proroka iliju"..."da vidimo hoce li ilija sici da ga spasi"...nisu ga dakle razumjeli...taj jezik ni za evandjelistu nije bio dobro poznat pa je napravio gresku u pravopisu jer ispravno bi trebalo glasiti "eloi, eloi, lema azavtani"...ali Isus je htio na nesto ukazati i zato je te rijeci izgovorio "u originalu"...izgovorio jednom...izgovorio drugi put...pa "svrseno je"...

a psalam 22 zapravo i zavrsava sa "svrseno je" ali hrvatski prijevod je kao sto rekoh nedovoljan...

kako god...za mene nema sumnje...za mene Isus nikad nije sumnjao...ili "zaboravio" kao sto mario23 rece...dapace...On je sve imao na umu i pred ocima...i htio je okupljenim oko kriza i nama svima ovim rijecima isto nesto predociti...htio je reci: ...gledajte...vi koji me ismijavate...koji me proboste...koji bacate kocku za moju odjecu...koji mi dajete ocat na spuzvi da pijem...vi "malovjernici" ovo sto se sad dogadja...ovo vam je prorokovano...vi ste mi svjedoci...

i rekose..."ovaj uistinu bijah Sin Boziji"...

...i bio je...i jeste...i bit ce...pocetak i kraj...alpha i omega...[/quote]

Evo ovakvo objašnjenje sam već pročitala jednom na jednom pravoslavnom forumu i učinilo mi se najboljim tumačenjem tih Isusovih riječi na križu......nisam jučer stigla odgovoriti pa mi je žao šta me pokretač teme preduhitrio......no nema veze.....brate CV

Inače, volim teme na kojima svi iznose svoje mišljenje.....i ono što me na ovoj temi zasmetalo jeste samo jedna stvar šta se ne dopušta drugome da misli drugačije nego odmah svi udri jedni na druge.....

Evo bude mi teško u srcu kad čitam riječi "skuliraj se" i slično.....

Za slobodan dijalog sam svakako ali zadržimo bar malo kršćanskog dostojanstva i upitajmo se prije negoli napišemo nešto jel bi voljeli da se nama netko tako obrati.

Evo zachatavam.....sorry admine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2009 17:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
@naggar...procitao sam pazljivo tvoju pjesmu, vjerojatno su rijeci same tekle dok si ju pisao...autenticna...s osjecajem za te strasne trenutke muke i ostvarenja poslanstva.
slika mi se u istoj mjeri svidja...rijetko vidjen blagi izraz lica...pun dobrote...svaka cast umjetniku.
hvala na ovim stvarima...i hvala sto reagiras na neodmjerene rijeci upucene meni...ali vjeruj mi da nije potrebno...nije to sve vrijedno tvog truda i vremena.

@matyjesus...pa ako je hvala Isusu i hvala nama neka bude hvala i tebi...lijepo da si se ukljucila.

@visnja...kad smo vec krenuli naveliko s hvalama ne bi valjalo kad bi te se preskocilo...hvala na deeskalirajucim rijecima koje rado potpisujem.

@amadeus...o ti cije ime tako blagorado zvuci i tisinom se spominje pri svakom virtuoznom pokretu dirigentskog stapa...o ti cije je ime utkano u vjecnost snagom silnih nota...crninom tinte na hartijama sto su kroz vijekove iznijele sinfonije magije i do ove godine gospodnje...i do ovog mjeseca studenog...i na svjetlost ovog danasnjeg bogoljubnog dana...ovog carobnog casa...ovog sudbonosnog trenutka...trenutka kad mi je skupiti zadnje ostatke hrabrosti koje evo zasucenih rukava vadim iz tamnih katakombi u dubinama dubina mog malaksalog bica...tebi bih trebao se usuditi reci rijeci koje tvoj ponos nije zasluzio...tvoja aura nije obasjala...tvoje srce nece prihvatiti...a tvoj razum ce bojkotirati...kako amadeuse...o kako tebi personifikacijo kraja evolucije da kazem da si imao gresku u koracima...nepotrebnu...suvisnu...ne znam kako se vama visosti metropolska moglo dogoditi da zagazite vasom mocnom virtualnom nogom na krivi teren...na krivu utakmicu...kriva liga...krivi sport...krivi suparnici...zaista mi moje preostale dvije sive vijuge ove moje seljacke glave ne mogu objelodaniti motiv koji te je vodio da krenes na start s dzonom ne gledajuci loptu nego igraca pored kojeg si proklizio i zavrsio iza aut-linije...tik pored gajbe s polupraznim bocama vec suncem ugrijane tecnosti...ledena tisina je zahvatila tribine velebnog stadiona...nitko nije mogao vjerovati svojim ocima da jedan "pucanj" jednog takvog proslavljenog revolverasa moze promasiti cilj i nestati zauvijek u prazninama i daljinama divljeg zagreba...no ti amadeuse...ti nisi klonuo...ti junace mojih stripova si se digao kao fenix iz pepela i obrisao prasinu sa svog versace odijela na kojeg bi tek ponekad kanula kap pjene sa stisnutih usana tvoje famozne usijane glave...i krenuo si amadeuse ponovo da vratis otkinuti komadic tvoje zlatne i sjajne imaginarne krune sa jos sjajnije imaginarne glave i krenuo si takticki ali izravno...kao veliki strateg koji si oduvijek bio...i bang bang...odjeknulo je virtualnim prostranstvima...pa muk...pa koraci...pa opet bang...bang....bang...mrtav je...ubijen...mnostvo je zurilo u nepomicno tijelo samozvanog suradnika istine..."neka mu"...rekose neki..."sto se je imao kaciti sa slavnim amadeusom"...drugi tek "*ebiga" progundjase sebi u bradu...a iz prvog reda koleseuma modernog doba se zaculo nesigurno ali dovoljno glasno "ama ...deus"...pa opet..."ama...deus"...mnostvo je shvatilo tezinu trenutka...sad je bilo to vrijeme glorije za metropolskog junaka...istocna tribina zagrmi kao grom "ama!!!!"...zapad se prolomi sa "deus!!!!"...i pocelo je...i nastavilo se...i jos traje..."ama!!!!" ...."deus!!!"...gledale su ga mase kako stoji na sredini terena i lakonski uzdize ruku u znak pozdrava...da...opet je tu gdje je oduvijek zelio biti...opet je u centru paznje...na mjestu gdje se sa strahopostovanjem izgovora njegovo slavno ime...znao je dobro da je izvojevao jos jednu bitnu pobjedu koja ce ga odvesti korak dalje do besmrtnosti...jer dok je "kruha i igara" bit ce i njega...amadeusa...internet-gladiatora...verbalnog-akrobata...tata-mata i bog rata.

eto ljudi...sve sto sam imao...svu tu svoju umjetnu teatralnost sam ulozio da bi jednom bicu sa komplexom manje vrijednosti objasnio koliko je jak, mocan, pazen, mazen i proslavljen...ja sam svoju krscansku duznost na ovom mjestu ispunio...sad ste vi na redu.

p.s. ah...umalo zaboravih...hvala i tebi amadeuse. ;)

@zozy...oprosti...inace mi je uvijek los timing...kad trebam usporit ja ubrzam...kad treba ubrzat usporim...ali namjestit ce tebi ciko cooperator jednu temu na volej...cim se oporavim od zadobivenih skoro smrtonosnih udaraca. ;)

hvala zozy...ne zezam se...stvarno: hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2009 10:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
nije mi islo u glavu...nije mi islo u srce...godine su prolazile...i onda mi je Bog poslao odgovor...jedan 16-godisnjak...meni koji broji trecinu vijeka je objasnio znacenje...

...i trnci su me prosli...ne mogu vam opisati...

recite mi kako vi objasnjavate ove rijeci Krista na krizu...sto su one za vas...

hvala unaprijed.

Sve ste lijepo rekli ali ja bih željela čuti kojim riječima ti je to objasnio 16-godišnjak. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2009 21:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Sve ste lijepo rekli ali ja bih željela čuti kojim riječima ti je to objasnio 16-godišnjak. :grlim te:


nije uopce objasnjavao...samo je rekao da pazljivo procitam cijeli psalam 22...a ono sto mi je tad prolazilo kroz glavu (za vrijeme citanja psalma) sam pokusao napisati tu gore negdje i pojasniti svoje shvacanje i tumacenje Kristovih rijeci na krizu.

inace ga uopce nisam poznavao...on je zapoceo razgovor sa mnom kad sam bio u kölnu pri posjeti pape benedikta XVI...rekao je kako se zove, koliko godina ima i odakle je...a onda je rekao "ti se sigurno pitas kako je Isus mogao izreci "Eli, eli..." ...bio sam prilicno zatecen i nisam znao ni sto reci...on je tad rekao "kad dodjes kuci procitaj pazljivo psalam 22"...i onda je nestao u masi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2009 07:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2008 13:12
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:lol: Gospon cooperator, kod tebe je sve drugačije. Hoću reči, ti si izvanredan. Objavi ti se dijete i nestane u masi. A i pitanje doleti, onak, s neba pa u rebra.
Nije to ruganje, nego čuđenje i sreća da takvih ljudi ima. Uljepšaš mi dan, kao i Naggar. Ima nešto zajedničko kod vas. Valjda ovo vaše doppelbuchstaben u nicku. :lol:
Još malo me podnosite, jer bliži se korizma, pa ću u izbu pokorničku. I neće biti smiješaka. Samo poj' tugaljiv ''Prosti moj Bože''.
Možda i ja primim kakvu objavu, pa vam postam nekoliko knjiga Starog zavjeta. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr