www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 lip 2024 15:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 103 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 13:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Poštovani kolega,stani malo na "loptu"...ne tako sve "crno"gledati...

Citat:
Dragi moj prijatelju!
Ja neznam gdje ti tu crkvu nalaziš,,,gdje je vidiš?
Ako su ljudi vjernici crkva a ne niti zgrade niti institucija onda gdje toga ima?


Što bi Ti želio kazati da u našoj RKC,nema poštenih,osvjedočenih,pravih vjernika,koji svoju vjeru svjedoče i žive svakodnevno?Ejjjj polako sa tim hipotezama.....

Citat:
Ja vidim oko sebe ljude Katolike koji,,,ganjaju tuđe žene(Goran Ivanišević,,,Severina,,i masu anonimnih),,bar 50% njih psuju Boga,Isusa itd.Većina nevjeruje u vječni život,,pakao,,,neki niti u Boga niti u sotonu!Većina nikad nije pomno proučila Novi Zavjet bar (a da o cjeloj Bibliji ne govorim),većina nikad doma ne moli,,sva duhovnost se svodi na jednom - dvaput otići mjesečno u crkvu(dobar dio niti toliko)


Ajmo ovako postaviti stvari...što si Ti i ja učinio/li,da bi ovaj svijet promijenio i evangelizirao?Što kolega dragi?Kako to Ti djeluješ u svojoj maloj zajednici,da bi u toj "crkvi u malom"(ecclesia in minorum )učinio da se to svjedočenje i ta vjera,pretoči na druge,pa onda i na šire?Pođimo od sebe,gledajmo prvenstvo sebe-najprije....

Jer ja odmah postavljam Tebi pitanje...odakle Tebi pravo,bez obzira na sve napise i objede u tiskovinama(što u konačnici ne znači da su i istinite)da sudiš sestru,brata svoga...čemu tražiš trun,a brvno nam viri ko Popokatpetl...?Po kojem to kriteriju možeš ili možemo ili smijemo ulaziti i zadirati nutrinu svakog čovjeka i onda ga još i na koncu napadati i osuđivati?


Citat:
Ja govorim o običnim ljudima oko nas.Većini!A ti se očito krećeš isključivo u crkvenim krugovima,,,mislim na svećenike i časne,,,pa imaš KRIVU sliku stanja!


Kao prvo,Ti niti možeš znati gdje s e ja krećem i s kim hodim po ovom putu,i sada Te upozoravam i skrećem pozornost,da ubuduće svoje kvalifikacije o meni kao Katoličkom vjerniku,ne donosiš paušalno,i ne zaključuješ po svojoj fiksnoj i kliznoj liniji osobnih procjena...jer da i imaš "pravo",nemaš pravo donositi sud o mojem kretanju(jer niti znaš-niti vidiš mene kao osobu) i na temelju toga,pod izlikom dijaloga(koji to sada vidim nije,već vodi polemiziranju)protežirati svoj stav i svoj osobni sud, na moju(našu)RKC u negativnim konotacijama...

Citat:
Jedan moj prijatelj,,,dobar Katolički svećenik mi reče"Ja vjerujem u crkvu u crkvi,,,onaj mali broj ljudi i žena koji iskreno vjeruje i to me drži!"
A drugi mi reče da za vrime komunizma nije u crkvu išlo više od 5% Katolika(isto dugogodišnji svećenik Katolički)...sad ide možda 10%
Pa o kakvoj mi dobroj crkvi pričamo!Nije ovo blaćenje,,,takav trend,,,takvo duhovno stanje je i kod Pravoslavnih(još puno gore) i Protestanata(malo bolje)!


I sada na kraju bi želio "zamazati"okice svima,kako si naposljetku ipak Ti na pravoj crti vjere,jer Tvoj,pazi ovo je vrlo važno,...."Jedan moj prijatelj,,,dobar Katolički svećenik" ...."A drugi mi reče da za vrime komunizma nije u crkvu išlo više od 5% Katolika(isto dugogodišnji svećenik Katolički)...sad ide možda 10%"...da bi se vidjelo kako je Tebi iskreno stalo do RKC...ma daj molim Te kolega,možemo mi biti i ovce,ali smo ovce koje imaju i mozga i znanja i slobodne volje i vjere,da znademo čija ovca koju vunu daje...ne ulazeći u daljnju dubiozu svega napisanog,reći ću samo,nisi kompetentan da na bazi vlastitih prosudbi,neargumentiranim kvazi podatcima,donosiš sud o duhovnom stanju vjerskih denominacija,kojima po svom "pričanju"ne pripadaš,a kamoli o RKC gdje su Ti izvori dva "dobra katolička svećenika"...

Želim Ti najiskrenije, da ipak pronađeš vlastiti mir u svojoj "kući",pa tek onda da pokušaš biti ponizan brat svakom oko sebe,bez obzira gdje bio i što radio!Jer ako budemo samo upirali prstom,a ne cijelim bićem se zalagali da što više privedemo zalutale i odlutale u Kristov ovčinjak,bojim se da se i Tebi i meni "crno"piše...jer kome je više dano od njega će s e i više tražiti!


S poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 13:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Na sve što je ekumenista rekao odgovaram sa misnim čitanjem od prije par dana koje mi se duboko urezalo u svijest:

"Ne sudite i nećete biti suđeni. Ne osuđujte i nećete biti osuđeni. Praštajte i oprostit će vam se. 38Dajite i dat će vam se: mjera dobra, nabijena, natresena, preobilna dat će se u krilo vaše jer mjerom kojom mjerite vama će se zauzvrat mjeriti." (Lk6,37-38)

Joakim reče:
Citat:
..čemu tražiš trun,a brvno nam viri ko Popokatpetl...?


smajlic18 Moram priznati da sam se ovom dragi brate joakime od srca nasmijala - poredba je odlična smajlic18


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 14:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Joakim, Elenora, Rebeka i Zozy su po ne znam koji puta pokazali svoju Ljubav i vjernost Svetoj katoličkoj Crkvi... :grlim te: :grlim te:

No ne mogu, a da na Ekumenistove riječi ne kažem: Razumijem te, brate...
Niste li vi, Dragi Joakime, Zozy, Rebeko, Elenora...i svi ostali članovi ovog prekrasnog Foruma ipak u manjini...? Nije li se ipak mnogo kukolja stvorilo i u redovima naše Crkve...? Nemojte me, molim vas, krivo shvatiti, daleko sam od bilo kakve osude bilo koga, i sama žarko volim našu Svetu Katoličku Crkvu i jedino nju smatram pravom Crkvom koju nam je ostavio naš Isus iz Nazareta da je čuvamo i vodimo...da zajedno putujemo kroz ovaj zemaljski život pouzdajući se jedino u Njega...ali potpuno razumijem Ekumenista...
On je tek jedan od mnogih koji nas neprestano kritiziraju (kad kažem NAS, mislim na katolike)...ali čini mi se da s dobrim razlogom... Mislim da je potrebno mnogo vjere i truda da čovjek dođe na razinu da više ne kritizira i osuđuje, a budimo iskreni - MALO je vjere čak i kod nas katolika...
Srce mi se steže kad ovo pišem i žao mi je što ću napisati tako ružne stvari, ali istina je da postoji puno "službenih" katolika koji čak ni ne vjeruju u Boga, dio malo vjeruje, a malo ne...dio ne vjeruje da postoji Sotona...dio se ponosi svojom vjerom, a svjesno je gazi svakodnevno..veliki dio vjernika ne poznaje svoju vjeru..smiju se najobičnijim vjerskim istinama...Znam da im nije dano puno..i da se ni neće puno od njih tražiti..ove primjere sam navela samo da pojasnim zašto potpuno razumijem Ekumenista...I samoj mi često dođe da se rasplačem i ogorčim kad vidim kakvi smo mi katolici...
Razumijem i vas, voljeni moji...vas koji izgarate za Boga i sve što činite, činite u Njegovo ime...
I vi, koji činite sve na veću slavu Božju, i oni koji se tek rijetko sjete Boga, a katolici su - svi mi smo jedna Crkva...I stoga nije čudo da nas kritiziraju...Sigurna sam da žarka vjera i molitva manjine ipak nadjačava grijeh i zablude većine...

Naravno, nije dobro ni kršćanski gledati tako crno na Crkvu, kako to vidi Ekumenist...ali mislim da nije mislio ništa loše... On se samo poput najobičnijeg čovjeka osvrnuo oko sebe i iskreno opisao ono što vidi... Nažalost, poznatom i jako bliskom mi se učinila slika koju je dao...Znam da je i vi vidite i da vas boli duša...Ne krivimo ga zbog toga... Ja takve stvari svakodnevno slušam od svojih najbližih...
U početku sam i ja bila zgrožena stanjem vjere u našem narodu - tako je malo vjere...Sada mi je to normalno stanje i dali ste divne naputke i savjete što možemo sami učiniti da to promijenimo - slažem se sa svime, to je sveta istina, krenimo prvo od SEBE i brda će se premještati...
Krenimo...
Ali ne budimo hladni prema onima koji nas gledaju negativno...Prema onima koji u nama vide licemjere...Pružimo im svoju ruku...Pođimo s njima i tri milje..Dajmo im i košulju ako žele...S osmijehom... :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 15:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Moje je misljenje da smo se uklopili u ovu malu zajednicu da Boga zajedno slavimo,da mu se zajedno radujemo,da probleme zajedno molitvama rjesavamo,da molitvom sebe Bogu priblizimo,da na tude grijehe ne gledamo vec da im prastamo i molimo za njih,jer mnogo je i svecenika i casnih sestara isto u grijehu,mada i oni su samo ljudi.Molimo Duha Svetoga da nas napuni vatrom svoje ljubavi i da zajedno u slogi i ljubavi i dalje budemo jedni u Kristu na ovom forumu TTa.Ne sudimo nikoga da nam a nebude sudeno.Izbjegavajmo nepotrebne komentare jer oni nicemu ne vode.Uvijek je bilo i lazi i bludnosti i nesporazuma i osude i svega onoga sto nije od Boga,pa makar u ovo korizmeno vrijeme pustimo to.Predajmo se Bogu potpuno i molimo za one koji su daleko od Njega i u zabludi,molimo za sve njih jer su jadni bez Bozje ljubavi.Pogledajmo rade sebe kakovi smo mi bili,koliko li smo samo mi nasim grijesima uvrijedili Boga,kada smo prihvatili Bozju ljubav,kada smo dosli na put vjere,kada smo rekli -evo me Isuse mene najveceg grijesnika ili grijesnice,kada ? Pravde nikada nije bilo niti ce je ikada biti,pa pustimo one koji su daleko od Boga vec molimo za njih da dodu jednog dana do Njega.Molimo se braco i sestre jer u svakom zitu ima kukolja.Bog je dosao radi grijesnika,a ne radi pravednih.Dodi Duse sveti i rasvjetli nam pamet,daj nam snage ici pravim putem,putem Krista i ljubavi.Amen. :grlim te:

ISUSE UZDAMO SE U TEBE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 15:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w5bk7ijy6Dw[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Citat:
Nije li se ipak mnogo kukolja stvorilo i u redovima naše Crkve...? Nemojte me, molim vas, krivo shvatiti, daleko sam od bilo kakve osude bilo koga, i sama žarko volim našu Svetu Katoličku Crkvu i jedino nju smatram pravom Crkvom koju nam je ostavio naš Isus iz Nazareta da je čuvamo i vodimo...da zajedno putujemo kroz ovaj zemaljski život pouzdajući se jedino u Njega...ali potpuno razumijem Ekumenista...


Draga Ela, uz moju najbolju volju,nemogu Ekumenisti dati podrzku za osudjivanje..Iako sam za veliki ekumenizama,ali za pravi ekumenizam a nikako za onaj koji vrijedja i tumaci ,neka nova pravila...

Ekumenista je sam postavio temu..Prva krscanska crkva
ako ja upirem u nekoga prstom,i skodim i stetim tom covjeku...
onda je to jadna Crkva
Na kavom temelju je izgradjena ta Crkva????
Ja nema Teologije, neskolovana sam,i ktome u zadnje vrijeme i zaboravna..
Moja RKC...je dobar temelj udarit u mojoj roditeljskog kuci,
iako smo grijesnici,ipak zivimo i svjedocimovjeru koja nam nalaze RKC
Ekumenista neka slobodno pise,ovo je dijalog ali kako je naslov temi,u tome pravcu neka se kreci..
Tko nama daje pravo,da govorimo ili da osudjujemo,kakav je tko..???
Za moje grijehe odgovaram ja sama i to nema nikake veze s ljubavi...
I nasa RKC je onakva kakva jest,ja sakacem u vatru za nju,
jer ju zivim od rodjenja..i u tom mojem zivotu, uvjek je Bog bio na prvom mjestu
A kakav je tko u Hr..i kakav je narod, ovdje nije tema o tome...

Ja osobno nikada nebi otisla na jedan drugi forum,
i iznosila ovake stavke,i predrasude..

SVOJE VOLIM A TUDJE POSTIVA

U svakom slucaju ,podrzat cu i Ekumenist,ako prestane s osudama..
i nastavi "dijalog" na obostrano zadovoljstvo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 16:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Naprotiv, Gospodin - Krist neka vam bude svet, u srcima vašim, te budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama" (1 Petrova 3, 15)

...u nedelju navečer...jedan dragi .čovjek...popravljajući mi laptop...dotakne se ove teme...i govori...kako neće u našu crkvu...jer naš župnik skuplja materijalno blago....a tolika sirotinja prepuštena je pomoći..pojedinaca...i pita se...gdje je tu crkva...
...a pitam ga ja...a tko je crkva...jeli crkva samo svećenik...ili svi mi zajedno...što sam ja...ili ti ...učinio-la....

elice,...ne mogu se oteti dojmu da je ovo vrijeme u kom sotona sa svih strana nemilosrdno napada SVETU KATOLIČKU I APOSTOLSKU CRKVU, širi razne laži i hereze! Naša je dužnost stati u obranu Katoličke Crkve, [b]jedine Kristove Crkve.
...sjeti se afera...koje podižu prašinu...i udaljavaju one...u kojima još nije zaživio Krist...a došli su do vrata...i na njima osjetili prašinu izazvanu riječima...i pobjegli...
...budimo makar mi...oni koji razgrču tu prašinu....i pokazuju svjetlost na vratima...a svjetlosti ima...mila moja...kad priđeš bliže...zasja te...
....jer svjetlost nije vanjština...svjetlost je u onom...tko razgrče tminu....u osmijehu....i promjeni života...u svjedočenju...koje danas ovdje tako lijepo posvjedoči naša zozy....pođimo od sebe...mijenjajmo sebe...prvu ...najmanju česticu tog Kristovog hrama....i po nama...mijenjat će se svijet....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 16:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
teja11 napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w5bk7ijy6Dw[/youtube

]


Prava poruka u pravo vrijeme.Hvala tejice.B.B.

ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 21 vel 2008 09:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
Poštovani kolega,stani malo na "loptu"...ne tako sve "crno"gledati...
>>>Mislim da gledam više BJELO nego crno!Crnije je nego ja rekoh!A pomoći nam neće zatvaranje očiju pred stvarnošću!Ona je gora!Treba biti realan!Treba VIDJETI! I reći!
Citat:
Dragi moj prijatelju!
Ja neznam gdje ti tu crkvu nalaziš,,,gdje je vidiš?
Ako su ljudi vjernici crkva a ne niti zgrade niti institucija onda gdje toga ima?


Što bi Ti želio kazati da u našoj RKC,nema poštenih,osvjedočenih,pravih vjernika,koji svoju vjeru svjedoče i žive svakodnevno?Ejjjj polako sa tim hipotezama.....
>>>Nisi valjda to jedino vidio u onome što napiusah!Onaj svećenik dobro reče i s njim se slažem"Onaj mali broj iskrenih vjernika me drži!Crkva u crkvi!"
I hvala Bogu da takvih ima,,,uvjek je bilo i uvjek će biti .U Katoličkoj crkvi!Oni su manjina,nažalost.I nevidim razloga,,,ako je stanje takvo,,,za ikakvu duhovnu prepotenciju!
Citat:
Ja vidim oko sebe ljude Katolike koji,,,ganjaju tuđe žene(Goran Ivanišević,,,Severina,,i masu anonimnih),,bar 50% njih psuju Boga,Isusa itd.Većina nevjeruje u vječni život,,pakao,,,neki niti u Boga niti u sotonu!Većina nikad nije pomno proučila Novi Zavjet bar (a da o cjeloj Bibliji ne govorim),većina nikad doma ne moli,,sva duhovnost se svodi na jednom - dvaput otići mjesečno u crkvu(dobar dio niti toliko)


Ajmo ovako postaviti stvari...što si Ti i ja učinio/li,da bi ovaj svijet promijenio i evangelizirao?Što kolega dragi?Kako to Ti djeluješ u svojoj maloj zajednici,da bi u toj "crkvi u malom"(ecclesia in minorum )učinio da se to svjedočenje i ta vjera,pretoči na druge,pa onda i na šire?Pođimo od sebe,gledajmo prvenstvo sebe-najprije....
>>>Ne puno ali nešto da.Ono gore nije moj stil života!Niti se kurvam,niti psujem,NZ čitam,molim,,,a to ljudi oko mene vide!
Jer ja odmah postavljam Tebi pitanje...odakle Tebi pravo,bez obzira na sve napise i objede u tiskovinama(što u konačnici ne znači da su i istinite)da sudiš sestru,brata svoga...čemu tražiš trun,a brvno nam viri ko Popokatpetl...?Po kojem to kriteriju možeš ili možemo ili smijemo ulaziti i zadirati nutrinu svakog čovjeka i onda ga još i na koncu napadati i osuđivati?

>>>"Ne spada na nas suditi one vani!Osudite grijeh u vašoj sredini!"Tako Pavao kaže Kršćanima u Korintu!
Otkud mi pravo?Mrzim grijeh,,,mrzim to licemjerje kad netko tvrdi(ma u koju crkvu Kršćansku išao) da je vjernik a ima sexualne odnose i to ne samo u braku!Da to učinim,nebi koračio u crkvu i nebi se smatrao vjernikom,,,,dok ne ponovo susretnem Isusa kao ona bludnica kojoj on kaže"Ni ja te ne osuđujem!"Toga zla i grijeha oko nas ima masu.Zar ne vidiš.Živiš li u samostanu?
Citat:
Ja govorim o običnim ljudima oko nas.Većini!A ti se očito krećeš isključivo u crkvenim krugovima,,,mislim na svećenike i časne,,,pa imaš KRIVU sliku stanja!


Kao prvo,Ti niti možeš znati gdje s e ja krećem i s kim hodim po ovom putu,i sada Te upozoravam i skrećem pozornost,da ubuduće svoje kvalifikacije o meni kao Katoličkom vjerniku,ne donosiš paušalno,i ne zaključuješ po svojoj fiksnoj i kliznoj liniji osobnih procjena...jer da i imaš "pravo",nemaš pravo donositi sud o mojem kretanju(jer niti znaš-niti vidiš mene kao osobu) i na temelju toga,pod izlikom dijaloga(koji to sada vidim nije,već vodi polemiziranju)protežirati svoj stav i svoj osobni sud, na moju(našu)RKC u negativnim konotacijama...
>>>Nije to osuda,da živiš u samostanu,,,zar je to loše?Ovo navedoh samo kao mogućnost jer osobe koje se ne kreću u društvu običnih ljudi nemogu niti znati kakva većina jest!
Bio je jedan moj prijatelj Katolik koji je stalno išao u crkvu.Svećenik ga je držao za "Number one" u crkvi ,,a on je psovao Boga!I nisam ga mogao od toga odviknuti.Onda ga pitam"Vinko,dali ikad pred svećenikom opsuješ Boga?"
Pa ne ,naravno!"
"Vidiš,Bog te vidi i zna,On te čuje a pšred njim psuješ!"
Smanjio je nakon toga!
Hoću reći,svećenici nemaju pravu sliku stanja jer pred njima SVI glume !
Citat:
Jedan moj prijatelj,,,dobar Katolički svećenik mi reče"Ja vjerujem u crkvu u crkvi,,,onaj mali broj ljudi i žena koji iskreno vjeruje i to me drži!"
A drugi mi reče da za vrime komunizma nije u crkvu išlo više od 5% Katolika(isto dugogodišnji svećenik Katolički)...sad ide možda 10%
Pa o kakvoj mi dobroj crkvi pričamo!Nije ovo blaćenje,,,takav trend,,,takvo duhovno stanje je i kod Pravoslavnih(još puno gore) i Protestanata(malo bolje)!


I sada na kraju bi želio "zamazati"okice svima,kako si naposljetku ipak Ti na pravoj crti vjere,jer Tvoj,pazi ovo je vrlo važno,...."Jedan moj prijatelj,,,dobar Katolički svećenik" ...."A drugi mi reče da za vrime komunizma nije u crkvu išlo više od 5% Katolika(isto dugogodišnji svećenik Katolički)...sad ide možda 10%"...da bi se vidjelo kako je Tebi iskreno stalo do RKC...ma daj molim Te kolega,možemo mi biti i ovce,ali smo ovce koje imaju i mozga i znanja i slobodne volje i vjere,da znademo čija ovca koju vunu daje...ne ulazeći u daljnju dubiozu svega napisanog,reći ću samo,nisi kompetentan da na bazi vlastitih prosudbi,neargumentiranim kvazi podatcima,donosiš sud o duhovnom stanju vjerskih denominacija,kojima po svom "pričanju"ne pripadaš,a kamoli o RKC gdje su Ti izvori dva "dobra katolička svećenika"...
>>>Svećenik koji reče 5% je Štimac,,u Voloskoma drugi koji vjeruje je Stošić u Kostreni!Pravi ljudi,,,pravi svećenici koji vide stvarno stanje a ne kao velika većina vas ovdje koji idealizirate ,,,bojite se kritike,,(jer se sveto nesmije kritizirat)!Sveto je SVETO!A to nije ponašanje i život većine vjernika pa ni dobrog djela svećenika!A volio bih da nije tako!
Ja navedoh da generalno to jest stvarno stanje svih crkava a ne samo Katoličke!
Samo budala nevidi da Kršćanska Evropa već odavno nije KRŠĆANSKA!
I nije samo krivnja u narodima koji neće,,,već i u tome što su crkve LOŠE!
Želim Ti najiskrenije, da ipak pronađeš vlastiti mir u svojoj "kući",pa tek onda da pokušaš biti ponizan brat svakom oko sebe,bez obzira gdje bio i što radio!Jer ako budemo samo upirali prstom,a ne cijelim bićem se zalagali da što više privedemo zalutale i odlutale u Kristov ovčinjak,bojim se da se i Tebi i meni "crno"piše...jer kome je više dano od njega će s e i više tražiti!
>>>Kako ćeš ti pomoći zalutalima kad tvrdiš da ih uglavnom niti nema!Sve je dobro!Katolička Crkva je idealna i svi njeni vjernici!
Kako će liječnik pomoći pacijentu ako nije dijagnosticirao bolest!Otvori oči i idi tima koji su se od Boga udaljili!Pomozi im.Ali moraš ih vidjeti!
Znati!Osuđivanje bi bilo kad bi se ja tome veselio,,,likovao .Ja to kažem sa boli u duši!Neće onaj koji je mimo svoje žene "povalio" još tri četiri ,,,koji psuje Isusa i njegovu krv,,koji psuje Boga,,,koji nikad ne moli a eto,ode dvaput godišnje u crkvu,,,neće on biti spašen.On ode u pakao!A tebi je to stanje tih istih prihvatljivo."Dobro je"!
Ma nije dobro,za te iste treba moliti i treba im reći"Čovječe,,,prestani s tim,otići ćeš skupa sa sotonom u pakao,pokaj se i prestani griješiti!"
I neki prestanu,znam iz iskustva!
S poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!
"Ljubi Boga svim srcem i dušom a bližnjega kao sama sebe!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 21 vel 2008 09:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo,,,tebe ja vidim kao iskrenu i poštenu vjernicu koja VIDI!
I PATI!
Kad Pavao Apostol piše Efežanima tko neće sve ući u Kraljevstvo Nebesko (pročitaj) ,,,upitah se "Tko hoće?"
Pa skoro svi oko mene su takvi!
Krše sve Božje zapovjedi!
Hoćemo li ih tapšati po ramenu ili ćemo im u ljubavi reči"Dajte ljudi otreznite se!"
BOG voli čovjeka a mrzi grijeh!
I mi moramo mrziti grijeh i pomoći čovjeku ,,,osloboditi ga iz mreže paukove,,,sotonske!
Ovdje ima osoba koje su u svom zapećku,,,i dalje od njega ne vide!
Ja ne kritiziram Katoličku Crkvu,,,
Ja pišem o prvoj crkvi i važem preko nje današnju!I ovu i onu!Kršćanstvo općemito!
Mislim da je Pavao Apostol bio dosta KRITIČAN!
Mislim da je naš Gospodin Isus u "Otkrivenju" vrlo energično osuđivao crkve!
Reći će netko,,"On ima pravo jer je Bog,,ti ne!"
Svi imamo pravo osuditi grijeh u crkvi.Ako nismo licemjeri i ne činimo ga i sami!


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 103 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr