www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 01:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 lis 2006 22:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Pazi! Dolazim uskoro i sa sobom nosim placu 'da svakome platim prema njegovu djelu'!" (Otk 22,12)

Poštovani,

što je ta plaća? Naravno ... ono što smo zaradili radom, znojem i marom, ali u ovom slučaju i načinom života pred Bogom. Jedan dio Božje riječi koja je nama vjernicima upućena kao nauk i priopćenje, govori o tomu, da osim spasenja po milosti koje se ne može zaslužiti, postoji i plaća po djelima.

Evo biti će mi drago da vas čujem dragi moji; što vi smatrate pod tom plaćom, nagradom i sl., da ne bi ispalo kako mi ne možemo ništa uraditi po ovom pitanju.

Hvala za vaše sudjelovanje.
Božji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 01:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjerujem da plaća/nagrada za vjerne na nebu je određena baština koju će dobiti kao nagradu, određeni položaj na nebu, određena razina slave, mislim čak određena razina vlasti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 06:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Aby napisao:
Vjerujem da plaća/nagrada za vjerne na nebu je određena baština koju će dobiti kao nagradu, određeni položaj na nebu, određena razina slave, mislim čak određena razina vlasti.


.ja se nadam, da ću bar prati noge..svetima.

mir svima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
.ja se nadam, da ću bar prati noge..svetima.


A ja vjerujem da se tamo gore noge ne prljaju jer nema prljavštine. Ali moguće da se kupa čisto iz gušta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poštovani,

pazite na ovaj tekst iz 2 Kor 5,10 koji kaže:" ... jer nam se svima treba pojaviti pred sudom Kristovim, da svaki primi što je zaslužio: nagradu ili kaznu, već prema tomu što je za zemaljskoga života činio", ili možda na ovaj: "Pazite sami na se, da ne izgubite što ste zaradili, već, naprotiv, da primite potpunu plaću!" (2 Iv 8).

Kako protumačiti ove riječi (zaslužiti, nagrada, zaraditi i sl.) kad znamo da je svaki obraćeni kršćanin spašen "milošću po vjeri" (Ef 2,8-9), a "ne od djela, da se tko ne bi hvalisao".

Svima želim Kristov mir i dobro,
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ćubela napisao:
Poštovani,

pazite na ovaj tekst iz 2 Kor 5,10 koji kaže:" ... jer nam se svima treba pojaviti pred sudom Kristovim, da svaki primi što je zaslužio: nagradu ili kaznu, već prema tomu što je za zemaljskoga života činio", ili možda na ovaj: "Pazite sami na se, da ne izgubite što ste zaradili, već, naprotiv, da primite potpunu plaću!" (2 Iv 8).

Kako protumačiti ove riječi (zaslužiti, nagrada, zaraditi i sl.) kad znamo da je svaki obraćeni kršćanin spašen "milošću po vjeri" (Ef 2,8-9), a "ne od djela, da se tko ne bi hvalisao".

Svima želim Kristov mir i dobro,
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Na krivo navodis brate Cubela, jer vjera bez djela je mrtva, pa da mozda tim djelima bez kojih nam je vjera mrtva, ne primamo sto smo zasluzili? Krivo bi naveo nekoga kada bi odvoji dvije istine: Prva je kako smo samo miloscu spaseni po vjeri, a druga kako je vjera bez djela mrtva. Odvojite jedno od drugoga i mozete svasta dobiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
Na krivo navodis brate Cubela, jer vjera bez djela je mrtva, pa da mozda tim djelima bez kojih nam je vjera mrtva, ne primamo sto smo zasluzili? Krivo bi naveo nekoga kada bi odvoji dvije istine: Prva je kako smo samo miloscu spaseni po vjeri, a druga kako je vjera bez djela mrtva. Odvojite jedno od drugoga i mozete svasta dobiti..


Vjerujem da je Ćubela mislio na sami tren spasenja - obraćenje, za to nije potrebno nikakvo djelo, već samo predanje i vjera. Spasenje je proces koji traje do smrti, obraćenje je moment. Ali opet smo spašeni jer nas je Krist spasio, a ne zbog vlastite zasluge, no trebamo jednom kad se obratimo surađivati s Bogom na našem spasenju, a u tome nas opet osnažuje milost. Dakle, temelj svega je milost-Krist, On čini prvi korak, a mi drugi. A da on ne učini prvi svi naši koraci ništa značili ne bi jer nas ne bi mogli spasiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
da, obracenje je po milosti a ne po djelima dano, a nakon toga potrebna su ta djela, taj trud iznova i vise svaki put da nam vjera zivi, bude ziva, da zivimo vjeru. Kako si napisala Aby, Isus Krist cini po milosti prvi korak, a mi taj drugi djelima da pouzdanje i vjera nasa ne umre, sto se nerijetko dogadja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 13:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
mislim da je vjera bitna , ali i djela su bitna

šta nekome vrijedi , ako kaže imam vjeru , a djela nema
vjera ako nema djela mrtva je u sebi
sama vjera u Isusa Spasitelja ne spašava
vjeruje ( zna ) i sotona i demoni da je Isus Bog , ali opet ga djelima ne ispovijeda, pa će stoga gorjeti u paklu
vjera je osnova da rastemo u duhu i da pokušamo živjeti
u skladu sa Božjom voljom, ali tu vjeru moraju pratiti i djela


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 14:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mi možemo biti sigurni u to da naša a djela, kojima je cilj ljubav, mir, pravda, imaju značenje u odnosu...na konačnu Božju preobrazbu svega..u Kristu.
Uskrsnuće nas uči...da i ono-sto nam se čini užasnim neuspjehom... može imati konačni smisao... Očišćeni od grijeha, preobraženi u Kristu..nanovo rođeni...pazimo na svoja djela..činimo dobra..i kao što reče aby "trebamo jednom kad se obratimo surađivati s Bogom na našem spasenju, a u tome nas opet osnažuje milost. " .. i to je taj naš doprinos- ta suradnja s Bogom- ta djela sigurno nešto znače kada je Riječ o Božjem novom stvaranju.
Pa i naš je blagopokojni papa Ivan Pavao II, kad je govorio o našim ljudskim djelima i nastojanjima, rekao da u konačnom Božjem spasenju "ništa neće biti izgubljeno i ništa neće biti uzaludno" (Sollicitudo rei socials, 48). Ja čvsrto vjerujem da je tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr