www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 17:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 31 lis 2010 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poručit ovim klipom nisam ništa htjela, nego ga ponuditi onomu tko ga treba. Ja ga trebam!
Taj klip baš ništa ne poručuje. To je jedan nježni egzorcizam... :a1163:
A u prvoj rečenici koliko sam ja skužila s engleskog, egzorcist moli za one koji su opterećeni sa stalnim ponavljanjem nekog grijeha... To je ovako prikladno ovoj temi...
I isprike ako se netko tu našao uvrijeđen... kažem, ja ovaj klip volim slušati... u mojoj se kući često sluša... pa zašto ne ponuditi i drugima... Preporučam svima koji se kao ja smatraju potrebnima.
Ugodan dan svima želim!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2010 16:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo vam izvrstan tekst o tzv "sitnim malim" grijesima iz objave Sv. Brigite Švedske...nažalost na engleskom je ali vjerujem da većina razumije...

The Son speaks to the bride: ”What are you worried and anxious about?” She answered: ”I am afflicted by various useless thoughts that I cannot get rid of, and hearing about your terrible judgment upsets me.” The Son answered: ”This is truly just. Earlier you found pleasure in worldly desires against my will, but now different thoughts are allowed to come to you against your will.

But have a prudent fear of God, and put great trust in me, your God, knowing for certain that when your mind does not take pleasure in sinful thoughts but struggles against them by detesting them, then they become a purgation and a crown for the soul. But if you take pleasure in committing even a slight sin, which you know to be a sin, and you do so trusting to your own abstinence and presuming on grace, without doing penance and reparation for it, know that it can become a mortal sin. Accordingly, if some sinful pleasure of any kind comes into your mind, you should right away think about where it is heading and repent. After human nature was weakened, sin has frequently arisen out of human infirmity. There is no one who does not sin at least venially, but God has in his mercy given mankind the remedy of feeling sorrow for each sin as well as anxiety about not having made sufficient reparation for the sins for which one has made reparation.

God hates nothing so much as when you know you have sinned but do not care, trusting to your other meritorious actions, as if, because of them, God would put up with your sin, as if he could not be glorified without you, or as if he would let you do something evil with his permission, seeing all the good deeds you have done, since, even if you did a hundred good deeds for each wicked one, you still would not be able to pay God back for his goodness and love. So, then, maintain a rational fear of God and, even if you cannot prevent these thoughts, then at least bear them patiently and use your will to struggle against them. You will not be condemned because of their entering your head, unless you take pleasure in them, since it is not within your power to prevent them.

Again, maintain your fear of God in order not to fall through pride, even though you do not consent to the thoughts. Anyone who stands firm stands by the power of God alone. Thus fear of God is like the gateway into heaven. Many there are who have fallen headlong to their deaths, because they cast off the fear of God and were then ashamed to make a confession before men, although they had not been ashamed to sin before God. Therefore, I shall refuse to absolve the sin of a person who has not cared enough to ask my pardon for a small sin. In this manner, sins are increased through habitual practice, and a venial sin that could have been pardoned through contrition becomes a serious one through a person's negligence and scorn, as you can deduce from the case of this soul who has already been condemned.

After having committed a venial and pardonable sin, he augmented it through habitual practice, trusting to his other good works, without thinking that I might take lesser sins into account. Caught in a net of habitual and inordinate pleasure, his soul neither corrected nor curbed his sinful intention, until the time for his sentencing stood at the gates and his final moment was approaching. This is why, as the end approached, his conscience was suddenly agitated and painfully afflicted because he was soon to die and he was afraid to lose the little, temporary good he had loved. Up until a sinner's final moment God abides him, waiting to see if he is going to direct his free will away from his attachment to sin.

However, if a soul's will is not corrected, that soul is then confined by an end without end. What happens is that the devil, knowing that each person will be judged according to his conscience and intention, labors mightily at the end of life to distract the soul and turn it away from rectitude of intention, and God allows it to happen, since the soul refused to remain vigilant when it ought to have.

Furthermore, do not grow overconfident and presumptuous, if I call anyone my friend or servant as I once called this man. I also called Judas a friend and Nebuchadnezzar a servant. I myself said: 'You are my friends if you carry out my commandments.' In the same way, I now say: 'The people who imitate me are my friends; those who persecute me by scorning my commandments are my enemies.' After it had been said that I had found a man after my own heart, did not David commit the sin of murder? Solomon, who received such wonderful gifts and promises, sinned against goodness and, due to his ingratitude, the promise was fulfilled not in him but in me, the Son of God.

Accordingly, just as when you dictate you add a closing formula at the end, I will also add this closing formula to my locution: If anyone does my will and gives up his own, he will receive the inheritance of eternal life. He who hears my will but does not persevere in doing it, will end up like the worthless and ungrateful servant. However, you should not lose hope, if I call anyone an enemy, since as soon as an enemy changes his will for the better he will be a friend of God. Was not Judas together with the twelve when I said: 'You, my friends, who have followed me will also sit on twelve thrones.' At the time Judas was indeed following me, but he will not sit with the twelve. In what way, then, have the words of God been fulfilled? I answer: God, who sees people's hearts and wills, judges and rewards according as he sees.

A human being judges according to what she or he sees on the surface. Therefore, in order that no good person should grow proud or any bad person should lose hope, God has called both good and bad to the apostolate, just as every day he calls both good and bad to higher rank so that everyone whose way of life accords with his office will be glorified in eternity. He who assumes the honor but not the burden is glorified in time and perishes in eternity. Because Judas did not follow me with a perfect heart, the words 'you who have followed me' did not apply to him, inasmuch as he did not persevere to the point of reward. However, the words did apply to those persons who were to persevere both then and in the time to come, for the Lord, for whom all things are present, sometimes says things in present time that apply to the future, and sometimes speaks about things that are going to be accomplished as if they have already been accomplished. Sometimes, too, he mixes past and future and uses the past for the future, so that no one may presume to analyze the immutable purpose of the Trinity.

Hear one thing more: 'Many are called, but few are chosen.' This man was called to the episcopate but he was not chosen, for he proved ungrateful to the grace of God. Hence, he is a bishop in name but is unworthy of his service and is numbered among those who go down but do not come up again.”

ADDENDUM

The Son of God speaks: ”Daughter, you are wondering why the one bishop died peacefully, but the other one died a horrible death when the wall fell and utterly crushed him, and he survived for a short while but with a great deal of pain. I answer you: Scripture says - no rather, I myself have said it - that the righteous person, no matter what kind of death he dies, is in the hands of God, but worldly people consider a person righteous only if his departure is peaceful and without pain or shame. God, however, recognizes as righteous the one who has been proved by longstanding temperance or who suffered for the sake of righteousness. The friends of God suffer in this world in order to receive a lesser punishment in the future or to win a greater crown in heaven.

Peter and Paul died for the sake of righteousness, although Peter died a more painful death than Paul, for he loved the flesh more than Paul; he also had to be more conformed to me through his painful death since he held the primacy of my church. Paul, however, inasmuch as he had a greater love of continence and because he had worked harder, died by the sword like a noble knight, for I arrange all things according to merit and measure. So, in God's judgment it is not how people end their lives or their horrible death that leads to their reward or condemnation, but their intention and will. The case is similar concerning these two bishops. One of them suffered more painfully and died a more terrible death. This reduced his punishment, although it did not gain him the reward of glory, because he did not suffer with a right intention. The other bishop died in glory, but this was due to my hidden justice and did not gain an eternal reward for him, because he did not rectify his intention while he was alive.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2010 16:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Rajko Bundalo (ili Budalo)

Prezbiter

Grešnik luta izvan istine, kako onaj okorjeli, tako i lažni vjernik, duhovni fantasta koji izmišlja posvećenje i vjeru, a ne prima ih iz ruke Božje.

Jer mnogo je zabluda u duhovnom životu i mnogi sami sebe vode, mnoge njihovi duhovni idoli vode, a jedva da ima tko koga strah Božji upućuje u Objavu. A to je jedini put na kojemu se sva Istina otkriva.
Čut ćeš na sve strane kako ljudi ljude prisiljavaju da Boga slave i tako čine dvostruko zlo - u sebi svetogrđe, a u drugima sablazan; u laž ugone i sebe i druge. Pravo slavi Boga samo onaj koji sebe posvećuje i ne daruje Bogu prolazne sitnice u licemjernu omotu, nego boljeg sebe u goloj iskrenosti. Ma koju ti službu zajednica dala, ne misli da si odgovoran za druge nego za sebe, pa nećeš ni protiv drugih griješiti.
TI si središte Božjeg svijeta. U mnoštvu stvorenja i događaja što te okružuju, Božje Oko na tebi počiva. Ako je Bog našao stan u tebi, bit ćeš blagoslov svima. Pa da te postave i za prezbitera, prihvati radi Krista, jer je rekao: "Učinite sve što od vas traže!". Ali pazi dobro samo na sebe, da ne bi strahom pogriješio protiv živoga Boga, odijelivši se od Ljubavi. Strah je krivica Velikog vijeća, glavara svećeničkih i farizeja koji su osudili Isusa. "Ovaj čovjek čini mnoga čudesa. Ako ga pustimo da tako nastavi, svi će vjerovati u nj, pa će doći Rimljani te nam uništiti hram i narod".

Rekoše: "nam(a) uništiti hram i narod!" Laž rekoše i grijeh učiniše. Nije hram njihov, nego Božji. Nije ni narod njihov, nego Božji. Davidu je zabranio učiniti popis! To je stalna napast prezbitera da zbog straha izgubi ljubav i tako oslijepi, te ukine Božju zapovijed - ljubav, i uvede svoju u predaju koja ne spašava nikoga.

Koliko je do tebe, budi u miru sa svima. Bog upravlja svakim stvorenjem. On vodi Crkvu svoju i neće je ničiji grijeh niti ičija sablazan razoriti. Budi takav prezbiter da bude vidljiv Krist u tebi. Budi prvi u ljubavi Smatraj sve druge većima od sebe, pa će Ljubav poraziti svaku zloću i dati ti rječitost kojoj neće odoljeti svi neprijatelji Božji. Uistinu: radi kao da ne radiš. Živi kao da ne živiš, pa ćeš postići savršenstvo. Nije rečeno: ne radi, nego radi! - kao da ne radiš. Radi s lakoćom koju ljubav daje. Nije rečeno: ne živi, nego živi! - kao da ne živiš, bez trunka tjeskobe u svom srcu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2010 00:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Evo vam izvrstan tekst o tzv "sitnim malim" grijesima iz objave Sv. Brigite Švedske...nažalost na engleskom je ali vjerujem da većina razumije...

Teški grijeh je kad se nešto učini svjesno, svojevoljno i u teškoj stvari.
(tako kažemo za samozadovoljavanje da je teška stvar, a sad je li teški ili laki grijeh ovisi o ostale dvije stvari).
Grijeh je laki kad se u lakoj stvari ne obdržava mjera koju propisuje moralni zakon,ili kad se moralni zakon krši u teškoj stvari, ali bez pune svijesti i slobode kao što sam maloprije opisala.
Lakim grijeh nas ne lišava posvetne milosti i vječnog blaženstva.
Teški grijeh je "savršeni neposluh", a laki grijeh je "nesavršeni posluh".
Naravno, laki grijeh priječi napredak duše u vježbanju kreposti i u vršenju moralnog dobra; prema Crkvi, takav grijeh zaslužuje vremenite kazne.
Namjerni laki grijeh, koji ostaje bez pokajanja, malo po malo nas pripravlja da počinimo teški grijeh. Ipak laki nas grijeh ne suprotstavlja božanskoj volji i prijateljstva; ne raskida saveza s BOgom. Moguće ga je popraviti milošću Božjom.

Sveti Augustin ovako kaže (na hrvatskom ćemo, ne na latinskom :wink: )
"Čovjek, dok je u tijelu, ne može izbjeći sve grijehe, bar ne lake grijehe. Ipak ne smiješ pridavati malu važnost onim grijesima koji se nazivaju lakima. Malo držiš do njih kad ih mjeriš, ali kojeg li užasa kad ih brojiš! Mnoge lake stvari stavljene zajedno čine jednu teško: mnogo kapljica pune rijeku, isto tako mnogo zrnaca čini hrpu. Koja tada nada ostaje? Prije svega ispovijed..."

Hvala Ante na tekstu. Meni je malo dugačak i moram priznat da ga nisam cijelog pročitala...
Čestitam ti na tvojoj revnosti - ak budeš mijenjao ime možeš dodati i ono "revnitelj", kao kod one dvojice apostola...
Pozdrav! Drago mi je što postojiš!
(malo sam sad čitala Ivančića... a on ti uvijek govori da to jedni drugima kažemo...)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2010 01:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
@vedra, jel ti studiras teologiju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2010 02:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hoćeš vikat na mene ak je odgovor potvrdan? :mrgreen:
Licemjerko! Pusti knjige, drž se kuhinje! Sami licemjeri!!! Samo pričaju, pričaju... Napali su me!!!
ŠPANJOLSKA INKVIZICIJA!!! Svirca će na lomaču! :mrgreen:
Znaš već kad ti onako ljupko se oglasiš... :a1490:
Priznaj!! Priznaj!!! PRIZNAJ!!!

Uz žaljenje za svim onim lošim što se dogodilo u crkvenoj prošlosti,
premda se brojke strašno prikazuju većima nego što jesu... i nije baš sve kako se govori...
prikazujem ovaj snimak koji se odnosi na sadašnjost...
A sad nešto potpuno drugačije...
jer prikazuje metode forumaša za "mučenje" bratca svirca:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2010 02:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:shock: sta ti bi?

:b101: :b101: :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2010 02:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:mrgreen:
A šta ima da mi bude... Prepala te se... A ti eto tako fin sad...
Pa da ti odgovorim...
Završila sam teologiju.
Što ima sad da očekujem? :a1163: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2010 03:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vedra napisao:
:mrgreen:
A šta ima da mi bude... Prepala te se... A ti eto tako fin sad...
Pa da ti odgovorim...
Završila sam teologiju.
Što ima sad da očekujem? :a1163: :mrgreen:

eto vidis koliko ne znas :lol:
ne vicem ja na teologe, vec na licemjere i ljudski sud. ja ti u svemu zelim vidjeti Boga, i "ruku u vatru" sam spreman staviti za osudjenu osobu.
nego zanima me par stvari, pa odgovori ako znas.
na drugoj temi si pisala o postanku, a nisam ti htio "kvarit" post, jer si to zaista lijepo estetski poslozila :wink:

ovako:

Vedra napisao:
ali sa stabla spoznaje dobra i zla da nisi jeo! U onaj dan u koji s njega okusiš, zacijelo ćeš umrijeti! (2, 17)

da li je ovaj citat, jasna i nedvosmislena zapovijed, da nitko osim Boga ne smije suditi o dobru i zlu?
ako je to tako, da li je na osnovu ovog citata, ljudska tvrdnja da ce neki ljudi zavrsiti u paklu (ili da su vec tamo), pa cak i sama tvrdnja da pakao postoji, da li se onda takve tvrdnje kose za izricitom Bozijom zapovijedi o ne sudjenju (vlastita spoznaja dobra i zla)?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2010 03:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala na komplimentu, to mi nešto znači kad ga umjetnik poput tebe da...

Tvoje pitanje:

Isus je rekao da pakao postoji.
Crkva nije za nikoga proglasila da je u paklu, pa ni za Judu.
Nikad ne znaš u trenu kad netko umire,
pa bio to samoubojica dok pada s desetog kata,
nikad ne znaš da se nije pokajao... i što je bilo u tom trenutku.
Uostalom, oni koji su bili na rubu smrti, pa preživjeli,
znaju pričati kako im se u tih par sekundi
dok su primjerice letjeli autom,
tih im se par sekundi činilo kao ogromno razdoblje
jer im je u tom kratkom vremenu
život prošao kao film pred očima.
I sjetio bi se čovjek primjerice nekog dječačkog nestašluka
na koji je već bio i zaboravio.
Sad, ako je netko cijeli život govorio BOgu da, reči će ga i tada valjda, barem automatski... Naravno, ništa bez BOžje milosti.
Jer ako smo se u životu svjesno udaljili od BOga... Jedan od grijeha protiv Duha svetoga je preuzetno se uzdati u milost Božju. To bi bilo ak bi cijeli život griješili svojevoljno i da nas nije ništa briga, pa da računamo kako ćemo se zadnji tren po milosti BOžjoj pokajati. A Isus je rekao kako se grijeh protiv Duha Svetog neće oprostiti niti na ovom svijetu, niti na onom (tj. u čistilištu).
Jedna je svetica lijepo rekla kako pakao postoji, ali ona želi vjerovati da će ostati prazan.

Isus je rekao da ne sudimo i nećemo biti suđeni. I kako mjerimo da će se nama mjeriti.
Da smo u nečijoj tuđoj koži, možda bi se ponašali isto kao što se i ta osoba ponaša... Kakav to god bio grešnik... Da smo proživjeli njegov život... tko zna... Ne valja osuđivati.
Na nama nije da sudimo. Ali treba upozoriti. I Isus je rekao: upozori; ako osoba prihvati - stekao si brata! A na početku BIblije kad BOg pita Kajina gdje je Abel, ubojica odgovara: "ŠTo sam ja čuvar brata svoga?"

Nadam se da sam odgovorila...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr