www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 14:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 ožu 2011 21:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 sij 2011 16:31
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
trebamo imati na umu da se u posljednih stotinu i nekoliko godina već mnogo puta očekivao Kristov dolazak i svaki put su ljudi bili u krivu, posebno Jehovini svjedoci i Adventisti za svojim proizvoljno tumačenim datumima i izračunima, previđajući onu novozavjetnu da ni Sin ne zna vrijeme svoga povratka nego samo Otac, zato bdijte. Isus hoće doći, ali kad, ne znamo. Brzo možda, samo koliko brzo ne znam. Mnogi znakovi su tu ali ne i svi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ožu 2011 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Mislim da apsolutno nitko od nas, koliko god "pronicljiv " te otvoren Duhu sv. bio, ne može nikako moći predvidjeti ili čak pretpostavljati što će se desiti, i kada. Ako Sin Božji nema taj podatak, onda zasigurno Njegovo malo stado neće nikad proniknuti u buduće događaje. :wink:

Istina, znamo svi da su se prirodne katastrofe zaredale.. I da vrlo vjerojatno neće stati na Japanu. A opet vjerujem da uvijek imamo priliku ublažiti Božji gnjev. Ukoliko se svi ljudi obrate (kao najbolja moguća i najmanje realna situacija) jer materijalno i svjetovni užici potpuno vladaju čovjekom, opet se sjetim one Biblijske: zbog nekolicine pravednika On će spasiti sve. Parafraziram, no mislim da ide tako nekako.
Znači umjesto da nagađamo mi koji znamo da je Krist živ, molimo, molimo i molimo!!!! Budimo jači, postojaniji i revniji u molitvi i svakodnevnom služenju Bogu.

Nismo svi živjeli u godinama dok je kraljevao komunizam.... nismo svi doživjeli, gledali posljedice 1., 2. svj. rata. Atomske bombe. I sl. katastrofa. Danas nam se čini kako je ovo najstrašnije što se događa.... meni barem, dok nisam malo posjetila u mislima prošlost i sjetila se zapravo da je i tada bilo katastrofalnih scenarija za svijet.

Jedino što znam o Bogu je da ništa ne znam doli da je bezuvjetno dobar i da me ljubi. Svi Njegovi planovi su tako veličanstveni i tako nedokučivi nama, da kad nam se čini da smo nadomak rješenja slagalice, On sve okrene.
Tako doživljavam Boga iz osobnih iskustava, što mi iznova govori da prestanem misliti ja, već da pustim da misli On.
:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2011 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sam Isus je rekao da nezna nitko doli samo Naš Otac nebeski kad će se to zbiti..drugi i konačni dolazak..

ja samo "spajam" kao puzzle ono što sam pročitala iz života svetaca Katoličke Crkve...

pa ni Bog nije toliko hladan i besčutan da svoju djeci ostavi same da se snalaze bez da nam da malo utjehe i poruke preko nekog sveca ili vidioca... neznam zašto to On nebi htjeo ili mogao učiniti...

stalno mi je na pameti Sv.Faustina kojoj je Isus rekao da će " iz Poljske niknuti jedna iskra koja će svijet pripraviti za Njegov konačan dolazak"... na nama je samima da zaključimo nije li to bio Ivan Pavao 2...
i rekao joj je da Otac nebeski zbog čistih duša kao što je njezina suzdržava da pusti svoju ruku pravednosti (bijesa) na čovječanstvo... pritom ne mislim da će se On okomiti na pobožne i vjerne duše nego Ga boli nevjera i razvratnost i dječica koja su zlostavljana i perverzije i blud i sve ono čime smo svakodnevno okruženi iz medija..doslovno bombardirani...

ja se na takvo što ne mogu oglušiti, a ne bih počela o tome koliko je grijeh i đavao uzeo maha svojim razvratnostima...

bit moga zapažanja je da bi se stvarno trebali više truditi i žarče za spasenje što više duša... da nebudemo mlaki i zatvoreni sami u svoju vjeru već da iz sveg glasa "vičemo" o Božjoj ljubavi..jer ja mislim da je vremena sve manje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2011 22:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Mnogi se danas pitaju..ZASTO JAPAN?
Koji je smisao te katastrofe..Je li to znak da je priroda jaca od covjeka? Tko je kriv u zadnja vremena za sve ovo sto se dogadja..?I da nije "to mozda kazna od Boga"?
Kako to,da Bog koji ljubi svakog covjeka jednako.MOGAO TAKO NESTO DOPUSTITI?
Gdje je taj Bog ,dok ga covjek sada treba u toj nevolji,dok strada i umire?
Kako covjek moze imati jos uvjek povjerenja u Boga,poslje svega ovoga sto se dogodilo..?
Nas krscansi odgovor je u svakom slucaju...KRIZ..to je poruka IZ SVEGA OVOGA; i poziv na OBRACENJE..
Dok je Isus hodao po zemlji i zivio medju narodom,"cinio im je dobro,lijecio bolesne,itd.i na kraju nepravodno osudjen,mucen i pogubljen..mnogi su bili u velikoj patnji i tuzi.
Mozda ove katastrofe izgledaju besmisleno ,ali u patnji lezi NADA..
Sam Isus krist je prosao tu patnju i bol,tako .i ljudska patnja danas, je dokaz da je Bog blizu covjeka Snaga Bog se otkriva kroz slabost,i poslje smrti dolazi uskrsnuce..
Koliko danas ima ljudi,koji uopce ne vjeruju u Boga,jednostavno svjedoce..JA NE VJERUJEM U BOGA....ne da ga nisu imali prilike upoznati,nego su ga poznavali ,pa ga odbacise..?
Ah, to je katastrofa,gora od ove u japanu.Zasto onda pitati i traziti..Gdje je tu Bog,zasto to Bog dopusta.?.
Svijet u kojem danas zivimo,nije kako treba..odavno se vec odmetnuo od Boga,bas onako kako ga vidimo,nesavrsena i okrutna.I u ovim katastrofama lezi nada..jer,mnogi cu biti spaseni..koji se obrate..
To nije Bozja kazna,jer Bog nikoga ne kaznjava..pa tako ne ni Japance..Nema smisla u katastrofama,ali kada gledamo na Boga,kako je dao Svoga Jedinorodjenaca,Svoga Sina..tu lezi nasa utjeha i smisao,to jest NADA.
.Sam Isus Krist je utjeha,svima koji sada zbog ovog pate i boluju..
Ako nema Boga,onda ni tuga ni bol,nemaju smisla.
Poslje ovoga svega mozemo reci"covjece probudi se"nema nicega na ovom svijetu ,sto nas moze zastiti u podpunosti..Mi vjerujemo u Boga,koji je i sam preko svog Sina mnogo trpio na krizu..to nije bila patnja ovoga svijeta..nego za ONAJ svijet,za Kraljestvo Nebesko,ove patnje su prolazne.
Za mnoga zbivanja u zadnja vremena je covjek sam kriv..?

Pitajmo se...gdje je covjek danas,a gdje je Bog..?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2011 16:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tako je... to je poziv na obraćenje...

i zašto baš Haiti...gdje su štuje voo-doo magija (okultna praksa)
ili zašto Japan...gdje je ljudima posao i novac na prvom mjestu...život bez Boga..( pa oni otvaraju škole da se nauče smijati!!! ne govori li to samo od sebe u kakvom im je stanju duša kad se neznaju smijati?!?!)

Bog poziva na obraćenje!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2011 16:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
idući ovom logikom, Hrvatska je iduća :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2011 16:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
oho ho.. a šta je sa NIzuzemskom? i njihovom legalnom drogom i prostitucijom i željom za osnivanjem parlamentarne stranke koja želi smanjiti dopuštenu dobnu granicu za spolni odnos na 12 godina?!?!

imamo mi još do takve razine razvratnosti..tek smo počeli sa onim zakonom zbog kojeg ne možemo izraziti svoje osobno mišljenje o homoseksualnosti....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2011 17:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
eto, mi lažemo,krademo,varamo,samo da nam je novaca a da ne radimo (pričan o većini), dosta se bavimo magijom (po selima najviše) a kao katolička zemlja ( 88%)... poprilično licemjerno zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2011 19:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ja osobno mislim da u danasnje vrijeme nema izabranog naroda ..koji danas "zivi sveto",ako ima neka mi Bog oprosti i neka mu jos vise bude milostiv i blagodatan..Zadnja vremena DAJU OPOMENU I PORUKE..a mi to krivo tumacimo..ne zelimo vidjeti da je tako..Nase obitelji su se odmetnule od Boga,nemamo vise sveti obitelji koje cu nam davati,pravu obitelj s brojnom djecom,i sveto svecenstvo...No,to je nase gledanje..ipak Bog ljubi svakog cojeka ,i ON geda na sve to drugacije..Mi ne mozemo znati sta ON misli,da li je to ispravno ili ne..tko zna kakvi su Njegovi planovi..(kada vidimo da Krscanska Francuska -postala Islamska,jer su brojni i traze nase crkve na koristenje,onda se vise sta nema reci?)..Loso bi bilo da sebe stavljamo ispred drugih,kako smo bolji..Bez obzira sto mi zelimo Krscansku EU...ipk,cinjenica je u eurpi,statistikom vidljiva,tko smo mi danas..
Zato,kod ovih tumacenje ODKRIVANJA ,treba ipak prepustiti nasoj Crkvi,da nam oni progovore,protumace..(a ne da gledamo,kao sektastvo,pa da pocnemo sami tumaci)
Sta se svasta moze procitati na netu,bojim se da nam neki puta moze vise naskoditi nego pomoci..Na,nama je da zivimo zivot,onako kako nam nasa vjera i KC nalaze,i onda nema bojazni za nas..Nasa smrt nije katastrofa za nas,za nas je katastrofa ako se ne pokajemo i ne obratimo..i ne uzvjerujemo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2011 13:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pročitajte ovo naježit će te se :

http://www.admg.bloger.hr/post/poruke-b ... 28144.aspx


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr