www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 21:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2006 14:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
za ovog života jesmo li onda (vječno) sigurni ili (vječno) nesigurni? Ili će mo znati na sudu?


Draga Vikice, generacijo

ne znam je li znas odgovor, pa samo provjeravas moj, ili ne znas pa, stoga, pitas da bi cula drugu stranu?

Odgovor:
kljuc krscaninove vjecne sigurnosti jest u suradnji s Bogom, hocu reci: "Tko vjeruje (ali trajno) u Sina, ima zivot vjecni" (Iv 3,36). Dalje, tko hodi smjerno s Bogom, tko Mu otvara svakodnevno vrata svoga srca, tko skruseno ispovijeda svoje grijehe, tko voli bliznjega svoga, tko se ne okrece za starim zivotom u "Egiptu", tko imade straha Bozjega, tko staru svoju narav svakodnevno razapinje, taj je vjecno osiguran.

Glede suda: tko vjeruje ne dolazi na sud opci, osim na onaj Kristov pridrzan samo za vjernike (1 Kor 3,12-15). Pred Kristovim sudistem uopce nije u pitanju vjernikovo spasenje; tu je posrijedi njegovo sluzenje.

Eto, draga Vikice, toliko od mene za ovaj put.
Bozji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu, tvoja generacija Cubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2006 14:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Panten napisao:
Učenje "jednom spašen, zauvijek spašen" je inače učenje nekih protestantskih denominacija, pogotovo onih koji vjeruju u predestinaciju.
Matej 24,13 "Ali tko ustraje do konca, bit će spašen"

Iz ovih stihova, očito je da Kristovi sljedbenici svojom odlukom mogu otpasti.

http://izaija95.lolbb.com


U potpunosti se slazem! Amen brate!
Pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Cubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2006 14:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:
vikica napisao:
za ovog života jesmo li onda (vječno) sigurni ili (vječno) nesigurni? Ili će mo znati na sudu?


Draga Vikice, generacijo

ne znam je li znas odgovor, pa samo provjeravas moj, ili ne znas pa, stoga, pitas da bi cula drugu stranu?

Odgovor:
kljuc krscaninove vjecne sigurnosti jest u suradnji s Bogom, hocu reci: "Tko vjeruje (ali trajno) u Sina, ima zivot vjecni" (Iv 3,36). Dalje, tko hodi smjerno s Bogom, tko Mu otvara svakodnevno vrata svoga srca, tko skruseno ispovijeda svoje grijehe, tko voli bliznjega svoga, tko se ne okrece za starim zivotom u "Egiptu", tko imade straha Bozjega, tko staru svoju narav svakodnevno razapinje, taj je vjecno osiguran.

Glede suda: tko vjeruje ne dolazi na sud opci, osim na onaj Kristov pridrzan samo za vjernike (1 Kor 3,12-15). Pred Kristovim sudistem uopce nije u pitanju vjernikovo spasenje; tu je posrijedi njegovo sluzenje.

Eto, draga Vikice, toliko od mene za ovaj put.
Bozji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu, tvoja generacija Cubela :D


lijepo rečeno dragi ćubela..samo ja se volim iznova preispitivat jesam li uvijek u ovome:
tko hodi...
tko mu otvara ....
tko skrušeno ispovjeda...
tko voli...
tko se ne okreće....
tko imade straha...
tko razapinje staru narav...
i kad vidim da nisam i da sam pala, molim za snagu i vodstvo Duha Svetoga, pouzdajem se u Gospodina i Njegovo milosrđe. I u pravednost Njegovog suda.
Pozdrav, generacijo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2006 08:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
evo malo da nadopunim pisanje od 14.12 oko vassule, ujedinjenja svih kršćana Božjim djelovanjem


evo jedne misli što je kazao otac James Fannan Vassulin prvi duhovnik i ispovijednik:

Postoji dubina značenja SP koje ne može biti razjašnjeno samo znanstvenim egzegezama. Ako se zaustavimo na toj točki, mi smo kao farizeji u Isusova vremena koji su ostali zamrznuti u povijesti, a bili su zatvoreni dinamičkoj naravi Boga kao Svetog druga ljudske rase.
Isus , premda je bio pretkazan u SP bio je previše nov i drukčiji za neke da ga PREPOZNAJU kao ispunjenje njihovih isčekivanja.
ono što mi trebamo je VJERA MALENE DJECE koja ne sprječava aktivnost Duha u naša vremena
to je duh malene djece koji nam omogućava da iskusimo Boga poput Isusa i svetog , kao svog nebeskog Abbu.
onda imamo blisku ljubav djeteta prema stvarnoj osobi koju iskusimo kao svoga Oca.
Djetinji odnos nije samo nešto što dira našu osobnu duhovnost
u ovim objavama Krist jasno daje na znanje da je ključ kršćanskog JEDINSTVA, istinsko vjersko sjedinjenje sve njegove djece, jest poniznost i ljubav. zbon nedostatka istih to se sjedinjenje čini nemogućim.

Ipak Isus nas ovdje uvjerava da će on to "uskoro" postignuti svojom vlastitom snagom i svojom vlastitom slavom. Tako će biti "jedno stado i jedan Pastir".

Isusova molitva na Posljednjoj Večeri neće biti uzaludna!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr