www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 tra 2006 00:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
...
Ovih je dana, uoči početka Biskupske sinode o Euharistiji, iz tiska izišla knjiga "Euharistijska čuda i kršćanski korijeni Europe", čija je priprema bila najavljena u prigodi talijanskoga Nacionalnog euharistijskog kongresa u Bariju. To snažno djelo na više od 500 stranica pripremila je izdavačka kuća Edizioni Studio Domenicano iz Bologne, koja ju je i tiskala u suradnji s Institutom svetoga Klementa I. pape i mučenika. Predgovor je za knjigu napisao nadbiskup Angelo Comastri, glavni Papin vikar za Vatikan. Govoreći o knjizi u razgovoru za Vatikanski radio, Antonia Acutis Salzano, predsjednica Instituta svetoga Klementa I. pape i mučenika, kazala je kako je u knjizi, uz brojne fotografije, predstavljeno više od 100 euharistijskih čuda. Unatoč tomu, nije bilo moguće opisati čudesa iz čitavoga svijeta, jer bi za skupljanje odgovarajuće fotografske dokumentacije bilo potrebno više godina – pojasnila je Antonia Salzano.


Bilo bi dobro za sve nas kad bi netko sa ovog foruma mogao/la naci kopiju te knjige, pa nam prevesti ona cuda, koja vec nisu tu. Ja sam otprilike na pola puta sa svojom knjigom, jos ima puno cuda. Ona u knjizi idu manje vise kronoloskim redom, tako ja onda i prevodim. Inace, ako izgubim red, onda vise necu znati gdje sam stala. Ovako, kad idem redom, znam tocno koja sam stavila, i gdje sam stala. :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 tra 2006 00:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
ja sam za ta čuda čulla od svoje prijateljice, koja ima knjigu o njima na hrvatskom...(nadam se da je njena pa ću je sad baš nazvati i pitati), a bila je i neka mala knjižica isto o čudima euharistije....

da što veliš marijančice...definitvno sam drugačije pristupala pričesti nakon tih spoznaja....veliko strahopoštovanje...



Daj posudi tu knjigu, ako mozes, pa nam stavi neka od tih cuda. Pokusaj naci link na netu, pa stavi i link, molim te.

Nevjerojatno koliko strahopostovanja u nama izazivaju ta cuda, zar ne? I ucvrscuju vjeru! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 tra 2006 09:00 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo ovako...ja se najprije ispričavam ako sam te svojim postovima pobunila u kontinuitetu....
nije mi bila namjera..nego sam samo mislila dopuniti onim što sam našla.

ovako prijateljica je posudila tu knjigu od druge svoje prijateljice, koja je posudila knjigu u knjižnici, i ne zna više kako se zove...(hehehehehe...kako izgleda zamršeno tako i je :D)
ja ću sutra u svoju knjižnicu, pa ću pokušati naći po opisu prednje stranice ako uspijem...
no međutim našla sam jednu manju knjižicu koja se zove: sveta pričest iz apostolatskog centra sav-tvoj...
pa ću, ako te ne smeta, kad stignem napisati koju stranicu...
ali poslje Uskrsa....
sad ću se ovog tjedna malo suzdržati od pisanja na forumu...

neka je naš dragi Isus svima nama u srcima, i molim se da Njegova patnja probudi u nama samilost prema svim patnicima, i mir duše kad mi patimo....
slava Isusu :x


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 tra 2006 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
evo ovako...ja se najprije ispričavam ako sam te svojim postovima pobunila u kontinuitetu....
nije mi bila namjera..nego sam samo mislila dopuniti onim što sam našla.

ovako prijateljica je posudila tu knjigu od druge svoje prijateljice, koja je posudila knjigu u knjižnici, i ne zna više kako se zove


Neces me poremetiti u kontinuitetu, ako ti stavis koje cudo koje ja imam u svojoj knjizi, ja cu ga samo oznaciti, pa cu ga preskociti, kad dodje na red.

Knjiga se vjerojatno zove Euharistijska cuda, ili Cuda Euharista, ili Eukaristijska cuda. Pokusaj, mozda nadjes.

Ako se ne tipkamo prije Uskrsa, sretan ti Uskrs! :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 tra 2006 13:54 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
također mila želim tebi a i svim članovima Radot oslobođenja od svih svjetovnih problema i mučenja po milosti muka našeg milog Isusa, a na Njegovu slavu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 04:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Amsterdam, Nizozemska 1345

http://www.therealpresence.org/eucharst ... lland.html

Covjek imenom Yabrant Dommer, jako bolestan i blizu smrti je dobio posljednje
pomazanje datuma 15 ozujka 1345 u svojoj kuci u Kalverstreet. Cim je svecenik otisao
iz kuce, covjek je postao jako bolestan, i povracao je. Zenska koja je bila u kuci, skupila
je povracani materijal u posudu, te je bacila u otvorenu vatru stednjaka.
Iduce jutro, doke je zena isla osvjeziti vatru u stednjaku, vidjela je Hostiju, svjezu i
svijetlecu, izmedju ugljena koji su jos uvijek odrzavali vatru. Uzela je Hostiju, zamotala
je u cistu lanenu krpu, te je stavila u njedra da je sacuva. Odmah je pozvala svecenika,
je uzeo Hostiju i stavio ju je u kutijicu, te je oprao lanenu krpu u kojoj je hostija bila.
Odnio je Hostiju u crkvu svetog Nikole.
Iduce jutro, svecenik je nasao kutijicu praznu, a Hostija je opet bila u kuci, u ormaru.
Nasla ju je ista zena kad je trazila nesto u ormaru. Opet je svecenik dosao u kucu, uzeo
je Hostiju i odnio ju je u crkvu. Opet je Hostija nestala, bila je pronadjena u crkvi.
Svecenik je razgovarao sa drugim svecenicima, te ih je zatrazio za njihovo misljenje.
Svi su se slozili da su dogadjaji bili dokaz Bozje snage, i znak da Cudo treba biti javno
postovano i obznanjeno. Opet je Hostija odnesena u crkvu, ovaj puta u sluzbenoj
procesiji.
Sudac, i opcina su ispitivali svjedoke, i nasli da ovi govore istinu. I crkvene vlasti, na
celu sa biskupom iz Utrechta su istrazivali, prije nego su dozvolili svecenicima da
govore o tom Cudu.
Kuca u kojoj se je to dogodilo je postala kapelica imenom Nieuwe Zijds, Sveto Mjesto, a
Hostija je bila na oltaru u toj kapelici. Stednjak je ostao isti.
100 godina kasnije, godine 1452, vatra je unistila vecinu Amsterdama i ugrozila Sveto
Mjesto. Bravari su pokusali otkljucati tabernacle gdje je Hostija bila, ali nisu uspjeli.
Vatra je dosla u kapelicu, koja je izgorjela. Kad su ugasili vatru, posudica u kojoj je bila
Hostija je bila netaknuta vatrom, zajedno sa svilenim pokrovom.

Kapelicu su sagradili ponovo, ljudi su reportirali cuda koja su se tamo dogodila. Mase
ljudi su dosli i sudjelovali u godisnjoj procesiji na godisnjicu cuda.
Ali, gradske vlasti su zaplijenile kapelicu, pa je Hostija dana sestrama Beguinkama.
Godine 1607 je njihovo posljednje prebivaliste zatvoreno, ali je pored njega bila zgrada
Beiginhof, u kojoj se je cuvala Hostija. Velika procesija je svaku godinu obiljezavala
godisnjicu Cuda.
Mala kuca kapelica u kojoj se je cudo dogodilo je bila srusena godine 1908, makar su i
katolici i protestanti protestirali protiv rusenja te kapelice. Ali, u Begijnhof zgradi je ta
mala kapelica nacrtana na prozoru, a iza oltara je jos jedan prozor na kojem je
nacrtana procesija iz srednjeg vijeka.

Hostija je dnevno izlozena za klanjanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 06:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2006 14:31
Postovi: 46
Lokacija: Slav.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovu sliku sam slikao digitalcem sa televizora.To je Presveto sa mise Jamesa Manjackl-a u Koprivnici.Kada uvećam sliku Presveto je veće od ekrana,a slikano je sa njega.




Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2006 09:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tekst: Fra Arnold de Serranno, Cvjetići

MAZGA SE KLANJA EUHARISTIJI

Kada je sveti čovjek, u pokrajini Tuluze, žestoko raspravljao o spasonosnom euharistijskom sakramentu s nekim krivovjercem, kojega je toliko ohladio da ga je gotovo uvjerio u istinitost vjere, ovaj mu nakon mnogo raspravljanja reče: »U redu! Prestanimo brbljati i prijeđimo na činjenice. Ako ti, Antune, uspiješ čudom dokazati, pred svima, da se tu nalazi tijelo Kristovo, ja ću se zakletvom odreći svakoga krivovjerja i podvrgnuti jarmu vjere.«

Budući da je Svetac s velikim pouzdanjem obećao da će to učiniti, krivovjerac nastavi: »Ja ću tri dana držati zatvorenom jednu od svojih mazga i podvrći je mukama gladi. Kada prođu tri dana, dovest ću je ovamo pred sakupljen narod i pokazati joj pripremljenu hranu. Ti ćeš međutim postaviti pred živinče, držeći u rukama, to što smatraš da je Kristovo tijelo. Bude li živinče, iscrpljeno postom, prezrelo hranu i požurilo se prema onom Bogu kojega, prema tebi, mora častiti svako stvorenje, iskreno ću prihvatiti vjeru Crkve.« Sveti je čovjek odmah na to pristao. U dogovoren dan dotrča narod sa svih strana i dupkom ispuni prostrani trg.

Bio je prisutan i krivovjerac s gomilom svojih izopačenih sumišljenika, dovevši tamo i glađu izmučenu mazgu; u blizini rasprostrše krmu. Sveti je Antun dotle u obližnjoj kapelici slavio misu. Pošto je završio misni obred, iznio je pred narod presveto Tijelo Kristovo te, naredivši da svi ušute, rekao mazgi: »Na osnovi i u ime tvoga Stvoritelja, što ga ja, iako nedostojan, doista držim u rukama, kažem ti i naređujem, živinče, da se odmah i ponizno približiš te da mu iskažeš dužno štovanje, kako bi se opaki krivovjerci uvjerili da je svako stvorenje podložno svom Stvoritelju, kojega svećenik na uobičajen način drži u rukama na oltaru!«

Krivovjerac ogladnjeloj mazgi pruži hranu. I gle čuda! Postom iscrpljeno živinče, pošto ču poziv sv. Antuna, odmah, ne mareći za hranu, prigne koljena pred životvornim Sakramentom. Tada onaj nevjernik, nakon što je pod zakletvom odbacio svako krivovjerje, prihvati vjeru i ispovijedi poslušnost zapovijedima Crkve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 srp 2006 23:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ožu 2006 23:56
Postovi: 31
Lokacija: Bjelovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Euharistijsko čudo u Ostini (kraj Firence u Italiji)


Svećenik Gian Paolo Faroni,molio se u 15 sati,23.svibnja 2003.g.Primjetio je iznenada da je hostija u pokaznici prekrivena purpurnom krvlju s jedne strane,a sa druge strane hostija se znojila.Kada je svećenik dodirnuo pokaznicu,bila je topla.I drugi ljudi su to vidjeli i bili svjedoci.Na hostiji su se pojavila dva grčka slova, alfa i omega,koja nisu bila prije toga,niti su ih ljudi napravili prilikom izrade hostije.U Bibliji piše da je Isus za sebe rekao da je on Alfa i Omega,što znači Početak i Svršetak,jer su alfa i omega,prvo i zadnje slovo grčke abecede.
Na Badnjak,24.prosinca 2003.objavljeni su rezultati ispitivanja koji su obavljeni na Medicinskom institutu u Firenci.

Analizom su se dobili rezultati:
-radi se o ljudskoj muškoj krvi
-krvna grupa je AB,rezus faktor Rh+
-Krv je ista koja je bila i prilikom Euharistijskog čuda u Lancianu i koja se nalazi na Torinskom platnu (to je platno u koje je Isus bio obavijen,nakon smrti na križu,pronadjeno je u Jeruzalemu i prenijeto u Torino)
-napravljene su sve moguće analize na DNA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 kol 2006 06:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Macerata, Italija 1356

http://www.my.homewithgod.com/gertrude/eucharist2/

Katolici iz Macerate tvrde da njihov grad moze biti zvan grad Presvetog Oltarskog
Sakramenta, to zbog dva razloga: jer je Euharistijsko cudo koje se je dogodilo u tom
gradu, i zato jer je to jedan od prvih gradova u svijetu koji je organizirao drustvo u
pocast Presvetog Oltarskog Sakramenta.
Cudo se je dogodilo u Macerati ujutro 25 travnja 1356. Dok je svecenik sluzio svetu
misu u crkvi casnih sestara Benediktinki, na pocetku posvete, on je momentalno
posumnjao u stvarnost Isusove prisutnosti, kad je najedanput, u momentu prekidanja
Hostije friska krv pocela kapati iz dijelova rastavljene Hostije. Svecenik je bio
zaokupljen vjerom i poboznosti, tako da su njegove drhtave ruke uzrokovale krv iz
Hostije da padnu pored kaleza, i ostave mrlje na korporalu (platnu) koje je bilo ispod
kaleza.
Na kraju mise, svecenike je zurno obavijestio biskupa Nicolo iz Sv Martina, koji je
naredio da se mokri korporal odnese u katedralu na ispit. Cudo je usporedjeno sa onim
u Bolseni, otprilike 100 godina prije, i zbog kojeg je ustanovljen blagdan Corpus Christi.
Komisija je pronasla da je cudo autenticno, korporal je izlozen za poboznosti.
Godine 1649 je biskup Monsignor Silvestri organizirao velike poboznosti u pocast toga
korporala.
Relik je bio konstantno izlozen, sve do godine 1807, kad je Napoleon poceo prijetnje
Italiji i Crkvi. Korporal je stavljen u ormar iza oltara u katedrali. Iz tog je mjesta izvadjen
godine 1885, 15 rujna kad je Monsignor Galeati potvrdio autenticnost tog relika.
Konacno, godine 1932 je korporal izvadjen, stavljen u okvir od kristala i stavljen na
konstantnu izlozbu u Kapelici Sakramenta.
Na korporalu se moze vidjeti kako je bio savijen. Jos se vide mrlje krvi, ali i tragovi
mema i nekoliko kapljica voska.
Relik se moze vidjeti u novoj kapelici Katedrale u Macerati, gdje se specijalno slavi na
blagdan Corpus Christi, i u to vrijeme.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr