www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 12:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 ruj 2012 15:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Mihael24 napisao:
običan momak napisao:
Mihael24 napisao:
Znakovi vremena su i ozbiljni i apokaliptocni.
Zato je meni nerazumljivo, da neki katolicki svecenici i teolozi interpretiraju Otkrivenje potpuno strano svakoj prorockoj knjizi, posebno apokaliüsi, kojih u Bibliji imamo vise.

Otkrivenje "je misno slavlje", procitah u jednom od tekstova, sto je ne samo strano apokaliptici, nego i interpretaciji biblijskih tekstova, jer oni se nigdje ne bave misnim slavljem, kultom i ceremonijama.

Zanimalo bi me iskljucivo jedno: Kako interpretirate ovaj tekst? Na koga se on odnosi?
"U to cuh drugi glas s neba gdje govori: "Izidjite iz nje, moj narode, da ne postanete sudionicima njezinih grijeha i da ne dijelite njezinih zala! Jer, njezini su grijesi doprli do neba i Bog se sjetio njezinih opacina. Platite joj kao sto je i ona placala! Vratite joj dvostruko prema njezinim djelima. U casu u koju je lijevala ulijte joj dvostruko! KOLIKO SE HVALISALA SJAJEM I UZIVANJEM; TOLIKO JOJ ZADAJTE MUKA I TUGE!"(Otkrivenje 18, 4-7)

Zacjelo se radi o jednoj zajednici, koja je ustolicena u jednom velikom gradu, prema pisanju poglavlja 17, stih 18; gdje jasno stoji:
"A zena koju si vidio jest Veliki grad koji kraljuje nad kraljevima zemlje".
I taj se grad silno obogatio trgovinom sa svijetom.


na jednom mjestu sam čuo tumačenje da je taj grad zapravo duh ovoga svijeta


Njegov dio! Taj grad je stvarno grad, a duh ovoga svijeta ga je potpuno zahvatio.


.to se odnosi na Bludnicu babilonsku.kulu..grad...kao simbol..svih..zala u svim gradovima zemlje...
..ona je uzeta za primjer...poput Sodome i Gomore....

..bludnica Babilonska je NEW YORK...kao svjetski trgovački centar WTC..koja manipulira sa svjetskim
..finacijama..i bogatstvima...putem Globalizacije...uništava narode i zemlje...
..stvarajući svoje kule babilonske..optočene zlatom..itd..
..nadasve širi i "seksualne slobode" i druge opačine...

"citat"
11 I trgovci zemaljski plakat će
i pasti u žalost,
jer, nitko više ne kupuje tovare
njihove,
12 tovare zlata i srebra, dragulja
i bisera, lana i purpura, svile
i grimiza[1190];
mirisnog drveta, predmeta od
slonovače, bronce, željeza ili
mramora,
13 cimeta i rajskih zrna, mirisa,
mirhe i tamjana[1191],
vina i ulja, brašna i žita,
goveda i ovaca, konja i kola,
robova i uznika[1192].
14 Plod koji želješe tvoja duša
otišao je daleko od tebe.
Sve što je istančanost i raskoš
izgubljeno je za tebe.
Nikad više neće se to naći.
15 Trgovci koje je obogatila tom
trgovinom, držat će se na
odstojanju iz straha od njene muke.
U plačevima ižalosti,

16 oni će reći:
Nesreća! Nesreća!
Veliki grad, ogrnut lanom,
purpurom i grimizom, blisatav
od zlata, dragulja i bisera,
17 dostajao je tek čas za uništiti
tolika bogatstva! I svi peljari,
svi oni koji plove u primorskim
krajevima, mornari i svi oni koji
žive od mora, držaše se na
odstojanju,
18 i vikaše gledajući dim njene
paljevine: koji grad bijaše
usporediv velikom gradu?
19 Oni si posipaše glavu
prašinom,
puštajući krike u suzama i žalosti
govoreći:
Nesreća! Nesreća!

Veliki grad čije je obilje obogatilo
sve one koji imaju lađe na moru,
dostajalo je tek jedan čas da bude
opustošen!
20 Raduje se njegovom rušenju,
nebo*! I vi također, *sveti, *apo-
stoli i *proroci, jer Bog, sudeći
njemu, vama učinio je pravdu.
21 Tad jedan moćni anđeo zgrabi
jedan kamen kao teški žrvanj,
i baci ga u more govoreći:
s istom žestinom bit će
strmoglavljena i Babiulonija,
veliki grad.
"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 16:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pia napisao:
Mihael24 napisao:
Po pisanju NZ- to je istina! Nema tu nikakvog opreza, jer to je dio prve Ivanove poslanice, koja ne tangira Otkrivenje!
Usprkos toj cinjenici, ja smatram sve Zidove mojom starijom bracom i sestrama!


viš, Miha, ti se sam sa sobom svađaš, sam sebi upadaš u usta. Kako? Dobre sam volje danas pa ću ti objasniti.
Elem, ti si, je li, katolik koji, izgleda, ne samo da poznaje Bibliju, nego i njena tumačenja, bolje od našeg prijatelja Musavog (čestitam, zaista je teško poznavati Bibliju bolje od našeg Musavka 8) ). Ali kako, Mihaele, onda možeš reći da je po pisanju NZ-a „to istina i nema tu nikakvog opreza“, a ipak Židove nazivati braćom i sestrama. Dakle su tebi, Mihaele, antikristi, braća i sestre?! :roll:
cccc, Mihaele, sam se o sebe spotičeš... :lol: zato ti kažem, oprez :wink:


Prijateljice draga,
ti ne poznajes Sveto pismo i zato dolazis sa sobom i svojom nesuvislom argumentacijom u kontradikciju.
Dokaz:
"Culi ste da je receno: "ljubi svoga bliznjega i mrzi svoga neprijatelja!" A ja vam kazem: ljubite svoje neprijatelje i molite za one koji vas progone, kako biste postali sinovi svoga Oca nebeskog, koji cini da njegovo sunce izlazi nad zlima i dobrima, i da kisa pada pravednima i nepravednima. " ( Matej, 5, 63-65)
Bog ljubi sve ljude, i to isto i od nas trazi!

Ovo je takoreci dio "politickog" programa Isusa Krista, tako da se izrazim, kako bi ti omogucio sto bolje i sto brze razumijevanje. Formalno logicni gaf, koji si gore uplela u svoju argumentaciju je dio nepoznavanja krscanstva opcenito, i katolicanstva konkretno.
Bilo mi je drago! :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 16:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mihael24 napisao:
Prijateljice draga,
ti ne poznajes Sveto pismo i zato dolazis sa sobom i svojom nesuvislom argumentacijom u kontradikciju.
Dokaz:
"Culi ste da je receno: "ljubi svoga bliznjega i mrzi svoga neprijatelja!" A ja vam kazem: ljubite svoje neprijatelje i molite za one koji vas progone, kako biste postali sinovi svoga Oca nebeskog, koji cini da njegovo sunce izlazi nad zlima i dobrima, i da kisa pada pravednima i nepravednima. " ( Matej, 5, 63-65)
Bog ljubi sve ljude, i to isto i od nas trazi!

Ovo je takoreci dio "politickog" programa Isusa Krista, tako da se izrazim, kako bi ti omogucio sto bolje i sto brze razumijevanje. Formalno logicni gaf, koji si gore uplela u svoju argumentaciju je dio nepoznavanja krscanstva opcenito, i katolicanstva konkretno.
Bilo mi je drago! :a1430:


Slika Zabavljaš me, Mihael, Slika zaista me zabavljaš; hvala ti :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 16:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pia napisao:
Mihael24 napisao:
Prijateljice draga,
ti ne poznajes Sveto pismo i zato dolazis sa sobom i svojom nesuvislom argumentacijom u kontradikciju.
Dokaz:
"Culi ste da je receno: "ljubi svoga bliznjega i mrzi svoga neprijatelja!" A ja vam kazem: ljubite svoje neprijatelje i molite za one koji vas progone, kako biste postali sinovi svoga Oca nebeskog, koji cini da njegovo sunce izlazi nad zlima i dobrima, i da kisa pada pravednima i nepravednima. " ( Matej, 5, 63-65)
Bog ljubi sve ljude, i to isto i od nas trazi!

Ovo je takoreci dio "politickog" programa Isusa Krista, tako da se izrazim, kako bi ti omogucio sto bolje i sto brze razumijevanje. Formalno logicni gaf, koji si gore uplela u svoju argumentaciju je dio nepoznavanja krscanstva opcenito, i katolicanstva konkretno.
Bilo mi je drago! :a1430:


Slika Zabavljaš me, Mihael, Slika zaista me zabavljaš; hvala ti :lol:


Ako netko nema adekvatne argumente, onda su i emotikoni ozbiljna argumentacija! :a1490:
Drago mi je da sam te zabavio i da sam ti uljepsao zivot, ali bi mi bilo daleko draze, da si ostala ozbiljna i ponudila svoj vid cijele stvari.
Ovako sam primoran cekati na prosvjetljenje, koje mi zacjelo nece brzo doci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 21:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ok, i šta ćete kad ga protumačite...............
ili je samo cilj lutanje u tumačenju....
i one silne objave, kojima nas obasipaju
strahom.......
cccccccccccccccccc
ajd moderatori na posao


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 21:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Moj Cirenac, ne treba previše žuriti :grlim te:

Slažem se s mnogim objašnjenjima vezanim uz Otkrivenje, ali da ga treba shvatiti i kao KNJIGU UPOZORENJA, svakako.

Svaka civilizacija, koja je ignorirala Stvoritelja, pa je na pijedestal božanstva stavila čovjeka ili predmet (novac, bogatstvo…titule) - sama je sebe uništila IZNUTRA. Asirska, egipatska, rimska civilizacija…A Inke i Maje (klali su i žrtvovali čak djecu)?!
Ova "moderna" civilizacija mora doživjeti svoj skori (skori, relativan pojam) vrhunac, jer je svoj procvat imala oko polovice prošlog st.
Sve što se sada odigrava na svjetskoj sceni, samo su modifikacije…Čak i bezdušni, surovi potezi navodno trebaju biti opravdani da bi se nekako ublažila sve veća razlika između onih, gotovo već obespravljenih (uz ovaj "trend" skoro uništenih) i svjetskih drmatora.
Znaju li "drmatori" što čine? NE! Ni Inke nisu, ni Asieci…niti Rimljani - mislim na vođe.

Kad Bog ne bi zahvatio - ma gdje bi, kroz narednih pola stoljeća završio svijet? U nečijem džepu? Nema teorije.
U pravu su svi koji spominju poruke, jer one nisu nikakva budalaština. Nisu ni prijetnje, one su opomena!
Pio XII (Enciklika Mystici Corpori, 29. 06.1943.) između ostalog kaže: "…A tko se oslanja na Evanđelje, mora vjerovati u mogućnost specijalnog Božjeg zahvata u bilo kojem času i na nepredviđen način. I u vrijeme Isusovo govorili su svećenici, pismoznanci i farizeji da vjeruju u "pisma", i u "proroke" i na njima su zasnovali svoju osudu protiv Isusa".

Kad bismo živjeli po slovu Evanđelja, ne bi poruka ni bilo - rekao je Miguel A. Sajor (u Veliki znak…ne sjećam se koji br.).
"Kad bismo poznavali Evađelje u dubine svjetlom Duha Svetoga i kad bismo to provodili u životu, ukazanje ne bi ni bila potrebna. Ali, kad su već dana, ako Bog tako hoće, za nešto što će biti, ne možemo apriori nijekati u svojoj malenkosti i oholosti, a najmanje to činiti pozivajući se na Evanđelje. Evanđelje nas pripravljaju na ukazanja, a ukazanja nam pomažu da produbimo smisao Evanđelja. A oboje na naše obraćenje i na veće poštivanje Euharistije"

Pošto su poruke već tu, da nas upozore, zašto ih ignorirati, tim više jer se sve vrti oko "Vratite se svome Bogu"! Jer…ne može se sjediti na dvije stolice, služiti Bogu i bogatstvu.
"Ako se ne obratite, svi ćete propasti"(Lk 13, 5)
Kad će (ne hoće li. jer hoće) drugi put (ne i zadnji!!!) doći Gospodin, nije na nama.
Ne budimo kao spomenuti Jehovini svjedoci.
Jesu li nam svjetiljke pune ulja? - TO je ujedno i jedna od poruka…preko M. Plasman ili M. Jane, to uopće nije bitno!

Čovjek je čovjek, a Bog je Bog! On vidi bolje od nas. Zato - vidim i to ovdje napisano - Međugorska Gospa(ali i u Mexiku i drugdje) podvlači da je ovo vrijeme MILOSTI.
ps: Ne reče li Bog po proroku Izraelcima: "Ako me i tada ne poslušate, raspršit ću vas po svijetu. I nećete imati svoje domovine do kraja svijeta"?!(Lev 26. 27-40)
Imaju li ju sada? Pitanje je čisto onako…usputno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 22:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Nisam tvoj,
i mani se grljenja
nedavno si me grlio oko vrata,
dosta je fala lipo.........
gremo , vanka odavle


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ruj 2012 07:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
cirenac napisao:
Nisam tvoj,
i mani se grljenja
nedavno si me grlio oko vrata,
dosta je fala lipo.........
gremo , vanka odavle

:twisted: ??? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2012 11:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
zdrave napisao:
Moj Cirenac, ne treba previše žuriti :grlim te:

Ova vrsta homofilnog ponasanja i vise je nego porazna za jednog krscanina, posebno ako drugi kojem je namjenjena nije na istoj liniji. Zasto vrijedjas Boga i postene ljude?
Citat:
zdrave napisao:
Jesu li nam svjetiljke pune ulja? - TO je ujedno i jedna od poruka…preko M. Plasman ili M. Jane, to uopće nije bitno!

Za tebe je sve nebitno, kao i pune svjetiljke, jer ces ti prespavati sve znakove Bozje!
Citat:
zdrave napisao:
Kad će (ne hoće li. jer hoće) drugi put (ne i zadnji!!!) doći Gospodin, nije na nama.
[/quote]
Naravno, ti imas pravo. Ti znas da ce Gospodin doci i "treci put", a nije se pojavio ni drugi put!
Zasto pises bez osnove?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2012 11:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zdrave napisao:
cirenac napisao:
Nisam tvoj,
i mani se grljenja
nedavno si me grlio oko vrata,
dosta je fala lipo.........
gremo , vanka odavle

:twisted: ??? :roll:


Zasto ljutis Boga i ljude?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr