www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 01:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 20 stu 2006 21:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Panten napisao:
Čuj oni postavljaju još kompliciranija pitanja poput ovih; ako je Isus Bog kako tumačite ove stihove:

IVAN 14,28 "Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene".

1 KORINĆANIMA 15,28 "Kad mu bude sve podloženo, tada će se i sam Sin podložiti onome koji je njemu sve podložio, da bude Bog sve u svemu".


'Ucinimo covjeka na svoju sliku...', Kaze Bog u Bibliji.
Ako je jedan, zasto koristi mnozinu? Ima li nevjernicima vec u Knjizi Postanka mjesta za Oca, Sina i Duha Svetoga...

'Jer dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plecima mu je vlast. Ime mu je : Savjetnik divni, Bog silni, Otac vjecni, Knez mironosni…', tako je jos Izaija pisao.

'Jer me vidiš, vjeruješ. Blago onima koji ce vjerovati a da nisu vidjeli', rekao je Isus Krist apostolu Tomi kada Ga je ovaj vidio uskrsnulog i povikao: 'Gospodin moj i Bog moj!'

'Jer Otac ne sudi nikomu, vec je sav sud dao Sinu, da svi poštuju Sina kao što poštuju Oca.'

'Prijestolje Božije i Janjetovo bit ce u gradu', stoji u Otkrivenju.

Kako je Krist vec rekao, On je jedno sa Ocem, kao i Duh Sveti, jos u pocetku dok bijase Rijec, te se Rijec u Tijelo pretvori, a znamo da Rijec bijase Bog.

U knjizi Izlaska Bog se Mojsiju obljavljuje pod imenom 'JA JESAM'.
Usporedimo na kraju i ovo:
'Umrijet cete u grijesima svojim. Uistinu, ako ne povjerujete da 'JA JESAM' umrijet cete u grijesima svojim', biljezi Ivan apostol rijeci Isusa Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 stu 2006 22:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 stu 2006 22:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nisam jehovac čovječe, nego sam samo postavio njihova najčešća pitanja...ja sam ti specijaliziran za to područje...Čitaj Izaija 40,3 - Matej 3,3 Isus je Jahve (ili Jehova kako oni kažu) kome Ivan Krstitelj priprema put, zatim Jeremija 23, 5.6.7. Davidov izdanak je nazvan Jahve, pravda naša, ima tu još onih osnovnih stihova Izaija 9,5 Mihej 5,1 itd. Ja cijelim srcem vjerujem da je Isus Bog, ti si se Jovane samo šalio, priznaj....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 stu 2006 22:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="Panten"]Čuj oni postavljaju još kompliciranija pitanja poput ovih; ako je Isus Bog kako tumačite ove stihove:

IVAN 14,28 "Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene".

1 KORINĆANIMA 15,28 "Kad mu bude sve podloženo, tada će se i sam Sin podložiti onome koji je njemu sve podložio, da bude Bog sve u svemu".
[/quote]


prispodoba..o Bog-u kisiku..

..siđi dolje , među ribe..i objasni im..da si ti...otopljeni kisik..
.koje one ..udišu..na škrge..i da bez tebe..ne mogu ..živjeti..
.odi dolje i objasni im da si...TI..KISIK...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2006 11:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Panten napisao:
nisam jehovac čovječe, nego sam samo postavio njihova najčešća pitanja...ja sam ti specijaliziran za to područje...Čitaj Izaija 40,3 - Matej 3,3 Isus je Jahve (ili Jehova kako oni kažu) kome Ivan Krstitelj priprema put, zatim Jeremija 23, 5.6.7. Davidov izdanak je nazvan Jahve, pravda naša, ima tu još onih osnovnih stihova Izaija 9,5 Mihej 5,1 itd. Ja cijelim srcem vjerujem da je Isus Bog, ti si se Jovane samo šalio, priznaj....


:D ...Nisam...samo izlet na čistinu, ...Ako je bio klizeći ...nisam ti htio slomiti noge...bio je to start na loptu. Samo guraj dalje...Ti si na potezu. Za sada ti ide dobro, samo još ne znam ka kojem golu ideš...Slavi Božjoj..npr.?...Volio bih da imamo isti dres, ali sklisko je ...ima dosta kaljuže...Jedino ti raspoznajem napadači broj...Jesi li krilo ili vezni ili špic?...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 pro 2006 10:00 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 10 tra 2006 19:43
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U koga je Volja jaka nista ga ne moze pokolebati u njegovom Vjerovanju!
...
..
.
Pricao sam deckima....ma ok je to ....nudili su mi i neke knjige...
Pricali samo malo ...postanak i to...o Svetom pismu novom zavijeti ,starom ....bla bla...
I pitam ja njega vjerujes li ti u Apsolut?
Jednog Boga?
kaze on:
DA!
Pa vidis i ja....
Zato takvo divno vjerovanje upropastiti necim kako Isus nije Sin Bozji?
Svi samo dio jednoga bozanstva...od njegovih ruku stvoreni i u nas je udahnut zivot(Bozji dah)
Svi mi nosimo obiljezja bozanstva....
Nitko nije manje ili vise vrijedan, nitko nema pravo reci on je vjernik on je izabran od Bog!
Bog zivi u nama samo ga mi sebi ili drugima drugacije tumacimo!
Nije vise htio razgovarat samnom!¨
...nisam htio se upustat u raspravu s njim o Kristi i B.D.Mariji...
Vec sam htio s njegovoga stajalista objasnit da nije u redu propitkivati neciju cvrstu vjeru ...
Ipak za mene je vjera nesto dragocijeno i neprocijenjivo ....
Onaj koji ima vjere bogat je coek!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr