www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 05:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 22:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 sij 2009 12:23
Postovi: 37
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja želim u raj i niti na ništa drugo ne pristajem, a tako se i trudim. Hehe
Što bi naš župnik rekao:"Makar i iza Petrove metle kraj vrata"


Bravo samo tako i nastavi, važno je da si postavila sebi cilj i da ga slijediš.
Čestitam ti draga sestrice u Kristu. :b41: :grlim te: BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2009 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Cilj našeg života je postati svet! Ništa manje od toga. A to je tužno kad se vidi moje stanje sadašnje...težek je pu još predamnom.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2009 12:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2009 00:57
Postovi: 34
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Poštovani,

pazite na ovaj tekst iz 2 Kor 5,10 koji kaže:" ... jer nam se svima treba pojaviti pred sudom Kristovim, da svaki primi što je zaslužio: nagradu ili kaznu, već prema tomu što je za zemaljskoga života činio", ili možda na ovaj: "Pazite sami na se, da ne izgubite što ste zaradili, već, naprotiv, da primite potpunu plaću!" (2 Iv 8).

Kako protumačiti ove riječi (zaslužiti, nagrada, zaraditi i sl.) kad znamo da je svaki obraćeni kršćanin spašen "milošću po vjeri" (Ef 2,8-9), a "ne od djela, da se tko ne bi hvalisao".

Svima želim Kristov mir i dobro,
Smjerno u Kristu Ćubela :D

Pavao je vjerujem izrekao da se nebi tko hvastao jer je sam bio obraćenik - koji je vidio svoju promjenu - dakle znao za svoju vjeru, spoznao je Gospodina - to mu je bio znak da bez toga sigurno nebi bio spašen.
Što je i istina ("a onaj koji ne vjeruje, već je osušđen, što nije vjerovao, u jedinorođenoga Sina Božjega"). Dakle prva je neophodna vjera - no i djela su važna, jer ako je samo vjera; "vjera bez djela je mrtva" - Jakov.
ma to je i Pavao znao; samo je rekao - da nema vjere, da su djela tada uzaludna. A tu i dalje ostaje ono Isusovo o plaći. Tako da ispada da - bolja plaća - bolji položaj u kraljevstvu nebeskom.

Isus je također rekao: "Tko se odreće mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem.. "
Dakle mora se vjerovati prije svega (no to ne isključuje djela).

Kako protumačiti ovo što kažeš? Pa Isus je uvijek govorio o plaći (prorocima proročka, pravednicima pravednička.. ili "..zaista, kažem vam, taj je zaslužio svoju plaću.."
"tko napoji jednog od ovih najmanjih... "
Sam isus to govori dakle - "da će se suditi po djelima" (Otkrivenje).
No i sam Isus je rekao da '"svatko tko vjeruje, bit će spašen" - dakle isto ono što je Pavao rekao o milosti (ponajprije) po vjeri. I tko tu sad može isključiti Isusove riječi o plaći? Nitko oboje stoji. Vjera je prva, a djela su odma iza toga bitna, jer vjera bez djela je mrtva.

Svi mi, koji vjerujemo - dakle vjernici - smo direktna djeca Božja (a ne nevjernici).
Koji od vas nebi spasio svoje dijete? Ja mislim da bi svi vi.

No može li se dijete odbaciti, kada ono ne sluša? Naravno da može - sin koji ne sluša i vijeđa Oca..

"Neće svaki koji mi govori: Gospodine! Gospodine! ući u kraljevstvo nebesko, nego onaj koji vrši volju moga nebeskog Oca. Mnogi će mi u onaj dan reći: "Gospodine, Gospodine, zar nismo, pomoću tvoga imena. prorokovali, pomoću tvoga imena izgonili zle duhove, pomoću tvoga imena čudesa činili? Tada će im kazati: Nikad vas nisam poznavao. Odlazite od mene, zlotvori!" (Matej 7:21-23)

I tu čak imamo još jednu situaciju (moje mišljenje) - da su djela dakle izuzetno bitna - i iako je rekao da "svatko tko vjeruje je spašen" - je možda spašen za vječni život.. ali možda taj vječni život neće biti u kraljevstvu nebeskome..

Uglavnom, nisam teolog, no to su moja razmišljanja. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2009 23:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Na ovakvim se temama cesto upada u zamku pa se pokusavaju suziti mogucnosti Bozje. Tako se dogadja kako je vjera jedno a djela drugo iako jedno bez drugog ne postoji, vec je mrtvo.
Promislimo, moze li covjek raditi dobra djela, biti u istini, ne ljubiti laz i ateistom se smatrat, ako Ga Duh Sveti ne vodi? A onaj koji vjeruje kako je Isus Krist Gospodin, i sluzenje Njemu postane mu prvo u zivotu, takav bez djela dobrih ne postoji. I jedan i drugi ljube i prastaju jer ih Duh Sveti u tome vodi, znali to oni ili ne.
Isto tako ne valja kad ostane nemoguce da covjek koji nikada nije cuo za Isusa Krista ima pripravljen stan kod Gospodina. Opet bi ogranicili Boga. Isus Krist nije samo ime vec i krotko srce i oni koji takvo srce imaju, cija su djeca?
Boga se ne smije ogranicavati, jer Duh Sveti puse po svojoj volji i tko bi Ga od ljudi savjetovao sto Mu je milije i koliko ce kome dati. Onome koji poznaje Boga skuplji je grijeh nego onome koji Boga ne poznaje. Zato je jako nezgodno, ako covjek zeli povjerovati u svoja razmisljanja a ne vidjeti knjige koje jedine cuvaju istinu kada je rijec o Bibliji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr