www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 05:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 20:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
amadeus..dragi brate,hvala...hvala na brizi...

Izvinjavam se ,vidim da sam te uvrijedila...i molim te oprosti...

Bog te blagoslovio cuvao u miru i ljubavi... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 22:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Amadeus..Molitva za Oproštenje

:q126: :b41: :q4: Oče nebeski, Ti si Oproštenje.
Sagriješila sam protiv Tebe i bližnjih,
protiv brata Amadeusa.
Učininila sam, što je zlo u Tvojim očima.
Izbriši moje grijehe u svojoj velikoj ljubavi.
Ti ne želiš smrti grješnika.
Da se obrati i da živi, Ti si poslao ISUSA,
Svoga Sina jedinoga, našega Spasitelja.
Rođen je od Djevice Marije,
Trpio je u mukama, Umro i uskrsnuo.
On izlijeva na nas Duha Svetoga,
koji nas oslobađa od grijeha
I od našeg kamenog srca Izgrađuje srce slično Njegovu.
Primi danas moje obraćenje. Očisti me od mojih grijeha.
Obnovi me po Svojoj Ljubavi,i izmiri s Amadeusom..
Daj mi snagu da živim po Tvojoj Ljubavi,
Da živim s braćom u vjernosti, u ljubavi i radosti Tvoga Oproštenja
i svim clanovima Tebe-Trazim..Amen..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 sij 2009 07:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2008 13:12
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
8) Rebeka, nije li ona tvoja isprika ili tek mali c...., na granici nedozvoljenog? Koristiš psalam ''Smiluj mi se Bože'' ka osnovu po kojoj ti meni, onak, fino... ali nema veze....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ZABORAVLJENI
PostPostano: 25 vel 2009 00:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 vel 2009 17:51
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SAMO DRAGI BOG ZNA TKO ZASLUZUJE GLEDATI NJEGOVO LICE,A TKO SE ZAUVJEK ODJELIO OD NJEGA PREMA TOME MORAMO MOLITI U NADI DA JE DUSA ZA KOJU MOLIMO NA PUTU DO NJEGOVA LICA,A UOSTALOM NEĆE BOG DOPUSTITI U SVOJOJ NEIZMJERNOJ PROVIDNOSTI DA IJEDNA NASA MOLITVA PROPADNE.PREPORUCIO BI MOLITVU NAMJENJENU ZA DUSE ZA KOJE SU ZABORAVLJENE I ZA KOJE NEMA TKO MOLITI.VJERUJEM DA CE NAS TE DUSE KAD GA BUDU GLEDALE OČI U OČI ZAGOVARATI :idea:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 svi 2009 14:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 12:20
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tihokapelnik napisao:
Putnik napisao:
Zar je duša u paklu i prije završnog suda? Što se ne bi trebalo čekati suđenje prije negoli se dušu baci na muke?
To bi bilo logično jer tada bi i molitve mogle pomoći.

Pa ovako pravoslavni vide stvari, ali je mene zanimala katolička pozicija po tom pitanju. :)


Katolička Crkva naučava da svatko po smrti ide na osobni sud gdje mu se određuje vječna pozicija. Na Posljednjem Sudu mu se samo može potvrditi mjesto na koje je osuđen. Ako je u paklu – u paklu ostaje.
Iz Isusove prispodobe o Lazaru ispada da nema spavanca do Posljednjeg Suda već se odmah presuđuje i sudi. Također, očito je da nema premještanja - malo u pakao, potom u Raj:

Bijaše neki bogataš. Odijevao se u grimiz i tanani lan i danomice se sjajno gostio. A neki siromah, imenom Lazar, ležao je sav u čirevima pred njegovim vratima i priželjkivao nasititi se onim što je padalo s bogataševa stola.
Čak su i psi dolazili i lizali mu čireve. Kad umrije siromah, odnesoše ga anđeli u krilo Abrahamovo.

Umrije i bogataš te bude pokopan. Tada u teškim mukama u paklu, podiže svoje oči te izdaleka ugleda Abrahama i u krilu mu Lazara pa zavapi:
'Oče Abrahame, smiluj mi se i pošalji Lazara da umoči vršak svoga prsta u vodu i rashladi mi jezik jer se strašno mučim u ovom plamenu.' Reče nato Abraham: 'Sinko! Sjeti se da si za života primio dobra svoja, a tako i Lazar zla. Sada se on ovdje tješi, a ti se mučiš.
K tome između nas i vas zjapi provalija golema te koji bi i htjeli prijeći odavde k vama, ne mogu, a ni odatle k nama prijelaza nema.'

Nato će bogataš: 'Molim te onda, oče, pošalji Lazara u kuću oca moga. Imam petero braće pa neka im posvjedoči da i oni ne dođu u ovo mjesto muka.' Kaže Abraham: 'Imaju Mojsija i Proroke! Njih neka poslušaju!'
A on će: 'O ne, oče Abrahame! Nego dođe li tko od mrtvih k njima, obratit će se.' Reče mu: 'Ako ne slušaju Mojsija i Proroka, neće povjerovati sve da i od mrtvih tko ustane.'

(Luka 16,19-31)

"Katekizam na najkompetentniji način iznosi nauk Katoličke crkve koji u savjesti obvezuje sve katolike." … http://www.katolici.org/nauk.php?action=c_vidi&id=4970


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 svi 2009 15:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 12:20
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Posljednji sud ( ... i njegov smisao ... )

1038 Posljednjem sudu prethodit će uskrsnuće svih mrtvih, "pravednika i nepravednika" (Dj 24,15). To će biti "čas kad će svi koji su u grobovima čuti glas Sina čovječjega. I izići će: koji su dobro činili - na uskrsnuće života, a koji su radili zlo - na uskrsnuće osude" (Iv 5,28-29). Tada će Krist "doći u slavi i svi anđeli njegovi s njime (...). I sabrat će se pred njim svi narodi, a on će ih jedne od drugih razlučiti kao što pastir razlučuje ovce od jaraca. Postavit će ovce sebi s desna, a jarce slijeva (...). I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni" (Mt 25,31. 32. 33. 46).

1039 Pred Kristom koji je Istina bit će konačno iznesena istina o stavu svakoga čovjeka prema Bogu.[605] Posljednji sud će otkriti, do zadnjih posljedica, sve što je tko za svoga zemaljskog života dobra učinio ili propustio učiniti:

Sve je zlo koje čine opaki zabilježeno - da oni to i ne znaju. U dan kad Bog neće šutjeti (Ps 50,3) (...) okrenut će se prema zlima: "Ja sam, reći će im, na zemlju postavio svoje siromahe, zbog vas. Ja sam, njihov gospodar, stolovao na nebu zdesna svojega Oca - a moji su udovi na zemlji bili gladni. Da ste dali mojim udovima, vaš bi dar bio došao sve do Glave. Kad sam postavio svoje siromahe na zemlju, učinio sam ih vašim dostavljačima, da donose vaša dobra djela u moju riznicu: vi niste ništa položili u njihove ruke, zato kod mene ništa ne posjedujete".[606]

1040 Posljednji sud bit će u vrijeme slavnog povratka Kristova. Samo mu Otac zna sat i dan; samo on odlučuje o njegovu dolasku. Po svom će Sinu Isusu Kristu izreći tada konačni pravorijek o svoj povijesti. Tada ćemo upoznati posljednji smisao čitava stvorenja i svu ekonomiju spasenja; shvatit ćemo čudesne putove kojima je njegova Providnost vodila svaku stvar njezinu konačnom cilju. Posljednji će sud otkriti da Božja pravda pobjeđuje sve nepravde što su ih Božja stvorenja počinila te da je Božja ljubav jača od smrti.[607]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2010 14:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Evo potresnog i zanimljivog svjedočanstva Billya Wiesea o paklu i dušama u njemu:

23 MINUTE U PAKLU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2010 18:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 kol 2010 00:13
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Angel of Lord napisao:
U zadnje vrijeme me progoni jedno pitanje...Ako je neka osoba završila u paklu,što se zbiva sa našim molitvama za njih,da li im još više naude,da li mogu pomoći?Što je sa tim dušama?Ako itko išta zna o ovome molim vas odgovorite...

Koliko sam ja to shvaćam, pakao dolazi tek nakon konačnog suda, gdje će završti vrlo mali broj ljudi, koji ni u datom trenutku neće se pokajati za svoje grijehe, već će i dalje biti tvrdog srca. znači Isus uvijek iznova pristupa i pruža svoje ruke kako bi nas izbavio i primio u svoj zagrljaj,ali mi smo ti koji moramo odlučiti se i pružiti mu ruke, jer Njemu je svaki čovjek bitan i važan i On ne želi da ni jedan propadne. Prije pakla postoji čistilište, a ako se ni tu duša ne uspije očistiti, odnosno ne želi, ona završava u paklu, odnosno vječnoj udaljenosti od Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2010 20:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2008 15:23
Postovi: 98
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zoran napisao:
Angel of Lord napisao:
U zadnje vrijeme me progoni jedno pitanje...Ako je neka osoba završila u paklu,što se zbiva sa našim molitvama za njih,da li im još više naude,da li mogu pomoći?Što je sa tim dušama?Ako itko išta zna o ovome molim vas odgovorite...

Koliko sam ja to shvaćam, pakao dolazi tek nakon konačnog suda, gdje će završti vrlo mali broj ljudi, koji ni u datom trenutku neće se pokajati za svoje grijehe, već će i dalje biti tvrdog srca. znači Isus uvijek iznova pristupa i pruža svoje ruke kako bi nas izbavio i primio u svoj zagrljaj,ali mi smo ti koji moramo odlučiti se i pružiti mu ruke, jer Njemu je svaki čovjek bitan i važan i On ne želi da ni jedan propadne. Prije pakla postoji čistilište, a ako se ni tu duša ne uspije očistiti, odnosno ne želi, ona završava u paklu, odnosno vječnoj udaljenosti od Boga.


Zorane, nije tako. Osoba odmah nakon smrti ide na posebni sud i nakon toga ide ili u pakao ako odbija Boga ili u raj, odnosno cistiliste ako ga prihvaca. U cistiliste ide kao sto i ime kaze da se ocisti od preostalih lakih grijeha, ali poslijedica koje su prosli grijesi ostavili na njoj dok ne bude spremna doci pred Boga u raj. S obzirom da je to duhovna stvarnost nema smisla govoriti o tome koliko dugo je dusa u cistilistu, ali znamo da im svojim molitvama i prikazanim zrtvama (odricanje, post, milostinja, dobra djela) mozemo "skratiti" to vrijeme prociscenja.
Na opcem sudu kad bude sudnji dan, nestat ce cistlista i ona sudbina koja je dosudjena neposredno nakon nase smrti bit ce samo potvrdjena. Nakon smrti nema kajanja za grijehe i vremena za promjenu odluka - za ili protiv Boga, takvo nesto moguce je samo dok je covjek ziv, pa makar i izdisao svoj zadnji dah.

Angel of Lord, Bog sve molitve koje nisu ispravno oblikovane i usmjerene, a pogotovo takve za koje ne moze biti nikakve nase krivnje, nego samo pohvale (uvijek je pohvalno moliti za mrtve, pa bili oni i najgori zlocinci, cak posebno onda!), Bog takve molitve upotrijebi za dobro. Da li onda te molitve tajanstveno pomazu nekim drugim dusama koje su u cistilistu ili ljudima koji jos zive ili slicno mozemo samo nagadjati, to spada u Bozje tajne koje i nije potrebno ispitivati. Ono sto trebas znati je da je moliti za bilo kojeg pokojnika uvijek dobra stvar. Naravno za kanonizirane svece ne trebas moliti nego se njima mozes utjecati u zagovor jer upravo u tome i jest stvar sto Crkva neprevarljivo potvrdjuje da su oni u raju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2010 14:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 kol 2010 00:13
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja ne kažem da je 100% tako, samo iznosim svoj utisak koji sam stekao čitajući raznu religijsku literaturu.
Ali to je manje bitno, ( za nas laike ) bitno je da se čovjek pridržava evanđeoskog načina života, a ovo treba prepustiti Bogu, mi i tako dosta toga ne možemo shvatiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr