www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 16:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 lis 2010 18:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Ne mislim da moram imati rane po tijelu i crve...voli me ovakvu kakva jesam...s mojim usponima i padovima...zato sto me takvu stvorio...i sve ce mi oprostiti,budi siguran...ne moram se UCRVATI da bi me volio.


Nitko nije rekao da moraš imati crve po tijelu,samo sam ti ukazao na primjer,vijere i odricanja.Ali to si pokušala pretvoriti u nekakav argument neznam čega.
Naravno da te voli takvu kakva jesi,i voli sve ljude jer su svi njegova dijeca.Ali što to vrijedi,kad neslušaju Njegove zapovijedi i zapovijedi svete Crkve koju nam je ostavio na zemlji da nam pomaže!!
Pitanje za tebe.Misliš li da je volio sve ljude,koje je stvorio jer su svi Njegova djeca i da je Pakao prazan????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 18:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Ne kužim ćemu strah.I odakle ti ovo da Bog čini zlo.Nije u redu predbacivati i stavljati nešto u usta što nisam rekao,a kamoli pomislio,jer imam osiječaj da se ovdije želi obezvrijeđivati.
Ja o Bogu nisam toliko pisao,jer je to sve manje više poznato što si pisala.Mene zanima što to čovijek čini da bi bio bolji.
Počelo je od samozadovoljavanja,o kojem se pisalo da kao nema u tome toliko ništa loše.Ako je to proglašeno grijehom,i ako svijesno griješimo u tome i ustrajemo u tome,ma što Crkva i oci govorili o tome,mislim da Bog nemože tu ništa,jer neć Bog poslati nikoga u pakao,ako to ne želi ako se bori protiv grijeha i ustraje u toj svijetlosti ili čistoči ako je o ovome rijeć!!

Mene plaši ova protestenska teologija,kao radimo sve što želimo i sve Bog oprašta,neizmjerno nas voli i 100% smo u raju,ćemu slobodna volja,čemu odricanje i od čega,koji je naš križ,što mi moramo činiti!Samo vijerovati,vjerovati u što??Da smoveč spašeni bez svojih i najmanjih napora.Mislim da se Božje Milosrđe krivo shatilo,isto kao da moliš Boga da prestaneš pušiti a ni najmanji napor ne želiš učiniti!!
Mene je strah toga!!

šest grijeha protiv Duha Svetoga:
1.) Preuzetno se pouzdavati u milosrđe Božje.
2.) Zdvajati o milosrđu Božjem.
3.) Protiviti se priznatoj istini kršćanske vjere.
4.) Zavidjeti bližnjemu darove Božje.
5.) Tvrdokorno odbijati spasonosne opomene.
6.) Hotimice uztrajati u nepokori.
Obrati malo pozornost i na ovo!!!


Čini se da s jedne strane postoji taj problem što si rekao da ispada da je svjedno šta radiš, kao Bog sve oprašta ljubi itd, a s druge strane postoji preveliki naglasak na žrtvama, patnji, bolu, itd.
Npr. prije su u Europi postojali falgelanti koji su se bičevali do krvi kao znak pokore, cilicija je bila nešto normalno. Ti si spomenuo monahe koji su imali crve i šta ja znam šta.

Čini mi se da u svim stvarima postoji neka granica ili mjera, tako isto sa svim tim pokorama i vježbanja askeze ako se pretjera može se totalno upropastiti čovjek i to doslovno. A isto tako se može i netko prerazmaziti s pervelikim popuštanjem. Npr. sv. Hildegarda je pisala o postu, pokori i finoj granici.
Hoću ti reći šta ako neki monah pretjera i počne više pažnje davati pokori, patnji a manje Božjoj milosti zar nije to opet problem.
Valjda je to pitanje mjere ko i u svemu drugom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 18:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
svirac napisao:
Samuel napisao:
Bojim se da imaš nekih problema u odnosima s ljudima.
Mi trebamo raditi na sebi,Bogu hvala,ali ti brate moraš svoj "ja"itekako spustiti na zemlju.Ovo ti nepišem,jer si me uvrijedio,ali konstantno stalno oko sebe vidiš nekakve licemjerne neprijatelje,a mi nesmijemo reči ni da vrag postoji.
Ni kako ti to nije u redu,ma koliko lijepo svirao svirče.
Mogu se kladit,da nitko na svijetu ne svira kao ti,jel da?? :b112: :b112: :b112:

imam problema s ljudima, strasnih problema. ne volim se ulizivati, i ne volim coporativno udruzivanje. vraga mozes komotno prestat spominjat, jer je potrebno isuvise vremena i napora, da bi vraga istjerao iz sebe. ako ga vidis kao trnje u tudjim ocima, onda ga sigurno ima kao balvana u tvojim. ovo je ne pogrjesiva cinjenica. jer cist nisi, i sve dok uvidjas vraga u drugome, puno vise ga ima u tebi samom.
sviram sebi, i ne interesuje me nikakva vrsta uporedjivanja sa okolinom. ja sam sa svojom svirkom sretan, i zadovoljan :b112:

Ne treba značiti da se ulizuješ,ako to ne znači učestalo napadati,moraš to shvatiti!!!
O kakvim čoporima govoriš,neobmanjuj se.O kakvom ulizivanju govoriš,ne kužim.Tko je ovdije osim tebe spomenu da je u nekome vrag osim tebe sad.I iz koga treba tjerat vraga,zar je netko opsjednut.Kad sam rekao da sam čist.Jer ti čitaš uopće postove.Smiješno je stavljati mi nešto u usta i na račun toga me napadati.Optužiš pa osudiš,na temelju ničega;bezobrazno ti je to,malo razmisli!!
Naravno da prelijepo sviraš...

Sedam duhovnih djela milosrđa



1. Dvoumna savjetovati

2. Neuka poučiti

3. Grešnika pokarati

4. Žalosna i nevoljna utješiti

5. Uvredu oprostiti

6. Nepravdu strpljivo podnositi

7. Za žive i mrtve Boga moliti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 19:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Misliš li da je volio sve ljude,koje je stvorio jer su svi Njegova djeca i da je Pakao prazan????

ovo je smijesno.
neki dan sa @hrvoje hrki, isu pricu trubio.
dakle, recept za modernog krscanina:
ako zelite biti pop krscanin, neka vam usta budu puna sljedecih termina:
sv. pavao, padanje u duhu, govor u jezicima, rajko bundalo i ekipa, otac đejms, borba protiv protestantizma, strah od pakla, obracenje, karizma, branjenje majke crkve od vanjskog neprijatelja.
ko da ste svi pjani, otrijeznite se vise.
dobro rece jednom nekto mudar: "religija je opijum za narod!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 19:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel napisao:
Ne kužim ćemu strah.I odakle ti ovo da Bog čini zlo.Nije u redu predbacivati i stavljati nešto u usta što nisam rekao,a kamoli pomislio,jer imam osiječaj da se ovdije želi obezvrijeđivati.
Ja o Bogu nisam toliko pisao,jer je to sve manje više poznato što si pisala.Mene zanima što to čovijek čini da bi bio bolji.
Počelo je od samozadovoljavanja,o kojem se pisalo da kao nema u tome toliko ništa loše.Ako je to proglašeno grijehom,i ako svijesno griješimo u tome i ustrajemo u tome,ma što Crkva i oci govorili o tome,mislim da Bog nemože tu ništa,jer neć Bog poslati nikoga u pakao,ako to ne želi ako se bori protiv grijeha i ustraje u toj svijetlosti ili čistoči ako je o ovome rijeć!!

Mene plaši ova protestenska teologija,kao radimo sve što želimo i sve Bog oprašta,neizmjerno nas voli i 100% smo u raju,ćemu slobodna volja,čemu odricanje i od čega,koji je naš križ,što mi moramo činiti!Samo vijerovati,vjerovati u što??Da smoveč spašeni bez svojih i najmanjih napora.Mislim da se Božje Milosrđe krivo shatilo,isto kao da moliš Boga da prestaneš pušiti a ni najmanji napor ne želiš učiniti!!
Mene je strah toga!!

šest grijeha protiv Duha Svetoga:
1.) Preuzetno se pouzdavati u milosrđe Božje.
2.) Zdvajati o milosrđu Božjem.
3.) Protiviti se priznatoj istini kršćanske vjere.
4.) Zavidjeti bližnjemu darove Božje.
5.) Tvrdokorno odbijati spasonosne opomene.
6.) Hotimice uztrajati u nepokori.
Obrati malo pozornost i na ovo!!!


Čini se da s jedne strane postoji taj problem što si rekao da ispada da je svjedno šta radiš, kao Bog sve oprašta ljubi itd, a s druge strane postoji preveliki naglasak na žrtvama, patnji, bolu, itd.
Npr. prije su u Europi postojali falgelanti koji su se bičevali do krvi kao znak pokore, cilicija je bila nešto normalno. Ti si spomenuo monahe koji su imali crve i šta ja znam šta.

Čini mi se da u svim stvarima postoji neka granica ili mjera, tako isto sa svim tim pokorama i vježbanja askeze ako se pretjera može se totalno upropastiti čovjek i to doslovno. A isto tako se može i netko prerazmaziti s pervelikim popuštanjem. Npr. sv. Hildegarda je pisala o postu, pokori i finoj granici.
Hoću ti reći šta ako neki monah pretjera i počne više pažnje davati pokori, patnji a manje Božjoj milosti zar nije to opet problem.
Valjda je to pitanje mjere ko i u svemu drugom.


Morat češ o tome porazgovarati s tim monahom.Mislim da je bio čak i sv Antun pustinjak ili netko njemu blizak u to vrijeme,to piše u knjigi Povijest monaštva.
Ali naravno nisam ni mislio da se sad svi kolektivno crvamo,samo sam želio ukazati na to kako su sveci htijeli živjeti i koliko im je ovaj život i sreča ovdje bila bezvrijedna.Što nemislim da i mi sad moramo sve isto.Ali da se truditi i te kako moramo.
Jooj kako krivo shvačate,i zato ovo pisanje mrzim.Najviše volim oči u oči,i sve bi bilo brzo riješeno!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 20:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
vjerujem napisao:
Ne znam ali prosipanje pameti sigurno je....

Lipi pozdrav sestro! :)
Lol, smišna si da baš dobro kažeš, prosipanje pameti. I koja korist od toga? Prop 1,18 Mnogo mudrosti - mnogo jada; što više znanja, to više boli. :lol:
Ako ništa drugo malo pričamo, zato i postoji forum. :grlim te:

vjerujem napisao:
Sto se tice zapovijedi bludnost..ona postoji i naravno da ju ne trebamo negirati ali mislim da je ona tu iz nekog viseg razloga..a to je,da ne bi bilo nezeljenih trudnoca izmedju ljudi koji se ni ne vole i bezveze su zavrsili zajedno,ostavljene djece,razorenih zivota,pobacaja....takodjer i bracna nevjera isto..svi uglavnom pate...to je moje skromno misljenje.
Cekam napad!
Ma kakav napad, sve je to zdravo laprdanje.:b130:

Kad se ispravno gleda na Božje zapovjedi onda se i vidi smisao postojanja tih zapovjedi.
Dobro to objašnjava Söding u jednoj jedinoj rečenici;

"Deset zapovjedi kao putokaz u zemlju slobode" Thomas Söding

Tako i ova naša zapovjed; "Ne sagriješi bludno!"

Ako se promatra deset zapovjedi Božji kao neke okove koji nas samo sputavaju, koji su namet, teret na našim leđima, onda taško da ćemo ih i vršiti.
No prava je istina sasvim druga, upravo je tih deset zapovjedi pravi put u slobodu.

Upravo nam te zapovjedi, ako ih vršimo pružaju veličanstvenu slobodu. Upravo je u vršenju tih zapovjedi najveća radost. Te zapovjedi su nam stvarno putokaz. Moglo bi se i reći, deset smjernica da se bude sretan, jel? Kad se vrše te zapovjedi čovik može biti siguran da će i biti sretan.
Čovik teži za srećom, a šta mu je drugo važno, samo kad mi tu sreću nažalost tražimo često puta na krivim mjestima.

KKC 1718 Blaženstva odgovaraju urođenoj čežnji za srećom. Ta čežnja je izvorno božanska: Bog ju je čovjeku usadio u srce da ga privuče k sebi, jer je samo on može ispuniti. Zacijelo, svi želimo živjeti sretno, i nema ga među ljudima tko ne bi prihvatio tu tvrdnju, čak i prije nego što se do kraja izreče.

Ako kršimo te zapovjedi, ne da nas Bog toliko kažnjava, koliko sami sebe unakazujemo.
Posebno eto kad je šesta Božja zapovjed u pitanju. Upropaštavamo sami sebe, sami sebe ponizujemo, iznova i iznova prevareni od Zloga. Mislimo da je to neki užitak, radost a kad se grijeh počini ostaje još samo veće nezadovoljstvo.

"Grijeh me čini nesretnim" Tomislav Ivančić

Kažu već prve stranice svetog pisma;

Post 3,7 Tada se obadvoma otvore oči i upoznaju da su goli.

A kad se to dogodi, ka da ti je netko otkinuo komadić duše, vidiš kako si prevaren-opet.
Tek tada ti se otvore oči,vidiš da ti je mnogo bilo obećano, no što si dobio? Ništa. Ne samo ništa, manje od ništa, dobio si bol i to gorku bol, dobro opisuje tu bol Jeremija;

Jr 2,19 Opačina te tvoja kažnjava, otpadništvo te tvoje osuđuje. Shvati i vidi kako je teško i gorko što ostavi Jahvu, Boga svojega, što više nema straha mog u tebi" - riječ je Gospoda Jahve nad Vojskama.

"Pravi je mir stoga u opiranju, a ne u služenju strastima" Sv.Toma Kempenac

Očito je i psalmista iskusio radost vršenja zapovjedi, samo vršenje zapovjedi bila mu je istinska sreća;

Ps 119,47 U zapovijedima tvojim moja je naslada jer ih ljubim.

Ps 119,103 Kako su slatke nepcu mom riječi tvoje, od meda su slađe ustima mojim.


Dakle, te zapovjedi nisu kao neke druge, da tlače, te su zapovjedi da oslobode ljude od jada i žalosti i otvore im put do sreće.
Ne triba nas Bog kažnjavati zbog naše bludnosti, samo se i previše kažnjavamo tom kugom.

Isto kao i predbračna čistoća, kad se bolje pogleda to samo udaljava ljude a nikako ne vodi do neke velike ljubavi. Vodi samo do sebičnosti, nepovjerenja između mladih, ljubomore i ostalog.
Dobro piše Fuček;

Ništa se ne "osigurava" predbračnim intimnim odnosima;niti ljubav, niti vjernost, niti buduća sreća, niti rast u nesebičnosti, niti izgrađenost, nego se samo zadovljava egoizam časovite slabosti. Pa ako se to još naziva ljubav,onda se radi o teškoj zloporabi te riječi. Ivan Fuček "Osoba-savjest"

Znaš ke? Razmišljam da si ovaj citat istetoviram na ćelo, pa da me svako jutro podsjeća;

Jr 2,19 Opačina te tvoja kažnjava, otpadništvo te tvoje osuđuje. Shvati i vidi kako je teško i gorko što ostavi Jahvu, Boga svojega, što više nema straha mog u tebi” - riječ je Gospoda Jahve nad Vojskama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 20:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo jedan savjet svim forumasima.
ako nemate katekizam i bibliju, nabavite si obadvoje. citajte i primjenjujte na sebi. kad dovoljno shvatite, i promijenite sebe, moci ce te mijenjati sve oko sebe, ako vam je to vec cilj. djaba vam sto citirate. dokle god se netko opire, i sprda s vama, poso vam jednostavno ne valja. niste nista shvatili od onoga sto ste procitali. ja sam alergican na VASE citiranje. protiv katekizma i biblije nemam nista. grjesan sam, bezobrazan, i 100 djavli viri iz mene, a vi mi nista ne pomazete :b101:
licemjeri! fuj, gadite mi se.

PS. nemojte mislit da ste sveti. zeznut ce te se, i zeznut ce te sve osobe za koje mislite da im zelite dobro :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2010 02:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prije sat i nešto htjedoh ovdje postati nešto što sam upravo slušala, ali se pomolih i nekako u tom trenu odustah...
Nadam se da sad mogu, kad se sve ovako lijepo smirilo...
Ja ovo često slušam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2010 03:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Možda če zvučati sebično,ali vratio mi se mir,bar donekle...
Inače znam biti jako neozbiljan,i volim kad se zakuha,volim kad se raspravlja na žešči način,i zna mi se dogoditi takav izlet,ja bi moga se do ujutro na neki način takmičiti tko će koga više "preskakati",ali moram otiči u neki samostan na 10 dana samo na nakanu da se uozbiljim.

Drago mi je da nemam neprijatelja,jer inače sam takav da nemogu spavati jer me to kopka,iako nema veze što ga nisam nikad vidio,najlakše je ugasiti komp. i otpiliti,ali opet iza svih ti slova stoji osoba duhom,dušom i tijelom.
I zato te pozdravljam,i sijeti me se sutra na Misi kad budeš izgovarao"MIR S TOBOM"!!
Neznam hoću li se više baš vraćati ovdije,zbog privatnih razloga.Sad moram prati suđe i spremat kuhinju koju sam obečao!!
Bog nam milostiv bio!!!Laku noć i vrati sat unatrag!!

ajde, Bogu hvala sto je tako. jer te ne mrzim buraz, niti te mogu uopce mrziti zato sto te ne poznajem. koliko te mogu upoznati iz ove nase prepiske, vidim da si prijatna osoba, ugodna za raspravu i spremna na zezanciju. budi mi pozdravljen, do slijedeceg fajta buraz :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2010 03:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vedra napisao:
Prije sat i nešto htjedoh ovdje postati nešto što sam upravo slušala, ali se pomolih i nekako u tom trenu odustah...
Nadam se da sad mogu, kad se sve ovako lijepo smirilo...
Ja ovo često slušam...

nemam zivaca slusat. jel opet nesto o rokenrolu i narodnjacima?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr