www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2006 11:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
Ćubela napisao:
Poštovani,

pazite na ovaj tekst iz 2 Kor 5,10 koji kaže:" ... jer nam se svima treba pojaviti pred sudom Kristovim, da svaki primi što je zaslužio: nagradu ili kaznu, već prema tomu što je za zemaljskoga života činio", ili možda na ovaj: "Pazite sami na se, da ne izgubite što ste zaradili, već, naprotiv, da primite potpunu plaću!" (2 Iv 8).

Kako protumačiti ove riječi (zaslužiti, nagrada, zaraditi i sl.) kad znamo da je svaki obraćeni kršćanin spašen "milošću po vjeri" (Ef 2,8-9), a "ne od djela, da se tko ne bi hvalisao".

Svima želim Kristov mir i dobro,
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Na krivo navodis brate Cubela, jer vjera bez djela je mrtva, pa da mozda tim djelima bez kojih nam je vjera mrtva, ne primamo sto smo zasluzili? Krivo bi naveo nekoga kada bi odvoji dvije istine: Prva je kako smo samo miloscu spaseni po vjeri, a druga kako je vjera bez djela mrtva. Odvojite jedno od drugoga i mozete svasta dobiti...


Gdje je krivo brate Leo, da to brže-bolje ispravim?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2006 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
Leo napisao:
Na krivo navodis brate Cubela, jer vjera bez djela je mrtva, pa da mozda tim djelima bez kojih nam je vjera mrtva, ne primamo sto smo zasluzili? Krivo bi naveo nekoga kada bi odvoji dvije istine: Prva je kako smo samo miloscu spaseni po vjeri, a druga kako je vjera bez djela mrtva. Odvojite jedno od drugoga i mozete svasta dobiti..


Vjerujem da je Ćubela mislio na sami tren spasenja - obraćenje, za to nije potrebno nikakvo djelo, već samo predanje i vjera. Spasenje je proces koji traje do smrti, obraćenje je moment. Ali opet smo spašeni jer nas je Krist spasio, a ne zbog vlastite zasluge, no trebamo jednom kad se obratimo surađivati s Bogom na našem spasenju, a u tome nas opet osnažuje milost. Dakle, temelj svega je milost-Krist, On čini prvi korak, a mi drugi. A da on ne učini prvi svi naši koraci ništa značili ne bi jer nas ne bi mogli spasiti.


Divota je čitati tvoje odgovore. Prosto rečeno divim se zajedničkom Bogu što mi je dopustio da te svakodnevno upoznajem. Hvala ti setro Aby.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2006 22:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Poštovani,

pazite na ovaj tekst iz 2 Kor 5,10 koji kaže:" ... jer nam se svima treba pojaviti pred sudom Kristovim, da svaki primi što je zaslužio: nagradu ili kaznu, već prema tomu što je za zemaljskoga života činio", ili možda na ovaj: "Pazite sami na se, da ne izgubite što ste zaradili, već, naprotiv, da primite potpunu plaću!" (2 Iv 8).

Kako protumačiti ove riječi (zaslužiti, nagrada, zaraditi i sl.) kad znamo da je svaki obraćeni kršćanin spašen "milošću po vjeri" (Ef 2,8-9), a "ne od djela, da se tko ne bi hvalisao".

Svima želim Kristov mir i dobro,
Smjerno u Kristu Ćubela :D



Ja bih to malo usporedila:
RADIMO da bismo ZARADILI.a naša zarada je PLAĆA. A ako se pokažemo kao dobri radnicvi, za NAGRADU dobivamo povišicu...


Tako bi se za ovu Boožansku dimenzijumoglo reći:

Dobrim RADOM = DJELIMA i MISLIMA, ZARAĐUJEMO = ZASLUŽUJEMO PLAĆU = DAROVE D.S.,, ali ovdje NAGRADU = MILOST nerjetko, da ne kažem redovno dobiojemo prije nego išta zaslužimo i dobro napravimo...

Mir vama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 08:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
u vezi vjere i DJELA lijepo se može vidjeti u Jakovljevoj poslanici 2,14-26
u bibliji postoje mnogi reci koji naglašavaju važnost djela
parafrazirat ću citat gdje Isus kaže : neće u Kraljevstvo Nebesko svaki onaj koji često govori Gospodine, Gospodine
ili iz otkrivenja 20,12-14 gdje se spominje knjiga života i gdje stoji: mrtvi bijahu suđeni po onome što stoji napisano u knjigama, PO DJELIMA SVOJIM
znači vjera (protestanti je više naglašavaju) je samo početak našeg života u Kristu i prema Kristu u kraljevstvo Nebesko
neće nas samo spasiti vjera u njega , tu vjeru trebaju pratiti i djela!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ...
PostPostano: 16 lis 2006 11:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Plaća!?... jedino što će nas Bog pitati kada se susretnemo s njim oči u oči je - Reci mi samo, koliko si ti volio u svom životu... to je sve što me zanima... reci mi samo koliko si volio?....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 14:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Aby napisao:
naggar napisao:
.ja se nadam, da ću bar prati noge..svetima.


A ja vjerujem da se tamo gore noge ne prljaju jer nema prljavštine. Ali moguće da se kupa čisto iz gušta.



...moguće..moguće.
...gušti su gušti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 19:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Aby napisao:
Vjerujem da plaća/nagrada za vjerne na nebu je određena baština koju će dobiti kao nagradu, određeni položaj na nebu, određena razina slave, mislim čak određena razina vlasti.


Kada budemo u raju ( nadajmo se) što će značiti određeni položaj ili razina slave.

Mislim da je to lijepo opisala koliko se siječam mala sv. Terezija sa primjerom čaša, od one najmanje do one najveće krigle. Napunimo ih do vrha vodom . Sve će biti pune i zadovoljne iako neće imati istu količinu vode. Da mi je biti makar ona mala čašica za liker . :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 21:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
molila bih Oca barem za nekakav ćošak mali..samo da sam tamo.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 21:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjera bez djela je mrtva vjera. Kakva je to vjera koja ne nosi plodove? Vjera pismoznanaca?
Da, nema spasenja bez djela u vjeri.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 21:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja želim u raj i niti na ništa drugo ne pristajem, a tako se i trudim. Hehe
Što bi naš župnik rekao:"Makar i iza Petrove metle kraj vrata"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr