www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 05:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 srp 2013 09:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Rora napisao:

Pa čuj (a već sam rekla da možemo na ti :wink: ) imala sam i ja brdo new age knjiga koje sam mogla poklonoti knjižnici ili nekome tko je u tome, ali zašto širiti zlo? Nije baš isto isto, ali po ovome možeš zaključiti zašto sam dobila takav savjet.
Recimo npr. ovako da netko dobije Bibliju bez nekih dijelova (nekatoličku), a što onda kada dobije ili pročita negdje nešto što nema u toj Bibliji? Što će onda zaključiti koja je prava?
Ja sam za to da ako si Katolik da slijediš točno ono što ti RKC kaže. Imali smo primjer baš ovdje na forumu da je netko (ne sjećam se više detalja) našao u ulazu Bibliju koja nije bila prava nego opet bez nekih dijelova i zaista mislim da je najbolje spaliti takve knjige.

Opet pitam zašto širiti zlo? Zlo se može širiti i preko "bibilije" zato...
Ionako je svakome dana slobodna volja pa neka učini po savjesti.
:)


Ok, hvala. Malo mi je jasnije. :) Iskreno, nisam nikad cula da se Bibiliju spali, pa me zanimalo zasto, odnosno je li to nesto sto bi vjernik uopce smio uciniti, bez obzira na denominaciju? Jos sam malo zbunjena, ali svejedno hvala na odgovoru :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 11:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Pia napisao:
Iskreno, nisam nikad cula da se Bibiliju spali, pa me zanimalo zasto, odnosno je li to nesto sto bi vjernik uopce smio uciniti, bez obzira na denominaciju? Jos sam malo zbunjena, ali svejedno hvala na odgovoru :D


Zapravo ovo spaljivanje se odnosi na stare nabozne predmete ,koji su osteceni i nisu vise za upotrebu..od strane KC..
Nekada mozemo blagoslovljene slicice i slicno zadrzati u nkoj tegli,cupu i slicno...i imati u kuci jer to su blagoslovine..a neke zapalimo i pepo bacimo u vocnjak ili njivu..
Nasa KC nije nista konkretno rekla o Bibliji drugih ,jer do sada nismo imali takvih problema..Onaj tko dobro zna sta je Biblija ,poznaje svoju Bibliju dobro ,ne mora(dobivenu) da ju unisti..Moze slobodno da cita i usporedi ...Jednostavno da ju ima u regalu s ostalim knjigama...
Ali osobno ne preporucujem takvu Bibliju nekome za osobnu upotrebu ,a da cak i nema svoje Katolicke Biblije...da ipak moze da dovede do zablude..
Postoji Katolicko izdanje i svatko bi trebao imato TAKVU...Bibliju..

( a kako ce se netko osloboditi ,to mu ostaje prepusteno da sam odluci)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 14:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
posvećenom vodom prekrižio i u vatru...
a, kako će ko učiniti, na savjesti mu je,
da sam je ostavio, smatrao bih da imam
"kumir", u kući,
eto razloga za taj i takav čin,
ni svećenik nije ništa rekao,
naprotiv..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 14:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
rebeka napisao:
Pia napisao:
Iskreno, nisam nikad cula da se Bibiliju spali, pa me zanimalo zasto, odnosno je li to nesto sto bi vjernik uopce smio uciniti, bez obzira na denominaciju? Jos sam malo zbunjena, ali svejedno hvala na odgovoru :D


Zapravo ovo spaljivanje se odnosi na stare nabozne predmete ,koji su osteceni i nisu vise za upotrebu..od strane KC..
Nekada mozemo blagoslovljene slicice i slicno zadrzati u nkoj tegli,cupu i slicno...i imati u kuci jer to su blagoslovine..a neke zapalimo i pepo bacimo u vocnjak ili njivu..
Nasa KC nije nista konkretno rekla o Bibliji drugih ,jer do sada nismo imali takvih problema..Onaj tko dobro zna sta je Biblija ,poznaje svoju Bibliju dobro ,ne mora(dobivenu) da ju unisti..Moze slobodno da cita i usporedi ...Jednostavno da ju ima u regalu s ostalim knjigama...
Ali osobno ne preporucujem takvu Bibliju nekome za osobnu upotrebu ,a da cak i nema svoje Katolicke Biblije...da ipak moze da dovede do zablude..
Postoji Katolicko izdanje i svatko bi trebao imato TAKVU...Bibliju..

( a kako ce se netko osloboditi ,to mu ostaje prepusteno da sam odluci)


Hvala, rebeka, mislim da ste vec nesto slicano pisali na TT forum. Ni za to nisam bila cula, tako da mi je dosta koristilo. Ne mislim da je pogrijesio bilo tko tko je Bibliju spalio radi ovog razloga; ocito, ako svecenici nemaju nista protiv, kako bih ja mogla imati. S druge strane, ja ju ipak ne bih spalila, nego bih ju vratila clanovima te denominacije ili ostavila u ulicnu knjiznicu - nikad ne znate kome moze trebati - Bog djeluje uvijek i svuda :D
Ipak mislim da je namjera kriterij, da? Ako je Biblija spaljena zato sto nije katolicka, tj. osobi ne koristi, onda je to valjda OK, jer nema namjere zabrane ili unistavanja Bozje rijeci. Valjda sam jasna :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 16:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Pia napisao:
Ipak mislim da je namjera kriterij, da? Ako je Biblija spaljena zato sto nije katolicka, tj. osobi ne koristi, onda je to valjda OK, jer nema namjere zabrane ili unistavanja Bozje rijeci. Valjda sam jasna :D

Ja recimo nikada ne bi ,tko nije katolik darovala katolicku bibliju...Cak sam uvjerena da ju nebi ni primio,pogotovo ako cvrsto stoji u svojoj vjeri..A isto smatram da nasa KC nikada nece odstampati Bibluju da prevuce neke druge k sebi...Ovje se izgleda ne razumijemo...Nije samo rijec o Svetom Pismu-Rijeci Bozjoj...tu su i ( odredjene namjere) ide se ciljano..a znase zasto..Zasto odmah na pocetnoj stranici ne napisu "cija je" ???A i danas Sotonizam djeluje na razne nacine ,da se nikada nezna s kojom je namjerom poslana takva knjiga..?Znam ljude koji takve dobivene knjige Biblije odmah bace u kantu u smece...
Pravoslavci cak ne smiju s nama zajedno ni da se mole...moraju imati posebno odobrenje...I sigurna sam da oni nikada nebi tako nesto ucinili,stampali knjigu za drugog ,ili primili od drugog Bibliju ,to im isto nije dozvoljeno....A,imaju i oni njihovog Miroljub Petrovića koji im pravi problem.
Ovdje u ovom slucaju na temi , Biblija je kupljena...Znaci trebalo bi biti "neznanje "vracam ju nazad..

Evo ovo je kod Pravoslavaca ...(
Poznati srpski predavač, znanstvenik i pobornik povezanosti religije i znanosti Miroljub Petrović za 4DPortal govori o svojoj dubokoj povezanosti sa biblijskom literaturom, odgovara nam što je stvarna pozadina ove svjetske manipulacije i kako se zaštititi. Intervju u nastavku!
http://www.4dportal.com/hr/intervjui/21 ... nipulacije
Pravoslavci se protive tom njegovom izdanju Biblije...?????

Ovo je nesta drugo...

Južnoafrički sud spriječio je namjeru jednog južnoafričkog poslovnog čovjeka, muslimana, da spali primjerke Biblije kao odgovor na prijetnju američkog pastora da će to učiniti s Kuranom....
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/85 ... blije.html


Znaci da je to ipak stvar o kojoj mora svatko dobro promisliti..Da li je Problem Rijec Bozja,ili mnogo vise??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 17:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
u ovom slučaju se radi i o prijevari, i o neznanju. Naivnog djedicu su susjedi odveli u tu crkvu, i tamo ponudili Bibliju po vrlo pristupačnoj cijeni, samo 100 kn.
Djed nije ništa posumnjao, mislim da mu ni sad nije jasno kako Biblija može biti kriva, kupio ju je u crkvi, koja njemu izgleda kao i svaka druga.
cirenac napisao:
smatrao bih da imam
"kumir", u kući,

evo upravo ove riječi su mi rasvijetlile neke stvari. Hvala cirenac, vjerojatno nisi ni svjestan što si mi rekao


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2013 17:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
i hvala svima na odgovorima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 sij 2014 17:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
E, pa leelaa, mogu ti reći da si propuštajući Knjigu Sirahovu - puno propustila. Evo npr. ovaj nezaboravni odlomak: "Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe sramota i ruglo." (Knjiga Sirahova 42,14)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 sij 2014 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Gita napisao:
nek je tebi "MislitiSvojomGlavom" vjeroispovjest.

:roll:

Lol. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 sij 2014 18:58 
Koje diskusije,oko čega?Ničega!

Pa protestanti i podružnice negiraju koješta pa tako i Siraha.

Upitna:Marija,Papa,Crkva,Bezgrešno začeće,Sirah...Što je sljedeće?

Biblija je Bogom napisana knjiga i nije baš pametno to tek tako izvrtati po želji.


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr