www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 svi 2013 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
rebeka napisao:
Billy napisao:
marija-nada napisao:
sve to tako..samo tu bibliju nemoj škropiti blagoslovljenom vodom .. zapali i pepeo raspi negdje (a možda u šumu neku)
:grlim te:
jedan svećenik je rekao da te stvari ne valja blagoslovljenom vodom..
evo ispravljam da malo nadopunim - stvari za koje znamo da su blagoslovljene - ok...to palimo i po zemlji...a za koje ne znamo to se ne blagoslivlja)

Nećemo sada rekla-kazala.
Sve se može blagoslovit.
Ima stvari (a sad ti nemoj vjerovat) koje se ne mogu uništiti ni zapaliti.
No nije tema ovog posta.
Ono kako sam napisao stoji.
Tko ne vjeruje neka pita ne bilo kojeg svećenika nego nekog tko zna sa "zlim stvarima i vještinama". (msgr. Bolobanić...)
Evo str 33
http://www.miljenko.info/skrinja_files/kako-prepoznati-zamke-zloga.pdf





Ne,nija se ne slazem ,da se prije treba "blagosloviti" to bi ispalo da blagoslivljamo zlo...KC kaze na nase nabozne predmete ako su osteceni da se cuvaju u nekoj posudi...dobro ih je imati u kuci jer su blagoslovljene...A,sve ono sto stvarno ne moze koristiti ,to zapalimo i bacimo na njivu,vocnjak ,sumu ...

Jehovi svjedoci,nisu "crna magija" , i njihove knjige sigurno nisu blagoslovljene sa zlom namjerom...Njihov je cilj "SIRITI I NAJESTATI"Rijec Bozju...PO NJIHOVOM NAUKU..


Mi se ne slazemo sa tim...i ne odobravamo njihovo naucavanje...Recimo Mormoni isto djele njihove knjige i Bibliju..


Jehovi nisu crna magija ali crna magija je oko nas.
Kako se ateizam širi tako se povećava broj ljudi koji postaju praznovjerni.
U ljudskoj je naravi vjerovati a ljudi će prihvatiti sve samo ne Boga.
Idu gatarima, vračarima i ko zna kome sve ne.
Nikad neznaš jel neki predmet slučajno tu ili ne, pa makar bila i biblija.
Kako drugačije istjerat zlo iz bilo čega nego molitvom i blagoslovom?
Opet ću dati primjer iz jedne od divnih knjiga Amortha.
Žena i muž su se vjenčali i do vjenčanja savršeno su se slagali.
Potom je sve krenulo nizbrdo.
Nisu imali djece i prošlo je 10 godina u nikakvom braku punom svađe.
Ona je slučajno (kako to uvijek biva) došla egzorcistu.
Nije nitko bio opsjednut ali vražja napasnost i prokletstvo je bilo prisutno.
Žena je u kući imala svoju vjenčanicu koja je bila prokleta od punice preko neke vračare.
Amorth je pokušao zapalit vjenčanicu ali nije gorila.
Polio ju je benzinom, benzin izgori ali ne i vjenčanica.
Koja je čar bila to?
Držao je misu 20 dana i nakon svake mise blagoslivljao vjenčanicu.
Tada ju je spalio i bacio pepel u rijeku.
Bračni par nije imao više problema.
Amorth je osjetio da je vračar ili vračara još živ te je pokušavao sve da čari opstanu, ali molitva je bila jača.
Zato ponavljam sveta voda je da se koristi.
Slobodno doma poškropite stan, kuću ili ulazna vrata i izmolite molitvu pape Lava XIII za zaštitu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2013 14:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Billy napisao:
Jehovi nisu crna magija ali crna magija je oko nas.



:a1430: Ovdje se radi o dvije knjige ,koje nemaju vezu sa onim sto je okolo nas..
Znaci pitanje je sta uciniti s tim knjigama..

Citat:
Kako se ateizam širi tako se povećava broj ljudi koji postaju praznovjerni.

Nemojmo brkati lonce i poklopce..Ateisti nam nista ne rade...A,meni je "muka" od mlakih katolika koji ...sire molitve Sv.Marte,Sv.Klare...Gospin i sv.Ante lanac,pa Vatikanski kruh...To rade KATOLICI i sire dalje...Upozoris ih ali oni i dalje sire to..??Veliko je poganstvo ,jer ljudi najedaju na svasta..
Citat:
Nikad neznaš jel neki predmet slučajno tu ili ne, pa makar bila i biblija.


Za JS...njemu je "naredjeno " da ide u misionarenje i da dijeli njihovu stampu ..Da bi bio clan,jedan od njih mora toliko i toliko toga podjeliti..To mu je duznost ...Nisu mlaki ,pristaju biti i popljivani ,ali ti ne uzvracaju istom mjerom..
Citat:
Kako drugačije istjerat zlo iz bilo čega nego molitvom i blagoslovom?


Treba prvo ustanoviti da li je zlo i kakvo..Nas je grijeh teretiti nekoga za nesto sto nije ucinio..budimo oprezni s tim..
Citat:
Opet ću dati primjer iz jedne od divnih knjiga Amortha.


EGZ.Amortha nije NAUK KATOLICKE CRKVE...
Citat:
Slobodno doma poškropite stan, kuću ili ulazna vrata i izmolite molitvu pape Lava XIII za zaštitu.

Cekaj malo,o cemu je rijec..???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2013 14:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Billy napisao:
marija-nada napisao:
sve to tako..samo tu bibliju nemoj škropiti blagoslovljenom vodom .. zapali i pepeo raspi negdje (a možda u šumu neku)
:grlim te:
jedan svećenik je rekao da te stvari ne valja blagoslovljenom vodom..
evo ispravljam da malo nadopunim - stvari za koje znamo da su blagoslovljene - ok...to palimo i po zemlji...a za koje ne znamo to se ne blagoslivlja)

Nećemo sada rekla-kazala.
Sve se može blagoslovit.
Ima stvari (a sad ti nemoj vjerovat) koje se ne mogu uništiti ni zapaliti.
No nije tema ovog posta.
Ono kako sam napisao stoji.
Tko ne vjeruje neka pita ne bilo kojeg svećenika nego nekog tko zna sa "zlim stvarima i vještinama". (msgr. Bolobanić...)
Evo str 33
http://www.miljenko.info/skrinja_files/kako-prepoznati-zamke-zloga.pdf


Upravo sam i ja mislio staviti ovaj link knjigu "Kako prepoznati zamke zloga" koju upravo čitam.
Ja sam ovih dana bio u dilemi da spalim jedan možda nebitan predmet koji je bio možda i uspomena na moju dragu :cry:
Prije godinu i nešto dana sam u vrtu slučajno našao djetelinu sa 4 lista. Onako od zezancije sam je odnio ženi i rekao da je ovo možda početak naše sreće, da će prestati bolnice, pregledi, problemi. . . . To je bilo onako u šali, kao dva dijeteta. Stavili smo to u jednu njezinu knjigu u kojoj je to stajalo sve do danas. Čitajući knjigu od M.Bolobanića naišao sam baš na neki dio u kojem spominje djeteline, figurice i slično. To me je nešto navelo na razmišljanje pa sam danas uzeo tu osušenu djetelinu i zapalio je i bacio moleći Vjerovanje. Zapalio sam je iako mi je malo bilo žao jer je to uspomena na Nju :cry: Nisam praznovjeran nikada bio, al eto kopkalo me i zapalio sam je i bacio. Možda će vam ovo biti malo smiješno, al eto svakakvih nas ima.
Evo kopiram i članak iz knjige gdje se spominje to:

Hvale vrijedan jest običaj da vjernici s poštovanjem uzimaju u svoje kuće blagoslovljenu
vodu s kojom se služe tako da u vjeri zaštićuju sebe, svoju djecu, prostore u kojima žžive i
svoju djelatnost. Mnogi vjernici tražže blagoslov za pojedine nabožžne predmete, primjerice
križževe, slike, svijeće, krunice, medaljice i slično, vjerujući da ih po tome blagoslovu
Gospodin čuva od svih zlih i negativnih utjecaja.
Ponekad će biti potrebno učiniti poseban blagoslov prostora, stanova, kuća...u kojima su se
obavljali sotonski čini, posebno spiritističke seanse, sotonski kultovi ili bilo kakve okultne i
magijske prakse. Magijske predmete koje su pojedini vračari i njima slične osobe kao
«zaštite», hamajlije, likove pojedinih poganskih božžanstava, magijske i okultne knjige...kao i
razne znakove praznovjerja za koje mnogi misle da im donose sreću (znakovi horoskopa,
potkove, djeteline s četiri lista, sloniće, kitove...) treba poškropiti blagoslovljenom vodom i
spaliti, tako da se poništi svaki sotonski utjecaj
. Za to vrijeme treba moliti i, dakako, sve ovo
treba činiti u vjeri, uvijek svjesni da je Bog gospodar svega i da pred njegovim blagoslovom
moraju ustuknuti svaki negativni utjecaj i svako sotonsko zavođenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2013 15:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
rebeka napisao:
Magda napisao:
samo mi malo to paljenje, uh...kako ću ja to u stanu izvesti? Moram razmisliti :roll:
Ali , evo pade mi na pamet, kako se oni trude, ostavljaju biblije okolo...uh...svašta.



Pa ne znam zasto ti je to toliki problem..Nije tvoje,ne pripada KC,zapali jednostavno ,kud ces s tim pepelom nije vazno jer nije KC nabozni predmet,da postupas po tom pravilu...



Draga Rebeka,
nije problem, nego čisto tehnički, da tako kažem , baš i nemam prilike spaljivati stvari ...ali snaći ću se nekako.
Hvala :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2013 15:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Magda,moras pozuriti ...da spalis to..dok se ne udje u EU..Makar ti je slavonija puna sume..
Ja vise puta nosim odavde "osobne papire" u slavoniju da zapalim,jer ovdje ne smijem (velika je kazna)..Sada ih rezemo na sitno i bacimo..

Prije 20 god...moja je kcerka dobila u gradu knjigu...Hare Krišna...Ja sam ju procitala cijelu..zanimalo me..Nisam ju bacila nego je stajala sa ostalim knjigama..Nista mi se nije dogodilo ...I prije 2 god..selili smo se u drugi stan, tada sam bacila vise od polovicu knjiga...U stvari dali smo sve Caitasu,i oni prodaju po jako niskoj cijeni..ali tako se prikupi nesto novca...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2013 16:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Evo mene opet. Tek što sma stigao doma sa posla vidim da ste bili vrijedni i pisali.
Neću citirati da ne duljim ali da krenem redom.
Ateisti. Tko su ateisti?
Ima ih svakakvih. Svakojako se nazivaju. Mnogi ne vjeruju u Boga kao mi katolici nego u energiju...
Mnogi vele da su ateisti da ne vjeruju u niš, a zapravo se deklariraju kao agnostici. (ovi su moderni)
Bilo tko, vjerniki ili ne može past pod utjecaj zloga.
Vjernici pogotovo da se udalje od Boga...
Lakovjerni katolici su poseban problem.
A sada onaj dio o blagoslovu.
Ove godine, više od svega zanima me tema o vjeri i o zlu.
Zlo je svugdje oko nas.
Pogotovo u naša vremena.
Abortusi, istospolni brakovi, razvodi, novac i slava, materijalna zadovoljština...
Naveo bih i EU kao zlo.
Knjigu "Kako spoznati zamke zla" sam sa velikim oduševljenjem i zanimanjem pročitao.
Žena i ja smo se otimali za knjigu tko je na redu za čitanje...
Šteta što pdf verzija na internetu nema molitava koje su u tiskanom izdanju.
Ako imate kakav predmet koji je možda povezan sa zlom ili sumnjate nije grijeh blagosloviti ga.
Neznam otkud ta informacija da je. Sam Bolobanić, a i Amorth tvrde da nije grijeh a oni ionako opsjednute škrope blagoslovljenom vodom.
Naravno, mi nesmijemo vršiti obred egzorcizma ali poškropit smijemo.
Također vjernik smije moliti molitve zaštite (primjer je molitva pape Lava XIII koja se molita do kraja 60-tih nakon mise kao obavezna). Smije se vršiti i tzv. privatni egzorcizam ili ja bih to nazvao osobni egzorcizam.
To nema veze sa obredom egzorcizma i iscjeljivanjme opsjednutih, već kao zaštita od napasti đavla.
Đavao je duhovno biće kao anđeo.
Bog je sve stvorio. Pa tako sve je po Bogu dobro.
Pali anđeli su izgubili milost i ljubav pa su postali zli.
Nije Bog stvorio pakao nego vrag. (- ocu Candido je svejdok ove tvrdnje)
Tako da u borbi protiv zla Bog nam je dao niz oružja koje slobodno koristimo.
Kao što nije grijeh ako egzorcist pogriješi i uradi obred, a da osoba nije opsjednuta nije ni grijeh ako sumnjaš u nešto da je loše, to blagoslovit i uništiti.
Blagoslov uništava zlo, a ne da blagoslovom častimo zlo!!!
Jer zlo se zlim istjerat ne može samo dobrim.
Opreza nikad dosta.
Također sve gore navedeno treba radit u vjeri i nema veza sa magijom.
Ako oko vrata nosiš križ, onda to treba činiti sa vjerom. Sam križ može biti 100 puta blagoslovljen ako osoba nema vjere nema koristi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2013 12:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Zadnjih 5 postova je prebačeno na temu: viewtopic.php?f=5&t=4283


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2013 13:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Bili mi u Tramošnici na Duh. obnovi kod fra Ive. Dvije žene su doslovno režale i ležale na betonu cijelo vrijeme ..tik do oltara - malo udesno.. one su i ostale ležati tako kad je sve završilo.. bila sam s prijateljima u blizini... jedna žena je uzela blagoslovljene vode i škropila ih - nato joj je jedan svć. franjevac rekao da ni slučajno to ne radi.. uskoro će oni već djelovati..
eto Billy odgovor..
ja znam od djetinjstva i od predaje moje majke a i iz Crkve da ako neke predmete nađemo koji su nam sumnjivi - jednostavno da ih zapalimo bez blagoslivljanja.. ako neće gorit .. može se zakopat duboko..
(ovdje je upitno ono - tko se smije uhvatiti u koštac s crnim ....netko da..a puno ljudi baš i ne.. tko je dovoljno svet i čist.. neznaš što blagoslivljaš..odnosno zaključak : na crne stvari se ne stavlja blagoslov)
samo da ti kažem moj primjer: netko mi je donio u kuću davno željezni prsten - od dvije žene koje su taj dan bile u kući jedna je to ostavila dok sam ja otišla skuhat kavu.. no to nije ni bitno tako sad.. našla sam taj prsten kod čišćenja.. nije me bilo strah..zapalila sam svijeću i molila Vjerovanje..međutim prsten je moj otac zakopao negdje.. ne bih ni u snu uzela blagosl. vodu i blagoslivljala taj prsten..mislim..brrrr - šta da blagoslivljam,,koga..
svoju kuću, dvorište, članove obitelji..sebe - DA, UVIJEK (sipam blagoslovljene vode u vodu za piće i to je to)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2013 14:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Osobu treba blagoslovit svecenik. To je drugo. Ovdje se radi o predmetu. Inace blagoslov kao takav je cesta praksa umijesto egzorcizma. Ja sam samo naveo sta je napisao Amorth kako da se postupa u takvim situacijama. Koga zanima ima nekoliko knjiga o tome.
Opsjednuti se skropi sv. Vodom ako nisi znala. Također ima kuća koje su proklete radi crnih obreda ili umorstva. Takvu kucu treba blagoslovit. Šta da kupiš stan od nekog vračara? Nećeš ga blagoslovit? Taj prsten se trebao unistit jer može ga naći netko za 100godina i šta onda?
Blagoslov svetom vodom može dat bilo koji kršćanin.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2013 14:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Billy napisao:
Ja sam samo naveo sta je napisao Amorth kako da se postupa u takvim situacijama. Koga zanima ima nekoliko knjiga o tome.

Billy, mnogo si zanesen Amorth ..Ja se isto slazem sa pojedin ,ali ne sa svim..

Citat:
Opsjednuti se skropi sv. Vodom ako nisi znala. Također ima kuća koje su proklete radi crnih obreda ili umorstva. Takvu kucu treba blagoslovit.

Ako ti nisi zano ,da nisu svi opsjednuti ,onda polako ..Odakle tebi to znanje da tako daleko ides...Svaki katolik svoju kucu blagoslivlja svake godine..a kada se seli u drugi stan ili u drugu kucu ,svatko ce pozvati svecenika da blagoslovi ..ili ce osoba sam blagosloviti..
Ne kuzim sta zelis reci dok stalno navodis Amorth ..Njemu svaka cast na njegovom velikom djelovanju ,ali on jos uvjek nije u nauku KC..Ponovno zachatavamo temu ,bezpotrebno ..Onome tko vjeruje i ima pouzdanje u Boga nece se nista dogoditi..


Citat:
Blagoslov svetom vodom može dat bilo koji kršćanin.

Ovako ,mi kazemo da blagoslovljena voda ima moc..Moc u stvari ima Rijec Bozja u toj blagoslovljenoj vodi..(imao 3 teme na forumu o tome)I kakav je blagoslov tog krscanina ako je u teskom grijehu??

Mene su naucili da cim se ustanem prekrizim se sa blagoslovljenom vodim..Kucu su moji blagoslivljali svake subote uvecer..Ja moj stan ne blagoslivljam svaki tjedan...Ovdje kako si naveo...a danas se i JS-i nazivaju krscanima ispada da i oni mogu blagoslivljati..A,oni nemaju blagoslovljenu vodu...

JS-i su u hr..sekta,a u svijetu su priznati kao krscanska zajednica...Ja se ne slazem s tim...ali cinjenica je da je tako..u svijetu..
Danas oni imaju jednaka prava kao i ostali krscani..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr