www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 sij 2014 19:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
vincenta napisao:
Mata napisao:
vincenta napisao:
Ukoliko netko doista zna kako treba postupiti s magijskim predmetima, pogotovo ovo s vodom tekućicom - molim neka napiše.

kad si bolestan ideš k liječniku, a ne vulkanizeru. I zato se slažem sa
SlijepiPutnik napisao:
Moj ti ja savjet da odes do svoga zupnika i napravis sta ti kaze...

Nismo se razumjeli. Slažem se s ovim dijelom oko spaljivanja magijskih predmeta. Kao što sam i napisala tako su me savjetovali svećenici.
Meni je "sumnjiv" ovaj dio s vodom tekućicom jer taj dio nisam nikad čula od svećenika, pa sam molila da ukoliko je netko više upoznat s time odakle ta preporuka dolazi, da napiše tu na forumu.


sama si dala odgovor...

[/quote]
ovo za bacanje u rijeku tekućicu mi zvuči kao "bijeli mag savjetuje kako da se zaštitite od crnog maga". Dakle, opet mi zvuči kao da i u tom činu ima elemenata magije.
[/quote]

to za tekucicu vrijedi samo ako protjece 100km od vase kuce...u slucaju da zivite u pustinji stvarno neznam ;-)

nije mi namjera ismijavat tvoje pitanje, ali mislim da se netrebas zamarati sa tim banalnostima...

zlo se ne dotice onoga koji je s Gospodinom...osim ako ga (zlo) mi ne hranimo nasom vjerom tj praznovjerjem...i sumnjamo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2014 20:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ajd, iskuliraj još malo, pa mi odgovori i na pitanja,
dao si samo definiciju apokrifa,
i "otvori mi oči", pa mi poslije odgovora, objasni i što je strah od Boga.
A, ti se Boga bojiš? Nemoj, pa Bog je ljubav,
i isto obojicu voli, ne kažnjava, ......[/quote]

Evo, otvaram ti oči za bolje razumijevanje što znači strah Gospodnji.
Mudre izreke 1,7


5 kad mudar čuje, da umnoži znanje, a razuman steče mudrije misli;
6 da razumije izreke i prispodobe, riječi mudraca i njihove zagonetke.
7 Strah je Gospodnji početak spoznaje, ali ludi preziru mudrost i pouku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2014 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 lis 2009 13:19
Postovi: 190
Lokacija: Hrvatska, Rijeka
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SlijepiPutnik napisao:

to za tekucicu vrijedi samo ako protjece 100km od vase kuce...u slucaju da zivite u pustinji stvarno neznam ;-)

nije mi namjera ismijavat tvoje pitanje, ali mislim da se netrebas zamarati sa tim banalnostima...

zlo se ne dotice onoga koji je s Gospodinom...osim ako ga (zlo) mi ne hranimo nasom vjerom tj praznovjerjem...i sumnjamo.


U redu. Samo sam htjela da netko i napiše da su to banalnosti jer se često čuje to o bacanju spaljenih magijskih predmeta u vode tekućice. Iako za to vjerodostojnog izvora nema, ispadalo je kao da i to tvrde svećenici.

Ja sam samo htjela da netko napiše crno na bijelo da je taj do praznovjerje.
Hvala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2014 21:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
vincenta napisao:
SlijepiPutnik napisao:

to za tekucicu vrijedi samo ako protjece 100km od vase kuce...u slucaju da zivite u pustinji stvarno neznam ;-)

nije mi namjera ismijavat tvoje pitanje, ali mislim da se netrebas zamarati sa tim banalnostima...

zlo se ne dotice onoga koji je s Gospodinom...osim ako ga (zlo) mi ne hranimo nasom vjerom tj praznovjerjem...i sumnjamo.


U redu. Samo sam htjela da netko i napiše da su to banalnosti jer se često čuje to o bacanju spaljenih magijskih predmeta u vode tekućice. Iako za to vjerodostojnog izvora nema, ispadalo je kao da i to tvrde svećenici.

Ja sam samo htjela da netko napiše crno na bijelo da je taj do praznovjerje.
Hvala.


Nije praznovjerje:
Kako spoznati zamke zloga msgr. M. Bolobanić

http://katolik.jimdo.com/app/download/4227527157/52c71d7c%2F64bdf6ddada87f8daa4f6a7210111a842c3334e0%2FKako+prepoznati+zamke+zloga-Milivoj+Bolobanic.pdf?t=1323210632

Kako postupiti s nađenim ili dobivenim
magijskim predmetima

Sve takve stvari treba poškropiti blagoslovljenom vodom i spaliti ih, ne u kući nego vani,
negdje na otvorenom prostoru. Pepeo, željezne predmete i sve predmete i sve predmete koji se
ne mogu spaliti, nakon što su prošli kroz vatru. Baciti nekamo gdje teče voda, najbolje u
potok, u rijeku, u more
ili u kontejner za otpad koji se spaljuje. Nije dobro baciti u zahod
svoje kuće, jer se može dogoditi da se začepe odvodi i poplavi kuća. Kod uništavanja začarani
predmeta kroz vatru važno je sve pratiti molitvom i zazivati zaštitu presvete Krvi Isusove i
poslije svega oprati ruke blagoslovljenom vodom.
Spomenuo bih ovdje da se gotovo po svim našim mjestima mogu naći «vrlo pobožne osobe»
bilo muškarci bilo žene, koje «redovito vidimo u crkvama», a koje za sebe drže da skidaju
uroke, razne vražbine ili zlo oko. Takve će osobe dati pogoñenima uz medaljicu i križ i još
neki predmet kao «crvene roščiće», «vučje zube» ili neke smotuljke i savjetovati im da ih
nose uza se kao zaštitu. Ti predmeti, doduše, nisu napunjeni negativnostima po magijskim
obredima koje obavljaju redovito vračari, ali su ipak povezani sa Sotonom po grijehu prazno-
vjerja. To također treba spaliti. I, umjesto tim osobama, treba doći svećeniku.

I u svojim knjigama otac G.Amorth veli baciti u rijeku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2014 21:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
SlijepiPutnik napisao:
leelaa napisao:
u izdanju Hrvatskog biblijskog društva, izgleda ovako:
http://www.hbd.hr/catalog/product_info. ... ucts_id=28

kako je moguće da nema knjige Sirahove?
dobro smo ju pregledali, i zbilja nema. jel to neka greška, ili Biblija nije namijenjena za katolike?
prijevod mi se čini sasvim ok (Ivan Evanđelist Šarić), pa mi je to još čudnije.

negdje sam čitala da neke protestantske denominacije ne priznaju tu knjigu, pa me zanima je li svejedno ok koristiti takvu Bibliju (eventualno kopirati tu knjigu i ubaciti ju unutra :) )


Moj ti ja savjet da odes do svoga zupnika i napravis sta ti kaze...

P.s.
Ovdje se rasprava toliko zakuhala, a i jedna i druga strana svoje stavove temelji na pretpostavkama i x postotcima. Neznanje uvijek dovodi do podjela...
Braniti svoj stav dok me nesto ne udari po glavi...cula kazala. Kome od vas to koristi? Rjesiti problem, a ne izmisljati ga, gdje uopce ne postoji...


Pretpostavke i postoci su dani figurativno, ne da se tumači doslovce.
Forum služi za argumentiranu raspravu pa se niš ni zakuhalo.
Ta biblija se može noramlno koristiti nije zato prokleta što fali jedna knjiga starog zavjeta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 00:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Billy napisao:
SlijepiPutnik napisao:
leelaa napisao:
u izdanju Hrvatskog biblijskog društva, izgleda ovako:
http://www.hbd.hr/catalog/product_info. ... ucts_id=28

kako je moguće da nema knjige Sirahove?
dobro smo ju pregledali, i zbilja nema. jel to neka greška, ili Biblija nije namijenjena za katolike?
prijevod mi se čini sasvim ok (Ivan Evanđelist Šarić), pa mi je to još čudnije.

negdje sam čitala da neke protestantske denominacije ne priznaju tu knjigu, pa me zanima je li svejedno ok koristiti takvu Bibliju (eventualno kopirati tu knjigu i ubaciti ju unutra :) )


Moj ti ja savjet da odes do svoga zupnika i napravis sta ti kaze...

P.s.
Ovdje se rasprava toliko zakuhala, a i jedna i druga strana svoje stavove temelji na pretpostavkama i x postotcima. Neznanje uvijek dovodi do podjela...
Braniti svoj stav dok me nesto ne udari po glavi...cula kazala. Kome od vas to koristi? Rjesiti problem, a ne izmisljati ga, gdje uopce ne postoji...


Pretpostavke i postoci su dani figurativno, ne da se tumači doslovce.
Forum služi za argumentiranu raspravu pa se niš ni zakuhalo.
Ta biblija se može noramlno koristiti nije zato prokleta što fali jedna knjiga starog zavjeta.


Posto je figurativno, zato i kazem da su pretpostavke.
Rasprava temeljena na pretpostavkama nije argumentirana.
Kako ti mozes znati da se moze koristiti? Argument- "nije zato prokleta sto fali jedna knjiga"? A prokleta je teska klasifikacija... Dalje moze biti i tiskarska greska, jos jedna moja pretpostavka, da zacinimo raspravu.

Kada se radi o duhovnosti valja biti dosta oprezan oko savjeta, a ne olako ih iznositi...veliki su to duhovni tereti... "Tvoje će te riječ osuditi, i tvoje će te riječi spasiti. "...dalje necu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 00:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Billy napisao:
vincenta napisao:
SlijepiPutnik napisao:

to za tekucicu vrijedi samo ako protjece 100km od vase kuce...u slucaju da zivite u pustinji stvarno neznam ;-)

nije mi namjera ismijavat tvoje pitanje, ali mislim da se netrebas zamarati sa tim banalnostima...

zlo se ne dotice onoga koji je s Gospodinom...osim ako ga (zlo) mi ne hranimo nasom vjerom tj praznovjerjem...i sumnjamo.


U redu. Samo sam htjela da netko i napiše da su to banalnosti jer se često čuje to o bacanju spaljenih magijskih predmeta u vode tekućice. Iako za to vjerodostojnog izvora nema, ispadalo je kao da i to tvrde svećenici.

Ja sam samo htjela da netko napiše crno na bijelo da je taj do praznovjerje.
Hvala.


Nije praznovjerje:
Kako spoznati zamke zloga msgr. M. Bolobanić

http://katolik.jimdo.com/app/download/4227527157/52c71d7c%2F64bdf6ddada87f8daa4f6a7210111a842c3334e0%2FKako+prepoznati+zamke+zloga-Milivoj+Bolobanic.pdf?t=1323210632

Kako postupiti s nađenim ili dobivenim
magijskim predmetima

Sve takve stvari treba poškropiti blagoslovljenom vodom i spaliti ih, ne u kući nego vani,
negdje na otvorenom prostoru. Pepeo, željezne predmete i sve predmete i sve predmete koji se
ne mogu spaliti, nakon što su prošli kroz vatru. Baciti nekamo gdje teče voda, najbolje u
potok, u rijeku, u more
ili u kontejner za otpad koji se spaljuje. Nije dobro baciti u zahod
svoje kuće, jer se može dogoditi da se začepe odvodi i poplavi kuća. Kod uništavanja začarani
predmeta kroz vatru važno je sve pratiti molitvom i zazivati zaštitu presvete Krvi Isusove i
poslije svega oprati ruke blagoslovljenom vodom.
Spomenuo bih ovdje da se gotovo po svim našim mjestima mogu naći «vrlo pobožne osobe»
bilo muškarci bilo žene, koje «redovito vidimo u crkvama», a koje za sebe drže da skidaju
uroke, razne vražbine ili zlo oko. Takve će osobe dati pogoñenima uz medaljicu i križ i još
neki predmet kao «crvene roščiće», «vučje zube» ili neke smotuljke i savjetovati im da ih
nose uza se kao zaštitu. Ti predmeti, doduše, nisu napunjeni negativnostima po magijskim
obredima koje obavljaju redovito vračari, ali su ipak povezani sa Sotonom po grijehu prazno-
vjerja. To također treba spaliti. I, umjesto tim osobama, treba doći svećeniku.

I u svojim knjigama otac G.Amorth veli baciti u rijeku.




Nije praznovjerje, ali je praznovjerno davati vaznost i ritualizirati "obrednu zastitu". Don Bolobanic iznosi svoju preporuku...i ovo iz njegove knjige ima puno siri kontekst (tvrdi predmeti itd)
S jedne strane prenaglasavat tekucicu ili baru, a sa druge izdavati osobni imprimatur ...nije bas pohvalno.

Nije mi namjera prozivati, ali mi je obveza reagirati. Ljudi opet vjeruju u ono u sto zelele vjerovati :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 02:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
cirenac napisao:
posvećenom vodom prekrižio i u vatru...
a, kako će ko učiniti, na savjesti mu je,
da sam je ostavio, smatrao bih da imam
"kumir", u kući,
eto razloga za taj i takav čin,
ni svećenik nije ništa rekao,
naprotiv..

"Prvi puta sam na ovom forumu i ne mogu vjerovati to što čitam.
Spaliti Bibliju???????
Spaliti Sveto Pismo jer ne sadrži apokrifne knjige?
Spaliti dakle Novi zavjet jer u u Starom zavjetu nema apokrifnih knjiga????
Zar nemate strah od Boga ???
Spaljivati njegovu Riječ???
Pa tko vas je tome učio ????"
**************************************
hajde molim te, ja sam naivan i glup, definiraj mi:
-u Svetom pismu koje su apokrifne knjige
-u Starom Zavjetu koje su apokrifne knjige
-što su to apokrifne knjige??????????????????
-koliko Biblija KATOLIČKA ima knjiga????
-i ako i djelić fali, tu nekaj ne štima, (sol obljutavi, a svjetlost potamni)
-sotona jaaaako dobro poznaje Bibliju, mada je se boji, jer zna
snagu Božje riječi, zato i koristi svaku, ama baš svaku priliku, da
izmijeni, pokvari smisao, izbaci dio.....
Zar nemate strah od Boga ???
Spaljivati njegovu Riječ???
Pa tko vas je tome učio ????"

br.1.nemam strah od Boga, bojim se da ne povrijedim njegovu ljubav,
zato služi ispovijed

br.2. sve što nije njegova Riječ,(.....i riječ tijelom postala...) svakako
će jednom gorjeti

br. 3.Učitelj, (..".gdje stanuješ," u duši, nadam se)
Iskuliraj malo.

Rimokatoličke Biblije imaju nekoliko knjiga više u Starom zavjetu od protestantskih Biblija. Te knjige nazivaju se apokrifima ili deuterokanonskim knjigama. Riječ »apokrif« znači »sakriven«, dok riječ »deuterokanon« znači »drugi kanon«. Apokrifne / deuterokanonske knjige u suštini su napisane u razdoblju između Staroga i Novoga zavjeta (međuzavjetno razdoblje). Te knjige su: 1. Ezdrina, 2. Ezdrina, Tobija, Judita, Mudrost Salomonova, Sirah, Baruh, Jeremijino pismo, Manašeova molitva, 1. Makabejcima, 2. Makabejcima i dodaci biblijskim knjigama o Ester i Danielu.

Izraelska nacija prema apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postupala je s poštovanjem, ali nikada ih nisu prihvatili kao knjige koje pripadaju u hebrejsku Bibliju. Rana kršćanska crkva raspravljala je o statusu apokrifnih / deuterokanonskih knjiga, ali veoma mali broj ranih kršćana je vjerovao da pripadaju kanonu Svetoga pisma. Novi zavjet starozavjetne knjige citira na stotine puta, ali nigdje ne citira niti aludira na bilo koju apokrifnu / deuterokanonsku knjigu. Štoviše, u apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postoje mnoge dokazane pogreške i protuslovlja.

Apokrifne / deuterokanonske knjige uče mnogo toga što nije istinito niti povijesno točno. Premda su mnogi katolici i prije prihvaćali apokrifne / deuterokanonske knjige, Rimokatolička crkva u svoje Biblije apokrifne / deuterokanonske knjige službeno je dodala sredinom 16. stoljeća, ponajpače kao reakcija na protestantsku reformaciju. Apokrifne / deuterokanonske knjige podupiru neka rimokatolička učenja i običaje koji se ne slažu s Biblijom. Primjerice, molitve za mrtve, umoljavanje »svetaca« na nebu da se mole za njih, štovanje anđela i okajavanje grijeha »davanjem milostinje«. Neki dijelovi apokrifnih / deuterokanonskih knjiga istiniti su i točni. Međutim, zbog povijesno-teoloških pogrešaka, knjige trebamo smatrati pogrešivim povijesnim i religijskim dokumentima, a ne nadahnutom i autoritativnom Božjom riječi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 15:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mr.Samson napisao:
Rimokatoličke Biblije imaju nekoliko knjiga više u Starom zavjetu od protestantskih Biblija. Te knjige nazivaju se apokrifima ili deuterokanonskim knjigama. Riječ »apokrif« znači »sakriven«, dok riječ »deuterokanon« znači »drugi kanon«. Apokrifne / deuterokanonske knjige u suštini su napisane u razdoblju između Staroga i Novoga zavjeta (međuzavjetno razdoblje). Te knjige su: 1. Ezdrina, 2. Ezdrina, Tobija, Judita, Mudrost Salomonova, Sirah, Baruh, Jeremijino pismo, Manašeova molitva, 1. Makabejcima, 2. Makabejcima i dodaci biblijskim knjigama o Ester i Danielu.

Izraelska nacija prema apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postupala je s poštovanjem, ali nikada ih nisu prihvatili kao knjige koje pripadaju u hebrejsku Bibliju. Rana kršćanska crkva raspravljala je o statusu apokrifnih / deuterokanonskih knjiga, ali veoma mali broj ranih kršćana je vjerovao da pripadaju kanonu Svetoga pisma. Novi zavjet starozavjetne knjige citira na stotine puta, ali nigdje ne citira niti aludira na bilo koju apokrifnu / deuterokanonsku knjigu. Štoviše, u apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postoje mnoge dokazane pogreške i protuslovlja.

Apokrifne / deuterokanonske knjige uče mnogo toga što nije istinito niti povijesno točno. Premda su mnogi katolici i prije prihvaćali apokrifne / deuterokanonske knjige, Rimokatolička crkva u svoje Biblije apokrifne / deuterokanonske knjige službeno je dodala sredinom 16. stoljeća, ponajpače kao reakcija na protestantsku reformaciju. Apokrifne / deuterokanonske knjige podupiru neka rimokatolička učenja i običaje koji se ne slažu s Biblijom. Primjerice, molitve za mrtve, umoljavanje »svetaca« na nebu da se mole za njih, štovanje anđela i okajavanje grijeha »davanjem milostinje«. Neki dijelovi apokrifnih / deuterokanonskih knjiga istiniti su i točni. Međutim, zbog povijesno-teoloških pogrešaka, knjige trebamo smatrati pogrešivim povijesnim i religijskim dokumentima, a ne nadahnutom i autoritativnom Božjom riječi.


Kad već tako pišeš jel možeš otvoreno napisati koje si denominacije, jer je očito da nisi katolik, i da si protestant. Pa jesi baptist, luteran, pentekostalac, evanđeosko-pentekostni kršćanin ili možda pripadnik Riječi Života???
Slobodno napiši neće te niko pojest. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 17:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Mr.Samson napisao:
Rimokatoličke Biblije imaju nekoliko knjiga više u Starom zavjetu od protestantskih Biblija. Te knjige nazivaju se apokrifima ili deuterokanonskim knjigama. Riječ »apokrif« znači »sakriven«, dok riječ »deuterokanon« znači »drugi kanon«. Apokrifne / deuterokanonske knjige u suštini su napisane u razdoblju između Staroga i Novoga zavjeta (međuzavjetno razdoblje). Te knjige su: 1. Ezdrina, 2. Ezdrina, Tobija, Judita, Mudrost Salomonova, Sirah, Baruh, Jeremijino pismo, Manašeova molitva, 1. Makabejcima, 2. Makabejcima i dodaci biblijskim knjigama o Ester i Danielu.

Izraelska nacija prema apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postupala je s poštovanjem, ali nikada ih nisu prihvatili kao knjige koje pripadaju u hebrejsku Bibliju. Rana kršćanska crkva raspravljala je o statusu apokrifnih / deuterokanonskih knjiga, ali veoma mali broj ranih kršćana je vjerovao da pripadaju kanonu Svetoga pisma. Novi zavjet starozavjetne knjige citira na stotine puta, ali nigdje ne citira niti aludira na bilo koju apokrifnu / deuterokanonsku knjigu. Štoviše, u apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postoje mnoge dokazane pogreške i protuslovlja.

Apokrifne / deuterokanonske knjige uče mnogo toga što nije istinito niti povijesno točno. Premda su mnogi katolici i prije prihvaćali apokrifne / deuterokanonske knjige, Rimokatolička crkva u svoje Biblije apokrifne / deuterokanonske knjige službeno je dodala sredinom 16. stoljeća, ponajpače kao reakcija na protestantsku reformaciju. Apokrifne / deuterokanonske knjige podupiru neka rimokatolička učenja i običaje koji se ne slažu s Biblijom. Primjerice, molitve za mrtve, umoljavanje »svetaca« na nebu da se mole za njih, štovanje anđela i okajavanje grijeha »davanjem milostinje«. Neki dijelovi apokrifnih / deuterokanonskih knjiga istiniti su i točni. Međutim, zbog povijesno-teoloških pogrešaka, knjige trebamo smatrati pogrešivim povijesnim i religijskim dokumentima, a ne nadahnutom i autoritativnom Božjom riječi.


Kad već tako pišeš jel možeš otvoreno napisati koje si denominacije, jer je očito da nisi katolik, i da si protestant. Pa jesi baptist, luteran, pentekostalac, evanđeosko-pentekostni kršćanin ili možda pripadnik Riječi Života???
Slobodno napiši neće te niko pojest. :wink:


Ja sam biblijski kršćanin, dakle vjerujem da je Biblija vrhovni autoritet po pitanju kršćanske vjere.Ne živim u Hrvatskoj, već u Americi.Od navedenih denominacija najbliži sam pentekostalcima jer vjerujem u darove Duha Svetog opisane u 1 Korinćanima 12.
Na ovaj forum sam došao kako upoznao način razmišljanja katolika o vjeri.Za sada nisam baš ohrabren ostati ovdje jer vidim da imamo malo toga zajedničkog.
Primjerice, neki forumaši smatraju da Bibliju koja nema Siraha i ostale apokrife treba spaliti " da se zlo nebi širilo dalje"....a drugi pak smatraju da je autoritet pape iznad autoriteta samog Boga.....ne kažem da su svi katolici takvi ali vidim da imaju u svome načinu razmišljanja podršku većine koja nije na takve nebuloze uopće reagirala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr