www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 16:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 lis 2010 02:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
Vedra napisao:

Kome fali što u duhu, nek traži balvane, u mojoj se kući grije na plinovito gorivo!
Mlada sam i sretna sam što se u ovom ludom svijetu želim trudjeti živjeti kršćanski!
A za grijeh uopće ponavljam kako znamo da je nešto objektivno teški grijeh, ali razni subjektivni razlozi ga mogu umanjiti ili čak potpuno "poništiti".
Ja nisam tu da nekoga šaljem u pakao, samo želim vjerovati da će ostati prazan pa zato progovaram o grijesima, da upozorim...
Nisam shvatila tvoj post kao suprotstavljanje ikakvome čoporu..? I nisam mislila progovoriti u ime cijelog foruma, nego donijeti nauk Crkve. A katekizam i ostalo su moja izobrazba...
Zašto se u pauzi od posla ne bih došla odmoriti na ovaj forum? I sretna sam što on postoji.
A ako je ovo kršćanski forum, zašto ne ponuditi kršćanske riječi?
A kuhati trenutno nemrem, nisam ni poštenu večeru uspjela dobiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 02:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sve je ok, malo si se zaletila, i to je to.
a na kuhanju poradi ako ti ne ide. do muskog srca neces kroz katekizam, vec kroz zeludac. svetaca je malo, a na forumu ih nema nikako. valjace ti ovaj savjet o kuhanju vise nego svi citati sto ih ovdje procitas.
to upamti, i sjeti me se kad dodjes u kraljevstvo nebesko. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 07:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Nema tu filozofije. Mastrubacija je grijeh i ko se želi pričešćivat neka se ostavi te "razonode".
Ja sam se ostavio toga makar sam bio veliki ljubitelj, dok se npr. moj prijatelj toga nije ostavio i više ni ne ide na Mise jer se ne može pričešćivat...jako se usrećio. :oops: Pa sad vi stavite na vagu šta vam je važnije...
Poznata je Božja misao "Ne možete služiti Bogu i Vragu"...izaberite kome ćete služiti i nemojte više filozofirati...ili jesi ili nisi...oš neš bangladeš. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 10:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ja kad sam svom krizmanom kumu rekao da je kondom grijeh, da je oralni seks u braku grijeh, on me pogledao ko da sam mu kuću zapalio a ženu silovao! Nije mogao vjerovat da je to šta kažem stvarno mislim a kamoli da prakticiram!

Ljudi moji to uopće nije teško i to može svaka budala a kamoli ne svetac!
Ne dajte se varat i prilagođavat mimozama i pohotnicima! Bogu se gadi svaka nečistoća ko šta se čoviku gadi kad nekome smrdi ispod pazuha - ne želi mu se približavat...tako i Bog s nama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
vjerujem napisao:
Niti je ovaj masturbirao...lijepo kaze da kad god bi prisao svojoj zeni...znaci imao spolni cin sjeme bi zavrsilo na podu ˝ znamo svi sta je napravio...niti ga je BOG zbog toga ubio.... ubio ga je zato sto se oglusio na njegove zapovijedi...

vjerujem napisao:
Ne kuzim...kakve veze ima vjera s ovom raspravom..ja sam htjela reci da nisu stavili dobar citat iz Biblije na tu temu....tu se uopce ne spominje mastur.

Prije svega lipi pozdrav! :)

Djelomično bi se složio sa tobon sestro, no djelomično ipak ne. A mislin da je i Đonatan dobro prije rekao, da smo promašili bit.
Po svemu sudeći bit poruke je ovde da je Onan kažnjen zbog načina na koji nije izvršio djeversku dužnost, a ne zbog toga što nije izvršio djeversku dužnost.
Jer da je kako ti kažeš;

vjerujem napisao:
.... ubio ga je zato sto se oglusio na njegove zapovijedi....


To nije razlog pisali smo o tome da je postojala druga kazna za izbjegavanje djeverske dužnosti (usp. Pnz 25,5-10).
Dakle Bog je Onana kaznio zbog načina na koji nije izvršio djeversku dužnost.

No da se vratimo na onaj dio;

vjerujem napisao:
.... krivi citat iz Biblije na tu temu....

vjerujem napisao:
.... ja sam htjela reci da nisu stavili dobar citat iz Biblije na tu temu....tu se uopce ne spominje mastur.

Kako je Onan to učinio, ja mu nisan bio u spavaćoj sobi da vidin detalje, niti pa želin o tome razmišljat. :?
Ipak moram priznati da se sad slažem s tobon, ovom citiatu nije ovde misto, jer je bit njega ipak oblik kontracepcije kojim se Onan poslužio.

Vidin da si nova na tt-u, lipi pozdrav sestro "vjerujem". smajlic28

p.s.
vjerujem napisao:
A ekipa i ostali gore...ako vam nedaj Boze brat zaklopi oci,obavezno morate biti s njegovom zenom i napraviti joj sina...

Bez komentara.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 15:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Bogu se gadi svaka nečistoća ko šta se čoviku gadi kad nekome smrdi ispod pazuha - ne želi mu se približavat...tako i Bog s nama!


ja ne dozivljavam Gospodina kao nekoga koji gleda sa gadnjenjam... vise ga dozivljavam kao onoga koji u tim casovima padanja u grijeh gleda sa zaloscu... jer mi sami sebi idemo na stetu... i tim cinovima udaljavamo se od Njega jos i vise... i tu se javlja neizmjerna Bozja strpljivost... ceka i zove da se vratimo... i onda kad je napokon docekao da se vratimo obasipa nas tolikom ljubavlju kao i prema onoj slici u Bibliji sa izgubljenom ovcom... gdje smo pored 100 ovaca mi ta jedna koja se izgubila i ponovo vratila... i tada cijelo nebo se veseli jer iz ropstva grijeha ponovo se vraca na put... put Bozji... put spasenja...
iz tih razloga ne volim bas upotrebljavat pojam gadjenje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 15:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BiTLorD napisao:
ANTE KATOLIK napisao:
Bogu se gadi svaka nečistoća ko šta se čoviku gadi kad nekome smrdi ispod pazuha - ne želi mu se približavat...tako i Bog s nama!


ja ne dozivljavam Gospodina kao nekoga koji gleda sa gadnjenjam... vise ga dozivljavam kao onoga koji u tim casovima padanja u grijeh gleda sa zaloscu... jer mi sami sebi idemo na stetu... i tim cinovima udaljavamo se od Njega jos i vise... i tu se javlja neizmjerna Bozja strpljivost... ceka i zove da se vratimo... i onda kad je napokon docekao da se vratimo obasipa nas tolikom ljubavlju kao i prema onoj slici u Bibliji sa izgubljenom ovcom... gdje smo pored 100 ovaca mi ta jedna koja se izgubila i ponovo vratila... i tada cijelo nebo se veseli jer iz ropstva grijeha ponovo se vraca na put... put Bozji... put spasenja...
iz tih razloga ne volim bas upotrebljavat pojam gadjenje...

nema uopce potrebe ikoga biti strah Bozijeg suda. jedino cega se treba plasiti jesu ljudi, i njihov sud. ponajvise krscana licemjera, jer im je data vlast na zemlji, a mnogi je nisu dostojni.
"homo homini lupus est" fuj!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 17:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
svirac napisao:
vjerujem napisao:
Ne kuzim...kakve veze ima vjera s ovom raspravom..ja sam htjela reci da nisu stavili dobar citat iz Biblije na tu temu....tu se uopce ne spominje mastur.

A i tko si ti da si dajes za pravo da meni govoris da sam licemjerni vjernik....nemas ti pojma o mojoj vjeri...

u pravu si, iskoristeni su pogrjesni citati.
a za uvrede na racun osobne vjere se ne sekiraj. na forumu, uglavnom, "sveci i svetice" lijece osobne frustracije na drugima :wink:
mozda bi manje vrijedjali, da vise grijese ovim tzv. "smrtnim" grijesima :roll: :b101:



Ajme mene ,što se kostrešite kad vam se dirne u vašu svetost!!!!Nisam mislio na osobnoj razini.
Već sam mislio,ako ne poštuješ katekizam Katoličke Crkve i preskaće se jer nepašu neki dijelovi,nije u redu da se na Misi izgovara "Vjerovanje "kad to nije.A sad jel su se neki našli povrijeđeni što sam ja rekao da je to licemjerno,neka nazovu to drukćije,neka smisle lipšu rijeć.
Ja si nedajem ništa za pravo ,a kamoli da prelazim preko katekizma,što je ovdje lijepo stavljeno o mastrubaciji.
E pa sad ko toliko voli "šetati majmuna"nek ga šeta,samo me zanima na što misle dok to rade,sumnjam da mole litanije ili da razmišljaju kako će učiniti neko dobro dijelo!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 17:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Nema tu filozofije. Mastrubacija je grijeh i ko se želi pričešćivat neka se ostavi te "razonode".
Ja sam se ostavio toga makar sam bio veliki ljubitelj, dok se npr. moj prijatelj toga nije ostavio i više ni ne ide na Mise jer se ne može pričešćivat...jako se usrećio. :oops: Pa sad vi stavite na vagu šta vam je važnije...
Poznata je Božja misao "Ne možete služiti Bogu i Vragu"...izaberite kome ćete služiti i nemojte više filozofirati...ili jesi ili nisi...oš neš bangladeš. :D

a ti si kao siguran da Bogu sluzis, jel?
mozda si upravo ti otjerao tog svog prijatelja od Mise. smijem se okladiti da si veci licemjer od tog svog prijatelja.
ti si se kazes ostavio tog grijeha? zivo me zanima do kad? ne moras meni ovdje odgovarati do kad. sagrijesit ces ponovo, to i budala zna. sta ces onda? hoces li suditi sebi kao sto sudis svima ostalim? jok, tebi ce biti oprosteno, jer ti sluzis Bogu, jel tako? tvoje je mjesto u prvom redu na Misi, cini mi se. umjesto sto sudis tko je Bozji a tko od djavla, bolje reci sam sebi grjesan sam, nisam uopce dostojan uci u hram Bozji. kad ce te svi jednom shvatiti da niste sveci, i da jednostavno niste sposobni izdrzati sav pritisak grijeha??? vidis li da zrtvujes sve oko sebe ne bi li spasio svoju guzicu? uci ce te posljednji u kraljevstvo Bozije, i sve ce vas kurve i bludnici prestici.
idete na Misu samo da bi maltretirali sve oko sebe, i osjecali se boljim od svog bliznjeg.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 17:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Ajme mene ,što se kostrešite kad vam se dirne u vašu svetost!!!!Nisam mislio na osobnoj razini.
Već sam mislio,ako ne poštuješ katekizam Katoličke Crkve i preskaće se jer nepašu neki dijelovi,nije u redu da se na Misi izgovara "Vjerovanje "kad to nije.A sad jel su se neki našli povrijeđeni što sam ja rekao da je to licemjerno,neka nazovu to drukćije,neka smisle lipšu rijeć.
Ja si nedajem ništa za pravo ,a kamoli da prelazim preko katekizma,što je ovdje lijepo stavljeno o mastrubaciji.
E pa sad ko toliko voli "šetati majmuna"nek ga šeta,samo me zanima na što misle dok to rade,sumnjam da mole litanije ili da razmišljaju kako će učiniti neko dobro dijelo!!!

malo si se zaletio majstore...
kako ono ti napisa:
Samuel napisao:
I TO GA KAZNI SMRĆU!!

da mi je samo znat gdje to pise u katekizmu, i tko to ima pravo tvrditi tko ce umrijeti, a tko zivjeti?
procitaj jos par puta ovu temu od pocetka, i shvatit ces da su iskoristeni krivi citati, i da smrt po Bozijem (vasem) sudu ne stize osobu koja masturbira

nesto te je od duhovitih komentara pogodilo, ne znam sto konkretno. najvjerovatnije da se radi o nekakvom obliku trenutnog sexualnog nezadovoljstva, pa lijecis frustracije na drugima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr