www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 02:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Rhema i logos
PostPostano: 12 lis 2006 22:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poštovani,

vjerojatno ste negdje čitali ono svjedočanstvo kada su se neke djevojke utopile prigodom povodnja, jer su same sebi utuvile u glavu: hajdemo prijeći po nabujaloj vodi na drugu stranu, jer kad je mogao ap. Petar po jezeru hodati što ne bismo i mi.

Evo, da se i nama ne bi nešto sl. dogodilo pa da nas nađu na ušću rijeke mrtve, pa da onda iza nas ostave reportažu novinari: vidite što rade fanatici!, otvaram jednu temu u kojoj možemo dobro objasniti što je to Logos, a sto Rhema. Biti ce dobro razlikovati te dvije riječi, napuniti um znanjem i krenuti u vjeri, naravno oslonjeni na Bozju riječ tj. Logos (i)li Rhemu.

Priključite nam se da se obogatimo!

Božji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 23:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:D Dobrodosao natrag na TT brate Cubela !
Ali teme su ti, duboke. Ovo mi je jednom jedan svecenik objasnjavao i mislim da nije lako niti objasniti niti ( bar meni nije bilo :P ) shvatiti.

Nekako ovako bih rekla :Logos bi bilo:
Citat:
hajdemo prijeći po nabujaloj vodi na drugu stranu, jer kad je mogao ap. Petar po jezeru hodati što ne bismo i mi.

Ali
Citat:
kada su se neke djevojke utopile prigodom povodnja, jer su same sebi utuvile u glavu

hvalilo je Rhema.
hm, mislim Logos je Rjec Bozja , ona napisana koju svatko moze da cita, citira, a Rhema je Rjec Bozja koja proizilazi ili koja je protkana radnjom -ucinkom Svetog Duha.
Tako nekako. Sutra cu bolje razmisliti.A ti objasni vise a manje nas pitaj, hahaha
Btb
Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 00:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Logos je cjelokupna riječ Božja - apsolutno sve, a rhema je konkretna riječ za konkretnu situaciju ili konkretnu osobu - to je jedan djelić logosa, nešto što Duh Sveti otkrije/kaže osobi.
Ili recimo to ovako ako si bolestan i čitaš Bibliju i pročitaš stih gdje piše da smo Isusovim ranama iscjeljeni i ta riječ ti postane tako jasna da na temelju nje dobiješ vjeru za iscjeljenje-jednostavno znaš da ti je Bog progovorio (dakle to nije svojevoljno odabran stih, već baš Duhom Svetim) - u tom slučaju logos je Biblija (dakle sva riječ), a stih da smo Isusovim ranama iscjeljeni je rhema (konkretna riječ za tebe baš za tu situaciju).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2006 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
Logos je cjelokupna riječ Božja - apsolutno sve, a rhema je konkretna riječ za konkretnu situaciju ili konkretnu osobu - to je jedan djelić logosa, nešto što Duh Sveti otkrije/kaže osobi.
Ili recimo to ovako ako si bolestan i čitaš Bibliju i pročitaš stih gdje piše da smo Isusovim ranama iscjeljeni i ta riječ ti postane tako jasna da na temelju nje dobiješ vjeru za iscjeljenje-jednostavno znaš da ti je Bog progovorio (dakle to nije svojevoljno odabran stih, već baš Duhom Svetim) - u tom slučaju logos je Biblija (dakle sva riječ), a stih da smo Isusovim ranama iscjeljeni je rhema (konkretna riječ za tebe baš za tu situaciju).


Što reći na ovo, već AMEN!
Bratski pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu tvoj brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: rhema i logos
PostPostano: 17 stu 2006 22:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 stu 2006 09:41
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Logos je općenita spoznaja o Bogu, znači te tri djevojke su imale samo općenitu spoznaju....Rhema je specifična riječ koja je upućena specifičnoj osobi u specifično vrijeme....specifična riječ koja je bila upućena Petru je Dođi!, specifičnoj osobi Petru, specifično vrijeme, oluja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 pro 2006 01:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 vel 2006 13:59
Postovi: 15
Lokacija:
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo ja kužim ak je točno što je napisao tertulijan.

Fora :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr