www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 lip 2006 10:47 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo kako smo jednu temu okrenuli u drugu otvaram novu temu, u kojoj ćemo imati rasprave, o tome kako i na koji način doživljavamo raznorazne nejasnoće ili kontradikcije u bibliji...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 10:53 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prebačen post

Citat:
u redu je to...
ali evo svojevrsni pandan...
rekao je i da ne slušamo svakoga tko se zove prorokom...

i bez obzira na tebe....ja sam i prije često razmišljala o tome kako čovjek uopće može spoznati tko jest a tko nije prorok


dakle zaista je upitna jedna od stvari...


a to je d anam je izrijekom rečeno da ne smijemo vjerovati svakome tko se prorokom radi a s druge strane ćemo bibi pozvani na red ako zanemarimo riječi proročke...

e sad..oprostite vi meni..ali ja se ne smatram uopće dovoljno ni mudrom ni pametnom da bih znala tko jest a tko nije prorok...

Bog nam je postavio zadatak u kojem nema rješenja...ili ga bar ja ne vidim...ostaje sve nama na savjesti....a savjest mi je podložna utjecajima kušnji i zloga i di sam onda ja sa svojim stavovima???

kako god okrenem ...griješim???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 11:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Piše lijepo da će se mnogi proglasiti prorocima.
Ne nasjedajte na gluposti.
Isus će doći kada će doći i gotovo.
Marija jest primjer prave poniznosti, a piše
tko se ponizi bit će uzvišen, a tko se uzvisi bit će ponižen
Bog je uzvisio Mariju i dao nam moćnu zagovornicu kod Isusa.
Sv. Josip je također primjer prave poniznosti, ljudi koji su se utjecali njemu imaju predivna svjedočanstva kako im se sve sredilo, pogotovo u obitelji jer je zaštitnik obitelji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 11:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo što se tiče proroka...

moramo prvo reći tko je prorok i što on čini...

- mole za druge
- imaju Božji Duh na njima
- imaju vizije
- uče zakonu
- uče Riječ Božju
- zapovjeđeno nam je da ih slušamo
- govore što im je Bog zapovjedio
- vladaju narodima
- podsjećaju što je Bog učinio za nas
- religijske vođe
- šalju poruke ljudima
- pomazuju za službu
- izazivaju Bezbožnike
- uništavaju zlo i ljubomorni su za Boga
- pomazuju druge da budu proroci
- kraljevi ih pitaju što je Božja Volja
- čine čuda
- ispituju kraljeve
- svećenici ih pitaju za savjet
- daju hrabrost drugima
- propovjedaju
- sluge su Božje
- pate zbog svojih proročanstava
- govore svim ljudima
- imaju terete
- govore Božje Riječi, daju upozorenja
- daju znakove
- pretkazuju
- imaju moć rasuđivanja
- sveti su
- u Crkvi su
- opominju braću
- svjedoci su
- govore u Crkvi

ovo je uzeto sve iz Biblije i napisano od jednog biblijskog stručnjaka i velečasnog...

nadam se da će vam pomoći u rasuđivanju za početak...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 11:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ovak isto tako kada počnete suditi proroke morate suditi da čitate proročanstva...

ja bi preporučio da se pomolite prvo Duhu Svetom...

evo za lakše suđenje...tu vam je prosudba jednog stručnjaka i velečasnog:

http://www.barr-family.com/godsword/comparison-1.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
To što nešto piše na internetu ne znaći da je tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, moze biti vrlo komplicirano ako se uzdamo u vlastitu procjenu, ali kako Bog nikada nije ostavio u zabludi niti dopustio da skrene s pravoga puta čovjek koji se pouzdaje u Njega, tako nece dopustiti ni da budemo zavedeni danas. Mislim da se ljudi previše zamaraju ovakvim pitanjima (iako se i ja ponekad pitam takve stvari), mislim da cemo vecu odgovornost snositi ako nekome nismo oprostili ili pomogli kad smo to mogli, ako nismo s radošću nosili svoj svakodnevni čin, nego ako smo fulali nekog proroka.
Koji svetac se zamarao takvim pitanjima. Koliko je meni poznato niti jedan, a svaki od njih je postao svet zbog svoje ljubavi i opraštanja prema drugome, a ne zbog brige hoce li prepoznati proroka i slicno.
Treba samo ljubiti. Kad to naučimo, pronašli smo put u raj!

Bog svatkome tko traži Istinu, On ju otkriva. Ne treba se zamarati. Ako i budem zavedena, ali ostanem čista srca, Bog ce se pobrinuti da mi otvori oči! Bitno je samo biti čista srca! Ako nekome povjeruješ jer si iskrena i otvorena srca, onda ti Bog ne može suditi da si pogriješila.
Ak si me skuzila što sam htjela reci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 18:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mihael napisao:
To što nešto piše na internetu ne znaći da je tako.


pa zato treba suditi Mihaele

1 Kor 14,29 Od proroka pak neka govore dvojica ili trojica, drugi neka rasuđuju.

Ne pisah vam zato što ne biste znali istine, nego jer je znate i jer znate da nikakva laž nije od istine. 22 Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist? Antikrist je onaj 23 tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca, a tko priznaje Sina, ima i Oca. 24 A vi - što čuste od početka, u vama nek ostane. Ako u vama ostane što čuste od početka, i vi ćete ostati u Sinu i Ocu. 25 A ovo je obećanje koje nam on obeća: život vječni. 26 Ovo vam napisah o onima koji vas zavode. 27 A vi - Pomazanje koje primiste od njega u vama ostaje i ne treba da vas itko poučava. Nego njegovo vas Pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu.

1 Ivanova 2

što se tiče tvog posta Letizia, dobro zboriš i to Bog govori u jednom od proročanstava, kaže ovako nekako da ne moramo uopće slijediti proroke niti teologije niti crkve niti išta ako samo slijedimo Krista i Njegov Zakon

no ako budeš zavedena sa recimo Znakom Zvijer onda ni Bog ti neće oprostiti...znaš...moramo paziti da ne budemo zavedeni uvijek


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 22:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Više se ne upličem u ovakve teme i razgovore.
Upravo mi Bog pokazao kako to može biti opasno.
Nadam se da ćete me razumjeti.
Od sada smo LJUBAV.
Volim vas
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 22:19 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mihael bilo bi dobro da si napisao kako se to dogodilo da i mi koji se i dalje uplećemo u takav razgovor ne pogriješimo...

inače se potpuno slažem sa leticijom...

definitvno treba razlikovati tekstove iz SZ i NZ kojinas upućuju na način života....
a što veli leti
Citat:
Bog svatkome tko traži Istinu, On ju otkriva. Ne treba se zamarati. Ako i budem zavedena, ali ostanem čista srca, Bog ce se pobrinuti da mi otvori oči! Bitno je samo biti čista srca! Ako nekome povjeruješ jer si iskrena i otvorena srca, onda ti Bog ne može suditi da si pogriješila.


potpisujem potpuno


no eto moj post je bio potaknut time što danijel veli da bi trebalislušati proroke gdje primjećujem da nam želi reći da ima proročki dar...

ja ničije darove ne omalovažavam i neobezvrijeđujem jer znam i sama da je malo problem s tim darovima i sa krivim shvaćanjem ljudi...

no eto i dalje želim reći danijelu, da se ne može od nekog očekivati da nekome povjeruje da je prorok, samo na temelju toga što on kaže da jest

ja bih recimo eto svoje darove prorokovanja iskoristila na taj način da osjetim nečiji problem ili neku nedaću te da ga s ljubavlju uputim kako ikud..a sad ako me netko neće slušati...nije na meni da derem do iznemoglosti....

ako danijele imaš dar prorokovanja, i ako si se našao u toj "dijagnozi" proroka...ja ti samo želim neka se Bog proslavi kroz tvoje darove...
a vjerovatno ako će biti vrijeme za vjerovanje da će ono i doći...

no kako si nas uputio prvo na onaj link onog proroka..pa sad tvrdiš da i ti si prorok..meni to iskreno rečeno zvuči malo kao pretjerivanje ili olako shvaćanje dara...
a jako mi je dobro poznato da svatko tko ima dar od Boga...vrlooprezno snjim postup ai vrlo oprezno ga daje u javnost..uglavnom skoro nitko da ni ne zna za darove....
tako da nekako sojećam da bibilo dobro preispitati ih...
na kaju krajeva ja bih svoje sigurno dnevno preispitivala...jer mi je jako dobro poznato da darovi mogu biti i od zloga i od Boga...
kako može čovjek biti siguran da je baš od Boga???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr