www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 19:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 103 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 tra 2008 15:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Svrha mog pisanja na ovu temu je samo ta da nekima otvorim oči,,,onima koji misle da je jedino Katolička crkva prava crkva i jedina spasonosna!
Moje su oči sasvim otvorene ekumenisto. I znaš što vide: janje koje ovdje dođe...sve više se pretvara u vuka!Da, katolička Crkva je ona koju je utemeljio Isus Krist!
Koju je povjerio Petru!
Petar Papama!
Nije valjda da ima više istina!
Istina je samo JEDNA!
Nitko ovdje ne reče da će se spasiti samo oni iz KC. Ako si na "ropotarnici" KC onda znaš što piše u Katekizmu KC o spasenju.
O spasenju ovdje govoriš samo ti. ccccccccc ekumenisto :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2008 17:06 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
naggar napisao:
..predlažem Administratoru da te banira...patriote..

Hoćemo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2008 17:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma nemoj te ništa previše drastično. Red se naravno mora znati, no neka se čovjek osječa dobrodošlim.
Ja bih samo volio da smanji tenzije i da se raspravlja sa više međusobnog uvažavanja. Čovjek, kao i mi svi, ima pravo na grijeh i površnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2008 17:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
slazem se s darijozg


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: prva krsca
PostPostano: 26 tra 2008 18:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
DarioZg je napisao
Citat:
Čovjek, kao i mi svi, ima pravo na grijeh i površnost

Dragi brate nekako mi ovo ne zvuci bas najsretnije. Mi imamo slobodu i u okviru nje mozemo priustiti sebi nekakv grijeh i povrsnost ali ne vjerujem da nam je ta sloboda data kako bismo stekli takvo pravo." Idi i ne grijesi vise" mislim da ova recenica iskljucuje pravo na grijeh ali i ne slobodu u tome.
Upravo u okviru te slobode covjek moze da misli, vjeruje i govori sto hoce ali mu ona ne daje za pravo da krsi nekakva pravila zajednice koju ocito ne respektira. Ja, osobno osjecam nelagdnost i zalost citajuci ova ekumenisticka "mudrovanja"i ne vidim nacina da se on oslobodi pretjerane pameti u cijem je ropstvu, dapace svaki nas komentar nju samo jos vise pothranjuje.
Ponudite mu sutnju te poslusajte naggarev prijedlog a zato vrijeme ako vam je doista stalo do te duse MOLITE, molite za nju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2008 19:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
ekumenista napisao:

Ima Katolika koji su mi puno bliži i u duhu i kao prijatelji od mnogih Protestanata..!

Aaauuu, sto je meni zelja,da dodje jedan protestan na nas forum,
i da je spreman s nama da moli,da svjedoci svoju vjeru,da navjesta evandjelje zivota,da djeli sve s nama,

"A da se ne brine,za ispravnost katolicke Crkve.."
Istinski zivot zajednistva moguc je samo kada ,molitva ,koju uvjek uvijek vodi svjetlo Duha Svetoga ,i ekumenizam nije pravi,ako njegovi korijeni ne leze u molitvi...

Citat:
Svrha mog pisanja na ovu temu je samo ta da nekima otvorim oči,,,onima koji misle da je jedino Katolička crkva prava crkva i jedina spasonosna!Niš drugo!Neki od vas niste nikad čuli kako razmišljaju i što vjeruju protestanti a pogotovo vidjeli kako žive!Ja uvjek tvrdim da neki Protestanti jesu dobri vjernici a isti i za Katolike[/quote
]
Sigurno,da trebamo otvoriti ,oci bratu svome ako je u zabludi..
Ja prva mislim da je moja Crkva prava, jer svi korijeni mojih predaka,leze u katolickoj vjeri,i ni na kraj pameti mi ne pada,da idem traziti i provjeravati ispravnot,i kome se opredjeliti...
[

Molim te shvati to "ekumenista"Ti slobodno budi,sta hoces...
ali ja za moju Crkvu kazem,i istina je da je ona za mene ....
Jedina prava Sveta Katolicka i Apostolasa Crkva...za mene..
(Tebe molim,potrudi se da procitas,onako kako sto pise)
Ja do zivota ostajem vjerna cvojoj RKC...am to napisala...
i nikada nemoj sve trpati u isti kos...
A tebi prepustam ,takodjer...da trazis,pravu i da se odliuis za pravu...
samo nekako mi tvoje pisanje kaze,da si se vec odlucio...
I neka ti je s Bozjim blagoslov...zivi i uzivaj,u onome sto si pronasao...


Citat:
Nikad ne tvrdim da sve nevalja,,,niti u životu niti u teologiji iste!
Ovdje a i na nekim drugim forumima dobiješ dojam da ima osoba za koje je Katolicizam Prva Liga ,,,onda Pravoslavlje druga pa tek onda treća liga = Protestanti!Budući sam se a i dana kretao u ove dvije crkve i uvjek bio aktivan u nekim pokretima unutar istih pa i teologiji znam da nije tako!


Cuj zasto ne kazes...bio sam u katolickoj,bio sam u pravoslavnoj, ali mi protestanti najvise odgovaraju, jer ti biras, ti nju ne nasljedjujes,od tvojih roditelja, i pradjedova...
Jedo ti prucuje, u svim Religijama ima dobrih i losih ljudi,
i svatko slobodno odlucuje,kako ce se ponasati i zivjeti svoj zivot...
Smisao ,i budusnost svijeta i vjere ,lezi u zajednistvu...

Od kada si dosao na ovaj nas forum ...pokusavas ,da nas uvjeris...
kao neki prrije protestanti..

Citat:
Protestanata!Lako je tebi reći "Ti si ohol",,,pa ohol je svatko tko misli da je samo njegova crkva jedina ispravna

Sta reci na to sve,sta mislis sta bi bilo,da ja odem medju protestante...
i da pocnem moje,moj stav nametati...

Samo da dodam,da ja preko 30god, zivim medju razlicitim "Religijama"
i da pravi ekumenisti,imaju skroz drugaciji stav...
Imas pravo da iznosis svoje misljenje, ali manite se toga..
"vi katolici"...
Zelim ti stvarno,da ti Gospodin Isus posalje Duha Svetoga,da izlije rosu Bozjeg blagoslova nate,i da uskoro pocnemo normalno komunicirati..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prva krsca
PostPostano: 26 tra 2008 21:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
viking napisao:
DarioZg je napisao
Citat:
Čovjek, kao i mi svi, ima pravo na grijeh i površnost

Dragi brate nekako mi ovo ne zvuci bas najsretnije. Mi imamo slobodu i u okviru nje mozemo priustiti sebi nekakv grijeh i povrsnost ali ne vjerujem da nam je ta sloboda data kako bismo stekli takvo pravo." Idi i ne grijesi vise" mislim da ova recenica iskljucuje pravo na grijeh ali i ne slobodu u tome.
Upravo u okviru te slobode covjek moze da misli, vjeruje i govori sto hoce ali mu ona ne daje za pravo da krsi nekakva pravila zajednice koju ocito ne respektira. Ja, osobno osjecam nelagdnost i zalost citajuci ova ekumenisticka "mudrovanja"i ne vidim nacina da se on oslobodi pretjerane pameti u cijem je ropstvu, dapace svaki nas komentar nju samo jos vise pothranjuje.
Ponudite mu sutnju te poslusajte naggarev prijedlog a zato vrijeme ako vam je doista stalo do te duse MOLITE, molite za nju.


..nije prvi put...da ta osoba tako govori...
..ne radi se o mržnji...niti o osudi..
..nije moje da ga mrzim i sudim


.ali kad sam pročitao s kojom strašću ..govori..
..o časnoj sestri..s pogrdom..
..kao nekome nižerazrednom biću...s primitivnim razmišljanjem..
..Poludim...poludim..jer se sijetim..more...more..more..divnih djevojaka..
..koje su poklonile svoj život svom zaručniku ISUSU...
..svoju mladost..svoju strast..svoje tijelo..svoju ljubav..
..poput časne sestre Faustine Kowalsky..
..Njoj ..je dana čast...da primi od Gospodina ISUSA..
..UVID u Beskrajno More Božanskog Milosrđa..
..njen...samozatajan život..i njene zabilješke su nešto
..najdivnije što je ljudski rod zabilježio..
..i nešto NAJ Spašavajuće..

--ZATO NITKO NEMA PRAVO..na ovakav način govorit..o časnim sestrama..
..jer je svaka časna sestra...NOVA MARIJA...

..ekumenist/patriot...dolazi..pod krinkom ekumenizma...

..a u njegovom srcu NEMA EKUMENIZMA..
..jer ga ne NUDI..
..ON NUDI SAMO , osudu..
..pa neka bude..po onom..
.."Što je sijao, neka sada ; že¨,,"

..nije to moje..nije to Božja osuda...nije to Božje dopuštanje..

..već "SILA ZAKONA PRAVEDNOSTI"..od koje nije nitko izuzet,
..ni ja , ni vi , niti bilo tko...

..jer naš Gospodin ISUS..osim što je neizmjerno SVET..
..ON je i NEIZMJERNO PRAVEDAN...

..pa eto .citat u prilogu..

Citat:
To ja svojim primitivnim razmišljanjem, filozofijom, mudrovanjem nikako ne mogu pobit. Ni ja niti knjige največih mudraca. Sotona stvara razdore! Ona je destrukcija.
Sotona,,pa ona!Ti si jamačno neka časna sestra!Na katoličkoj bogosloviji su me učili da je sotona On a ne ONA!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2008 13:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 vel 2008 10:04
Postovi: 505
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne znam...ne poznajem ga odprije....
Ja samo tvrdim da treba svakome dopustiti da sudjeluje u razgovoru...naravno na pristojan način i s uvažavanjem prema drugoj strani kako sam već i napisao.
Ako je gvorio to što tvrdite....njemu na savjest i neka se zapita da li je to doista u duhu kršćanstva za kojeg se predstavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2008 12:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se sa tobom!U mnogočemu!
No ne i po pitanju transupstitucije!Jer ti je polazište da ona jest pretvorba!
A što ako nije?
Što ako je simbol?
Dakle,,,ako je pretvorba,,onda ti kao Katolik piješ krv a ne vino i jedeš tjelo a ne kruh!
Diskutabilno je i to što ne piješ vino (tj.krv)- (jer je to rezervirano za svećenike) ,,a u prvoj crkvi nije bilo tako!SVI su pili vino i lomili kruh -piše!Tako da imaš problem!Kod Protestanata i danas uzimaju i jedno i drugo!

A ja vjerujem da je to simbol i isto pijem vino i lomim i jedem kruh!
Ako je vino,,vino a kruh kruh,,onda isto činimo obadva.Ako je vino -KRV a kruh- TIJELO opet uzimamo isto!Naša vjera ili nevjera ne čini da to postane to!
Dakle,,,razloga za sukob nema!
Niti ja tebe zato nemogu smatrat krivovjercem niti ti mene!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2008 13:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
ekumenista napisao:

Ima Katolika koji su mi puno bliži i u duhu i kao prijatelji od mnogih Protestanata..!

Aaauuu, sto je meni zelja,da dodje jedan protestan na nas forum,
i da je spreman s nama da moli,da svjedoci svoju vjeru,da navjesta evandjelje zivota,da djeli sve s nama,

--Ja to radim već 15 godina ali ne ovdje na forumu nego u životu!
"A da se ne brine,za ispravnost katolicke Crkve.."
Istinski zivot zajednistva moguc je samo kada ,molitva ,koju uvjek uvijek vodi svjetlo Duha Svetoga ,i ekumenizam nije pravi,ako njegovi korijeni ne leze u molitvi...
--Moramo se upoznati,,moramo vidjeti vjeru i život onog drugog da bi ga prihvatili!
Citat:
Svrha mog pisanja na ovu temu je samo ta da nekima otvorim oči,,,onima koji misle da je jedino Katolička crkva prava crkva i jedina spasonosna!Niš drugo!Neki od vas niste nikad čuli kako razmišljaju i što vjeruju protestanti a pogotovo vidjeli kako žive!Ja uvjek tvrdim da neki Protestanti jesu dobri vjernici a isti i za Katolike[/quote
]
Sigurno,da trebamo otvoriti ,oci bratu svome ako je u zabludi..
Ja prva mislim da je moja Crkva prava, jer svi korijeni mojih predaka,leze u katolickoj vjeri,i ni na kraj pameti mi ne pada,da idem traziti i provjeravati ispravnot,i kome se opredjeliti...
[
--NE RADI SE O TOME DUŠO DRAGA!Nije mi cilj preobratiti Katolika nego nek Katolik (onaj koji misli da je Protestant heretik) upozna vjeru Protestanta i nek ga prihvati kao BRATA!Ima i na drugoj strani sličnih stavova!Imam rodbinu Katolike koji misle da su Protestanti krivovjerci a i Protestante koji misle da su Katolici krivovjerci!I to me boli jer znam da ima PRAVIH Kristovih sljebenika i na obje strane!
Molim te shvati to "ekumenista"Ti slobodno budi,sta hoces...
ali ja za moju Crkvu kazem,i istina je da je ona za mene ....
Jedina prava Sveta Katolicka i Apostolasa Crkva...za mene..
(Tebe molim,potrudi se da procitas,onako kako sto pise)
--Za mene npr. Protestantska nije jedina prava!
Za mene su neki pojedinci u KC i PC pravi i oni su Kristova crkva!Jer Crkva su ljudi a ne zgrade ili institucija!Zato,,budi prava Kristova sljedbenica,,,budi uzor vjernicima i ostani u svojoj crkvi!
Možda ćeš mi reć "Zašto ti nisi ostao u svojoj!"
Ja sam postao ateista jer je takva komunistička propaganda bila a i svećenik je bio loš a i crkva ta,,slaba!Protestanti mi pomogli da se vratim Bogu!
Ja do zivota ostajem vjerna cvojoj RKC...am to napisala...
i nikada nemoj sve trpati u isti kos...
--Vidim,,ti si dobar vjernik i crkva na takve može biti ponosna!Ali,,,moj susjed je bio mežnjar,,stalno bio u crkvi a pored žene je imao još 3 ljubavnice!Svećenik,,naravno to nije znao!Ja takvog ne smatram crkvom.To su nevjernici bili onio kršteni ili ne,,bili oni u crkvi svake Nedjelje ili ne!Sreo sam i Protestanta koji je završio čak i teologiju pa iostavio ženu i dvoje djece i otišao sa mlađom.On nije crkva!(dio nje)
A tebi prepustam ,takodjer...da trazis,pravu i da se odliuis za pravu...
samo nekako mi tvoje pisanje kaze,da si se vec odlucio...
I neka ti je s Bozjim blagoslov...zivi i uzivaj,u onome sto si pronasao...

Ne tražim,,,mislim da sam dio Božje crkve.Bitnoi je dali sam ja pravi!
Trudim se bit,,nisam zadovoljan sobom!
Cuj zasto ne kazes...bio sam u katolickoj,bio sam u pravoslavnoj, ali mi protestanti najvise odgovaraju, jer ti biras, ti nju ne nasljedjujes,od tvojih roditelja, i pradjedova...
Nisam bio u Pravoslavnoj,,,Katoličku napustih kao mladić a mladi i danas uglavnom ne idu u crkvu!Tipično!
Ne tražim pravu nego živim po Novom Zavjetu i to vjerujem.Išao sam na seminare Tomislava Ivančića i Zvjezdana Linića kao Protestant.I da živim u Zagrebu,,vjerovatno bih išao na njihove mise!
Osobno se ne smatram Protestantom ali to drugi kažu za me.Jer moja vjera je bitno utemeljena na Novom Zavjetu.Tradicija me ne zanima previše!Ničija!
Jedo ti prucuje, u svim Religijama ima dobrih i losih ljudi,
i svatko slobodno odlucuje,kako ce se ponasati i zivjeti svoj zivot...
Smisao ,i budusnost svijeta i vjere ,lezi u zajednistvu...

Od kada si dosao na ovaj nas forum ...pokusavas ,da nas uvjeris...
kao neki prrije protestanti..

Krivo,,,pokušavam ovo što kažem i sada.Da nekim duhovnim "tupoglavcima" obznanim da nije samo NJIHOVO pravo.Nego da imaju braću i s druge strane plota!A neka drže svoje.Samo neka se ne busaju u prsa da su samo oni pravi a sve drugo smeće i nužno zlo!
Citat:
Protestanata!Lako je tebi reći "Ti si ohol",,,pa ohol je svatko tko misli da je samo njegova crkva jedina ispravna

Sta reci na to sve,sta mislis sta bi bilo,da ja odem medju protestante...
i da pocnem moje,moj stav nametati...

Ja bih rado da odeš i da te upoznaju pa da neki od njihovih "tupoglavaca" vide da se može biti Kršćanin i na drugi način!
Samo da dodam,da ja preko 30god, zivim medju razlicitim "Religijama"
i da pravi ekumenisti,imaju skroz drugaciji stav...
Neznaš ti puno o tome!Rijeka je bila još za Juge jedna od najnaprednijih u Ekumenskim događanjima a ja sam bio tu u vrhu!Među vođama pokreta za Ekumenizam!Ja špotam loše u Katolicizmu i Protestantizmu!
Imas pravo da iznosis svoje misljenje, ali manite se toga..
"vi katolici"...
Zelim ti stvarno,da ti Gospodin Isus posalje Duha Svetoga,da izlije rosu Bozjeg blagoslova nate,i da uskoro pocnemo normalno komunicirati..

Meni je ovo normalno!
No nemam volje!Zato sam tu tako rijetko!
Čemu sve ovo?
Želja mi je bila da Katolici shvate da nisu bogomdani i da nemaju zašto gledati Protestante s visoka!Isto sam radio i na Protestantskom forumu.Sa istim rezultatom.
Zato,,,neću više na to trošiti snagu i vrijeme,,idem rađe među nevjernike svjedočiti vjeru nego duhovnim slijepcima govoriti "Čovječe,,,ovo ti je brat u Kristu i SESTRA!
Iam danas toliko nekršćanstva oko nas,toliko nekršćanskih sekti,,ateizma,,islama,,,okultizma,,sotonizma..pa zato bi mi Kršćani trebali stisnuti se jedni uz druge u bojni red i oduprijeti se zajedno tom zlu!
Valjda će i za to doći vrijeme,,,sad još nije!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 103 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr