www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 13:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2008 08:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kada nas netko bude upitao,zašto se kaže da je naša Crkva Katolička,evo pročitajte što lijepo piše u našem KKC....


830 Riječ "katolička" znači "sveopća" u smislu "cjelokupnosti" ili "cjelovitosti". Crkva je katolička u dvostrukom smislu: Katolička je jer je u njoj prisutan Krist. "Gdje je Krist, tu je Crkva katolička".(sv.Ignacije Antiohijski) U njoj postoji punina Kristova Tijela sjedinjena sa svojom Glavom,[289] što znači da ona od Njega prima "puninu sredstava spasenja"[290] što ih je On htio: ispovijedanje prave i potpune vjere, cjelovit sakramentalni život i službu svetog Reda u apostolskom nasljedstvu. Crkva je u tom osnovnom smislu bila katolička na dan Duhova[291] i bit će uvijek sve do dana ponovnog dolaska Gospodnjega.


831 Katolička je jer ju je Krist poslao svemu ljudskom rodu:(Mt 28,19)
Svi su ljudi pozvani da tvore novi Božji narod. Stoga se ovaj narod, ostajući jedan i jedini, mora protegnuti na sav svijet i na sve vjekove, da se ispuni naum volje Boga koji je u početku stvorio ljudsku narav jednu i hoće da napokon skupi u jedno svoju raspršenu djecu (...). Ta značajka općenitosti, koja resi Božji Narod, dar je samoga Gospodina, po kojem Katolička Crkva s uspjehom i neprestano teži da čitavo čovječanstvo sa svim njegovim dobrima okupi pod Glavom Kristom, u jedinstvu Njegova Duha.[293]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2008 16:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mnogi se pitaju a kada je dan naziv "katolička"Isusovoj Crkvi...još je davne 110 godine sv.Ignacije Antiohijski napisao:"Gdje je Isus Krist,tu je Katolička Crkva"(Poslanica Smirnjanima,8,2)

"Crkva je nazvana Katolička i za sve svoje neprijatelje,za sve svoje sinove.Krivovjerci i šizmatici ne mogu nazivati Crkvu drugim imenom doli Katolička.Naime,ne bi ih nitko razumio kad ne bi rabili taj naziv,po kojem je poznata u cijelome svijetu."(Sv.Augustin,III.st."O pravoj religiji")

Može li ona kao takova ikada biti uništena?Ne i ne i nikada neće ni biti.Naime sam Isus nam je to obećao da ni "vrata paklena neće je nadvladati"(Mt 16,18 )...

I u Danijelovoj knjizi piše....Dn 2
44 "Bog Nebeski podići će kraljevstvo koje neće nikada propasti i neće prijeći na neki drugi narod. Ono će razbiti i uništiti sva ona kraljevstva, a samo će stajati dovijeka"...

Trebalo bi nešto i napisati o biskupima,papi....



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2008 17:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Biskupi i papa...

Evo kako lijepo piše u KKC.....

880 Uspostavljajući Dvanaestoricu, Krist "ih je ustanovio kao kolegij ili stalan zbor, kojemu je na čelo stavio Petra, izabranog između njih"[375] Kao što po Gospodinovoj odluci sv. Petar i drugi apostoli tvore samo jedan apostolski zbor, isto tako su među sobom povezani Rimski biskup, Petrov nasljednik, i biskupi, nasljednici apostolski".[376]

881 Gospodin je samo Šimuna, kojemu je dao ime Petar, učinio stijenom svoje Crkve. Njemu je predao ključeve;[377] njega je postavio pastirom svega stada.[378] "Služba vezivanja i razrješivanja, koja je dana Petru, očito je dana i zboru apostola združenom sa svojom glavom".[379] Ta pastirska služba Petra i drugih apostola spada u temelje Crkve. Nastavljaju je biskupi pod papinim prvenstvom.

882 Papa, rimski biskup i nasljednik svetoga Petra, "trajno je i vidljivo počelo i temelj jedinstva kako biskupa tako i mnoštva vjernika".[380] "Rimski prvosvećenik po svojoj službi kao namjesnik Kristov i pastir cijele Crkve ima nad Crkvom potpunu, vrhovnu i opću vlast, koju može uvijek slobodno vršiti".[381]


A kako mnogi dvoje u svojoj zabludi,je li uistinu Krist postavio sv.Petra kao glavu svoje Crkve,vidimo iz ovih odlomaka...

Mt 16
18A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati. 19Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima."


Iv 21
15Nakon doručka upita Isus Šimuna Petra: "Šimune Ivanov, ljubiš li me više nego ovi?" Odgovori mu: "Da, Gospodine, ti znaš da te volim." 16Kaže mu: "Pasi jaganjce moje!" Upita ga po drugi put: "Šimune Ivanov, ljubiš li me?" Odgovori mu: "Da, Gospodine, ti znaš da te volim!" Kaže mu: "Pasi ovce moje!" 17Upita ga treći put: "Šimune Ivanov, voliš li me?" Ražalosti se Petar što ga upita treći put: "Voliš li me?" pa mu odgovori: "Gospodine, ti sve znaš! Tebi je poznato da te volim." Kaže mu Isus: "Pasi ovce moje!"

Lk 22
31"Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu. 32Ali ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera. Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću
."


Što iz svega ovoga što sam citirao iz biblijskih riječi,možemo zaključiti?Prije svega,Isus Krist je sv.Petra postavio kao temeljni kamen Crkve.Naime na aramejskom jeziku riječ "Kefa"to već svi znadete,znači "kamen","stijena"....znači,doslovni prijevod bi glasio..."Ti si Petar i na toj "stijeni" sagradit ću Crkvu svoju"....tu vidimo kako riječ "stijena" očito s e odnosi na Petra,kako i iščitavamo u samom kontekstu....ne obazirite se na one koji tumače drugačije,jer neki smatraju d a se ta riječ odnosi na Krista,a to pak znači da se tekst tumači vrlo proizvoljno i negramatički(tu je naša ella za gramatiku)...

I radi toga...mi znamo da je Petar potreban našoj Crkvi,kao što i slikovito možemo reći,da su temelji potrebni da bi nešto sagradili na njima,neku građevinu i sl....sjećate se onog odlomka o kući na pijesku,upravo to možemo i ovdje primjetiti,ako bi ne daj Bože "odstranili" Petra,ona bi, Crkva, mogla "propasti" kao d a je sagrađena na pijesku...bilo je takovih pokušaja u povijesti,no Gospodin vodi čvrsto svoju Crkvu,Duhom Svetim,preko svoga namjesnika na zemlji...

Samo oni koji Petra vide kao tu "stijenu"na kojoj je utemeljena,i koji ga vide kao svoju vrhovnu glavu,je bila i bit će,prava Kristova Crkva...apropo vratiju koje Krist spominje,samo da napomenem,da u aramejskom jeziku,odnosno semitskim jezicima,kad neko kaže "vrata"isključivo s e misli na autorite ili vlast,odnosno na onoga kji ima vlast,koji upravlaj jednim središtem,gradom...Imamo recimo kao primjer... naslov "vrata" imao je upravitelj koji je vladao Turskom...stoga,kada nam Isus kaže:"Vrata paklena neće je nadvladati" znači d a đavolska moć neće moći ništa protiv Kristove Crkve,čiji je Petar temeljni "kamen"...nastavit ću...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2008 18:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
"Vjerujem u svetu Crkvu katolicku", sto otkriva samo utemeljenje i poslanje Crkve. Ona je otajstvo Crkve, posebno smo posvecena Bozjem narodu, kao Tijelu Kristovu, kao hramu Duha Svetoga.





VJERUJEM U SVETU CRKVU KATOLICKU
Sveta i katolicka, bozanska i ljudska

UTEMELJENJE I POSLANJE CRKVE
Nastavak Kristova spasenjskog djela

CRKVA JE BOZJI NAROD
Zajednica Kristova poslanja

CRKVA JE TIJELO KRISTOVO
Sto znaci biti tijelo Kristovo?

CRKVA JE HRAM DUHA SVETOGA
U hramu bez zidova

CRKVA JE SVETA
Ljubav je put svetosti

CRKVA JE I POVIJESNA INSTITUCIJA
U sluzbi ljudima


U Starom zavjetu prevladava temeljna ideja "Bozjega naroda", a u
Novom zavjetu temelj Crkve je Krist Gospodin koji je "Glava" svoga naroda.



Ovcnjak kojemu je Krist jedini ulaz. Crkva je stado na cijem se celu nalazi Krist, Dobri Pastir koji zivot svoj daje za ovce (Iv 10,11–15).

–Njiva ili nasad Bozji. "Na toj njivi raste starodrevna maslina kojoj su patrijarsi sveti korijen i u kojoj se dogadja i dogadjat ce se pomirenje izmedju Zidova i pogana"
Bozja gradjevina koja je sazidana na kamenu koji su odbacili graditelji. Na tom Kamenu (Kristu) apostoli su sazidali Crkvu. "Zaglavni kamen"daje Crkvi cvrstocu i sugirnost. Tako se "Bozja gradjevina"jos naziva: "Bozja kuca", "Bozja obitelj", "Sator Bozji", "Sveti hram" itd.
Nebesli Jeruzalem u koji se mi zemljari ugradjujemo "kao zivo kamenje u duhovni hram."

Zarucnica neokaljanog Jaganjca, "koju je Krist ljubio i sam sebe predao za nju da je posveti"(Ef 5,25–26).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2008 12:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lip 2007 09:26
Postovi: 13
Lokacija: Karanac Ciglana 6,31300 Beli Manastir
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zdravo!Je li neka crkva prava ili nije,znat ćemo ako njezina učenja i običaje usporedimo s učenjem i praksom novozavjetne crkve,koja je opisana u Svetom pismu.Nigdje u Novom zavjetu nećeš pročitati kako je jedina prava crkva činila bilo što od sljedećeg:molila se Mariji,molila se svecima,štovala Mariju,pokoravala se papi,imala odabrano svećenstvo,krštavala malu djecu,obdržavala obrede krštenja i Gospodnje večere kao sakramente ili prenosila apostolski autoritet na nasljednike apostola.Sveto pismo uči da ga trebamo koristiti kao odlučujući čimbenik pri određivanju koja crkva propovijeda istinu i koja je zbog toga vjerna prvoj crkvi.Od posebne je važnosti usporediti Sveto pismo s učenjem crkve o ključnim pitanjima kao što su Kristovo božanstvo i čovještvo,pomirenje grijeha kroz Njegovu krv na Golgoti,spasenje od grijeha po milosti kroz vjeru i nezabludivost Svetoga pisma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2008 12:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga moja sestrice Krscanka...Evo ako si pazljivo procitala sve ove teme sto je nas dragi brat Joakim napisao onda je sve ovo nepotrebno o cemu ti pises.Svi znamo sto je Crkva i mi citamo Bibliju ali veceg razjasnjenja nam ne treba.Svi smo mi vjernici Crkva,jer mi koji idemo u Crkvu i molimo smo Crkva.Bez uvrede draga sestrice ali te molim procitaj sve ove citate pa ce ti biti sve jasno. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2008 12:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
krscanka napisao:
Zdravo!Je li neka crkva prava ili nije,znat ćemo ako njezina učenja i običaje usporedimo s učenjem i praksom novozavjetne crkve,koja je opisana u Svetom pismu.Nigdje u Novom zavjetu nećeš pročitati kako je jedina prava crkva činila bilo što od sljedećeg:molila se Mariji,molila se svecima,štovala Mariju,pokoravala se papi,imala odabrano svećenstvo,krštavala malu djecu,obdržavala obrede krštenja i Gospodnje večere kao sakramente ili prenosila apostolski autoritet na nasljednike apostola.Sveto pismo uči da ga trebamo koristiti kao odlučujući čimbenik pri određivanju koja crkva propovijeda istinu i koja je zbog toga vjerna prvoj crkvi.Od posebne je važnosti usporediti Sveto pismo s učenjem crkve o ključnim pitanjima kao što su Kristovo božanstvo i čovještvo,pomirenje grijeha kroz Njegovu krv na Golgoti,spasenje od grijeha po milosti kroz vjeru i nezabludivost Svetoga pisma.


Na sve ovo tvoje imam reći Ljubi i čini što hoćeš
Isto tako mislim da bi smisao komunikacije i davanja svog mišljenja trebao biti baš to: davanje svog mišljenja, dakle u tvom slučaju ti smatraš i vjeruješ tako kako si napisala, mi smatramo i vjerujemo drugačije.
I ako ti nama (koji smo uz dužno poštovanje prema tebi na ovom forumu većina) ne smetaš niti te idemo uvjeravati u "svoje" tada molim te poštuj ono u što mi vjerujemo i dopusti da imamo različito mišljenje od tvoga.
Tko je u pravu a tko nije na kraju uopće i nije bitno, bitno je da ljubimo Boga nada sve i jedni druge kako nas je Krist učio.
Vidiš ne znam zašto svim protestantima baš Marija toliko smeta, pa ona je bila majka onoga u kojeg svi vjerujemo, a time i naša majka.
Ona je bila prva klanjateljica Njegova.
Mi se ne molimo Mariji na način da ju smatramo božanstvom, ona je jednostavno sveta žena jer je cijeli život činila ono što je Bog od nje tražio. Upravo zato se molimo da nas zagovara.
Bogu kažemo: Smiluj nam se Bože (izravna molitva), a Mariji: Moli za nas(zagovorna molitva).

Ljubi draga kršćanko i nećeš imati potrebu ničije mišljenje mjenjati, nego će u tebi samo rasti želja da još jače ljubiš.

I za kraj....pa makar znali i napamet cijelo Sveto pismo....makar znali svako slovo, svaku točku i zarez....to je ništa ako se tumači onako kako nam netko servira ili kaže.
Čuti i doživjeti živu Riječ božiju koja se kao slap izlijeva na nas možemo samo uz vodstvo Duha Svetoga, tek tad se mogu otkriti divote koje nam Bog poručuje, tek po Duhu možemo spoznati što nam Bog govori i kako upravo nama osobno govori.

Ljubim te u Kristu našem Gospodinu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2008 13:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: :grlim te:

Sestro Kršćanko,

Prvo - Mir Kristov tebi,

Kad bi samo znaka koliko je Gospa slaba na protestante - i koliko ona zagovara baš da čitamo sv. pismo jer je baš nas katolike upozorila da ga premalo čitamo - nebi nikada ništa protiv nje rekla.

I još jedno,

Prvo čudo u sv. Pismu - preko čijeg posredovanja je to išlo?

Zar nije Majka rekla da nemaju vina, a zašto nebi Isus volio da mi njegovu majku molimo da nas zagovara kod njega - pa nije ona zid oko Boga - ona je baš naša majka koja nas još bliže Isusu vodi - ja sam se obratila moleći baš nju za pomoć - i čim sam ja više molila krunica - to sam više Isusa doživjela i Njegovu muku, slavu ili radost;

A kad sam se vratila iz Međugorja, gdje sam htjela Majku posjetiti, kad ono meni non stop Otac u srcu, hodam cestom i u trmavaju najednom me zapljusne takav val ljubavi Očeve, takva smirenost - takva sreća i osjetila sam onu ljubav (vjerujem da je bio samo djelić one ljubave) s kojom me je Otac Nebeski stvorio - ja sam samo mogla uzdisati od sreće - a daj zamisli čiji je to dar bio meni - Gospin! Nisam ju to niti tražila, ali ona je kod Oca o meni vjerojatno nešto pričala, i tako je Otac dao tu milost (banalno rečeno);

Ma, nije potrebno da i ti sada postaneš ljubitelj Marije, ali treba poštivati našu ljubav prema njoj (posebno Hrvata) jer čini mi se da je slaba na nas - a posebno Hercegove (ko ne bi bio - hihihihi)

Joj volim Majku, samo da znaš kakva je to ljubav, samo djelić da osjetiš te sreće i privilegij kojeg nam je Bog dao kad nam je dao (svima i katolicimai protestantima pa i muslimanima koji ju također u efesozu štuju) Majku. (Majko evo ti sine - sine evo ti majke - poznato zar ne?);

Mi nju štujemo i poštujemo kao majku, a ona nama uzvraća još tisuću puta više s ljubavljom majke;

Rado bih ti dala taj osjećaj njene ljubavi da ga možeš osjetiti i staviti ti u srce samo na trn, plakala bi od sreće kakve sigurnosti - kad je tvoje ime u njenom srcu - kojeg ona donosi pred Oca - ali uljepšano - da se svidi Ocu, da visiš njen osmjeh u svom srcu kroz kojeg zraći osmjeh Kristov, da vidiš njenu tugu kad sagriješimo - srce ti se para - ona je putokaz do Onog Jedinog, ona mu je najbliže, ona Ga gleda;

A sveci su nam prijatelji na nebu, kao starija braća koja imaju više iskustva s Bogom pa ih zato molimo da pitaju Boga nešto za nas.

Ljubav koja prožima sva stvorenja i sav svijet, svako biće, koje je postojalo - to je Katolička crkva - redovnici i svečenici su posude u koje Bog izljeva i sakuplja svoje darove pa ih raspodjeljuje po njima, tako i svete osobe, osobe koje žive u celibatu, koje pate - to su naši mjeseci a mi zvjezde oko njih - sve proizlazi iz ljubavi i patnje koja nas sjedinjuje - i dok smo vezani u ljubavi - mi smo globalno povezani po misama i molitavama naše crkvu s cijelim svijetom - kako predivno - ako ja danas kažem isusu - dobri moj Isuse odruičem se mesa i slastica petkom - daj tu moju siromašnu žrtvu za nekoga drugoga upotrijebi - i Isus će onome kome je portebno dati jelo, ili neku drugu milost;

Svaka misa koja se služi na ovome svijetu, ide istodobno i meni u korist, jer se na misi moli za cijelu crkvu, (mole se anđeli i svi sveti da se zagovora pred Bogom za mene i cijelu crkvu) - nije li to predivno - kakav privilegij roditi se u katoličkoj crkvi! A mi više puta tako nezahvalni!

Ima jedna predivna pjesma - molitva Majci koja tako predivno opisuje naš odnos s njom:

PREČISTO SRCE MARIJINO


PREČISTO SRCE MARIJINO,

PREPUNO DOBROTE

POKAŽI SVOJU LJUBAV PREMA NAMA.

O, PREČISTO SRCE MARIJINO,

PREPUNO DOBROTE

POKAŽI SVOJU LJUBAV PREMA NAMA.


TVOGA SRCA PLAMEN O MARIJO,

NEKA SIĐE NA LJUDE SVE,

MI TE BESKRAJNO VOLIMO, MI TE VOLIMO.



UTISNI U NAŠA SRCA,

PRAVU LJUBAV,

DA ČEZNEMO ZA TOBOM.

O, MARIJO BLAGA I PONIZNA SRCA,

SJETI NAS SE KAD SAGRIJEŠIMO,

JER TI ZNAŠ DA SVI LJUDI GRIJEŠE.


TVOGA SRCA …




Neka nam Majka izmoli od Boga tu ljubav njenog plamena, da možemo ljubiti Isusa kako ga je ona ljubila.

Malo sam odužila, no želim pokazati barem malu zahvalnost Bogu što nam je dao takav predivan dar, našu Svetu Crkvu Katoličku!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 lip 2008 07:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lip 2007 09:26
Postovi: 13
Lokacija: Karanac Ciglana 6,31300 Beli Manastir
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija!Draga braćo i sestre!Da nešto razjasnimo:nisam protestantkinja nego katolkinja,ali tolika da se ponekad pitam kakav je naš odnos prema Djevici Mariji!Meni je moj župnik rekao da nikada ne zaboravimo da kada se molimo našoj Majci da se molimo zapravo Isusu preko nje!Mi se trebamo moliti ne samo našoj Majci nego i msvetom Franji,Anti itd.ali da ne zaboravimo da se zapravo tada molimo Bogu preko njih!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 lip 2008 08:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
krscanka napisao:
Hvaljen Isus i Marija!Draga braćo i sestre!Da nešto razjasnimo:nisam protestantkinja nego katolkinja,ali tolika da se ponekad pitam kakav je naš odnos prema Djevici Mariji!Meni je moj župnik rekao da nikada ne zaboravimo da kada se molimo našoj Majci da se molimo zapravo Isusu preko nje!Mi se trebamo moliti ne samo našoj Majci nego i msvetom Franji,Anti itd.ali da ne zaboravimo da se zapravo tada molimo Bogu preko njih!


Draga sestro u Kristu,ne znam da li je to od nekog vremena sada,nastupio veliki "zaokret"po pitanju shvaćanja RKC,ali nešto si mi se jako brzo deklarirala kao katolkinja???Drago mi je ako si shvatila i prihvaćaš božansku Objavu,potpomognuta Duhom Svetim i slijediš Učiteljstvo Crkve,kojima su Apostoli prenijeli sve ono što su primili od Krista i naučili od Duha Svetoga...nadam se da je to-to...no ukoliko sam u krivu,vjerujem da ćeš me svojim postovima na raznim temema uvjeriti u moju bezrazložnu sumnju... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr