www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 05:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 lis 2010 07:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
vjerujem napisao:
Svako malo se netko ovdje naljuti..pa prestaje s pisanjem...zasto?
Šta ne bi bilo dosadno da svi mislimo isto...dakle ovako,ja mislim da na ovom forumu,koliko sam do sada uspjela procitati,se baca jako veliki naglasak na predbracni zivot i opcenito na tu seksualnost...ne kazem da se to ne deklarira kao grijeh.
Osobno smatram da ima puno gorih stvari od toga i da je najbitnije ono..ljubi bliznjega svog...tu se krije cijela misterija...da se toga drzimo,svijet bi bio puno ljepse mjesto.

Smatram da ce nas na kraju nas Svevisnji pitati..koliko smo ljudi obukli,nahranili,rekli toplu rijec...
Sto se tice zapovijedi bludnost..ona postoji i naravno da ju ne trebamo negirati ali mislim da je ona tu iz nekog viseg razloga..a to je,da ne bi bilo nezeljenih trudnoca izmedju ljudi koji se ni ne vole i bezveze su zavrsili zajedno,ostavljene djece,razorenih zivota,pobacaja....takodjer i bracna nevjera isto..svi uglavnom pate...to je moje skromno misljenje.

Cekam napad!

A i otvaram novu temu za raspravu...

Draga sestro(mislim da si žensko,koliko shvatih).Neprrestajem s pisanjem,jer sam prije prestao iz osobnih razloga ,a ovdije sam se samo malo ubacio u ovu temu,jer sam htijeo ukazati na nešto,možda griješim.
Normalno je da nemislimo svi isto,ali za nas kao katolike treba da bude ista Istina,i to samo jedna,a to je sam Isus Krist,naša mišljenja mogu biti mali potočići,ali bitno je da putuju i da se svi ulijevaju u istu rijeku,zajedničkim snagama trebamo doči do istine o svakoj stvari u koju nismo sigurni,te uz Svetu Crkvu,svete oce,Katekizam i Bibliju doći do istog puta koji vodi k Istini.Samo tako možemo napredeovato i popravljati se.
Nije nam riješenje,nadmudrivati se na temelju ničega,samo će u nama izazvati nemir,predrasude i možemo totalno krivo zakljućiti stvari što nikako nije dobro za nas.Osobno mislim da ovaj forum ne treba služiti za nadmudrivanja,kao nekakva arena velikih umova,sve nam je već objašnjeno,nisu nas Crkva i sveti oci teolozi ostavili kao nejačad,sve su nam rastumačili,samo trebamo naći i to htijeti živjeti.
I zato mi je drago kada Fran ili Timotej ili Joakim od kojih samo puno naućio i saznao,stave citate ili smijernice koje me mogu voditi dalje kroz ovaj nimalo lagani krščanski život.Zato su mi tako potrebni citati.
Ali isto tako nevolim,kada netko citate svetih otaca zloupotrbljava stalnom optuživanju drugih ili prikazivanjem sebe kao nkog načitanog i velikog proučavatelja teologije,a znalo je i toga biti...Ali ljudi smo,sa crvom oholosti koji gmiže u nama i nikad neznamo gdije se nalazi,ali saznamo kad je već kasno,pa prepoznaju naše namjere.

Ali ovdije kod nekih sam shvatio,da ako netko stavi citat,automatski ga se proglasi takvim što nemora biti,jer bojim se da smo prestali vijerovati u bližnjeg i njegovu iskrenu pomoć.Što mi bude jako žao.

Što se tiče da ima puno gorih stvari o predbračnog života i bludnosti,neznam,ali znam kolko čitam da mnogi sveci govore da ih jako puno pada na grijehu bludnosti.Što je istina.
Ljubiti bližnjega je jedna od najvažnijih stvari,ali ako neljubiš Boga možeš li uistinu ljubiti bližnjega,mislim da ne!!
Ako ljubiš Boga ,iskreno,kako ćeš da nepoštuješ i njegovu najmanju zapovijed,sve bi te smetalo što on mrzi,a mrzi grijeh,tako da nijedan grijeh nije dobar,niti misli da su neki puno veči od drugih,jer i kad tad te najmanji odvede do največeg i same propasti.
Gore si navela "što se tiće zapovijei bludnosti...".pa paar primjera.i pogledaj što može iz jedno predbračnog čina izaći,kako se grijeh množi,sama si navela.Jer nijedan grijeh nije nimalo dobar ,i sam dragi Bog zna zašto je tako zapovijedi,pogotovo ako se Njegova zapovijed odnosi na to što jako teško izdržavamo i što tako teško padamo,jer sam sotona nas hvata najviše na grijehu bludnosti.Zato je Bog toliko i milostiv prema RASKAJANOM grešniku,a kako da bude milostiv prema onome koji grijeh odobrava i uopće mu se neopire.
Zna On da ćemo gubiti bitke,ali Mu je najvažnije da ne izgubimo rat,zato nam i je poslao tolika oružja i samog svoga Sina.A hočemo li se mi opasivati kako kaže sv.Pavao,ili čemo umanjivati grijeh pa samim time i olako pristajati na njega,OVISI SAMO O NAMA,IMAMO SLOBODNU VOLJU!!
Primi obilje Božjeg blagoslova!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 08:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
@ SVIRAC

Prijatelju, ne voli ti Bog izrugivače, ne valja ti se izrugivat! :idea:
Ja sebe smatram izaslanikom Isusa Krista i tu si u pravu, ali pajdo moj to bi trebalo biti normalno svakome kršćaninu! Svaki bi kršćanin trebao biti izaslanik Isusa Krista i Njegova slika i prilika!! Isus Krist se nije nikada izrugivao, nije nikada ljude lažno tetošio i draškao im ušima nego je govorio Istinu, Istinu, BOLNU istinu, pa makar Ga to stajalo navećih Muka i sramotne smrti!

To je moj prijatelju Kršćanstvo! Meni se dragi Bog smilovao, ja sam ga osjetio ko kad osjetiš kad te netko opali čekićem svom snagom po glavi, skoro padneš u nesvjest! Eto ja tako osjećam Boga jer Ga tako i želim osjećat i molim se Bogu da Ga tako SVATKO osjeća.
Moraš ga volit ali i u isto vrijeme bojat Ga se jer On osjeća sve i vidi sve i kad jednom pogledaš Njegovim očima vidiš samo bijedu i blato, tako da se ne zavaravaj da si netko i nešto jer si nula prijatelju moj isto ko i ja, i kad ti kažem nešto ,ne kažem ti to da bi se postavio iznad tebe nego da i ti osjetiš ono što ja osjećam!!! :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 08:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
vjerujem napisao:
Moja prijateljica je bila 8 godina u braku,dvoje djece,vjerna,dobra majka,dobra zena,vjernica.
Muz ju je ostavio,zaljubio se u drugu i otisao,bilo joj je grozno,prosla sam s njom pakao.
Nije otisao mirno,nego ju je doslovno zlostavljao,skoro je pukla.Vrijeđanje,udarci,pljuvanje i ostalo,kao da je ona nesto napravila.
Uglavnom ode ona kod svecenika,stalno je u crkvi i moli se..pita ga za tu svoju situaciju i on joj kaze slijedece...da ona vise nikada ne smije biti niti s jednim muskarcem jel bi to naravno bio grijeh ,zato sto ne moze vise s njim stupiti u brak i onda je to zivot u grijehu.

Slucaj 2
Poznanica se udala i muz joj kaze za 3 mjeseca da ju ostavlja jel mu je ljubavnica trudna vec 6 mjeseci????? Znaci bio je s njom i prije sklapanja braka...ne ulazim u njegove razloge zasto je uopce usao u taj brak...ali sta je tu je.Nisu imali djece...i on odlazi a ona nakon nekog vremena nadje decka uda se naravno ne u crkvi,dobiju djete koje nitko ne zeli krstiti zato sto je vanbracno...vole se,ljubav cista,iskrena,suprer se slazu....imaju tu curicu...ali oni su gresnici.

I sada mene zanima jel to ok,da ni kriv ni duzan..zato sto te netko drugi izigrao...si osudjen na samocu cijeli zivot?

Jel stvarno mislite da ce joj BOG zamjeriti sto je pokusala biti sretna..ja mislim da Bog zeli da mi budemo sretni...mozda nisam u pravu ali ja ga ne zelim drugacije zamisljati..jer on je dobar Bog.


Tražite stoga najprije kraljevstvo i pravednost Njegovu a sve ostalo će vam se nadodati.Piše u Bibliju..
Traže li svi uistinu to?Možda u ovom leži naša težnja!!!
Možemo reći da je ni kriv ni dužan ili ni kriva ni dužna,ali sumnjam da se netko nemože upoznati prije braka pa da uđe u njega a ono zvijer,ili joj nisu stavovi,vjera i vrijednosri bili bitni,ili je došlo do trudnoće.
Bar kod mene,večina njih koji se imaju dužu vezu,na prijedlo predbračne čistoče,na zajedničku molitvu,na duhovnu obnovu ,na suzdržavanje i žrtvovanje se iskesi koo da si ga šilom u tur.
Ali kad uđu u brak,i kad dođu problemi frcaju optužbe sa svih strana ko da su najveći neprijatelji i ko da se nikad voljeli nisu,a kleli se u veliku ljubav,jesu li se zaista voljeli...
Ovaj život je takav,mi želimo jedno a događa se nešto drugo,i onda to nazivamo nesrećom,možda imamo udjela i sami u tome,možda su kušnje,možda je to sve za spas duše.Meni je negdje darovano a negdje "oduzeto".
Mogu zvati to nesrečom,ali možemo li uvijek samo iz išćitavanja naših događaja nazivati sve srečom,ili je sreča stanje pouzdanja u Boga,ka što su se neki monasi savako jutro budeči,bilo vani oluja ,nevrijeme,ili prekrasan sunčani dan uvjek rekli"kakav predivan dan".

Nije u redu da nekom umre dijete već s 3 ili 15 godina a nije kriv,ili nekom bračni drug u trečoj godini braka,ili netko izgubi rano oca ili majku,netko brata u saobračajki,netko najboljeg prijatelja,netko mlad dobije jako tešku bolest,netko ostane mlad invalid.Možemo reči,zašto ti ljudi su tako zakinuti a nisu mogli ništa utjecati,spram razlike onog koji ulazi svijesno u brak sa osobom o kojoj ne želi znati i prihvatiti loše mane.Misliš li da je to u redu..
Moje osobno mišljenje je,da je ovaj život samo bljesak spram viječnosti,i da se isplati žrtvaovati iz poslušnosti kad tad Gospodinu,pa i ako nam nevrati na ovom svijetu dočekat će nas raširenih ruku na drugom.
Monasi su u prvih 6 stolječa išli u pustinju,i živjeli isposničkim životom cijeli svoj život,neki se nikad više nisu ni prali,nekima je odjeća srasla s kožom,neki si imali crve po ranama,ili prvi krščani koji su klečali u areni moleći se Kristu dok su ih zvijeri trgali,ili apostoli koji su svi odreda umirali mučeničkim smrtima i tako edom sve do danas.A mi puno gori od njih i koji se puno manje žrtvijemo i obračamo Gospodinu kukako nad svakom situacijom,pazeči na svaku vlas s glave,jer nevjerujemo da to više Gospodin čini.Počeli smo umišljati da nam treba iči sve po loju,ma kakvi bili,jer je to Bog obečao,a što mi to obečajemo i radimo??Ali vazda tražimo prava na sreču,prava na onakvu sreču kakvu mi želimo pod svaku cijenu.
Prije braka Bog ih nikako ili malo nezanima.ali kad pođe nizbrdo,onda zašto Bože!!Itako stalno.
Kažu da je velika greška što ljudi misle da viječnost počinjekada odemo s ovoga svijeta,ali viječnost počinje kada dođemo na ovaj svijet,to jest od postanaka naše duše.Pa sad razmislimo,kako živimo i poštujemo Boga na ovom svijetu,što možemo očekivati za idući???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 17:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Ljubiti bližnjega je jedna od najvažnijih stvari,ali ako neljubiš Boga možeš li uistinu ljubiti bližnjega,mislim da ne!!

ovo je najveca zamka u koju pada pop - krscanin!
citati, citati, citati, samo citati, literatura o Bogu, literatura o ljubavi, itd. Boga i ljubav jos nitko od teologa nije definirao! cak sta vise, jasno je svakome tko je malo zagrebao u tu papirologiju o ljubavi, da je puna nelogicnosti, nepravednosti, i jednostavno receno u literaturi nema Boga! potrebno je poci od sebe, ljubiti prvo sebe na ispravan nacin, zatim ljubiti svog bliznjega kao sebe samoga, da bi tek na koncu shvatili Boga i ljubili ga svim srcem, umom, dusom i tijelom. papirologija tu moze pomoci, ali u praksi to cesto drugacije izgleda. umjesto da svim silama razotkrivamo svoje prljavstine i trudimo se cisti pred lice Bozije stati, prvo nastupaju prokazivanja ovakav si, onakva si, nemoj se pricescivat, nesmijes moliti vjerovanje, od djavla je ovo, od djavla je ono, a sve to iz prostog razloga da bi se spasila sopstvena guzica, i sebe prikazalo vecim, ciscim, i pravovjernijim.
Citat:
A hočemo li se mi opasivati kako kaže sv.Pavao,ili čemo umanjivati grijeh pa samim time i olako pristajati na njega,OVISI SAMO O NAMA,IMAMO SLOBODNU VOLJU!!

a evo mi i potvrde za "pop krscanstvo"...
uvijek se u rjecniku pop krscana nadju termini "sv. pavao, slobodna volja, i Duh Sveti". kasnije u cijelu pricu uskacu rajko bundalo, i ostali karizmatici, govori u jezicima, padanje u duhu svetom, i ostale idiotarije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 17:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Prijatelju, ne voli ti Bog izrugivače, ne valja ti se izrugivat! :idea:

buraz, macku o rep ti zavezi tu svoju pricu, komotno, sto se mene tice.
svaka druga recenica ti pocinje sa Bog ovako, Isus onako. falis im samo jos ti, i imamo novo sveto trojstvo.
ne volis ti ante, izrugivace. to je velika razlika. zaljeces se ko muha bez glave prijatelju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 17:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
izjeda te nešto iznutra prijatelju, izjeda. :cry:
Neću te više uznemiravat, oprosti.

Moderator: Korisnik je upozoren da će se ovakvi postovi sankcionirati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 17:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ruj 2010 23:16
Postovi: 40
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dakle Samuel malo me strah kad citam tvoje postove...pocet cu se bojati po noci..

Ne znam odakle ti crpis informacije....

Bog ne moze niti pomisliti ciniti zlo.Zlo je,naime,manjak dobra ili manjak egzistwncije,nesto sto je trebalo biti a nije.Bog ne moze nikoga unistiti...On moze zeljeti i ciniti samo dobro.Ma sto ja cinio Bog me uvijek voli i zeli me osloboditi..Ma kakav bio Bog ide uvijek samo s pravdom i milosrđem meni u susret..Pravda,milosrđe,ljubav,sucut,dobrota,prastanje...sve je to u Bogu..Uvijek samo za moje dobro,nikada za zlo.Sve zavisi da li u to vjerujem.Ne vjerujem li.zatvaram se Bozjem spasiteljskom djelovanju i osuđujem sam sebe.Bog mi salje samo DOBRO.

Zlo je kao tama..Dobrota je svijetlost..tama se tjera tako da unosimo svjetlost..Zelimo li dakle popraviti covjeka,,ne treba i NE SMIJE SE upozoravati na zlo,nego u njega nositi dobro..Nitko nije potpuno dobar i nitko nije potpuno zao.

Izvadjeno iz meditacija..by Ivancic

Ne mislim da moram imati rane po tijelu i crve...voli me ovakvu kakva jesam...s mojim usponima i padovima...zato sto me takvu stvorio...i sve ce mi oprostiti,budi siguran...ne moram se UCRVATI da bi me volio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 18:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjerujem napisao:
Moja prijateljica je bila 8 godina u braku,dvoje djece,vjerna,dobra majka,dobra zena,vjernica.
Muz ju je ostavio,zaljubio se u drugu i otisao,bilo joj je grozno,prosla sam s njom pakao.
Nije otisao mirno,nego ju je doslovno zlostavljao,skoro je pukla.Vrijeđanje,udarci,pljuvanje i ostalo,kao da je ona nesto napravila.

to je osnova ljudskog ponasanja. ponizi drugog, da bi sebe uzvisio, i opravdao svoje postupke. kompleksi manje vrijednosti. nazalost, ne preza se ni od cega da bi se drugog ponizilo. krscani licemjeri koriste i Boga i Gospu, i svece i svetice, da bi drugog ponizili. fuj!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 18:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
[quote="vjerujem"]
Zlo je kao tama..Dobrota je svijetlost..tama se tjera tako da unosimo svjetlost..Zelimo li dakle popraviti covjeka,,ne treba i NE SMIJE SE upozoravati na zlo,nego u njega nositi dobro..Nitko nije potpuno dobar i nitko nije potpuno zao.
quote]

kad ti dijete ide prelazit cestu na crveno nećeš mu reć da ga voliš makar ga voliš nego ćeš mu reć da stane jer će ga auto zgazit!! :D

Bog je potpuno dobar, Vrag je potpuno zao...čovik je obično negdi u sredini!! ali moraš mu ukazivat na nedostatke tako da teži tome da postane potpuno dobar!! Normalno nećeš ga pilat po glavi ko pokvarena veš mašina, ali kad čini zlo reć mu: prijatelju ja te volim ali činiš zlo! popravi se ili ćeš propast!! Vrlo jednostavno i svakome shvatljivo!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 18:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
vjerujem napisao:
Dakle Samuel malo me strah kad citam tvoje postove...pocet cu se bojati po noci..

Ne znam odakle ti crpis informacije....

Bog ne moze niti pomisliti ciniti zlo.Zlo je,naime,manjak dobra ili manjak egzistwncije,nesto sto je trebalo biti a nije.Bog ne moze nikoga unistiti...On moze zeljeti i ciniti samo dobro.Ma sto ja cinio Bog me uvijek voli i zeli me osloboditi..Ma kakav bio Bog ide uvijek samo s pravdom i milosrđem meni u susret..Pravda,milosrđe,ljubav,sucut,dobrota,prastanje...sve je to u Bogu..Uvijek samo za moje dobro,nikada za zlo.Sve zavisi da li u to vjerujem.Ne vjerujem li.zatvaram se Bozjem spasiteljskom djelovanju i osuđujem sam sebe.Bog mi salje samo DOBRO.

Zlo je kao tama..Dobrota je svijetlost..tama se tjera tako da unosimo svjetlost..Zelimo li dakle popraviti covjeka,,ne treba i NE SMIJE SE upozoravati na zlo,nego u njega nositi dobro..Nitko nije potpuno dobar i nitko nije potpuno zao.

Izvadjeno iz meditacija..by Ivancic

Ne mislim da moram imati rane po tijelu i crve...voli me ovakvu kakva jesam...s mojim usponima i padovima...zato sto me takvu stvorio...i sve ce mi oprostiti,budi siguran...ne moram se UCRVATI da bi me volio.

Ne kužim ćemu strah.I odakle ti ovo da Bog čini zlo.Nije u redu predbacivati i stavljati nešto u usta što nisam rekao,a kamoli pomislio,jer imam osiječaj da se ovdije želi obezvrijeđivati.
Ja o Bogu nisam toliko pisao,jer je to sve manje više poznato što si pisala.Mene zanima što to čovijek čini da bi bio bolji.
Počelo je od samozadovoljavanja,o kojem se pisalo da kao nema u tome toliko ništa loše.Ako je to proglašeno grijehom,i ako svijesno griješimo u tome i ustrajemo u tome,ma što Crkva i oci govorili o tome,mislim da Bog nemože tu ništa,jer neć Bog poslati nikoga u pakao,ako to ne želi ako se bori protiv grijeha i ustraje u toj svijetlosti ili čistoči ako je o ovome rijeć!!

Mene plaši ova protestenska teologija,kao radimo sve što želimo i sve Bog oprašta,neizmjerno nas voli i 100% smo u raju,ćemu slobodna volja,čemu odricanje i od čega,koji je naš križ,što mi moramo činiti!Samo vijerovati,vjerovati u što??Da smoveč spašeni bez svojih i najmanjih napora.Mislim da se Božje Milosrđe krivo shatilo,isto kao da moliš Boga da prestaneš pušiti a ni najmanji napor ne želiš učiniti!!
Mene je strah toga!!

šest grijeha protiv Duha Svetoga:
1.) Preuzetno se pouzdavati u milosrđe Božje.
2.) Zdvajati o milosrđu Božjem.
3.) Protiviti se priznatoj istini kršćanske vjere.
4.) Zavidjeti bližnjemu darove Božje.
5.) Tvrdokorno odbijati spasonosne opomene.
6.) Hotimice uztrajati u nepokori.
Obrati malo pozornost i na ovo!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr