www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
ela bredi napisao:
Eto, uspavljivanje mog dragog psa me dovelo na ovaj Forum... Tih sam dana (da se utješim i da nađem mir) ispitivala na sve strane svoje prijatelje vjernike, svećenike, teologe, vjeroučitelje, tražila odgovore po Internetu... Sve samo da dođem do za me prihvatljivog odgovora - da i za životinje možda ipak postoji vječnost.

Neobičan način dolaska ovamo, ali ja sam jako sretna što me to dovelo k vama... Kad sam pročitala da je jedna ćlanica TT-a (mislim da Marijančica?) čak molila i krunice za svojim psom, malo sam se utješila i vidjela da moja bolna reakcija i nije tako rijetka i neobična.


da postoji marijančica na TT-u :grlim te:
oni ti je jedna dobra dušica
puno ti štuje BDMariju , i stalno piše o ukazanju u fatimi, akiti
naglašava moljenje Gospine krunice i neke Gospine poruke iz akite, fatime isl.

sviđa mi se njeno pisanje, jer vidim da piše baš iz srca i da istinski vjeruje u ono što piše ; nema veze , akO ponekad i nešto pogrješi, ali sve radi sa dubokim ubvjerenjem i sa predanjem, što je skroz O.K.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 14:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi Hrvoje, baš si ti divan čovjek!!! :grlim te: :P

Ma ja sam sigurna da će nama Isus dati snage u tim trenucima, ali ipak će biti jako teško... Zaista je neopisiva ta jaka ljubav prema obitelji... čvrsta je to i sveta veza...koja ipak ne može prestati kad netko umre...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Demoni štete
PostPostano: 25 pro 2007 22:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitao sam u jednoj knjizi da postoji teorija, koja je, kaže autor moguća tj. vrlo vjerojatna po njemu, da čovjek, kako ima anđela čuvara, tako ima i demona štete. Naime, kada se sotona pobunio i kada je s ostatkom društva poražen, ostala su prazna prijestolja na nebu. I sada svaki čovjek dobije anđela čuvara i demona štete za čije mjesto u Raju se on "natječe". Ako čovjek svojim životom zavrijedi Raj, onda zauzima mjesto tog bivšeg anđela, i taj demon biva trajno prognan u pakao. Ako ta duša odabere tamu, onda kreće sve ispočetka s novom osobom.
Koliko je ta teorija poznata i prihvaćena u teološkim krugovima?
Knjiga koju sam spomenuo je Egon von Petersdorf: "Demoni vještice spiritisti", izdavač Verbum.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 pro 2007 22:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Danas je Bozic...BOG SE RODIO U NASIM SRCIMA...
ja zelim obracenje,i promjenu zivota..da svud i uvjek na prvom mjestu bude Bog...BOG JEDINI JE PRAVI ZA MOJ ZIVOT..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 sij 2008 13:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sve ono što pojedinci pa bili oni teolozi ili svećenici ili laici pokušavaju "progurati" kao vjersku istinu a nema nikakvog temelja u Bibliji-odbaci!To su samo nečija naklapanja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 sij 2008 20:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ekumenista napisao:
Sve ono što pojedinci pa bili oni teolozi ili svećenici ili laici pokušavaju "progurati" kao vjersku istinu a nema nikakvog temelja u Bibliji-odbaci!To su samo nečija naklapanja!


Svećenici neće nikada govoriti nešto ružno ni krivo...idem u Crkvu da slušam pouke od njih pomazanika Božjih...i ne smatram da će oni išta
"progurati" što nema veze i temelje u Novom zavjetu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 sij 2008 20:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
tomy108 napisao:
Čitao sam u jednoj knjizi da postoji teorija, koja je, kaže autor moguća tj. vrlo vjerojatna po njemu, da čovjek, kako ima anđela čuvara, tako ima i demona štete. Naime, kada se sotona pobunio i kada je s ostatkom društva poražen, ostala su prazna prijestolja na nebu. I sada svaki čovjek dobije anđela čuvara i demona štete za čije mjesto u Raju se on "natječe". Ako čovjek svojim životom zavrijedi Raj, onda zauzima mjesto tog bivšeg anđela, i taj demon biva trajno prognan u pakao. Ako ta duša odabere tamu, onda kreće sve ispočetka s novom osobom.
Koliko je ta teorija poznata i prihvaćena u teološkim krugovima?
Knjiga koju sam spomenuo je Egon von Petersdorf: "Demoni vještice spiritisti", izdavač Verbum.


O Bože moj, oslobodi me od ovakvog vjerovanja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2008 20:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
tomy108 napisao:
Čitao sam u jednoj knjizi da postoji teorija, koja je, kaže autor moguća tj. vrlo vjerojatna po njemu, da čovjek, kako ima anđela čuvara, tako ima i demona štete. Naime, kada se sotona pobunio i kada je s ostatkom društva poražen, ostala su prazna prijestolja na nebu. I sada svaki čovjek dobije anđela čuvara i demona štete za čije mjesto u Raju se on "natječe". Ako čovjek svojim životom zavrijedi Raj, onda zauzima mjesto tog bivšeg anđela, i taj demon biva trajno prognan u pakao. Ako ta duša odabere tamu, onda kreće sve ispočetka s novom osobom.
Koliko je ta teorija poznata i prihvaćena u teološkim krugovima?
Knjiga koju sam spomenuo je Egon von Petersdorf: "Demoni vještice spiritisti", izdavač Verbum.


O Bože moj, oslobodi me od ovakvog vjerovanja...

Pravo zboriš.Kakav uopće može biti demon nego - štetan!
Pa nema valjda onda i "demona koristi".
Grozno vjerovanje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 vel 2008 21:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam čuo nešto slično - kao da na krštenju Bog šalje Anđela čuvara a Sotona šalje jednog svog ,,anđela'' koji su uvek uz krštenu osobu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 14:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa ja uvijek imam osjecaj da mi je u blizini "zločesti otpadnik Božje ljubavi" i osjecam da samo VREEEBA !!!

ali neka samo vreba, meni je Isus najbliži i najvjerniji prijatelj !

nebih Ga "prodala" ni za šta !!!

Još više osječam kako "maltretira" moje najbliže ( s razlogom očito)

ali je ISTINA da gospodin drži njih na LANCU i dopušta da nam se približe samo onoliko koliko On dopusti !


Zato Isuse tebi predajem svoj život, ti Gospodari njime i onda kad ja padnem i posustanem, kad nadvlada moja sebičnost i sebeljublje, molim Te Isuse !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr