www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 ruj 2012 15:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znakovi vremena su i ozbiljni i apokaliptocni.
Zato je meni nerazumljivo, da neki katolicki svecenici i teolozi interpretiraju Otkrivenje potpuno strano svakoj prorockoj knjizi, posebno apokaliüsi, kojih u Bibliji imamo vise.

Otkrivenje "je misno slavlje", procitah u jednom od tekstova, sto je ne samo strano apokaliptici, nego i interpretaciji biblijskih tekstova, jer oni se nigdje ne bave misnim slavljem, kultom i ceremonijama.

Zanimalo bi me iskljucivo jedno: Kako interpretirate ovaj tekst? Na koga se on odnosi?
"U to cuh drugi glas s neba gdje govori: "Izidjite iz nje, moj narode, da ne postanete sudionicima njezinih grijeha i da ne dijelite njezinih zala! Jer, njezini su grijesi doprli do neba i Bog se sjetio njezinih opacina. Platite joj kao sto je i ona placala! Vratite joj dvostruko prema njezinim djelima. U casu u koju je lijevala ulijte joj dvostruko! KOLIKO SE HVALISALA SJAJEM I UZIVANJEM; TOLIKO JOJ ZADAJTE MUKA I TUGE!"(Otkrivenje 18, 4-7)

Zacjelo se radi o jednoj zajednici, koja je ustolicena u jednom velikom gradu, prema pisanju poglavlja 17, stih 18; gdje jasno stoji:
"A zena koju si vidio jest Veliki grad koji kraljuje nad kraljevima zemlje".
I taj se grad silno obogatio trgovinom sa svijetom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 07:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mihael24 napisao:
Znakovi vremena su i ozbiljni i apokaliptocni.
Zato je meni nerazumljivo, da neki katolicki svecenici i teolozi interpretiraju Otkrivenje potpuno strano svakoj prorockoj knjizi, posebno apokaliüsi, kojih u Bibliji imamo vise.

Otkrivenje "je misno slavlje", procitah u jednom od tekstova, sto je ne samo strano apokaliptici, nego i interpretaciji biblijskih tekstova, jer oni se nigdje ne bave misnim slavljem, kultom i ceremonijama.

Zanimalo bi me iskljucivo jedno: Kako interpretirate ovaj tekst? Na koga se on odnosi?
"U to cuh drugi glas s neba gdje govori: "Izidjite iz nje, moj narode, da ne postanete sudionicima njezinih grijeha i da ne dijelite njezinih zala! Jer, njezini su grijesi doprli do neba i Bog se sjetio njezinih opacina. Platite joj kao sto je i ona placala! Vratite joj dvostruko prema njezinim djelima. U casu u koju je lijevala ulijte joj dvostruko! KOLIKO SE HVALISALA SJAJEM I UZIVANJEM; TOLIKO JOJ ZADAJTE MUKA I TUGE!"(Otkrivenje 18, 4-7)

Zacjelo se radi o jednoj zajednici, koja je ustolicena u jednom velikom gradu, prema pisanju poglavlja 17, stih 18; gdje jasno stoji:
"A zena koju si vidio jest Veliki grad koji kraljuje nad kraljevima zemlje".
I taj se grad silno obogatio trgovinom sa svijetom.


na jednom mjestu sam čuo tumačenje da je taj grad zapravo duh ovoga svijeta


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 10:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo jedno zanimljivo tumačenje Otkrivenja kako ga je protumačila Gospa don Stefanu Gobbiju u onoj plavoj knjizi "Svećenicima,Marijinim predragim sinovima"

https://sites.google.com/site/molitedra ... krivenje-2

Malo me zanimalo o don Stefanu pa pročitah da je preminuo prošle godine,bio sam na njegovom predavanju u Zadru prije nekih 6-7 godina


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 11:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
Mihael24 napisao:
Znakovi vremena su i ozbiljni i apokaliptocni.
Zato je meni nerazumljivo, da neki katolicki svecenici i teolozi interpretiraju Otkrivenje potpuno strano svakoj prorockoj knjizi, posebno apokaliüsi, kojih u Bibliji imamo vise.

Otkrivenje "je misno slavlje", procitah u jednom od tekstova, sto je ne samo strano apokaliptici, nego i interpretaciji biblijskih tekstova, jer oni se nigdje ne bave misnim slavljem, kultom i ceremonijama.

Zanimalo bi me iskljucivo jedno: Kako interpretirate ovaj tekst? Na koga se on odnosi?
"U to cuh drugi glas s neba gdje govori: "Izidjite iz nje, moj narode, da ne postanete sudionicima njezinih grijeha i da ne dijelite njezinih zala! Jer, njezini su grijesi doprli do neba i Bog se sjetio njezinih opacina. Platite joj kao sto je i ona placala! Vratite joj dvostruko prema njezinim djelima. U casu u koju je lijevala ulijte joj dvostruko! KOLIKO SE HVALISALA SJAJEM I UZIVANJEM; TOLIKO JOJ ZADAJTE MUKA I TUGE!"(Otkrivenje 18, 4-7)

Zacjelo se radi o jednoj zajednici, koja je ustolicena u jednom velikom gradu, prema pisanju poglavlja 17, stih 18; gdje jasno stoji:
"A zena koju si vidio jest Veliki grad koji kraljuje nad kraljevima zemlje".
I taj se grad silno obogatio trgovinom sa svijetom.


na jednom mjestu sam čuo tumačenje da je taj grad zapravo duh ovoga svijeta


Njegov dio! Taj grad je stvarno grad, a duh ovoga svijeta ga je potpuno zahvatio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 11:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
evo jedno zanimljivo tumačenje Otkrivenja kako ga je protumačila Gospa don Stefanu Gobbiju u onoj plavoj knjizi "Svećenicima,Marijinim predragim sinovima"

https://sites.google.com/site/molitedra ... krivenje-2

Malo me zanimalo o don Stefanu pa pročitah da je preminuo prošle godine,bio sam na njegovom predavanju u Zadru prije nekih 6-7 godina

Interpretacije su vrlo slozene, neke su cak i dobro osvjetljene, a neke su potpuno proizvoljne i apstraktne. Pokvareno i sekularno krscanstvo je glavni predmet OTKRIVENJA. Zvijer, koja zastupa janje, a agira kao zmaj mora biti dio krscanske zajednice. I prva i druga Zvijer se moraju traziti u krscanskoj kulturi.

To da je islam ANTIKRISTOV nauk, nije od neke vece relevancije, jer sva ona religijska stremljenja koja odbijaju Sv. Trojstvo slijede takodjer Antikrista.. Pogledaj prvu Ivanovu poslanicu, poglavlje 2, stih 22- 23:
"Tko je grdni lazac, ako ne onaj koji nijece, da je Isus Krist? Tko nijece Oca i Sina, taj je ANTIKRIST. Tko god nijece Sina, nema ni Oca, tko priznaje Sina, ima i Oca."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 11:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Dakle su i Židovi antikristi? Oprezno, Mihaele 8) Otkrivenje je ipak malo složenije nego ti tumačiš - IMHO, naravno :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 12:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pia napisao:
Dakle su i Židovi antikristi? Oprezno, Mihaele 8) Otkrivenje je ipak malo složenije nego ti tumačiš - IMHO, naravno :)


Po pisanju NZ- to je istina! Nema tu nikakvog opreza, jer to je dio prve Ivanove poslanice, koja ne tangira Otkrivenje!

Judaizam i Krscanstvo su dvije razlicite religije, koje imaju isti korijen, ali nisu identicne, jer se bitno razlikuju.
Po pisanju NZ- ortodoksni judaizam je antikristov nauk! Medjutim, danas mi imamo veliki broj tzv. mesijanskih Zidova, i oni slijede Mesiju Isusa Krista, jer drugog MESIJE NEMA; NITI CE GA VISE BITI.

Usprkos toj cinjenici, ja smatram sve Zidove mojom starijom bracom i sestrama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Židovi su i dalje izabran narod i sveti Pavao prorokuje u jednoj od svojih poslanica da će se ovi obratit na kršćanstvo prije Isusovog 2. dolaska.
Ovo što im se dešavalo kroz povijest i što im se dešava i što će im se još izdešavat kad cijeli bliski istok krene na njih da ih sravni sa zemljom je posljedica kletve koju su sami na sebe dozvali kad su rekli: "krv Njegova na nas i našu djecu". A nema veće kletve kada se bogohuli Isusova krv.
Međutim, oni moraju biti spašeni jer je Bog vjeran svojem obećanju i svom svetom gradu Jeruzalemu. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 12:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mihael24 napisao:

Njegov dio! Taj grad je stvarno grad, a duh ovoga svijeta ga je potpuno zahvatio.

ok,koji bi to bio grad?

No jedno je sigurno što jasno piše u knjizi Otkrivenja
Citat:
Budući da si očuvao moju riječ o postojanosti, i ja ću očuvati tebe od časa kušnje koji ima doći na sav svijet da se iskušaju svi pozemljari. Otk 3,10


dakle,ko bude uistinu postojan biće sačuvan od časa kušnje kad dođe na čitav svijet


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 14:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mihael24 napisao:
Po pisanju NZ- to je istina! Nema tu nikakvog opreza, jer to je dio prve Ivanove poslanice, koja ne tangira Otkrivenje!
Usprkos toj cinjenici, ja smatram sve Zidove mojom starijom bracom i sestrama!


viš, Miha, ti se sam sa sobom svađaš, sam sebi upadaš u usta. Kako? Dobre sam volje danas pa ću ti objasniti.
Elem, ti si, je li, katolik koji, izgleda, ne samo da poznaje Bibliju, nego i njena tumačenja, bolje od našeg prijatelja Musavog (čestitam, zaista je teško poznavati Bibliju bolje od našeg Musavka 8) ). Ali kako, Mihaele, onda možeš reći da je po pisanju NZ-a „to istina i nema tu nikakvog opreza“, a ipak Židove nazivati braćom i sestrama. Dakle su tebi, Mihaele, antikristi, braća i sestre?! :roll:
cccc, Mihaele, sam se o sebe spotičeš... :lol: zato ti kažem, oprez :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr