www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 04:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2009 20:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Poziv na molitvu za duše u čistilištu – znači poziv na molitvu za pokojne koji još moraju proći stanovito čišćenje da bi postali prikladni za ulazak u vječno kraljevstvo ljubavi i mira. Uvijek je dobro moliti za sve pokojne, osobito za one s kojima nas je nešto vezalo u životu, jer nikada ne znamo pouzdano – osim za one koje Crkva službeno proglašava blaženima i svetima – jesu li postigli zajedništvo vječne ljubavi s Bogom. Pozvani smo moliti i za one koji se nam možda, po nekim našim procjenama, čine posve neprikladnim za spasenje ili čak prikladnijim za pakao – jer ne možemo znati koliko je i kakvo Božje milosrđe niti možemo sve znati o ikojem čovjeku. Važno je imati na umu pritom da nam nije objavljeno ni u predaji ni u Svetome pismu, niti je Crkva ikad službeno za ikoga rekla da je u paklu, tj. da je definitivno odbacio Boga i Božju ljubav te izabrao vječnu odbačenost od Boga.

(iz Glasa Koncila)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2009 20:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... 93&start=0

Evo na ovoj temi,mozete se svega nacitati...

Pakao i grijesi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2009 22:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Tihokapelnik napisao:
Putnik napisao:
Zar je duša u paklu i prije završnog suda? Što se ne bi trebalo čekati suđenje prije negoli se dušu baci na muke?
To bi bilo logično jer tada bi i molitve mogle pomoći.

Pa ovako pravoslavni vide stvari, ali je mene zanimala katolička pozicija po tom pitanju. :)


Za katolicku poziciju najbolje bi bilo pogledati katolicki katekizam. U njemu se lako iscita da se o Sudu Bozjem i mukama pakla, upce ne trosi vremena i truda mimo onoga sto se zna i na sto je davno udaren pecat. Na Bozji sud staviti i pitanje vremena uopce, ali cak i odnosa vremena od smrti pa do pakla ili cistilista, dakle spominjati koja dusa prolazi kroz Vrata Pravde ili koja kroz Vrata Milosrdja, bijednom je na osudu.
Andjeo se u borbi sa sotonom za Mojsijevu dusu ne usudjuju pogrde uputiti, iako Bozje lice gleda, vec tek rijeci 'Gospod te sprijecio', a mi ljudi kao da Boga znamo bolje od andjela.
Dakle ucestvujemo u temi o kojoj ne mozemo znati tko je u paklu a tko ne, i za koga moliti a za koga ne. Grozno je i pomisliti za nekoga da znamo kako ce zavrsiti pred Bozjim sudom. Neznatnost, poniznost i siromastvo duhom daleko su od takva promisljanja.
Zamka je sotonina onome tko upadne i povjeruje da moze razumjeti puteve Bozje. Lako se desi da cijeli zivot provede pokusavajuci shvatiti neshvatljivo. Vrijeme je stvorio Bog i nitko ga ne moze razumjeti u svojoj punini, niti jedan dan Bozji. Bog je dosta puta ponavljao u Bibliji da Mu nisu mili koji bi otkrivali Bozje tajne mimo onoga sto je otkriveno i sto se ima otkriti.
Lijepo je svima napisala abandonnee, kako ne razmislja o tome jer se zna tko je u paklu. Koliko je ta izjava siromasna duhom, pa je toliko i blazena. Ne znam je li se abandonnee drzi neznatnom osobom al te mi njezine rijeci odisu istinom, vjerujem onakvom u kakvoj bi Bog zelio da ljudi razmisljaju o paklu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2009 22:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
amadeus napisao:
Osobno se nikada ne bavim mišlju; je li pakao pun ili prazan. Niti me očaravaju razne pričice koje imaju veze s fabulom kako je netko dospio u pakao. Takve sam bajke uglavnom pročitao kod kojekakvih sektaša. A što je najzanimljivije večina od njih ih ne vjeruje da duša nakon smrti ide na sud. :lol: :lol:
To nije niti Božja logika. Ako čitamo sv. Pismo i o njemu razmišljamo kao o jednoj cjelovito smislenoj poruci onda vidimo da nam Bog poručuje: ''Milosrđe mi je milo, a ne žrtve, ... nisam došao zvati pravednike, nego grješnike....'' I tako redom.
Ne želim reči da ne postoji pakao i da ne postoji sud .... ali čvrsto vjerujem da Bog želi da se svi ljudi spase, ako ne po svojoj pravednosti onda barem po Božjem milosrđu i dobroti. Stoga kao vjernik koji je duboko svijestan svoje grešnosti i slabosti imam snažno pouzdanje u Gospodina, negovu dobrotu i milosrđe, jer nas samo ono može spasiti.
Zato nikada ne razmišljam o nekom katastrofičnom skončanju, jednostavno imam pouzdanje i to je moja vjera.
Ljudi se rado igraju Boga i onda sude i prosuđuju. To nije naš posao. Zar bi ikada čovjek mogao proniknuti u konačnicu koja je pridržana samo Njemu.
Stoga ne samo da ne vjerujem nekim ''viđenjima'' i ''vidjelicama'' koji su kroz povijest tvrdili da su vidjeli duše u paklu... To je glupost i nastranost u pseudo vjeri.
Gospodin nam jasno poručuje: ''Moje misli nisu vaše misli, niti su moji puti jednaki vašim putevima. Kao što je nebo daleko od zemlje tako su daleko moje misli od vaših misli i moji putevi od vaših puteva.''
Moja mi vjera govori: Ispravan je put pouzdanje u Boga, poniznost pred njime i predanje u njegovo milosrđe. Sve ostalo su nagađanja bez pokrića.


Djelim tvoje misljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2009 22:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
'Moje misli nisu vaše misli, niti su moji puti jednaki vašim putevima. Kao što je nebo daleko od zemlje tako su daleko moje misli od vaših misli i moji putevi od vaših puteva.''
Moja mi vjera govori: Ispravan je put pouzdanje u Boga, poniznost pred njime i predanje u njegovo milosrđe. Sve ostalo su nagađanja bez pokrića.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2009 23:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Moja greska sto abandonnee oslovi u zenskom rodu. Kasnije sam tek saznao da se radi o muskarcu. Ne zamjerite sto ne poznajem ni osnovne informacije o nekim clanovima, a to je sve jer vremena toliko provodim na TT-u. Potrudit cu se ako Gospod htjedne oko toga vise paziti.

NAPOMENA MODERATORA: Dio rasprave je odavde preseljen na temu Što su privatne objave


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 22:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 ožu 2008 13:13
Postovi: 58
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo jos jedne price koje se sjeti,,ne sjeti toliko,,kolko mi se mota od kad razmisljam o ovoj teme,,naravno,,i ja zelim znati sta se dogadja,,la to nikako nemozemo,,,,na nama je da slijedimo Boga ,,po njegovim 10 zapovijedi da nas nebi snaslo ,,,sta ne zelimo,,

BERMUTSKI TROKUT

ima ta prica cula ju nedavno zasto se sva ona cudesa dogadjau na tom dijelu,,i zasto nestaju avioni,,brodovi,,kompasi podivljaju,,,
dakle,,u doba robova (nisam uspijela otkriti tocno koje ) ,,,na tom dijelu bila je morska razmjena,,kupovanja i davanja,,robova,,i kad je naletila ondasnja galia,,u sluzbi ondasnje vlasti,,da ih ne otkriju,bacali te robove u more,,potopilo ih se more,,,mozete i zamisliti broj ,,ondasnih dusa,,tada je i krenulo,,,sa avionima,,brodovima,,kompasi neuracunjivi,,znanstvenici trazili,,realna objasnjavanja,,nekako da realno krenu,,,objasniti ljudima,,
ali,,to bio vapaj dusa,,jer nitko nije izmolio za njih,,njihove duse,i oslobodio ih prokletstva,,do jednog svecenika,,koji je dosao,,odrzao misu za bezimene ljude,,duse,,blagoslovio,,i stalo od onda,,kad razmislim osobno,,palo je nevinih ljudi na ustrub tih patnika,,robova,,al dozivali pomoc,,dok netko niej prepoznao!

malo sam istrazivala,,al nisam nasla neki slucaj da ,je bilo nestanaka,,ima morskih stuja,,i bit ce ih,,al ne i dusa koje vape,,

BvB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 22:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma sve je to moguće da se dešava,ali nije sigurno..Mi za mnoga svjedočanstva nismo sigurni sve dok ne dođemo na posljednji sud...Ljudi neće spoznati Istinu sve do tog konačnog susreta sa Bogom...Zato je besmisleno opterećivati se svakakvim pričama jer ne možemo znati od kuda potječu,od Boga ili sotone...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 23:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:55
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ZNATE JA NEVOLIM NI RAZMISLJATI O PAKLO JER SIGURNO IM JE GROZNO TAMO JADNI ONI.. JA GA SE OSOBNO JAKO BOJIM.. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 sij 2009 10:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 ožu 2008 13:13
Postovi: 58
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da,,vratimo se na temu..opisat cu iskustvo mene,,i bljeskova ,,
dakle,,imala sam dedu,,koji i nije bio bas deda na sliku i priliku,,prema meni i moj obitelji,i po svojim djelima,,onako,,nikog ne osudjujem ,a najmenaje moga didu,,al ,,vise tezi biti dole,,nego gore Bogu blizu,,,
al zadnjih godinu dana,,cesto mi slika njega padne na pamet,,cesto,,jer sa godinama ga zaboravila,,tj. njegova nedjela,,,protumaci to kao,,potreba da se molim za njega i njegovu dusu,,zato,,molim,,bljeskova je sve manje,,i ako itko osjeca potrebu,,,moliti i samo moliti,,odlazi negdje ta molitva,,sigurno,,na plodno tlo

BvB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr