www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2009 22:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
marija-nada napisao:
sad ću začatat..ali nema veze.. mogu i ja nekad..
Naggar.. NAGGAR.. upoznah tog čovjeka osobno i bijah njegov gost..ni moja rodbina me nikad ne primi kao on i njegova obitelj..
on je moj prijatelj i moj brat.. ne po krvi ..nego po onome što nosi u sebi..
iskren je i pošten..
nema u njemu ništa pokvareno ni dvolično.. kad mi je bilo teško uvijek je našao vrijeme i prave riječi za me..
nikad krivo savjetovao.. suosjećao je samnom u nekim mojim teškim i preteškim trenucima i danima..imala sam jako velike probleme u obitelji i Gospodin ga je poslao da me utješi..da "zaplače" samnom...
treba se ipak zaputiti i putovati tolike kilometre koje su prešli on i njegova supruga i doći dati mi podršku i pomoć prije mog odlaska na operaciju..
a nismo se poznavali ranije..upoznali smo se ovdje na TT-u..
zato .. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:
on će uvijek imati posebno mjesto u mom srcu..


smijem li ja nesto kratko o "koperantu"?
koperant...koperant...upoznah tog covjeka osobno...i sto reci...odvaratan je i gadi mi se...
samo zna vrijedjati...nikad osmijeha na njegovom licu...napada cak i drazesna feminina slavonska stvorenja...nikad nikom nista nije pomogao...cisti egoista i sarlatan...cak ga macke i psi zaobilaze...persona non grata u svakom pogledu...
sad kad smo kristalno jasno podijelili fronte i definirali tko je dobar a tko zao...moglo bi pasti i jedno malo kamenovanje ha? makar virtualno...
ali kako ono bijah..."tko je od vas bez grijeha neka baci prvi kamen"...
izvolite...


Evo ja bih prvi, no ne bih bacao kamenja vec pomeo prasinu. Dakle, sam bi 'koperante' trebao znati kako bi za tebe bilo bolje da vjerujes u ono sto si u sali sam o sebi napisao, nego da povjerujes u ono sto je marija-nada napisala o tebi. To bi bila poniznost i neznatno drzanje kakvo je milo Bogu, a po sali vidim kako vise vjerujes mariji-nadi nego sebi i svojoj sali. Ti si definirao tko je dobar a tko los, a dobar je jedino Gospodin, i uopce kada netko pomisli kako covjek moze biti dobar, otkriva kako covjeka zapravo ne poznaje. Kada covjek cini dobra djela, kao sto vjerujem da su tvoja bila prema mariji-nadi i hvala Bogu na tome, tada ih ne cini jer je dobar covjek, vec zato sto mu se Bog smilovao. Kad to netko zaboravi, pocne se sam sebi dopadat.
Evo, ako Bog da, udostoj se pa ti mene svrstaj u dobre ili zle, no moj ti savjet ostaje da ne povjerujes nikome kad ti kaze da u tebi nema nista pokvarenog. Ima brate, pojma nemas koliko, u svakom od nas, i vatrom ce se cistiti, jer slavu i cistocu Bozju ovakvi ne mozemo gledati. Zato prije povjeruj svojoj sali, povjeruj da si najmanji medju svima. Takvi su mili Bogu, oni sto se kao Marija neznatno drze, pa je zato toliko znacaja u njima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2009 22:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.
Citat:
.moglo bi pasti i jedno malo kamenovanje ha? makar virtualno...

ali kako ono bijah..."tko je od vas bez grijeha neka baci prvi kamen"...

izvolite...


..žao mi kamenja.. :lol:

..jel može dionice mir.fonda II stupnja

.ovaj kooperant..mora da je žensko ..a ovo mu je drugi tajni nick..
..hmm.. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2009 23:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2009 20:11
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
cooperator_veritatis napisao:
marija-nada napisao:
sad ću začatat..ali nema veze.. mogu i ja nekad..
Naggar.. NAGGAR.. upoznah tog čovjeka osobno i bijah njegov gost..ni moja rodbina me nikad ne primi kao on i njegova obitelj..
on je moj prijatelj i moj brat.. ne po krvi ..nego po onome što nosi u sebi..
iskren je i pošten..
nema u njemu ništa pokvareno ni dvolično.. kad mi je bilo teško uvijek je našao vrijeme i prave riječi za me..
nikad krivo savjetovao.. suosjećao je samnom u nekim mojim teškim i preteškim trenucima i danima..imala sam jako velike probleme u obitelji i Gospodin ga je poslao da me utješi..da "zaplače" samnom...
treba se ipak zaputiti i putovati tolike kilometre koje su prešli on i njegova supruga i doći dati mi podršku i pomoć prije mog odlaska na operaciju..
a nismo se poznavali ranije..upoznali smo se ovdje na TT-u..
zato .. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:
on će uvijek imati posebno mjesto u mom srcu..


smijem li ja nesto kratko o "koperantu"?
koperant...koperant...upoznah tog covjeka osobno...i sto reci...odvaratan je i gadi mi se...
samo zna vrijedjati...nikad osmijeha na njegovom licu...napada cak i drazesna feminina slavonska stvorenja...nikad nikom nista nije pomogao...cisti egoista i sarlatan...cak ga macke i psi zaobilaze...persona non grata u svakom pogledu...
sad kad smo kristalno jasno podijelili fronte i definirali tko je dobar a tko zao...moglo bi pasti i jedno malo kamenovanje ha? makar virtualno...
ali kako ono bijah..."tko je od vas bez grijeha neka baci prvi kamen"...
izvolite...


Evo ja bih prvi, no ne bih bacao kamenja vec pomeo prasinu. Dakle, sam bi 'koperante' trebao znati kako bi za tebe bilo bolje da vjerujes u ono sto si u sali sam o sebi napisao, nego da povjerujes u ono sto je marija-nada napisala o tebi. To bi bila poniznost i neznatno drzanje kakvo je milo Bogu, a po sali vidim kako vise vjerujes mariji-nadi nego sebi i svojoj sali. Ti si definirao tko je dobar a tko los, a dobar je jedino Gospodin, i uopce kada netko pomisli kako covjek moze biti dobar, otkriva kako covjeka zapravo ne poznaje. Kada covjek cini dobra djela, kao sto vjerujem da su tvoja bila prema mariji-nadi i hvala Bogu na tome, tada ih ne cini jer je dobar covjek, vec zato sto mu se Bog smilovao. Kad to netko zaboravi, pocne se sam sebi dopadat.
Evo, ako Bog da, udostoj se pa ti mene svrstaj u dobre ili zle, no moj ti savjet ostaje da ne povjerujes nikome kad ti kaze da u tebi nema nista pokvarenog. Ima brate, pojma nemas koliko, u svakom od nas, i vatrom ce se cistiti, jer slavu i cistocu Bozju ovakvi ne mozemo gledati. Zato prije povjeruj svojoj sali, povjeruj da si najmanji medju svima. Takvi su mili Bogu, oni sto se kao Marija neznatno drze, pa je zato toliko znacaja u njima.


leo...

cini mi se da postoji mala greskica u koracima u tvom slucaju...jer nije marija pricala o meni kao sto kazes nego o naggaru...ona je to ucinila ovdje na ovom mjestu nakon nase nazovimo "prepirke"...marija je dakle demostrativno zauzela stav i pojasnila nama svima o kakvom plemenitom se covjeku radi kad govorimo o naggaru...ona je tim cinom svjesno ili nesvjesno indirektno mene postavila na drugu stranu...jer kakva to vec osoba moze biti koja se s tim i takvim "iskrenim i postenim" naggarom prepire i ne prihvati ponizno naggarove ukore i verbalne pljuske?
eh sad...ono sto sam ja ucinio jeste samo jedno jasnije definiranje kako bi se do kraja iskristaliziralo tko je kakav...jer to je ocito bio i cilj nekih ucesnika...

leo...smatram te razumnim covjekom...i zato te molim ako nisi od pocetka pratio konverzaciju da to ucinis sad i procitas od pocetka do kraja slijed nase konverzacije i onda mi kazes u cemu sam ja to pogrijesio...reci mi to iskreno...reci mi to samo onda ako doista mislis da sam pogrijesio.

sto se tice mog posljedneg komentara...iskreno receno...vjerujem da imam mnostvo mani i gresaka koje bi trebao iskorijeniti...ali moj komentar ipak ne treba ozbiljno shvatiti...shvati ga jednostavno kao komentar jednog ravnodusnog covjeka kojemu se neda ulaziti u nekakve smijesne usporedbe nego na neki nacin sirim ruke i kazem...da...takav sam i jos gori...pucajte...

mozes li shvatiti da sam umoran od svadja? ...ja nisam dosao na ovaj forum svadjati se zbog nekih glupih sitnica i banaliteta...dapace...ja sam se nadao harmoniji...u svojoj naivnosti...nadao sam se nekoj maloj virtualnoj oazici mira...ali ako je taj mir ovdje moguc samo preko presucivanja provokacija i kompenziranjem podbadanja s jednim klasicnim "Btb" onda to nije mir kojeg zelim imati.

naggara sigurno ne smatram losom osobom...Bog mi je svjedok da sam na blage primjedbe na njegov racun pilatski govorio "ja na tom covjeku ne vidim krivice"...ta on je bio taj koji je kao jedini stao pred etablirane starosjedioce i mudrace kad su navalili na mene sa svojim nebulozama i optuzbama...vjerujem da je on to ucinio zbog osjecaja pravednosti kojeg u sebi ima...isto tako sam uvjeren da je iz istog motiva i ovdje agirao i reagirao...ali valjda je ovaj put dozvoljeno reci kako nije bilo potrebno...jer ponavljam...procitaj sve od pocetka do kraja...rijec po rijec...recenicu po recenicu...i reci mi moje greske...bit' cu zahvalan...

o tebi...kazes da te svrstam u dobre ili zle...ali prije toga ispravno biblijski kazes da nitko nije dobar osim Boga...no ako te zaista zanima ja vjerujem da je sarenilo ovog svijeta kamuflaza koja prikriva bitku dobra i zla...ovaj svijet je pun farsi...ali na kraju krajeva cemo svi mi morati kroz filter...pa mi onda ti reci kakvi su bili oni koji nisu prosli...a kakvi su bili oni rijetki koji jesu.

ne da mi se vise razglabati o ovakvim djetinjarijama...iako bih mogao do unedogled s naggarom glumiti cirkusanta...to nista promijenilo ne bi...on bi ostao uvjeren kako se meni odavno ogledalo nasmijesilo nije...citatelji bi odmahivali rukom i govorili..."kakav bedak"...ti bi dosao ovdje i bacio dvije - tri dubokoumne pred nas...a na kraju bi samo ostalo uzalud potroseno vrijeme koje se moglo iskoristiti na ljepse razgovore...i iznosenje istine...da...ispod crte ostaje samo to do cega mi je stalo...vjerovao ili ne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2009 23:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ja uopće neznam zašto se svađaju sa tobom?
Možda jer su u zadnje vrijeme dolazili protestanti pa su već imali gard prema tebi.
Nisi ništa loše napravio, učen si i pametan. Zašto nemožete normalno raspravljati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2009 06:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Mario23 napisao:
Ja uopće neznam zašto se svađaju sa tobom?
Možda jer su u zadnje vrijeme dolazili protestanti pa su već imali gard prema tebi.
Nisi ništa loše napravio, učen si i pametan. Zašto nemožete normalno raspravljati?


..prvo joj treba zavezati kamen za nogu..
..i staviti je u vodu..
..ako ne potone ..onda nije vještica
..opit će se izvesti na Splitskim bačvicama.. :lol:
..čim krene sezona picigina..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2009 11:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
napisao je cooperator:
jer nije marija pricala o meni kao sto kazes nego o naggaru...ona je to ucinila ovdje na ovom mjestu nakon nase nazovimo "prepirke"...marija je dakle demostrativno zauzela stav i pojasnila nama svima o kakvom plemenitom se covjeku radi kad govorimo o naggaru...ona je tim cinom svjesno ili nesvjesno indirektno mene postavila na drugu stranu...jer kakva to vec osoba moze biti koja se s tim i takvim "iskrenim i postenim" naggarom prepire i ne prihvati ponizno naggarove ukore i verbalne pljuske?
kod mene nema ništa demonstrativno.. nisam zauzela nikakav stav..(što se tiče prepirke vas dvojice)..zna naggar pisati i govoriti, a ja mu za to nisam potrebna..i zapamti nikada nikoga nisam stavljala ni na kakve strane..kod marije nade nema strana..u mojoj glavi i mislima postoji samo razlikovanje dobrih i loših djela...
njega poznam i htjedoh to napisati da možda shvatiš da on nije baš takav kakvim ga predstavljaš..jer ga vjerovatno ne poznaš za razliku od mene..
a tebe ne poznam ..ni osobno..ni kroz poruke..a vrlo malo kroz postanje..
nema ljutnje.. BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2009 16:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
smijem li ja nesto kratko o "koperantu"?

koperant...koperant...upoznah tog covjeka osobno...i sto reci...odvaratan je i gadi mi se...

samo zna vrijedjati...nikad osmijeha na njegovom licu...napada cak i drazesna feminina slavonska stvorenja...nikad nikom nista nije pomogao...cisti egoista i sarlatan...cak ga macke i psi zaobilaze...persona non grata u svakom pogledu...


sad kad smo kristalno jasno podijelili fronte i definirali tko je dobar a tko zao...moglo bi pasti i jedno malo kamenovanje ha? makar virtualno...

ali kako ono bijah..."tko je od vas bez grijeha neka baci prvi kamen"...

izvolite...


Poniznost je vrlina :D još samo koji osmjeh da hoćeš s nama podjelit :D
Ne brini, ovo Slavonsko stvorenje nisi uspio svojom kreativnošću i ignoriranjem povrijedit toliko da bi me motivirao za kamen :wink:
Pomogao si mi da vidim koliko otrova bacam okolo, a da tog nisam svjesna :roll: očito se još nisam naučila komunicirati virtualno...
Nema podjele na dobre i zle, jer Bog nas je sve stvorio dobre i vidio da valjamo, da smo vrlo dobri... a to što svojim djelima narušavamo Božji plan, onu prvotnu sliku stvaranja....kako bijaše u Početku je naša iskrivljena sloboda i naša volja...svojeglavost...samostalnost...

Ne brini, oprosti ljudima i moli njih za oprost, oprosti Bogu i moli Ga za oprost..... iskupi se pokojom pokorom i sve će bit u redu :D
Bog je Sudac, al Pravedan :D nije ko mi, ljudske beštije... :D

BTB i ostaj u Miru Božjem, jer i ti si Dijete Božje i zato te :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2009 01:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
cooperator_veritatis napisao:
Leo napisao:
cooperator_veritatis napisao:
marija-nada napisao:
sad ću začatat..ali nema veze.. mogu i ja nekad..
Naggar.. NAGGAR.. upoznah tog čovjeka osobno i bijah njegov gost..ni moja rodbina me nikad ne primi kao on i njegova obitelj..
on je moj prijatelj i moj brat.. ne po krvi ..nego po onome što nosi u sebi..
iskren je i pošten..
nema u njemu ništa pokvareno ni dvolično.. kad mi je bilo teško uvijek je našao vrijeme i prave riječi za me..
nikad krivo savjetovao.. suosjećao je samnom u nekim mojim teškim i preteškim trenucima i danima..imala sam jako velike probleme u obitelji i Gospodin ga je poslao da me utješi..da "zaplače" samnom...
treba se ipak zaputiti i putovati tolike kilometre koje su prešli on i njegova supruga i doći dati mi podršku i pomoć prije mog odlaska na operaciju..
a nismo se poznavali ranije..upoznali smo se ovdje na TT-u..
zato .. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:
on će uvijek imati posebno mjesto u mom srcu..


smijem li ja nesto kratko o "koperantu"?
koperant...koperant...upoznah tog covjeka osobno...i sto reci...odvaratan je i gadi mi se...
samo zna vrijedjati...nikad osmijeha na njegovom licu...napada cak i drazesna feminina slavonska stvorenja...nikad nikom nista nije pomogao...cisti egoista i sarlatan...cak ga macke i psi zaobilaze...persona non grata u svakom pogledu...
sad kad smo kristalno jasno podijelili fronte i definirali tko je dobar a tko zao...moglo bi pasti i jedno malo kamenovanje ha? makar virtualno...
ali kako ono bijah..."tko je od vas bez grijeha neka baci prvi kamen"...
izvolite...


Evo ja bih prvi, no ne bih bacao kamenja vec pomeo prasinu. Dakle, sam bi 'koperante' trebao znati kako bi za tebe bilo bolje da vjerujes u ono sto si u sali sam o sebi napisao, nego da povjerujes u ono sto je marija-nada napisala o tebi. To bi bila poniznost i neznatno drzanje kakvo je milo Bogu, a po sali vidim kako vise vjerujes mariji-nadi nego sebi i svojoj sali. Ti si definirao tko je dobar a tko los, a dobar je jedino Gospodin, i uopce kada netko pomisli kako covjek moze biti dobar, otkriva kako covjeka zapravo ne poznaje. Kada covjek cini dobra djela, kao sto vjerujem da su tvoja bila prema mariji-nadi i hvala Bogu na tome, tada ih ne cini jer je dobar covjek, vec zato sto mu se Bog smilovao. Kad to netko zaboravi, pocne se sam sebi dopadat.
Evo, ako Bog da, udostoj se pa ti mene svrstaj u dobre ili zle, no moj ti savjet ostaje da ne povjerujes nikome kad ti kaze da u tebi nema nista pokvarenog. Ima brate, pojma nemas koliko, u svakom od nas, i vatrom ce se cistiti, jer slavu i cistocu Bozju ovakvi ne mozemo gledati. Zato prije povjeruj svojoj sali, povjeruj da si najmanji medju svima. Takvi su mili Bogu, oni sto se kao Marija neznatno drze, pa je zato toliko znacaja u njima.


leo...

cini mi se da postoji mala greskica u koracima u tvom slucaju...jer nije marija pricala o meni kao sto kazes nego o naggaru...ona je to ucinila ovdje na ovom mjestu nakon nase nazovimo "prepirke"...marija je dakle demostrativno zauzela stav i pojasnila nama svima o kakvom plemenitom se covjeku radi kad govorimo o naggaru...ona je tim cinom svjesno ili nesvjesno indirektno mene postavila na drugu stranu...jer kakva to vec osoba moze biti koja se s tim i takvim "iskrenim i postenim" naggarom prepire i ne prihvati ponizno naggarove ukore i verbalne pljuske?
eh sad...ono sto sam ja ucinio jeste samo jedno jasnije definiranje kako bi se do kraja iskristaliziralo tko je kakav...jer to je ocito bio i cilj nekih ucesnika...

leo...smatram te razumnim covjekom...i zato te molim ako nisi od pocetka pratio konverzaciju da to ucinis sad i procitas od pocetka do kraja slijed nase konverzacije i onda mi kazes u cemu sam ja to pogrijesio...reci mi to iskreno...reci mi to samo onda ako doista mislis da sam pogrijesio.

sto se tice mog posljedneg komentara...iskreno receno...vjerujem da imam mnostvo mani i gresaka koje bi trebao iskorijeniti...ali moj komentar ipak ne treba ozbiljno shvatiti...shvati ga jednostavno kao komentar jednog ravnodusnog covjeka kojemu se neda ulaziti u nekakve smijesne usporedbe nego na neki nacin sirim ruke i kazem...da...takav sam i jos gori...pucajte...

mozes li shvatiti da sam umoran od svadja? ...ja nisam dosao na ovaj forum svadjati se zbog nekih glupih sitnica i banaliteta...dapace...ja sam se nadao harmoniji...u svojoj naivnosti...nadao sam se nekoj maloj virtualnoj oazici mira...ali ako je taj mir ovdje moguc samo preko presucivanja provokacija i kompenziranjem podbadanja s jednim klasicnim "Btb" onda to nije mir kojeg zelim imati.

naggara sigurno ne smatram losom osobom...Bog mi je svjedok da sam na blage primjedbe na njegov racun pilatski govorio "ja na tom covjeku ne vidim krivice"...ta on je bio taj koji je kao jedini stao pred etablirane starosjedioce i mudrace kad su navalili na mene sa svojim nebulozama i optuzbama...vjerujem da je on to ucinio zbog osjecaja pravednosti kojeg u sebi ima...isto tako sam uvjeren da je iz istog motiva i ovdje agirao i reagirao...ali valjda je ovaj put dozvoljeno reci kako nije bilo potrebno...jer ponavljam...procitaj sve od pocetka do kraja...rijec po rijec...recenicu po recenicu...i reci mi moje greske...bit' cu zahvalan...

o tebi...kazes da te svrstam u dobre ili zle...ali prije toga ispravno biblijski kazes da nitko nije dobar osim Boga...no ako te zaista zanima ja vjerujem da je sarenilo ovog svijeta kamuflaza koja prikriva bitku dobra i zla...ovaj svijet je pun farsi...ali na kraju krajeva cemo svi mi morati kroz filter...pa mi onda ti reci kakvi su bili oni koji nisu prosli...a kakvi su bili oni rijetki koji jesu.

ne da mi se vise razglabati o ovakvim djetinjarijama...iako bih mogao do unedogled s naggarom glumiti cirkusanta...to nista promijenilo ne bi...on bi ostao uvjeren kako se meni odavno ogledalo nasmijesilo nije...citatelji bi odmahivali rukom i govorili..."kakav bedak"...ti bi dosao ovdje i bacio dvije - tri dubokoumne pred nas...a na kraju bi samo ostalo uzalud potroseno vrijeme koje se moglo iskoristiti na ljepse razgovore...i iznosenje istine...da...ispod crte ostaje samo to do cega mi je stalo...vjerovao ili ne.


Moja isprika za sve sto sam pogrijesio i krivo pohvatao. Na ukljucivanje me potakla tvoja crtica o samom sebi, pa pomislih, ako se salis s tim, bolje da vjerujes da si los nego dobar.
Vjerujem da si umoran i od zivota a ne samo od raspravljanja, nije lako vjernik biti, al je lakse nego nevjernik.
Dobro je sto vjerujes kako je sarenilo ovog svijeta kamuflaza koja prikriva borbu, bitku izmedju dobra i zla, jer je to uistinu tako. I gore je nego ijedan covjek moze zamisliti.
Sumnjam kako ce svi morati kroz 'filter' prolaziti, jer nije isto proci kroz Vrata Milosrdja i kroz Vrata Pravde Bozje. Oni koji, kako velis, nisu prosli, bili su takvi da Boga nisu prihvatli ni pod nebeskim okolnostima i novim spoznanjem, a oni rijetki koji jesu, jos za zivota su spoznali svoje pogreske i miloscu Bozjom u pamet su im dozvani grijesi pa su se kajali za svaki od njih.
I za tebe mi se cini kako si jedan od onih koji preozbiljno shvacaju neke ne toliko vazne stvari na TT-u. To, vidis, dobrano umara.
Jos jednom moja isprika za pogreske koje ucinih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2009 13:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije lako biti vjernik, a i jest, jer ako voliš svoj život i "pravilno" ga živiš ma koliko god te sputavali ljudi... ne mora biti tako težak vjernički život :D

Naprativ, mislim i vjerujem da je teže onima koji ne vjeruju, jer kad dođu do zida, u čemu vide Nadu, što im daje Snagu i Volju za životom???

Meni volju daje Smrt, kao prelazak u Drugi, bolji Život!
Smrt je malo tabu, malo se o njoj govori ovako ili onako...

Ono što ja mogu primjetiti jest da si svi mi možda malo više nego bi trebali uzimamo za "pravo" govoriti "u Božje Ime" i što je Njegova Volja određivati :cry:
Mislim da to nije u redu, jer je Ime koje je Sveto, okaljano na neki način našim korištenjem u svakom vremenu i okolnostima...

Božje ime se prije spominjalo samo u molitvi i u obraćanju Bogu i kada o Bogu govorimo u svrhu navještanja... zato me malo pogodi, zbuni, smeta što se sad Ime Božje spominje previše...i kad nije potrebno...kao da ne govorimo o Njemu s dovoljno poštovanja :cry:

Tko smo mi da određujemo tko će kroz koja vrata, kad pojma nemamo, ne možemo nikako spoznati kako Bog odlučuje, po kojim "kriterijima"....

Toliko od mene.....
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ožu 2009 12:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poniznost,poniznost,
svetost,svetost,poniznost,poniznost,
svetost,svetost,poniznost,poniznost,poniznost,poniznost,
svetost,svetost,poniznost,poniznost,
svetost,svetost,poniznost,poniznost,
svetost,svetost,poniznost,poniznost,
svetost,svetost,
svetost,svetost,poniznost,poniznost,
svetost,svetost,..blablablabla
hm,..nisam uspio postati ni malo svetiji i ponizniji..

vjerujem,vjerujem,znam,znam,hoću,hoću
vjerujem,vjerujem,znam,znam,hoću,hoću
vjerujem,vjerujem,znam,znam,hoću,hoću

hm,..nisam uspio postati ni malo vjerniji,pametniji,odlučniji

razmišljam,govorim,razmišljam,govorim,
razmišljam,govorim,...

a kaže jedan Isusovac..
;
NA KOLJENA PRIJATELJU..NE PRKOSI I NE MUDRUJ
u Tišini Ga osluškuj i šuti
pusti Njega neka govori..On će te svemu naučiti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr