www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 19:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 sij 2007 17:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isus je rekao : " Ne boj se stado malo , jer je odlučio Otac vaš da vam dadne Carstvo!" Ukoliko verujemo ovim rečima, čemu onda grabež? Carstvo nismo dobili tako što smo ga dograbili ili oteli. Dobili smo ga samo zato što je ono oduvek bilo Božja volja za nas. U Mt 5,5 , u svom glasovitom govoru na gori, Isus kaže: " Blago krotkima, jer će baštiniti zemlju!" Kada su učenici Jovana Krstitelja počeli prenositi vesti Jovanu kako mnogi njegovi učenici svakim danom sve više prelaze k Isusu, kojeg je on sam predstavio kao Mesiju, Jovan je odgovorio, nimalo uzbuđen zbog toga: "Nitko ne može ništa prisvojiti što mu nije dano s neba" (Iv3,27). Čemu onda bune i ratovi među nama?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2007 19:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jovan napisao:
Isus je rekao : " Ne boj se stado malo , jer je odlučio Otac vaš da vam dadne Carstvo!" Ukoliko verujemo ovim rečima, čemu onda grabež? Carstvo nismo dobili tako što smo ga dograbili ili oteli. Dobili smo ga samo zato što je ono oduvek bilo Božja volja za nas. U Mt 5,5 , u svom glasovitom govoru na gori, Isus kaže: " Blago krotkima, jer će baštiniti zemlju!" Kada su učenici Jovana Krstitelja počeli prenositi vesti Jovanu kako mnogi njegovi učenici svakim danom sve više prelaze k Isusu, kojeg je on sam predstavio kao Mesiju, Jovan je odgovorio, nimalo uzbuđen zbog toga: "Nitko ne može ništa prisvojiti što mu nije dano s neba" (Iv3,27). Čemu onda bune i ratovi među nama?


:t152:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2007 10:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovan napisao:
Isus je rekao : " Ne boj se stado malo , jer je odlučio Otac vaš da vam dadne Carstvo!" Ukoliko verujemo ovim rečima, čemu onda grabež? Carstvo nismo dobili tako što smo ga dograbili ili oteli. Dobili smo ga samo zato što je ono oduvek bilo Božja volja za nas. U Mt 5,5 , u svom glasovitom govoru na gori, Isus kaže: " Blago krotkima, jer će baštiniti zemlju!" Kada su učenici Jovana Krstitelja počeli prenositi vesti Jovanu kako mnogi njegovi učenici svakim danom sve više prelaze k Isusu, kojeg je on sam predstavio kao Mesiju, Jovan je odgovorio, nimalo uzbuđen zbog toga: "Nitko ne može ništa prisvojiti što mu nije dano s neba" (Iv3,27). Čemu onda bune i ratovi među nama?

Poradi nepouzdanja u Bozje rijeci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2007 11:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Zato jer nasa vjera nije niti kao gorusicino zrno.

Ponekad se zapitam jeli uopce ima vjere u nekim ljudima, a ponekad se ja zapitam zasto toliko malo vjere imam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2007 15:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[ "Nitko ne može ništa prisvojiti što mu nije dano s neba" (Iv3,27). Čemu onda bune i ratovi među nama?[/b][/quote]

..ne dolaze ratovi s neba..
..već iz SRCA..ljudi..

..već prvom pomisli da si VRIJEDNIJI OD SVOG BRATA..
..počeo si mali rat.....mržnje..
..u obitelji..
..selu..
..gradu..
..državi..
-----------------

..taj duh mržnje pripada prvom i jedinom istinskom mrzitelju i ubici čovjeka od ISKONA..sotoni..
..a čovjek se navezao ..uz zlo..padom prvih ljudi..

..jer kad jedno ljudsko biće, ubije drugo, a oba su na sliku Božju..
..TKO JE POBJEDNIK '
..SAMO SOTONA..

.ZATO NAŠA SRCA TREBAJU ISUSA..DA NAS LIJEČI I ŠTITI OD ZLA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2007 11:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Naizgled banalna situacija između Abrahama i Lota, nakon što su se njihove sluge posvađale oko toga čija stada idu na bolje pašnjake, a čija ne, dovela je do razlaza između njih dvojice. Abraham je predložio Lotu da izabere pašnjake koje on želi . Ostavio mu je mogućnost izbora. Za Lota sv. Pismo kaže kako je i on bio pravednik, no je li u ovoj situaciji Lot ispravno postupio, budući je izabrao bolje pašnjake duž doline koja se prostirala uz rijeku Jordan, a koja je vodila prema Sodomi i Gomori? I koje su posledice tog Lotovog izabranja? Što ga je čekalo na kraju…i kroz šta je sve morao proći? Prepoznajemo li i mi sebe u sličnim situacijama kada nešto grčevito želimo za sebe, te sasvim razložno smatramo kako mi na to nešto imamo pravo? Koji su to motivi koji pokreću našu «pravednost» i dovode nas do odvajanja jednih od drugih? Kakva su naša iskustva na tom polju? Verujem da smo svi manje-više prolazili kroz slične situacije i da imamo što posvedočiti jedni drugima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2007 20:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovan napisao:
Naizgled banalna situacija između Abrahama i Lota, nakon što su se njihove sluge posvađale oko toga čija stada idu na bolje pašnjake, a čija ne, dovela je do razlaza između njih dvojice. Abraham je predložio Lotu da izabere pašnjake koje on želi . Ostavio mu je mogućnost izbora. Za Lota sv. Pismo kaže kako je i on bio pravednik, no je li u ovoj situaciji Lot ispravno postupio, budući je izabrao bolje pašnjake duž doline koja se prostirala uz rijeku Jordan, a koja je vodila prema Sodomi i Gomori? I koje su posledice tog Lotovog izabranja? Što ga je čekalo na kraju…i kroz šta je sve morao proći? Prepoznajemo li i mi sebe u sličnim situacijama kada nešto grčevito želimo za sebe, te sasvim razložno smatramo kako mi na to nešto imamo pravo? Koji su to motivi koji pokreću našu «pravednost» i dovode nas do odvajanja jednih od drugih? Kakva su naša iskustva na tom polju? Verujem da smo svi manje-više prolazili kroz slične situacije i da imamo što posvedočiti jedni drugima.


Da se covjeku sjetiti Boga i cemu vode 'gladne oci' kada bira, od straha nikada ne bi odabrao vece i bolje, vec ono drugo - manje i skromnije. No obratno je, covjek se rijetko sjeti Boga kad mu Bog dopusta da grabi.
Mi smo ljudi nepopravljivi, sila neprijatelja covjekovog jaca je od nas, a samo zato jer ne mislimo na Boga i ne mislimo sto bi u nasem slucaju Isus Krist odabrao i ucinio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2007 12:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovan napisao:
Isus je rekao : " Ne boj se stado malo , jer je odlučio Otac vaš da vam dadne Carstvo!" Ukoliko verujemo ovim rečima, čemu onda grabež? Carstvo nismo dobili tako što smo ga dograbili ili oteli. Dobili smo ga samo zato što je ono oduvek bilo Božja volja za nas. U Mt 5,5 , u svom glasovitom govoru na gori, Isus kaže: " Blago krotkima, jer će baštiniti zemlju!" Kada su učenici Jovana Krstitelja počeli prenositi vesti Jovanu kako mnogi njegovi učenici svakim danom sve više prelaze k Isusu, kojeg je on sam predstavio kao Mesiju, Jovan je odgovorio, nimalo uzbuđen zbog toga: "Nitko ne može ništa prisvojiti što mu nije dano s neba" (Iv3,27). Čemu onda bune i ratovi među nama?


Sin mrzi oca,misleći da je zakinut , brat ne govori sa bratom jer misli da je on manje dobio , susjedi se svađaju i tuku zbog međe. Nekada dođe i do tragedija. Advokati i sudovi imaju pune ruke posla. Ljudi žele zemaljsko bogatsvo i čast ne shvačajući da je to prolazno . Što češ moći sutra ponijeti sa sobom u grob. Ništa od toga . Sve što je zemaljsko ostaviti ćeš ovdje. Može čovjek i imati ali ne biti vezan za ono što ima.
Pročitajmo Mt 6 ,24-33 ili otkr3,17


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2007 21:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
speranza napisao:
Jovan napisao:
Isus je rekao : " Ne boj se stado malo , jer je odlučio Otac vaš da vam dadne Carstvo!" Ukoliko verujemo ovim rečima, čemu onda grabež? Carstvo nismo dobili tako što smo ga dograbili ili oteli. Dobili smo ga samo zato što je ono oduvek bilo Božja volja za nas. U Mt 5,5 , u svom glasovitom govoru na gori, Isus kaže: " Blago krotkima, jer će baštiniti zemlju!" Kada su učenici Jovana Krstitelja počeli prenositi vesti Jovanu kako mnogi njegovi učenici svakim danom sve više prelaze k Isusu, kojeg je on sam predstavio kao Mesiju, Jovan je odgovorio, nimalo uzbuđen zbog toga: "Nitko ne može ništa prisvojiti što mu nije dano s neba" (Iv3,27). Čemu onda bune i ratovi među nama?


Sin mrzi oca,misleći da je zakinut , brat ne govori sa bratom jer misli da je on manje dobio , susjedi se svađaju i tuku zbog međe. Nekada dođe i do tragedija. Advokati i sudovi imaju pune ruke posla. Ljudi žele zemaljsko bogatsvo i čast ne shvačajući da je to prolazno . Što češ moći sutra ponijeti sa sobom u grob. Ništa od toga . Sve što je zemaljsko ostaviti ćeš ovdje. Može čovjek i imati ali ne biti vezan za ono što ima.
Pročitajmo Mt 6 ,24-33 ili otkr3,17


(Matej)
"Nitko ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu."
Pouzdanje u Božju providnost
"Zato vam kažem: Ne budite zabrinuti za život svoj: što ćete jesti, što ćete piti; ni za tijelo svoje: u što ćete se obući. Zar život nije vredniji od jela i tijelo od odijela?"
"Pogledajte ptice nebeske! Ne siju, ne žanju niti sabiru u žitnice, pa ipak ih hrani vaš nebeski Otac. Zar niste vi vredniji od njih? A tko od vas zabrinutošću može svome stasu dodati jedan lakat? I za odijelo što ste zabrinuti? Promotrite poljske ljiljane, kako rastu! Ne muče se niti predu. A kažem vam: ni Salomon se u svoj svojoj slavi ne zaodjenu kao jedan od njih. Pa ako travu poljsku, koja danas jest a sutra se u peć baca, Bog tako odijeva, neće li još više vas, malovjerni?"
"Nemojte dakle zabrinuto govoriti: 'Što ćemo jesti?' ili: 'Što ćemo piti?' ili: 'U što ćemo se obući?' Ta sve to pogani ištu. Zna Otac vaš nebeski da vam je sve to potrebno. Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo dodati. Ne budite dakle zabrinuti za sutra. Sutra će se samo brinuti za se. Dosta je svakom danu zla njegova."

(Otkrivenje)
"Govoriš: 'Bogat sam, obogatih se, ništa mi ne treba!' A ne znaš da si nevolja i bijeda, i ubog, i slijep, i gol."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2007 10:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aleluja! ...brate Leo...eto odgovora.
Al' sumnjam da ima netko na ovom forumu a da ga nije barem jednom pročitao ili na propovedi u crkvi čuo. Svi to manje više znamo, ali kao da to ne vredi za nas kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji...npr. kad nema posla...brojna obitelj...promašaj jedan za drugim...gledamo kako nekom drugom "ide od ruke", a ne moli se i ne ide u crkvu...a mi se satrasmo od truda...brige...upadamo u škrupuloznost...a drugi put u preuzetnost...Kažemo dat će Bog,...glavno da ja tražim njegovo kraljevstvo...nadodat će se ..., a ono klizi i klizi i izmiče još više...Pa se onda pitamo: Šta nije u redu sa mnom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr